Zobacz temat - [R75] Jaki tłumik zamiast oryginalnego?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jaki tłumik zamiast oryginalnego?

Magic79 - Sro Lut 23, 2011 13:52
Temat postu: [R75] Jaki tłumik zamiast oryginalnego?
Witam,

Stoję przed rychłą koniecznością wymiany tłumika, nie wiem jednak jakim zastąpić ten oryginalny ( w kombi w całości zespolony z rurą aż do katalizatora). Czy może z jakiejś innej marki będzie pasował? Raczej nie chcę Walkera czy Bosala bo to co mi pokazali w sklepach to żenada. Dwie warstwy blachy niby aluminizowanej i koszt ok. 500-700 złotych. Może od BMW, Audi, Skody? Proszę o sugestie na temat samego końcowego tłumika, bo wiem, że będę ciął oryginalną rurę.

Pozdrawiam!

Piotrass - Sro Lut 23, 2011 15:12

Witam,
Ja ok 2 lata temu kupowałem tutaj:
http://www.tlumiki.pl/index.php
Do dziś sprawuje się świetnie, brak korozji, wszystko ok. Cena też była bardzo przyzwoita.

Magic79 - Czw Lut 24, 2011 00:10

Piotrass a pamiętasz może nazwę lub markę?

[ Dodano: Czw Lut 24, 2011 00:10 ]
i jeszcze jedno jak z poziomem hałasu, czy dźwię lub coś w tym rodzaju zmieniło się?

Piotrass - Czw Lut 24, 2011 10:43

Nie pamiętam firmy. Musisz popytać sprzedającego na w/w stronie. Dźwięk i hałas na poziomie fabrycznego, nie zauważyłem różnicy. W budowie tylko był troszkę krótszy, aczkolwiek uchwyty i wszystko pasowały bezproblemowo.
Magic79 - Nie Mar 06, 2011 18:20

Wiatm,
pytałem i nikt nie jest w stanie mi powiedzieć co to za tłumik pasuje do kombi.
Wiesz może coś więcej, gdzie zakładałeś?

Piotrass - Nie Mar 06, 2011 18:30

Ja mam sedany, nie wiem jaka jest różnica w budowie tłumika do kombi.
Kupowałem na tamtej stronce, a montował mi mój mechanik.

Dziadek - Pon Mar 07, 2011 08:20

Ja w sedanie założyłem Walkera,bo mam dobre doświadczenia-w poprzednim aucie wytrzymał dłużej niż oryginalny,do tego jakby nie rozpatrywać kosztów,to wyjdzie taniej. Kupiłem w pobliskim sklepie motoryzacyjnym bo wyszło taniej niż w necie. Rurę i tak musiałem ciąć,bo długości są różne,ale połączenie jest szczelne,a wytłumienie takie samo i różnicy nie widzę.Dodatkowo jest trochę lżejszy od oryginału.Narazie przejechałem na nim jakieś 40 kkm.
ppmisiek - Sob Wrz 15, 2012 02:57

Witam
Po wymianie tłumika na zamiennik efekt był gorszy niż przed wymianą.
Sposobem na to dokuczliwe buczenie jest włożenie do ostatniego tłumika rury o długości jakieś 10 cm. U mnie pomogło. :wink:

xROnx - Sob Wrz 15, 2012 11:25

ppmisiek napisał/a:
Sposobem na to dokuczliwe buczenie jest włożenie do ostatniego tłumika rury o długości jakieś 10 cm. U mnie pomogło.

