Zobacz temat - [R75] Co to za rura biegnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Co to za rura biegnie

markozalko - Sro Lut 23, 2011 16:41
Temat postu: [R75] Co to za rura biegnie
Od jakiegoś czasu denerwuj emnie jedna rzecz. Nie wiem czy było to od początku bo nie pamiętam. Pod wycieraczką kierowcy mam takie zgrubienie. Wygląda to jak jakaś rura co biegnie na skos. Jak podniosę wycieraczkę i pukam w to to jest twarde. Od strony pasażera tego nie ma. Co t jest? Czy każdy to ma? Czy u mnie coś nawłaziło i spuchło?
witgut - Sro Lut 23, 2011 19:39

Prawdopodobnie nie udało się naciągnąć i wyprostować podłogi po wypadku, ale ....
kto by się tym martwił :wink:

piwonski12 - Sro Lut 23, 2011 20:27

Ja stawiam że to wydech :wink:
markozalko - Sro Lut 23, 2011 20:44

To znaczy ze u was tego nie ma? Nie wiem czy to rura ale po dotyku i wyglądzie wypukłości taką diagnozę postawiłem. Tylko od czego ona jest i czemu tak odstaje.
dzelo23 - Sro Lut 23, 2011 21:17

Rozumiem że ta niby rurka jest pod wykładziną ?? Jeżeli tak to trzeba podnieść wykładzinę do góry i zajrzeć. U mnie w nogach pasażera pod wykładziną były wsadzone jakieś plastiki. Po co i na co pewnie jeszcze się dowiem :-)
markozalko - Sro Lut 23, 2011 21:19

A może to wcale nei rura tylko coś się dostało i jak są mrozy to spuchło. Nie wiem sam. A u was podłoga przy kierowcy jest płaska czy ma jakieś wybrzuszenia.

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 21:19 ]
dzelo23 napisał/a:
Rozumiem że ta niby rurka jest pod wykładziną ?? Jeżeli tak to trzeba podnieść wykładzinę do góry i zajrzeć. U mnie w nogach pasażera pod wykładziną były wsadzone jakieś plastiki. Po co i na co pewnie jeszcze się dowiem :-)


Tak jest to pod wykładziną. Teraz tak sobie myślę że jak go kupiłem to tego nie było. Dopiero od zimy jakoś tak się zrobiło.

Piotrass - Sro Lut 23, 2011 21:24

Wykładzina powinna być płaska. Dopiero po zdjęciu wykładziny z grubą ilością gąbki, po skosie idzie wzmocnienie które jest lekko wybrzuszone. Musisz lekko odchylić wykładzinę aby zobaczyć co tam się dzieje.
markozalko - Sro Lut 23, 2011 21:27

O wlaśnie to jakby te wzmocnienie wyszło. Ale czemu tak się stało? Gąbka się zapadła czy co? A z której strony tą wykładzinę mogę odgiąć żeby nic nie napsocić?
Piotrass - Sro Lut 23, 2011 21:43

Najpierw zdemontujesz wewnętrzną listwę progową - tą czarną lub kremową - w zależności jaki masz kolor wykładziny. Pod nią wykładzina przymocowana jest na dwa klipsy. Potem zdemontuj plastik, osłonę w której jest przycisk otwierania bagażnika i maski. To starcze aby troszkę odchylić wykładzinę i wsunąć tam rękę. Będzie ciężko, ale powinieneś wyczuć co mu dolega. R75 ma dosyć twardą podłogę, ale może na coś najechałeś i lekko wybiło podłogę do góry.
markozalko - Sro Lut 23, 2011 21:51

Nie przypominam sobi eżebym na coś najechał. Z drugiej strony dziwna sprawa żeby tak samo się wypukliło ?? ??
piterazim - Czw Lut 24, 2011 13:28

swego czasu maiłem "przyjemność" osuszania autka (zatkane odpływy). Jedyną rurę która idzie pod nogami kierowcy jest kanał nadmuchu tylnego pasażera
markozalko - Czw Lut 24, 2011 19:37

Sam już nie wiem. Myślałem że może u mechanika mi coś spierdzielili jak auto podnosili ale od dołu nic nie znać. Przez jakiś czas miałem mokro pod wycieraczką bo gumowa ona miała dziure i woda dostawała się pod nią.Czyżby gąbka pod nią nasiąkła i zanikła? Normalnie nie czuję nic miękkiego pod moimi nogami tylko same twarde. Tą rurę i inne twardości a gąbki nie.
Boncky - Czw Lut 24, 2011 19:46

rozbierz jak pisał kolega i będzie wszystko wiadomo... może woda + mróz...

ps: słyszałem że al-kaida w nocy porywa auta i montuje ładunki wybuchowe.... :D