Zobacz temat - [45 400 420 Sdi Di D SD iTD] Tanie osłony przegubu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [45 400 420 Sdi Di D SD iTD] Tanie osłony przegubu

pgrad - Pon Lut 07, 2011 19:25
Temat postu: [45 400 420 Sdi Di D SD iTD] Tanie osłony przegubu
Chciałbym poinformować że do naszych klekotów pasują osłony przegubów o indeksie G5R029PC firmy PASCAL które kosztują około 22zł co w porównaniu do innych zamienników pozwala zaoszczędzić trochę grosza. Mówię o tym dlatego, że w opisie standardowo wymieniony jest rover 800/825, poza tym szukałem wszędzie tych manszet i ceny wahały się w granicach 70zł/sztuka. Sprawdziłem na swoim Roverku, pasują bez problemu, wyglądają tak samo jak oryginalne.
komarek666_2007 - Pon Lut 07, 2011 21:06

ja kiedyś za 1 osłonę płaciłem 25 zł
70zł za samą osłonę to zdzierstwo a cały przegub do twojego roverka kosztuje 78zł
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=&c=1364

martens - Wto Lut 08, 2011 19:40

komarek666_2007, no racja, 70 zl to zdzierstwo ale porownujac jakosc to chyba jedbak warto. Mi pekla oryginalna oslona i wymienilam na oslone firmy Spidan (jedyna dostepna od reki). Niestety po pewnym czasie okazalo sie, ze musze wymienic rowniez przegub. Kupilam u Tomiego taki sam jak w Twoim linku (komplet z oslona). Przegub ok ale jak porownalam oslone Spidan z ta kupiona w komplecie - zdecydowalam zalozyc stara. Mechanik rowniez zasugerowal stara.
bastek - Wto Lut 08, 2011 20:26

Piszecie o wewn czy zewn przegubach/osłonach?
martens - Sro Lut 09, 2011 19:59

bastek, ja pisalam o zewnetrznych do R25 iDT.
merh - Sro Lut 09, 2011 21:02

ogolnie cena osłon to max 35zł. najwazniejsze zeby były gumowe i elastyczne. do osłon pascala dodawane sa jednak gówniane opaski,do ktorych trzeba miec specjalny napinacz. polecam zainwestować w spidana(pomaranczowe opakowania). posiadają opaskę,ktorą da sie zacisnąć w ostatecznosci obcęgami kowalskimi i to cholerstwo za żadne skarby pozniej sie nie zesliźnie.
Tomi - Sro Lut 09, 2011 21:04
Temat postu: Re: [45 400 420 Sdi Di D SD iTD] Tanie osłony przegubu
pgrad napisał/a:
G5R029PC firmy PASCAL które kosztują około 22zł co w porównaniu do innych zamienników pozwala zaoszczędzić trochę grosza. Mówię o tym dlatego, że w opisie standardowo wymieniony jest rover 800/825, poza tym szukałem wszędzie tych manszet i ceny wahały się w granicach 70zł/sztuka. Sprawdziłem na swoim Roverku, pasują bez problemu, wyglądają tak samo jak oryginalne.


Po pierwsze osłony przegubów można kupić je nawet za kilkanaście zł (mam nawet takie w magazynie... tylko ciągle nie mam czasu tego pokatalogować). Normalne ceny to w granicach 20, dwudziestukilku złotych. Najdroższe z jakimi się spotkałem to ok 40 zł... ale to osłony z tak elastycznej gumy, że producent sprzedaje nawet lejki, które umożliwiają takie ich rozciągnięcie, że można je założyć bez rozpinania przegubu.

Jakie osłony kosztują 70 zł?

[ Dodano: Sro Lut 09, 2011 21:04 ]
martens napisał/a:
komarek666_2007, no racja, 70 zl to zdzierstwo ale porownujac jakosc to chyba jedbak warto. Mi pekla oryginalna oslona i wymienilam na oslone firmy Spidan (jedyna dostepna od reki). Niestety po pewnym czasie okazalo sie, ze musze wymienic rowniez przegub. Kupilam u Tomiego taki sam jak w Twoim linku (komplet z oslona). Przegub ok ale jak porownalam oslone Spidan z ta kupiona w komplecie - zdecydowalam zalozyc stara. Mechanik rowniez zasugerowal stara.


