Zobacz temat - [200 1,4 3dr 97r] wymiana czujnika prędkości - impulsatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200 1,4 3dr 97r] wymiana czujnika prędkości - impulsatora

themartino - Czw Lut 17, 2011 17:54
Temat postu: [200 1,4 3dr 97r] wymiana czujnika prędkości - impulsatora
Witam
Po wymianie skrzyni biegów przestał działać mi prędkościomierz, elektryk powiedział że przyczyną jest czujnik prędkości w skrzyni biegów. Mam już nowy czujnik i nie bardzo mi się chce jechać do elektryka i zostawiać 100zl za wymianę. Czy ktoś wie gdzie dokładnie jest ten czujnik i jak z dostępem do niego??
Pozdrawiam

rovek - Czw Lut 17, 2011 18:02

Wykręć obudowę filtra powietrza, na skrzyni obok wlewu oleju jest kostka, pod nią jest impulsator. Nigdy tego nie rozbierałem więc nie podpowiem co i jak.
themartino - Czw Lut 17, 2011 18:52

bardzo dziękuje za szybką odpowiedź, jutro się za to wezmę to napiszę czy się udało
rovek - Czw Lut 17, 2011 19:23

Najlepiej ściągnij sobie RAVE i zobacz jak to jest zamontowane.
themartino - Pon Lut 21, 2011 22:48

rovek napisał/a:
Wykręć obudowę filtra powietrza, na skrzyni obok wlewu oleju jest kostka, pod nią jest impulsator. Nigdy tego nie rozbierałem więc nie podpowiem co i jak.


Niestety to nie to, koło wlewu oleju jest czujnik oleju. Impulsator jest pod listwa wtryskową, i strasznie ciężko się tam dostać.
Wie ktoś może czy da radę dostać się tam bez wykręcania listwy wtryskowej ? albo jakoś od dołu?

ADI-mistrzu - Pon Lut 21, 2011 22:59

rovek źle piszesz, czujnik obok odpowietrznika skrzyni biegów i wlewu oleju to czujnik biegu wstecznego.

Impulsator jest w okolicach czujnika położenia wału. Można od góry się dostać, zdjąć trzeba puszkę filtra górną i gumę do przepustnicy, potem ręką da się dostać.

Pozdrawiam