Zobacz temat - [R620] Radio 2 din
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Radio 2 din

tomii620si - Sro Mar 02, 2011 13:45
Temat postu: [R620] