Zobacz temat - LOGOtypowa walka na wiosła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Pozostałe sprawy klubowe - LOGOtypowa walka na wiosła

kasjopea - Pon Lut 28, 2011 18:27
Temat postu: LOGOtypowa walka na wiosła
Klub Roverki.pl ma status Stowarzyszenia. Logo klubowe i nazwa są jego własnością. Niestety wykorzystujecie je bez zgody Zarządu.

PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.


Tomaszi: Dyskusja wydzielona z tematu Kto jest chętny na naklejki?

tronsek - Pon Lut 28, 2011 19:56

kasjopea napisał/a:
PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.
a możesz mi powiedzieć Koleżanko, w którym miejscu działamy na szkodę klubu ??
:hm: Czy starania, aby Klub był bardziej widoczny jest działaniem na jego szkodę ??
Przecież nikt nie wykorzystuje logo oraz nazwy Klubu do czerpania korzyści majątkowych, a jedynie do jego rozreklamowania. Pokrywamy jedynie koszt materiału.
Mówiąc szczerze "legalne" naklejki pod tablicę nie są zbyt widoczne i czytelne dla postronnych osób. Co w tym złego aby poprzez nasze naklejki nazwa klubu dotarła do jak największej liczby osób ??

claudii - Pon Lut 28, 2011 20:34

wydaje mi się że chodzi tu głównie o to że część wpływów za takie gadżety nie wpływa do kasy klubu co w pewnym sensie rozumiem, ale jeśli chodzi o samą akcję to jak powiedział tronsek, chodzi o reklamę klubu oczywiście dla jego dobra :)
szkoda że wcześniej ta sprawa nie została poruszona bo teraz mam wątpliwości czy tą naklejkę w ogóle naklejać :/

kasjopea - Pon Lut 28, 2011 20:45

tronsek, oczywiście wiadomo po co to wszystko, naklejki itd., ale chodzi głównie o sposób załatwienia sprawy. Jesteśmy Stowarzyszeniem i obowiązują tu pewne zasady. Logo i nazwa są własnością Klubu, a Klub ma władze, które decydują czy można ich użyć w danym celu czy nie. Jeśli tego nie rozumiesz, to bardzo mi przykro.
tronsek - Pon Lut 28, 2011 20:47

claudii, Klub nie ma praktycznie jakichkolwiek gadżetów reklamowych, poza naklejkami na ramkę tablicy rejestracyjnej, którą i tak rozdaje za darmo, więc żadnych wpływów nie traci. Tym bardziej tego nie rozumiem tego sprzeciwu.
magneto - Pon Lut 28, 2011 21:54

W tej sytuacji nie będę nic naklejał do czasu aż sprawa się wyjaśni.
darpaj - Pon Lut 28, 2011 21:55

kasjopea napisał/a:
Klub Roverki.pl ma status Stowarzyszenia. Logo klubowe i nazwa są jego własnością. Niestety wykorzystujecie je bez zgody Zarządu.

PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.


Chciałem tylko zaznaczyć ze to co robiłem to nie logo klubowe ... faktycznie użyłem nazwy.

Nie miałem tutaj celów zarobkowych jeśli o to chodzi

Samo siednięcie przy koputerze i zabranie sie za to powinno więcej kosztować.

To była tylko moja dobra wola, jako że posiadałem takie możliwości.


I podobnie jak koledzy nie widzę tutaj działań na szkode klubu.

andrew0503 - Pon Lut 28, 2011 22:02

Ech, faktycznie nie wzięliśmy pod uwagę praw autorskich. Nikt nie zapytał się o zgodę na wykorzystanie napisu. Wszystko było robione trochę na wariackich papierach, ale kierował nami zapał w celu rozpropagowania Klubu. Myślę, że dobrze, że takie inicjatywy mają miejsce. Następnym razem będziemy pytać się o zgodę Zarządu. Aha, Zarząd miał sporo czasu aby zareagować, temat naklejek nie pojawił się wczoraj ani tydzień temu, istnieje już jakiś czas, brak zabrania głosu w sprawie uznałem za aprobatę dla tego pomysłu.
Teraz mam tylko jedno pytanie do Zarządu, czy mogę umieścić napis www. ROVERki.pl na szybie samochodu?

Jugol - Pon Lut 28, 2011 22:03

kasjopea napisał/a:
Logo i nazwa są własnością Klubu, a Klub ma władze, które decydują czy można ich użyć w danym celu czy nie. Jeśli tego nie rozumiesz, to bardzo mi przykro.


To i ja chyba złamałem regulamin, naruszyłem statut, robiąc te naklejki za własne pieniążki i naklejając je na boczne szyby??


Ale nie wydaje mi się, gdyż ani nie czerpię z tego żadnej korzyści, mało tego sam za nie zapłaciłem ( prawie 10pln z wysyłką), mając w tym tylko jeden cel- reklamę naszego klubu. Czy to jest złe ??
Rażąco łamię w ten sposób regulamin, statut??

tronsek - Pon Lut 28, 2011 22:04

darpaj napisał/a:
To była tylko moja dobra wola, jako że posiadałem takie możliwości.
Wychodzi na to, że dobra wola, w dobrej intencji nie jest tu mile widziana.
Alexi - Pon Lut 28, 2011 22:10

Ja tam nikogo o zdanie nie pytałem czy mogę sobie zrobić nalepki pod tablicę. Skoro nie przyszły do mnie przez pół roku. Z takim tempem jak wysyłane są nalepki to ja się w ogóle dziwie że to www istnieje jeszcze. No a jeśli mi się zachce to kupie allegro u kogoś naklejki klubowe (100 szt bo tyle pewnie minimalnie można) i będę sobie je codziennie zrywał i naklejał zrywał i naklejał zrywał i naklejał bo też przez pół roku jej nie dostałem.
kasjopea - Pon Lut 28, 2011 22:17

Słuchajcie chodzi tylko i wyłącznie o zasady.
Klub jest organizacją posiadającą swój (szczupły tak na marginesie) majątek, jego elementami są logo Klubu i jego nazwa. Nie można ot tak sobie brać czyjejś własności i jej bez zgody właściciela wykorzystywać nawet do najchwalebniejszych czynów.

Koniec końców zgoda na pewno by była, bo oczywiście jest to reklama dla Klubu i forum, ale szkoda, że nie padło pytanie o nią.

Jugol - Pon Lut 28, 2011 22:25

Więc naklejek nie zrywam :ok: , a innych tego typu napisów, loga nie mam zamiaru już robić, bo starczy.
Jest reklama z przodu, z tyłu i z boków :ok:
Ale jeżeli kiedyś mnie najdzie walnąć sobie logo na cały dach- będzie widoczne dla helikopterów :ok: , na bank skontaktuję się z zarządem w tej sprawie i zapytam o zgodę.

shakesbeer - Pon Lut 28, 2011 22:50

kasjopea napisał/a:

Klub Roverki.pl ma status Stowarzyszenia. Logo klubowe i nazwa są jego własnością. Niestety wykorzystujecie je bez zgody Zarządu.
PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.

tronsek, oczywiście wiadomo po co to wszystko, naklejki itd., ale chodzi głównie o sposób załatwienia sprawy. Jesteśmy Stowarzyszeniem i obowiązują tu pewne zasady. Logo i nazwa są własnością Klubu, a Klub ma władze, które decydują czy można ich użyć w danym celu czy nie. Jeśli tego nie rozumiesz, to bardzo mi przykro.


Chwileczkę, zaistniało nieporozumienie.
Po pierwsze -nie zostało użyte Logo klubowe. O zgodę Zarządu na jego wykorzystanie w imieniu ewentualnie zainteresowanych koleżanek i kolegów klubowiczów wystąpiłem 17 lutego 2011r. wysyłając w tej sprawie e-mail do walkie. Dotychczas nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc rozumiem, że po prostu sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta.

Po drugie -została użyta nazwa Klubu na zasadzie domniemanej zgody. Jak wiadomo Logo klubowe w postaci samoprzylepnego znaczka otrzymuje każdy klubowicz, natomiast naklejkę z nazwą klubu i adresem strony www do umieszczenia na samochodzie może otrzymać każdy, kto wyrazi chęć popularyzowania Klubu. Taki właśnie cel nam przyświecał.

Po trzecie -jesteśmy użytkownikami, sympatykami, pasjonatami samochodów marki Rover i MG a Klub nas wokół siebie gromadzi. Wszystko co robimy, robimy w ramach Klubu, wokół Klubu i w związku z Klubem, bo czujemy się jego częścią, nawet jeśli nie wszyscy posiadamy legitymacje klubowe.
Jeśli mamy się spodziewać, że Zarząd zabroni nam cieszyć się z istnienia Klubu, propagować jego nazwy i chwalić innym jego istnieniem nazywając to "działaniem na szkodę Klubu", to cóż pozostanie z Klubu?

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 22:50 ]
kasjopea napisał/a:
Nie można ot tak sobie brać czyjejś własności i jej bez zgody właściciela wykorzystywać nawet do najchwalebniejszych czynów.


Tu mogę się mylić, proszę o naukę:
jeśli jestem klubowiczem tak jak Jugol i tronsek i alexi i andrew0503 i wielu innych a Logo klubowe jest własnością Klubu, to my jesteśmy jego współwłaścicielami?

kasjopea - Pon Lut 28, 2011 23:06

shakesbeer napisał/a:
Po pierwsze -nie zostało użyte Logo klubowe. O zgodę Zarządu na jego wykorzystanie w imieniu ewentualnie zainteresowanych koleżanek i kolegów klubowiczów wystąpiłem 17 lutego 2011r. wysyłając w tej sprawie e-mail do walkie. Dotychczas nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc rozumiem, że po prostu sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta.
Dziękuję za tę informację, niestety sprawa jak sam zauważyłeś nie została rozstrzygnięta, więc zgody oficjalnej nie ma. A sprawę maila postaram się wyjaśnić z Zarządem.


shakesbeer napisał/a:
Jeśli mamy się spodziewać, że Zarząd zabroni nam cieszyć się z istnienia Klubu, propagować jego nazwy i chwalić innym jego istnieniem nazywając to "działaniem na szkodę Klubu", to cóż pozostanie z Klubu?
Przyznaję, sformułowanie "działanie na szkodę Klubu" było mocne, ale proszę nie naciągać moich słów, ponieważ nikt tutaj nie zabrania Wam cieszyć się istnieniem Klubu, a tym bardziej propagowania go, tylko wykorzystywania własności Klubu bez zgody jego władz. O to i tylko i wyłącznie o to chodzi.

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 23:06 ]
shakesbeer napisał/a:
Po pierwsze -nie zostało użyte Logo klubowe.
Fakt. Użyto logo Rovera plus nazwa Roverki.pl, co dla osoby postronnej może oznaczać, że Klub przywłaszcza sobie logo Rovera. Zaingerowano w logo zastrzeżone dopisując do niego nazwę Klubu. Jak by nie patrzeć jest to działanie na szkodę Klubu.
emes - Pon Lut 28, 2011 23:15

Szczerze mówiąc, raz już brałem udział w dyskusji na temat wykorzystywania logo klubu do produkcji gadżetów, etc. kadencję wcześniej.

Z całym szacunkiem - tutaj nie chodzi o to, żeby komukolwiek cokolwiek blokować, zabraniać, przeszkadzać. Powiem za siebie - bardzo fajnie, że ktoś wpada na takie pomysły i komuś się chce. Szczególnie, że chodzi o promocję klubu na swój sposób. I wydaje mi się, że zarząd na pewno nie miałby nic przeciwko wykorzystaniu logo. Chodzi tylko o to, aby taką zgodę pozyskać wcześniej. Tak jak to zostało wyżej wspomniane - dla zachowania zasad.

andrew0503 - Pon Lut 28, 2011 23:17

Myślę, że każdy wyciągnął wnioski z tej lekcji. Przy następnej spontanicznej akcji propagowania Klubu, nie omieszkamy powiadomić o tym Zarządu a w zamian za to oczekujemy w miarę szybkiej i sprecyzowanej odpowiedzi. Przecież chyba wszystkim nam przyświeca jeden cel...
Alexi - Pon Lut 28, 2011 23:28

Wszystko idzie jak krew z nosa. Na odpowiedz od skarbnika czekam już około 2 miesięcy.
Przemas83 - Pon Lut 28, 2011 23:45

Zasady rzecz święta,nie szanujesz zasad,nie szanujesz tych,którzy je ustalili oraz każdego kto uczestniczy w życiu forum,wraz z Tobą gdyż jesteś jego częścią.

Alexi,kto wybiera skarbnika,adminów,moderatorów?
Może nad tym warto byłoby się zastanowić.

walkie - Wto Mar 01, 2011 00:00

Jugol napisał/a:
mało tego sam za nie zapłaciłem ( prawie 10pln z wysyłką)


czyli jednak ktoś na tym zarobił?

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 23:56 ]
shakesbeer, nie mam od Ciebie żadnego maila :(

[ Dodano: Wto Mar 01, 2011 00:00 ]
shakesbeer, 17.02 pisałeś do mnie że masz problem z pocztą, że nie masz wiadomości w wysłanych ani do wysłania. chodzi o PW
natomiast nic w kwestii logotypów nie otrzymałam od Ciebie

shakesbeer - Wto Mar 01, 2011 00:47

no i masz babo placek :shock: czyli jednak nie doszedł
w takim razie przepraszam, odwołuję, uszy wzdłuż szwów
mea culpa

MaReK - Wto Mar 01, 2011 01:46

shakesbeer napisał/a:
no i masz babo placek :shock: czyli jednak nie doszedł

Lubię placki ;) Ale... chciałbym wyjaśnić sprawę zaginionego maila ;) Takie małe hobby i zboczenie zawodowe w jednym.

Pytanie jest, czy mail nie doszedł, bo zjadły go filtry antyspamowe czy może wcale go nie wysłałeś pisząc tylko, że go wysłałeś usprawiedliwiając poniekąd pomysłodawców ;> ?

Jeśli masz możliwość podeślij proszę nagłówek z wiadomości wysłanej. Kto, komu, kiedy.

Nadal nie mogę się zgodzić, że nasze klubowe żółto-czarne naklejki pod tablice są mało widoczne. Może czcionka jest mała, ale całość jest dość oczojebna i nawet z oddali widać, że auto oklejone jedzie.

Przemas83 napisał/a:
Alexi,kto wybiera skarbnika

Klubowicze, co dwa lata na walnym zgromadzeniu, zazwyczaj podczas letniego Zlotu.
Żeby wybrać i głosować, trzeba tylko być ;P

Przemas83 napisał/a:
,adminów

Ja i piter34 :rotfl: :)

Przemas83 napisał/a:
moderatorów

Admini :)

Jeszcze raz powtarzam... kochajcie się i pożyczajcie sobie pieniądze :)

walkie - Wto Mar 01, 2011 09:35

MaReK, kolega shakesbeer, chciał mi wysłać PW.
Dostałam jedno 17.02 w sprawie zaginionego PW ale szklanej kuli mi zabrakło aby się domyślić, że chciał mi wysłać maila o logotypach ;)

MaReK - Wto Mar 01, 2011 09:47

No kurde walkie, to nie masz szklanej kuli? To jak Ty przygotowana na forum wchodzisz? :)

PW nie może nie dojść jeśli zostało wysłane, a później nie skasowane ;)
Tutaj jednak jest wiele możliwości usprawiedliwienia się. Wygasła sesja, napisałem do kogoś innego, wywaliło mi przeglądarkę, zwariowały cookies...

walkie - Wto Mar 01, 2011 10:19

MaReK, od dziś obiecuję poprawę :)
Tylko nie bądź już na mnie zły ;)

Perez - Wto Mar 01, 2011 13:45

Przepraszam, ze sie wtrace, ale zgodnie z prawem to logo na wlasny uzytek mozna sobie drukowac i naklejac gdzie sie chce, co innego jezeli ktos ma kozystac z tego kozysci materialne.
kasjopea - Wto Mar 01, 2011 14:13

Dobrze, mleko się rozlało, naklejki podrukowane i tak naprawdę przecież nikt nie oczekuje, że je poodklejacie/powyrzucacie itp. Tak jak pisałam wcześniej chodzi tylko i wyłącznie o to, że wypadało zapytać o zgodę na użycie symboli Klubu. Tak, jak było to chociażby w przypadku kalendarza.

Jeśli natomiast chodzi o uwagi na temat opieszałości w podejmowaniu decyzji, braku kontaktu itd., to oczywiście Zarząd robi co do niego należy w wolnym czasie, jako dodatkowe zajęcie, z drugiej strony wybiera się go właśnie po to, aby był do dyspozycji Klubowiczów. I oni właśnie mają w ręku narzędzie do naprawienia spraw, które w działaniu Zarządu/Klubu im się nie podobają - są nim walne zgromadzenia członków Klubu oraz wybory. Korzystajmy z nich :smile: .

Nowal - Wto Mar 01, 2011 15:51

Czytając dyskusję na temat nowych naklejek wykorzystujących logo klubu nie rozumiem tego sprzeciwu ze strony zarządu. Większa ich część jeśli nie wszystkie idzie do osób, które opłaciły składkę więc są klubowiczami i mają pełne prawo używać loga.
Ja osobiście nie będę naklejał nic po za adresem strony www na szybie. Uważam, że takie coś powinno wyjść od zarządu a nie od użytkowników. Jednak w tym temacie nie pisaliśmy przez 2 czy tam 3 godziny i jeśli "rada nadzorcza" naszego klubu miała coś przeciwko mogła napisać. Może nie jest to 100% w porządku z naszej strony( użytkowników, którzy je zamówili) sądzę jednak, że jest to dobrą inicjatywą i teraz zarząd może wprowadzić to do obiegu ogólnie dostępnego dla użytkowników forum lub mniejszej grupy jaką są klubowicze i czerpać z tego mniejsze lub większe korzyści materialne.

Sumując: Powinniście się cieszyć, że chcemy reklamować klub i wychodzimy z takimi propozycjami pomimo, że klub z tej partii naklejek nie dostanie nic.( Następną bo myślę, że taka będzie zróbcie Wy)

Dziękuję i pozdrawiam :)

walkie - Wto Mar 01, 2011 16:09

Nowal, po pierwsze jaki sprzeciw? :)
Po drugie, opłata składki klubowej nie daje praw własności do logotypu :)

tronsek - Wto Mar 01, 2011 16:17

walkie napisał/a:
po pierwsze jaki sprzeciw?
taki:
kasjopea napisał/a:
Klub Roverki.pl ma status Stowarzyszenia. Logo klubowe i nazwa są jego własnością. Niestety wykorzystujecie je bez zgody Zarządu.

PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.

walkie napisał/a:
Po drugie, opłata składki klubowej nie daje praw własności do logotypu
Logotyp nie został wykorzystany, tylko adres strony klubowej
walkie - Wto Mar 01, 2011 16:27

tronsek, to nie sprzeciw, a raczej zajęcie stanowiska :)

A co do logo, z tego co widziałam w wątku są dwa rodzaje naklejek, jedne z adresem strony www i nickami a drugi właśnie z logiem.

Perez - Wto Mar 01, 2011 16:30

A ja wiem jedno. Jeżeli będę chciał zrobić sobie naklejkę z logiem klubowym to sobie zrobię, jeżeli będę chciał zrobić sobie koszulkę to również ją wykonam i będę nosił.

Szczególnym jest wzięcie pod uwagę faktu, że wszystkie te naklejki mają na celu reklamowanie klubu. Jak każdy klubowicz, pasjonat motoryzacji, a w szczególności samochodów marki Rover/MG pragnę, aby ta marka nie została zapomniana, a klub rósł w siłę i pozyskiwał nowych miłośników, którzy mogą zostać klubowiczami.

Jeżeli zabrania mi się tego typu działań to uważam, że właśnie to jest działanie na szkodę klubu.

Jak już ktoś wcześniej napisał klub niewiele nam oferuje. Rozumiem i jest to dla mnie oczywiste, że członkowie zarządu pełnią swoje funkcję za darmo i jest to zajęcie czasu wolnego. Rozumiem, że nie każdy ma dużo czasu wolnego i nie każdy ma czas, żeby zajmować się produkcją i sprzedażą gadżetów klubowych, więc rany boskie nie krytykujcie tych, którzy robią to na własną rękę, bo to przynosi klubowi tylko same korzyści.

Można zrobić głosowanie (np. na walnym, bo klub to nie tylko forum) kto się zgadza na wykorzystywanie loga na rzecz nieodpłatnej reklamy klubu przez klubowiczów.

tronsek - Wto Mar 01, 2011 16:32

walkie napisał/a:
jedne z adresem strony www i nickami a drugi właśnie z logiem.
Tak, z logiem tylko że nie z klubowym tylko logo ROVER. Takim: http://img713.imageshack.us/i/rover23y.jpg/
karasbp - Wto Mar 01, 2011 16:45

Kłotnią tutaj nic nie zdziałamy. Co jedyne Nam zostało to zapytać o zgodę na użycie symboli Klubu w celu promowania klubu.
Możemy? :wink:

Jugol - Wto Mar 01, 2011 17:37

walkie napisał/a:
Jugol napisał/a:
mało tego sam za nie zapłaciłem ( prawie 10pln z wysyłką)



czyli jednak ktoś na tym zarobił?


Skoro już się czepiasz szczegółow, napis na naklejkach pod tablicami też ma zawarty adres strony:
www.ROVERki.pl, za które wszyscy płacimy, bo są drukowane z kasy z naszych składek.
Drukujący naklejki pod tablice też na tym zarabia i nie jest to marne 9pln.
A cel w końcu jest ten sam- reklama i klubu i strony, więc daj sobie na luz.

kzrr - Wto Mar 01, 2011 17:58

Hmmm może Kasjo na początku zbyt ostro przedstawiła stanowisko zarządu (słusznie czy tez nie - to nie mnie oceniać ale...)

