Zobacz temat - Rover 216 - mam parę pytań przed zakupem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 216 - mam parę pytań przed zakupem.

grzebar44 - Sob Lut 19, 2011 08:38
Temat postu: Rover 216 - mam parę pytań przed zakupem.
Witam.
Zamierzam kupić ładnego Rovera 216 z 1997roku.
Samochód ładnie wygląda, ale ma parę wad:

-słabo hamują tyle koła i nie dział ręczny (ABS działa) - auto ma z tyłu tracze, czy ta naprawa jest kosztowna i skomplikowana? Przypuszczam usterkę regulatora siły hamowania, bo tarcze i klocki są OK.

-nie działa klimatyzacja, tj po naciśnięciu przycisku nie zapala się kontrolka na przycisku - czy będzie to usterka elektryczna czy ktoś coś specjalnie odciął?

-silnik ma wyciek spod dekla zaworów-czytałem że częsta przypadłość.

-lewarek "lata" za lekko i jest nieprecyzyjny - ten model tak ma, czy trzeba naprawiać?

Poza tym uszkodzona tylna połka(złamany bolec), zderzak pęknięty, korozji nie ma, silnik ładnie pracuje, auto jest dość żwawe, nie przegrzewa się, tapicerka super (wytarty mieszek od lewarka, ale patrząc po ogłoszeniach częsta przypadłość). Elektryka działa.


Cena za samochód 5500zł.
Warto?
Proszę o porady, jutro mam dać ostateczną odpowiedź.

Pawkaz - Sob Lut 19, 2011 11:15

Jak mozesz to podeslij zdjecia..rzuci sie okiem co i jak.Poprzegladaj na aukcjach za ile ludzie wystawiaja i mniej wiecej bedziesz wiedzial czy warto
leszczu - Sob Lut 19, 2011 11:54

grzebar44 napisał/a:
-nie działa klimatyzacja, tj po naciśnięciu przycisku nie zapala się kontrolka na przycisku - czy będzie to usterka elektryczna czy ktoś coś specjalnie odciął?

Może bezpiecznik ??
grzebar44 napisał/a:
-silnik ma wyciek spod dekla zaworów-czytałem że częsta przypadłość.

No częsta stąd cieknie olej. Wystarczy wymienić uszczelkę i po kłopocie.
grzebar44 napisał/a:
-lewarek "lata" za lekko i jest nieprecyzyjny - ten model tak ma, czy trzeba naprawiać?

Mechanizm zmiany biegów pewnie jest już trochę zużyty. Samochód w końcu ma już parę tych latek i pewnie trochę przebiegu.