Zobacz temat - [R75] Popielniczka, zapalniczka, uchwyt kubka - demontaż
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Popielniczka, zapalniczka, uchwyt kubka - demontaż

piterazim - Czw Lut 24, 2011 13:32
Temat postu: [R75] Popielniczka, zapalniczka, uchwyt kubka - demontaż
Witam

W moim roverku nie zamyka się uchwyt kubka. chciałem wyciągnąć całą konsolę żeby to naprawić - teoretycznie brakuje jednej sprężynki. Niestety nie mogę wyciągnąć tej konsoli. Klinatronic wyciągnąłem, ale konsoli nie mogę wyciągnąć

Piotrass - Czw Lut 24, 2011 14:23

Na górze po lewej i prawej trzyma się na dwóch śrubach. Potem trzeba włożyć rękę do środka i delikatnie podważyć lewą i prawą ściankę całego panelu. Ciężko schodzi, ale się uda. Tylko cierpliwości i nic na siłe :)
marecki6 - Czw Lut 24, 2011 16:12

tak przy okazji zapytam w temacie uchwytu na kubek ... co znajduje się za zaślepką ewentualnego uchwytu kubka kierowcy? bo u mnie otwiera się tylko zapalniczka i uchwyt na kubek pasażera
apples - Czw Lut 24, 2011 16:37

marecki6 napisał/a:
co znajduje się za zaślepką ewentualnego uchwytu kubka kierowcy?
Nic. Możesz wstawić sobie drugi uchwyt z anglika. :wink:
Piotrass - Czw Lut 24, 2011 16:55

apples napisał/a:
Możesz wstawić sobie drugi uchwyt z anglika

Ja tak zrobiłem. Na postoju sprawdza się znakomicie :)
Zaślepka pasuje stara. Wystarczy sam surowy wkład od anglika.

marecki6 - Czw Lut 24, 2011 16:56

ok dzięki za info
hvil - Czw Lut 24, 2011 18:23

tez tak mam:) ale osobscie nie uzywam bo o kolano zawadza:)
marecki6 - Czw Lut 24, 2011 18:34

właśnie dlatego zapewne nie ma go w standardzie a przynajmniej ja to tak sobie tłumaczę ... szkoda że nie pomyśleli o jakiejś alternatywie
hvil - Czw Lut 24, 2011 18:53

alternatywa jest:D zalozyc z angola:P osobiscie uwazam ze lepiej sprawdzilby sie z przodu taki podwojny trzymacz na kubki jak w tylnej kanapie:) wlasnie wkomponowany drewniana listewka w kokpit:) bardziej praktyczny niz te nasze bijace po kolanach:)
marecki6 - Czw Lut 24, 2011 19:18

W zasadzie jest to alternatywa, ale jak sam piszesz mało wygodna i z dużym ryzykiem wylania na siebie kawy lub innego napoju. Faktycznie trzeba przyznać, że uchwyt z tyłu jest lepiej pomyślany.
Bathory - Pią Lut 25, 2011 01:26
Temat postu: Karłowaty uchwyt na kubek [R75]
Mam pytanie ... ten uchwyt na ... no właśnie na co ? Gdzie dostanę taki kubek co pasuje do tego dziwnego uchwytu z przodu w Roverze 75 !!
automechanik - Pią Lut 25, 2011 04:43

Do telefonu
piterazim - Pią Lut 25, 2011 09:35

Piotrass napisał/a:
apples napisał/a:
Możesz wstawić sobie drugi uchwyt z anglika

Ja tak zrobiłem. Na postoju sprawdza się znakomicie :)
Zaślepka pasuje stara. Wystarczy sam surowy wkład od anglika.


to można wyciągnąć sam wkład bez wyciągania wszystkich plastików?

hvil - Pią Lut 25, 2011 11:11

tak, ale ja mimo iz mam pare tuneli w domu, i z kazdego mi juz porozbierali uchwyty na kubki angielskie znajomi to zawsze mowilem zeby se sami wyciagali, bo wiem jak latwo to uszkodzić, w wielu wozach jest to pouszkadzane ze nie da sie zamknac i kombinuja z podkladaniem jakichś papierków itp.

Ogólnie to delikatne plastiki tego są, troche tandeta i jak kolega pisał nie formatowe, jeszcze nigdy nie uzywalem a mam 2 kierowcy i pasazera:) w te z tyllu to i pol litra sie utrzymuje:D

marynabiala - Pią Lut 25, 2011 22:52

Tez chcialem wyjac sam wklad od strony kierowcy , poniewaz w to miejsce wstawilem wyswietlacz , ktory mi pokazuje temp wody w silniku i oglasza alarm z buzera jak zostanie przekroczona temp - oczywiscie temp mozna zaprogramowac , pokazuje mi napiecie i ostrzega o niskim napieciu i temp wew . Sam wklad mozna wyjac - w dolnym prawym rogu jest blokada , wystarczy cienkim plaskim wkretakiem nacisnac w prawo lub do siebie nie pamietam i pociagnac wklad . Nie wiedzac o tym wyjmowalem cala zapalniczke