Świetnie że klubowicze, sympatycy na właściwy użytek, sposób i poprzez własne pomysły wychodzą z takimi propozycjami. Ktoś poświęca swój czas,pomysł prace tylko po to aby propagować nasz klub. Dla mnie bomba !. Może wykorzystanie znaczka loga czy innych tego typu nie było świadome, może osoby najbardziej zaangazowane w akcje poprostu były zbyt pochłonięte tym, żeby myśleć o zasadach, prawach autorskich etc. Ale tutaj jest druga strona zarządu, nagle dowiadują się że jest taka akcja a nie inna, więc to normalne że reagują - a czy ktoś z zarządu napisał wam w tym temacie - Nie, nie wolno wam tego robić, nie macie prawa etc ? Nie...była to poprostu próba zwrócenia uwagi na pewien fakt który powinien mieć miejsce.

walkie - Wto Mar 01, 2011 18:25

Perez, ale takie inicjatywy są ok, ale należy poinformować Zarząd o swoich zamiarach, ot co. Nikt niczego nie zamierza zabraniać.
Słusznym głosem jest tu głos karasbp, po prostu zapytać właściciela o możliwość użycia, coś co jest jego własnością.
Jugol, ja jestem bardzo wyluzowana. Różnica polega na tym, że na tworzenie naklejek pod tablicę Zarząd wyraża zgodę. :)

kasjopea - Wto Mar 01, 2011 18:29

karasbp napisał/a:
Kłotnią tutaj nic nie zdziałamy. Co jedyne Nam zostało to zapytać o zgodę na użycie symboli Klubu w celu promowania klubu.
Możemy? :wink:
Oczywiście, że tak.
Jak napisałam już kilka razy, a czego jak widzę niektórzy z Was usilnie nie chcą zauważyć, nikt nie zabrania reklamować Klub, a jedynie jest prośba na przyszłość o konsultację z Zarządem.

Naklejki z logiem są tu pewnym problemem, bo faktycznie nie jest to logo Klubu, a dziwna hybryda loga Rovera z częścią nazwy Klubu. I za naklejanie takich naklejek na swoje auta oczywiście sami ponosicie odpowiedzialność. Bo o ile możemy dysponować nazwą/logiem Klubu, to z pewnością nie logiem Rovera.

Z mojej strony to wszystko. Życzę miłego użytkowania :grin:

Jugol - Wto Mar 01, 2011 18:56

Walkie czytając Twoje i kasjo wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że sracie we własne gniazdo, o które powinnyście dbać- jakby nie było.
Temat naklejek na boczne szyby wisi na forum od ok. miesiąca i nikt z zarządu nie napisał nic w kwestii swojej zgody, czy też niezgody w związku z powyższym. Pierwszy post kasjo pojawił się dopiero Wczoraj 18:27 , po poście darpaj'a z instrukcją poprawnego naklejania naklejek.
Wszyscy, którzy zamówili te naklejki, i będą je wozić na bocznych szybach swych R, MG będą tym samym dbać o to nasze wspólne gniazdo, którym jest klub roverki.pl, nie czerpiąc z tego żadnej korzyści, tylko satysfakcję.

P.S.

Zamawiając sobie te naklejki, nawet przez myśl mi nie przeszło, że będzie to powodem takiej dyskusji.

Perez - Wto Mar 01, 2011 19:50

Też uważam, że jest to szukanie awantury ;)
martens - Wto Mar 01, 2011 19:51

kasjopea, dla pewnosci przeczytalam jeszcze raz statut Klubu na stronie.
Rozdzial 1, punkt 8
"Klub posiada własne odznaki organizacyjne, używa pieczęci, własnego logo, może posługiwać się znakami Rover i MG. W szczególności znaki firmowe Rover i MG muszą być używane wyłącznie za porozumieniem z osobami uprawnionymi do rozporządzania nimi."

Kto jest uprawniony do rozporzadzania nimi?

Kwestie wlasnosci logotypu Klubu sa dla mnie jasne i tu rozumiem, ze opiniuje Zarzad ale robilam kiedys projekty (tylko projekty - bez drukowania) wklejek pod tablice i tam zostaly uzyte takze logotypy Rover i MG :roll:

ps. osobiscie jestem "ZA" akceptowaniem przez Zarzad materialow reklamujacych Klub. Pomoze utrzymac to "jeden styl". Moze warto przedyskutowac pomysl stworzenia bazy pewnych projektow "zaakceptowanych" (udostepnionych bezplatnie przez autorow) z okreslonymi wymaganiami technicznymi (jakoscia) wykonania?...
Wiem, ze rodzi to pewne ryzyko dowolnosci modyfikacji i jakosci ostatecznego wykonania ale z pewnoscia latwiej bedzie poszczegolnym osobom zebrac sie w male grupki i zrobic co chca w niewielkiej ilosci i tak szybko jak chca??
To tylko pomysl - czy trafny - nie wiem - zostawiam do przemyslenia.

pozdrawiam
Marta

Nowal - Wto Mar 01, 2011 19:52

Dobra nie mamy co się kłócić, naklejki zrobione i zapewne już wysłane kto będzie chciał to i tak naklei.

Mam nadzieję, że teraz wszystkie tego typu akcje będą zatwierdzane przez organy do tego uprawnione, a może oni sami zaproponują nam coś nowego, ciekawego.

andrew0503 - Wto Mar 01, 2011 22:05

martens napisał/a:
ps. osobiscie jestem "ZA" akceptowaniem przez Zarzad materialow reklamujacych Klub. Pomoze utrzymac to "jeden styl". Moze warto przedyskutowac pomysl stworzenia bazy pewnych projektow "zaakceptowanych" (udostepnionych bezplatnie przez autorow) z okreslonymi wymaganiami technicznymi (jakoscia) wykonania?...

I takie było założenie, aby ujednolicić naklejki z odwołaniem do strony klubowej. Do tej pory każdy kto chciał nabyć taką naklejkę mógł swobodnie skorzystać z usług Allegro i zamówić dowolny wzór i wielkość i nikt by o tym nie dyskutował, bo wiedział by o tym tylko zainteresowany.
My, sprawcy całego zamieszania "chętni na naklejki" działaliśmy jawnie, każdy miał dostęp do tematu a apogeum zainteresowania nastąpiło dopiero po zakończeniu projektu.
Ze swej strony przepraszam Zarząd, że nie dopełniłem obowiązków statutowych. Przy następnej, bo myślę, że to nie ostatnia, inicjatywie wychodzącej od klubowiczów/sympatyków będziemy działać zgodnie ze statutem Klubu.

shakesbeer - Wto Mar 01, 2011 23:48

kasjopea napisał/a:
Słuchajcie chodzi tylko i wyłącznie o zasady.
Klub jest organizacją posiadającą swój (szczupły tak na marginesie) majątek, jego elementami są logo Klubu i jego nazwa. Nie można ot tak sobie brać czyjejś własności i jej bez zgody właściciela wykorzystywać nawet do najchwalebniejszych czynów.
Koniec końców zgoda na pewno by była, bo oczywiście jest to reklama dla Klubu i forum, ale szkoda, że nie padło pytanie o nią.

walkie napisał/a:
Po drugie, opłata składki klubowej nie daje praw własności do logotypu

kasjopea napisał/a:
Jak napisałam już kilka razy, a czego jak widzę niektórzy z Was usilnie nie chcą zauważyć, nikt nie zabrania reklamować Klub, a jedynie jest prośba na przyszłość o konsultację z Zarządem.


więc teraz niech każdy z Was którzy macie naklejony znaczek klubowy na samochodzie zapyta siebie: czy zapytał o zgodę na wykorzystanie czyjejś własności? nie?! oj nieładnie...

Wiem że dowcipy wpisuje się gdzie indziej, ale przypomniał mi się taki, który chyba pasuje tutaj:

-Wiesz stary, jak ostatnio byłeś u nas z wizytą mojej żonie zginął pierścionek...
-Ale ja nie wziąłem, no coś Ty, nie myślisz chyba że ja...
-Wiem, wiem, już się znalazł. Ale niesmak pozostał...

Brt - Sro Mar 02, 2011 09:50

Jugol to znaczy, że Wy możecie sobie robić z logiem co chcecie a my, żeby nie srać we własne gniazdo mamy Wam na wszystko pozwalać tak ?? Popatrz na to z różnych stron a nie tylko ze swojej .... Nastepna kadencja sie zbliża, zapraszam do Zarządu i zobaczymy jak wtedy bedziesz reagował na takie rzeczy.

Najpierw miały być naklejki tylko z nazwa klubu i nickiem, dlatego nie było interwencji .... a dopiero po zobaczeniu zdjęcia z przerobionym logiem postanowiliśmy jednak sie odezwać i nigdzie nie było zakazu a tylko prośba z naszej strony o pozwolenie na skorzystanie z loga i nazwy przy następnym takim projekcie ....

Jakby "ktoś" się czepił skorzystania z logo rovera gdzieś w klubie to nie Ty będziesz się tłumaczył tylko my. A ja nie mam ani czasu ani ochoty na to.