masz na myśli coś w stylu ozdobnej końcówki?
U mnie też czeka wymiana ostatniego tłumika - mam jeszcze oryginalny ale niestety już płatami wszystko odchodzi. na początku myślałem nad walkerem... cena ok 250-270pln. jednak ostatnimi dniami rozmyślam jednak nad Bosalem. Kosztuje o 100-150pln więcej a wygląda jak oryginalny(skorupowa budowa)no i z jakością też jest lepiej

rafalmis1 - Sob Wrz 15, 2012 15:53

xROnx napisał/a:
myślałem nad walkerem
ja taki mam i nie polecam. basowy dźwięk, fajnie brzmi tylko jak ciągnę na maxa, ale przy spokojnej jeździe ciągle "buryczy" po mieście rzucam się w oczy (co nawet spoko jest :D ) ale w trasie cenie sobie cisze, a z tym tłumikiem tego nie mam
xROnx - Sob Wrz 15, 2012 16:38

rafalmis1 napisał/a:
ja taki mam i nie polecam.

dlatego właśnie rozmyślam - dość poważnie, nad tłumikiem Bosala...

Jarcun - Sob Wrz 15, 2012 16:45

ja mam walkera środkowy i końcowy z opaskami dałem za niego 450 zl wymina zajęla mi 2 godz i to tylko dlatego że byly problemy ze zdjęciem starego tlumola
rafalmis1 - Sob Wrz 15, 2012 16:54

xROnx napisał/a:
dlatego właśnie rozmyślam - dość poważnie, nad tłumikiem Bosala...

to się już nie zastanawiaj tylko bierz, tym bardziej, ze rok w rok nie trzeba go zmieniać tylko co kilka lat
ppmisiek napisał/a:
Sposobem na to dokuczliwe buczenie jest włożenie do ostatniego tłumika rury o długości jakieś 10 cm
napisz jak to dokładnie wygląda, bo zrobił bym tak u siebie jak ma pomóc
sknerko - Sob Wrz 15, 2012 21:45

xROnx, a może wpadniesz kiedyś do mnie i umówię cię do gościa co mi tłumikk odbudował zapłaciłem 100pln i mam oryginał cichy jak fabryka
instal20 - Nie Wrz 16, 2012 12:06

piszecie cos o drugim tłumiku ja ma tylko na samym koncu chyba że mówicie o katalizatorze???
xROnx - Nie Wrz 16, 2012 12:09

sknerko napisał/a:
a może wpadniesz kiedyś do mnie i umówię cię do gościa co mi tłumikk odbudował zapłaciłem 100pln i mam oryginał cichy jak fabryka

tylko mojego to raczej już się nie da naprawić. odpadł cały jeden dolny płat i już jest on wybrakowany.... no chyba że ten gość dorabia płaty :D

sash997 - Nie Wrz 16, 2012 12:57

to dopiero 1 płaszcz odpadł??jak nie jest dziurawy to jeszcze długo pośmigasz :D ja już 3rok bez jednego płaszcza i jest cicho chyba że CDT dużo sie różni od V6 to niewiem :razz:
xROnx - Nie Wrz 16, 2012 22:48

sash997 napisał/a:
jak nie jest dziurawy to jeszcze długo pośmigasz

:lol: oj chyba porobię dzisiaj zdjęcia odpadniętego płata oraz jak wygląda tłumik teraz. jak popukam w tłumik to słyszę jakby było pełno skorodowanego syfu w środku

[ Dodano: Nie Wrz 16, 2012 22:48 ]
OK porobiłem kilka fotek mojego tłumika :)
https://picasaweb.google.com/lh/photo/E6FR_o3T5tXc6NeAECzWqaBgVRdYNqGoeeyAirBK-s8?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/aToe8va4LOYjhDkcz-dZW6BgVRdYNqGoeeyAirBK-s8?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/wQE_AqXz6427rXz9V-fwKqBgVRdYNqGoeeyAirBK-s8?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/sKAb6x-fAX6PDa28dUtOuqBgVRdYNqGoeeyAirBK-s8?feat=directlink

sash997 - Nie Wrz 16, 2012 22:58

ale dziur jeszcze niema??widze że tobie cały płaszcz od dołu odpadł, mi tylko troche z tyłu,ciekawe ile ma płaszczy ten tłumik 2 czy 3?może ktoś bardziej zorientowany?na Twoim miejscu sprawdziłbym tylko uchwyty i śmigał dalej :razz:
Dziadek - Pon Wrz 17, 2012 09:28