Tak to jest chyba jedyny mankament tych przegubów. Powinienem zasugerować przy zakupie przegubu lepszą osłonę. Ale przeguby są o.k.

martens - Czw Lut 10, 2011 10:05
Temat postu: Re: [45 400 420 Sdi Di D SD iTD] Tanie osłony przegubu
Tomi napisał/a:

...
Jakie osłony kosztują 70 zł?
...


A na przyklad takie:

Informacje Inter Cars o towarze

indeks: 0.021542

Cena brutto: 72,95 zł

nazwa: Zestaw osłon gumowych

opis : Osłona przegubu zewn.(kpl) HONDA Civic V 2.0
itd./iD 97-, Legend I 2.5/2.7 87-, ROVER 25/45 2.0
99-, 200/400 91-, 800 86- L:104/O1=21/O2=85

producent: SPIDAN

[ Dodano: Czw Lut 10, 2011 10:05 ]
Tomi, przeguby jak najbardziej ok. Jezdze na nim od czerwca i nic sie nie dzieje :D .

szoso - Czw Lut 10, 2011 10:13

martens napisał/a:
Cena brutto: 72,95 zł

oni ceny to mają wszystkie z kosmosu, tylko że od tych cen jest jeszcze rabat tyle że nie dla każdego, dlatego niektórzy muszą słono płacić

martens - Czw Lut 10, 2011 11:48

... no slono... Byla godz. 17 a auto bylo mi potrzebne na rano :( .
Jugol - Nie Mar 20, 2011 01:28

I ja jestem po wymianie przegubów zewn. Ciężko było: jeden przegub jeden dzionek prawie poszedł, ale warto było, znów się czegoś nowego nauczyłem, poznałem lepiej swego R. Przeguby kupiłem od Tomiego i za jego radą, nie zakładałem tych osłon, które są z nimi w komplecie. Zostawiłem stare- były ok- zupełnie inny rodzaj gumy. Ale to ciekawe co Tomi piszesz o tych osłonach , co za pomoca lejka można je wymienić bez rozpinania- trzeba to zapamiętać na przyszłość- duże ułatwienie :ok:
marcin316 - Sro Kwi 13, 2011 10:30

I ja zakupiłem wczoraj osłonę Spidan'a w InterCarsie. Próbowałem u Tomiego... ale po kilu telefonach i mailowym przypominaniu okazało się... że nie posiada na stanie ;)

Na dniach biorę się za wymianę i tu rodzi się kilka pytań:
- czy konieczne jest odkręcanie przegubu czy wystarczy rozpiąć dolną końcówkę wahacza i wypiąć półoś z przegubu?
- w jaki sposób półoś jest zabezpieczona w przegubie, czy jest tam pierścień sprężysty pracujący jak zatrzask czy coś w rodzaju segera do którego potrzebne są jakieś szczypce?

Jeśli uda się włożyć osłonę na półoś to potem powinno być już z górki. Kiedyś w innym aucie wymieniałem bez odkręcania przegubu, wystarczyło rozpiąć półoś i dolną końcówkę wahacza.

Z racji trudności ze znalezieniem wolnego czasu chciałbym się z tym szybko uporać... więc nie chcę za dużo rozbierać do wymiany.

adamsky - Sro Kwi 13, 2011 10:34

marcin316 napisał/a:
Na dniach biorę się za wymianę i tu rodzi się kilka pytań:

proszę Cię bardzo, może tutaj znajdziesz kilka odpowiedzi :

http://www.roverki.pl/zro...wnetrznego.html

Jugol - Sro Kwi 13, 2011 10:40

adamsky8811 napisał/a:
proszę Cię bardzo, może tutaj znajdziesz kilka odpowiedzi :

http://www.roverki.pl/zro...wnetrznego.html


co do tutka to prawie wszystko ok, gorzej jak wieloklin, który siedzi w piaście jest zapieczony- zaczyna się niezła górka- tak było u mnie. Młot 10kg był w użyciu i dodam, że nie było lekko.

[ Dodano: Sro Kwi 13, 2011 10:40 ]
marcin316 napisał/a:
Z racji trudności ze znalezieniem wolnego czasu chciałbym się z tym szybko uporać... więc nie chcę za dużo rozbierać do wymiany.

Myślałem podobnie, a zeszły dwa popołudnia na dwa przeguby ;/

marcin316 - Sro Kwi 13, 2011 10:51

Jugol, link nie bangla....