Z mojej strony EOT w temacie .... Prośba na przyszłosć .... po prostu w 3 słowach zapytać o możliwość wykorzystania loga/ nazwy klubu ... niczego wiecej nie chcemy .... czy to tak trudno zrozumieć ??


shakesbeer napisał/a:
więc teraz niech każdy z Was którzy macie naklejony znaczek klubowy na samochodzie zapyta siebie: czy zapytał o zgodę na wykorzystanie czyjejś własności? nie?! oj nieładnie...


PS. Znaczek klubowy dostałeś przecież od Klubu wiec nie rozumiem o co chodzi ... chyba trochę nietrafiony ani przykład ani kawał .........

kasjopea - Sro Mar 02, 2011 10:15

Wiesz shakesbeer, ja mam ogromny niesmak. Bo ludzie płacą składki klubowe, ale sami nie wiedzą po co. Bo kolega zapłacił, to ja też? Chyba nie dla tych naklejek, które Wam się nawet nie podobają. Więc po co?
Ilu z Was przeczytało statut? Ilu zainteresowało się dla czego, w jaki sposób powstał Klub, jaki cele mu przyświecały, a jakie stawia sobie teraz?
Ilu z Was przyjedzie na walne zgromadzenie, weźmie odpowiedzialność za Klub w swoje ręce i zagłosuje mądrze na kandydatów do Zarządu, takich, którzy mają idee, cele, pomysły na przyszłość, chcą zrobić coś dla Klubu, czyli dla nas wszystkich tutaj?
Ilu z Was choć przez chwilę zastanowiło się, co może dać Klubowi od siebie, co zrobić, żeby było jeszcze fajniej, żeby ludziom chciało się przyjeżdżać na zloty, spotykać się, brać udział we wspólnych inicjatywach?
Wszyscy jesteśmy tu dla przyjemności. Wszyscy. Ale jesteśmy dorosłymi ludźmi i chyba powinniśmy rozumieć, że są pewne zasady, które w każdym aspekcie życia nas obowiązują. Warto ich przestrzegać. Bo bez zasad nie ma nic.

Więc następnym razem, kiedy kolego Jugol napiszesz, coś takiego:
Jugol napisał/a:
Walkie czytając Twoje i kasjo wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że sracie we własne gniazdo, o które powinnyście dbać- jakby nie było.
zastanów się chwilę, czy jesteś sprawiedliwy.
darpaj - Sro Mar 02, 2011 11:47

Prośba odemnie.

Kto ma jakie kololwiek wątpliwości odsyłamy do regulaminu.

Myśle że glównym celem tych sprzeczek była tylko i wyłącznie zgoda zarządu na zorganizowanie akcji i wszyscy o tym wiedzą.

Jednakże nie zabroniona ich naklejać, ze względu na to że stało się to po fakcie.
I następnym razem napewno organizator wystapi o takie pozwolenie.

A Teraz prośba odemnie

Proszę ZAMKNĄĆ TEMAT bo do nieczego nie dąży, ani nie ma nic wspólnego z tematem.

A jeśli ktoś ma jakies watpliwości regulaminowe, niech założy nowy temat lub pisze bezpośrednio do zarządu :)


A ja z góry przepraszam za swoje czyny niezgodne z regulaminem.

jeszcze raz napisze proszę o Zamknięcie Tematu.

zetes - Sro Mar 02, 2011 12:42

szoso420 napisał/a:
nie widzę podstaw do jego zamknięcia


możesz coś więcej na temat powodów kontynuowania tego tematu. Podobnie jakdarpaj, proszę o jego zakończenie.
Postaram się ocenić wypowiedzi poszczególnych uczestników tej dyskusji nie tu i teraz ale jeżeli będzie zgoda na najbliższym Walnym Zgomadzeniu /ocena pod względem prawnym/.

Tomaszi - Sro Mar 02, 2011 13:30

Obserwuję ten temat ( Kto jest chętny na naklejki? ) od początku i jeśli chodzi o ten temat jest wszystko OK.

Przyznam się że prowodyrem tej dyskusji byłem ja, ale nie odnośnie tych projektów, chociaż Zarząd prawidłowo zareagował na niedopełnienie formalności.

Cała ta dyskusja nie powinna znaleźć się w tym temacie a w innym, gdzie według mnie została naruszona zasada Klubu.
Chodzi o wykorzystanie Logotypu Klubu przez Sympatyka (jak dobrze wiecie insygnia klubowe przysługują wyłącznie Klubowiczom).
Temat jest pod tym linkiem http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=59360 dotyczy Wlep na auta. Do pewnego momentu też nie było potrzeby interweniować w temacie do chwili puki nie pojawiło się chociaż ładne, to:
http://forum.roverki.eu/v...p=597313#597313


Z mojej strony tyle, uważam temat za zamknięty.