U mnie wyglądało nieznacznie lepiej,ale wymieniłem i później żałowałem,bo wywalony tłumik jeszcze ponad rok leżał za garażem i miał się nieźle.Jak go ostatnio dawałem trolom złomowym,to zastanawiałem się czy nie zostawić go jeszcze,bo nie wiem jak długo na Walkerze pośmigam.
sknerko - Pon Wrz 17, 2012 11:03

xROnx napisał/a:
oj chyba porobię dzisiaj zdjęcia odpadniętego płata oraz jak wygląda tłumik teraz. jak popukam w tłumik to słyszę jakby było pełno skorodowanego syfu w środku

Miałem tak samo ale od góry plus dziura że mógłbym jajko do środka wsadzić i też w środku się przewalał syf. Gość rozpołowił tłumik wspawał w środek rurkę jak trzeba i całą górę zrobił od nowa w dwóch warstwach za 100pln.

xROnx - Pon Wrz 17, 2012 13:42

sknerko napisał/a:
Miałem tak samo

A jesteś w stanie pokazac te moje zdjęcia temu gościowi żeby mógł się wypowiedziec czy da rade to naprawic? w soboty pracuje? :D

sknerko - Wto Wrz 18, 2012 08:47

xROnx napisał/a:
A jesteś w stanie pokazac te moje zdjęcia temu gościowi żeby mógł się wypowiedzieć czy da rade to naprawic?
Jestem w stanie choć to zupełnie zbędne jest, bo mojego tłumika tez nie widział zanim zgodził się go robić.
Cytat:
w soboty pracuje?
Pracuje, mój właśnie w sobotę robił od 8:30 do 13:00.
Pogadam z nim w twojej sprawie.

pazdzi0h - Sob Wrz 22, 2012 16:35







To sa zdjecia mojego tlumika,

wydaje mi sie, ze caly ten pancerz nie jest zly, jak mowicie?

tylko koncowka dosc mocno skorodowana,

co myslicie o jakiejs delikatnej koncowce wydechu do zalozenia?

moze ktos z was cos ma i poleca?

Magic79 - Sob Wrz 22, 2012 23:41

U mnie wygląd fatalnie, od dołu wszystkie warstwy odpadły u góry tak samo. Została ostatnia, myśle, że to kwasówka. Będę eksploatował na maksa do samego końca... Nie wierzę za bardzo, że jakieś nowe będą tak samo ciche i trwale...
ppmisiek - Wto Wrz 25, 2012 01:42

Witam
przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam w sprawie tej końcówki, ale nie miałem neta.
Kupiłem tłumik jakieś nieznanej firmy, buczał strasznie głośno.Pomogło włożenie zwykłej rury troszkę mniejszej średnicy, takiej żeby ciasno weszła o długości około 10-12 cm.Kupiony tłumik jest troszkę krótszy od oryginalnego więc rurkę, którą włożyłem wcale nie widać,ładnie chowa się pod zderzakiem.Rurkę o której mówię , wziąłem ze starego tłumika.najlepiej żeby na końcu miała mały łuk (była zagięta), tak żeby spaliny leciały w dół samochodu.
U mnie pomogło bardzo dużo. :grin:

Alex_Tom - Czw Paź 04, 2012 12:19

U mnie podczas jazdy urwał się końcowy tłumik. Rurka oderwała się od tej bańki z powodu rdzy.
I ja chciałem aby np. znaleźć jakąś rurę troszkę mniejszej średnicy i włożyć trochę do rurki a trochę do bańki i ładnie obspawać. Oczywiście wszystko wcześniej wyczyścić. I pojechałem nawet do jakiegoś faceta i nie chciał robić bo mówi że za kilka miesięcy znowu odpadnie i jak się tak zrobi to spaliny się będą cofać?
No ja myślę, że sobie zażartował ze mnie, co?

Jakieś zdjęcie z neta i czerwona linią tu gdzie mi się oberwało.

sknerko - Czw Paź 04, 2012 12:51

Alex_Tom, W zależności jak mocno zgnite masz to denko w które jest wspawana rura można tak zrobić jak piszesz z tym że dajemy rurkę na wierzch fabrycznej i spawamy (bo w środku powodujesz przewężenie wydechu) lub całe to denko tylko trzeba wtedy wewnętrzną rurkę też pospawać.
rafalmis1 - Nie Paź 07, 2012 17:06

ja mam takie pytanie, czy tłumik z diesla może zostać założony do benzyny ??
Alex_Tom - Pią Lis 09, 2012 11:50

Kupiłem Walkera i chciałbym tylko powiedzieć, że po założeniu i przysłuchaniu się nie wierzyłem, że to mój samochód. Chodzi tak cicho, że aż z butów mnie wyrwało. Jak pszczółka.
Ale może mi się tylko wydaje, że cicho bo może byłem przyzwyczajony do głośnego, dziurawego oryginału. No i może dziurawy oryginał był głośniejszy od głośnego Walkera.
Ale tak tylko mówię dla informacji.

domel-x - Pią Lis 09, 2012 13:53

Walker jest dużo głosniejszy i dużo lżejszy i oczywiscie dużo tańszy ,mam walkera ok dwóch lat nic sie jeszcze z nim niedzieje ,niepodoba mi sie tylko jego widoczny kształt ,lepiej sie prezetuje pomalowany na czarno :wink:



tłumik BOSAL


Dziadek - Pią Lis 09, 2012 16:57

Mój Walker też ma ok.2 lata i nie narzekam na niego.Być może,że głośniejszy,ale zaręczam,że to niuans bo nie widzę znacznej różnicy w stosunku do oryginalnego. Być może tak trafiłem,bo nawet przy seryjnej produkcji zdarzają się różne egzemplarze.
Kupiłem granatowy spraj (taki trochę lepszy i droższy),no i czasem psiknę żeby grucha wizualnie zlała się z nadwoziem.
Gorsze rzeczy w życiu się robiło i jeździło się dalej.

domel-x - Pią Lis 09, 2012 19:45

Dziadek, w cdt są dwa rodzaje wydechów ,z srodkowym tłumikiem i bez jak ja mam + katalizator ,gdy wyciołem kata to była dopiero masakra ,musiałem nowy kupic
Dziadek - Pią Lis 09, 2012 21:26

To się zgadza.W takiej sytuacji,bez katalizatora Bosal mógłby być skuteczniejszy.
W układzie z katalizatorem to nawet bez ostatniego tłumika było ciekawie,ale nie "kręciłem" na wysokich obrotach.

tazOR - Sob Gru 07, 2013 11:04

Hej chłopaki. Gdzie mozna dostac w necie we w miare rozsadnej cenie tlumik koncowy bosala do r75 cdt?:)
domel-x - Sob Gru 07, 2013 11:38

tazOR, w inter cars beda mieli 600-700 zł
grota10 - Sob Gru 07, 2013 21:33

Ludzie ,kto spawa stare tlumiki?To trzeba wymienic,spawanie do starej przerdzewialej blachy nic nie daje.Po miesiacu wszystko odpadnie ponownie.Ja kupilem koncowke z tad http://allegro.pl/show_item.php?item=3665680791 i jest spoko.Chodzil troche glosno,ale zrobilem troche km i albo sie przyzwyczailem ,albo lekko sie zabil spalinami i jest ciszej.Wszystko moglbym latac,ale wycechu nigdy,To sie po prostu nie oplaca
zetes - Nie Gru 08, 2013 11:35

grota10 napisał/a:
Ludzie ,kto spawa stare tlumiki?

Na przykład ja. Przegniła mi rura przy tłumiku końcowym, nałożyłem na nią kawałek rurki o większym przekroju, przyspawałem i trzyma już ponad 4 miesiące i potrzyma zapewne conajmniej dalsze 4 miesiące. Mała poprawka: zrobił mi to kolega, nie ja. ;-)

rafalmis1 - Nie Gru 08, 2013 11:50

na stronie inter cars nie widać aby oferowali tłumik Bossal- a
domel-x - Nie Gru 08, 2013 12:00

http://sklep.intercars.co...O&towkod=A9BECE

rzeczywiscie

alpacino - Wto Gru 10, 2013 00:59
Temat postu: [MGZTT] Tłumik końcowy
Wymieniałem tydzień temu tłumik końcowy dedykowany do Opla Vectry C , produkcji krajowej 1(żaden Bosal,czy Walker itp,konstrukcja skorupowa,kształt bardzo zbliżony do oryginalnej "nerki" różnica to wylot z jedną trochę grubszą rurą wylotową zamiast dwóch) naprawdę Bardzo cichy tłumik !! !,aż byłem w szoku koszt 220pln + 35 ,robocizna i naprawdę nie żałuję!!!
Dawidovs - Wto Gru 10, 2013 08:14

Czy jest to może taki tłumik?

http://allegro.pl/tlumik-...3722339323.html

Piszą, że polski producent.
Znasz może pojemność vectry czy to uniwersalny tłumik?

alpacino - Wto Gru 10, 2013 08:52
Temat postu: Jaki tłumik zamiast oryginalnego?
TAK, wydaje się,że to ten (nie wiem ,czy to nie "Płócienniczak",musiałbym zadzwonić do mechanika,bo na paragonie ,niema nazwy producenta)w każdym razie ,daje radę ,nawet bardzo,zaskoczyła mnie szczególnie cicha praca!(w\g mnie cichszy niż oryginał...przed korozją... :roll: )
Pojemność Vectry 1.9 150 KM ....więc jak najbardziej na miejscu

domel-x - Wto Gru 10, 2013 08:52

a ja sobie od żuka złoże :razz:
alpacino - Wto Gru 10, 2013 08:55
Temat postu: [MGZTT] Tłumik końcowy
domel-x napisał/a:
a ja sobie od żuka złoże :razz:

Nie lepiej z TATRY?!

Dawidovs - Wto Gru 10, 2013 09:05

Wystarczy że go wytniesz i wyjdzie na to samo :P
alpacino - Sro Gru 11, 2013 23:45
Temat postu: [MGZTT] Tłumik końcowy
Dawidovs napisał/a:
Wystarczy że go wytniesz i wyjdzie na to samo :P


Nooo...fajne sr..ie w banie :D

MARCONI13 - Czw Gru 12, 2013 21:59
Temat postu: tłumik końcowy
A ja wstawiłem końcowy od skody superb 2 (używka w świetnym stanie-250 zł)
Cisza.Myślę że trochę na nim polatam.Solidny!

alpacino - Sob Gru 14, 2013 00:14
Temat postu: Re: tłumik końcowy
MARCONI13 napisał/a:
A ja wstawiłem końcowy od skody superb 2 (używka w świetnym stanie-250 zł)
Cisza.Myślę że trochę na nim polatam.Solidny!

Ze skody?...solidny????hmmm ,nie przypuszczałem ,że w skodzie jest coś solidnego,no ale powodzenia !

[ Dodano: Sob Gru 14, 2013 00:14 ]
MARCONI13 napisał/a:
A ja wstawiłem końcowy od skody superb 2 (używka w świetnym stanie-250 zł)
Cisza.Myślę że trochę na nim polatam.Solidny!

Ze skody?...solidny????hmmm ,nie przypuszczałem ,że w skodzie jest coś solidnego,no ale powodzenia ! :o

MARCONI13 - Sob Gru 14, 2013 21:49

Tłumik jest oryginalny niemiecki jeszcze z nieprzepaloną od temperatury nalepką identyfikacyjną,także skorupowy,więc uważam że dłużej mi wytrzyma niż jakiś "dedykowany"polski :lol:
alpacino - Pon Gru 16, 2013 19:51
Temat postu: [MGZTT] Tłumik końcowy
MARCONI13 napisał/a:
Tłumik jest oryginalny niemiecki jeszcze z nieprzepaloną od temperatury nalepką identyfikacyjną,także skorupowy,więc uważam że dłużej mi wytrzyma niż jakiś "dedykowany"polski :lol:

Hmmm..jak nimiecki i używany to GUT!!!!,jak Polski i nowy to już BEEEEE!!!! Boże co za ludzie !! ! i jak tu ma być dobrze !! ! no ,ale każdy kupuje co lubi (moim skromnym zdaniem Niemcy produkują najsłabsze układy wydechowe) :P

MARCONI13 - Pon Gru 16, 2013 21:16

Cytat:
Hmmm..jak nimiecki i używany to GUT!!!!,jak Polski i nowy to już BEEEEE!!!! Boże co za ludzie !! ! i jak tu ma być dobrze !! ! no ,ale każdy kupuje co lubi (moim skromnym zdaniem Niemcy produkują najsłabsze układy wydechowe) :P

Ta niezdrowa polemika na temat właściwego wyboru układu wydechowego do niczego dobrego nie prowadzi.Za chwilę będziemy roztrząsać bitwę pod Grunwaldem,a nie to jest meritum.Czas i warunki atmosferyczne pokażą kto miał rację. :mrgreen:

wazu - Pon Kwi 06, 2015 13:44
Temat postu: Przeróbka tłumika
Mój tłumik końcowy też się powoli kończy, jedna warstwa (ta zewnętrzna) zaczyna się łuszczyć. Pomyślałem o kupnie używanego na alledrogo. Po zakupie i sprawdzeniu okazał się być w gorszej kondycji niż mój obecny. Już miałem odżałować ten zakup i go wyrzucić, ale postanowiłem go wybebeszyć. Po rozcięciu na pół okazało się, że środek jest w idealnym stanie. Wymyśliłem więc, że kupię kawałek blachy kwasowej i zrobię skorupę na ten wkład. Po małych przeróbkach udało mi się złożyć całość (włącznie z wypełnieniem watą szklaną). Mam teraz tłumik (wieczny), prędzej samochód mi zgnije niż wydech. Na razie jeszcze nie założyłem tego mojego wynalazku, czekam aż się skończy oryginał, może to potrwać trochę czasu, ale mnie się nie spieszy :razz:
kosaaro - Pon Kwi 06, 2015 14:50
Temat postu: Re: Przeróbka tłumika
wazu napisał/a:
Mój tłumik końcowy też się powoli kończy, jedna warstwa (ta zewnętrzna) zaczyna się łuszczyć. Pomyślałem o kupnie używanego na alledrogo. Po zakupie i sprawdzeniu okazał się być w gorszej kondycji niż mój obecny. Już miałem odżałować ten zakup i go wyrzucić, ale postanowiłem go wybebeszyć. Po rozcięciu na pół okazało się, że środek jest w idealnym stanie. Wymyśliłem więc, że kupię kawałek blachy kwasowej i zrobię skorupę na ten wkład. Po małych przeróbkach udało mi się złożyć całość (włącznie z wypełnieniem watą szklaną). Mam teraz tłumik (wieczny), prędzej samochód mi zgnije niż wydech. Na razie jeszcze nie założyłem tego mojego wynalazku, czekam aż się skończy oryginał, może to potrwać trochę czasu, ale mnie się nie spieszy :razz:


To już tylko krok do produkcji masowej :)

szpynior - Sro Kwi 08, 2015 19:50

Do mojego ZT-T wpadł dziś tłumik od E46 330 , trochę kombinacji z montażem lecz dla wprawionego tłumikarza to nie był problem. Efekt jest powalający. Słychać tylko ryk silnika :)
0L0 - Nie Sie 14, 2016 10:51