Właśnie chciałbym się ustrzec problemów o których piszesz. Jeśli udałoby się rozpiąć przegub i włożyć gumę na półoś to obyłoby się bez odkręcania przegubu. Zawsze jest potem problem - dokręcę za lekko/ za mocno... Nie zawsze jednak da się rozpiąć przegub pod autem i wyciąga się całość razem z półosią... Nie wiem jak jest w Roverku, dlatego pytam...

W Oplu Astrze bez wykręcania przegubu wymiana zajmowała mi półtorej godzinki na stronę.

Jugol - Sro Kwi 13, 2011 10:59

Próbować trzeba, więc spróbuj, może uda Ci się go rozpiąć, trzyma go wewn. pierścień sprężysty, nie pieścień segera. A jak się nie uda, to wyciągaj załą półoś- ja musiałem tak zrobić z obu stron, wyciągałem półoś z przeg. wewn. i działałem sobie na spokojnie w garażu.

[ Dodano: Sro Kwi 13, 2011 10:59 ]
A link bangla, tylko kliknij w niego w poście adamskyego- ja go tylko cytowałem i może dlatego.

marcin316 - Sro Kwi 13, 2011 12:22

Już bangla ;)

Z informacji tam zawartych wynika, że półoś powinna wyskoczyć z przegubu przy próbie użycia siły, także spróbuję bez wykręcania przegubu z piasty.

Jugol - Sro Kwi 13, 2011 12:26

Cytat:
Z informacji tam zawartych wynika, że półoś powinna wyskoczyć z przegubu przy próbie użycia siły, także spróbuję bez wykręcania przegubu z piasty.


Powinna, wszystko zależy od szczęścia. Powodzenia w takim razie i daj znać jak poszło ;)

marcin316 - Nie Kwi 17, 2011 13:16

Guma wymieniona, jednak odkręcałem przegub... Operacja zajęła mi około dwie godziny, ale jak bym nie męczył się tak za założeniem opasek byłoby znacznie szybciej.
Jugol - Nie Kwi 17, 2011 13:19

marcin316 napisał/a:
ale jak bym nie męczył się tak za założeniem opasek byłoby znacznie szybciej.

...ja się nie męczyłem, dałem poszerzone elektryczne opaski zaciskowe i jest ok, a te org. poszły w niepamięć :wnerw:

marcinZG - Nie Kwi 17, 2011 14:00
Temat postu: Re: [45 400 420 Sdi Di D SD iTD] Tanie osłony przegubu
Tomi napisał/a:
(mam nawet takie w magazynie... tylko ciągle nie mam czasu tego pokatalogować)

Tak to jest chyba jedyny mankament tych przegubów. Powinienem zasugerować przy zakupie przegubu lepszą osłonę. Ale przeguby są o.k.


Fajnie by bylo Tomi, gdybys znalazl ta chwile i wrzucil do oferty sklepu jakies dobre, alternatywne oslony, bo same przeguby faktycznie sa ok :ok:
Jezdze obecnie na obu przegubach od Ciebie, ale w jednym po niecalych 6 miesiacach juz jest dziura w oslonie.. :evil:

marcin316 - Nie Kwi 17, 2011 14:05

Hehe jak już kończyłem tę nierówną walkę z opaskami, wpadłem na genialny pomysł jak je założyć. Być może tak się powinno robić, tylko nikt mi o tym nie powiedział... Przez przedostatni otwór wkładasz cienki wkrętak płaski, zapierasz o przedostatni ząbek na opasce i naciągasz. Sama wskakuje na swoje miejsce.

Za jakiś czas będę robił drugą, gdyż guma wygląda już na mocno zmęczoną... Zobaczę ile czasu mi to zajmie.

Boję się jedynie, że za mocno dokręciłem końcówkę dolnego wahacza. Niestety nie mam klucza dynamometrycznego... więc kluczem na ramieniu około 40 cm ciągnąłem z siłą "na oko" 30-40kG. Mam nadzieję że nic mi nie odpadnie :/

polofix - Sob Kwi 06, 2013 14:13
Temat postu: osłona przegubu
Panowie nie wiecie czy Rover 400 z silnikiem 1,6 ma takie same osłony przegubów zew. co 1,4 ? kupiłem od 1,4 bo 1,6 jest przekreślony w katalogu. Symbol to 3400656
proszę o pomoc.

sTERYD - Sob Kwi 06, 2013 22:38

powinny być takie same
polofix - Nie Kwi 07, 2013 11:26

sTERYD napisał/a:
powinny być takie same

Też tak myślę. Bo jutro planuję wymianę, jeśli nie będie pasował to pokrzyżuje mi to mocno plany.