Wczoraj u mnie wylądował tłumik firmy POLMOstrów. 209zł z montażem. Jakość wykonania wprost proporcjonalna do ceny, ale działa. Nic nie buczy, nic nie pierdzi.
stee-zoo - Czw Wrz 27, 2018 21:15

Witam wszystkich ....
Mam do wymiany w swoim Roverku tłumik koncowy.
Jakis czas temu widziałem na allegro tlumiki koncowe tak jak oryginalne (tzw. nerka)jak na zdjęciu.
Nie stety na allegro w tej chwili dostępne sa tylko takie https://allegro.pl/rover-75-2-0iv6-2-5iv6-tlumik-koncowy-gratis-i5167642472.html.
Kiedys widziałem roverka z takim tłumikiem i strasznie odstawał i bardzo go bylo widac z pod zderzaka.
Moze ktos wie gdzie moge kupic taki jak orginalny, ewentualnie co byscie polecili do mojego 2,5 v6 zeby był cichy i nie trzeba by było duzo przerabiac pod autem.

MD - Czw Wrz 27, 2018 21:25

stee-zoo, mam tłumik z linku i stanowczo odradzam. Nie dość, że głośny i buczy, to po 3 latach chyba grodzie się w nim przepaliły, bo powoli samochód zaczyna brzmieć jak po wiejskim tuningu.
R75 - Czw Wrz 27, 2018 22:26

RR323V

https://www.ebay.co.uk/it...01/111622565759

tomi24lbn - Pią Wrz 28, 2018 05:56

Ja mam oryginał BMW E46 Diesel . Za montaż/dopasowanie zapłaciłem 100 zł + tłumik 70 zł .
Jest cichutko,nie wystaje i nie odczułem spadku mocy/dławienia

kehtron11 - Pią Wrz 28, 2018 19:44

jak cicho to tylko oryginał
https://www.euspares.co.uk/parts/bosal/1337518

R75 - Pią Wrz 28, 2018 20:57

Podeslany wcześniej będzie jak oryginał. Niestety aktualnie brak ofert w PL.
stee-zoo - Nie Paź 28, 2018 17:17

Witam ...
Jestem juz po wymianie tlumika,oczywiscie nie obyło sie bez niespodzianek :mrgreen:
(Dodam od razu ze szukałem tłumika o takim kształcie jak oryginal.)
Dzwoniłem, przejrzałem chyba cały internet i wydawało mi sie ze wreszcie znalazłem https://aparts.pl/partscatalogue/01-60454-mts-tlumik-koncowy-rover-75-rj-2-5-v6-2001-10-2005-05,10-00095-03989-16341-0002-03437-0100004,0100314-01~960454-0193-03437-000014365-MTS01~960454.aspx
Uradowany ze wreszcie znalazłem zamówiłem go telefonicznie (po długiej rozmowie z panem ze sklepu który upewnił mnie ze to taki o jaki mi chodzi taki jak na rysunku poglądowym)
Wszystko fajnie do czasu otwarcia paczki tłumik firmy MTS ale owalny jak wiekszosc zamienników.
Telefon do sklepu z pytaniem dlaczego taki a nie jak na rysunku poglądowym?,pan powiedział ze to tylko rysunek który zamieszcza producent ,a wszystkie zamienniki sa w taki kształcie jaki dostałem.
A ewentualnie moge tłumik odesłac.
Nie odesłałem bo byłem na drugi dzien umówiony z mechanikiem na wymiane,poprosilem zeby podwiesił go jak najwyżej sie da tragedi nie ma,w miare cichy ale do oryginału mu daleko.
Troche sie rozpisałem ,ale chce ostrzec innych którzy też szukają takiego tłumika zeby uważali akurat na ta oferte sprzedaży.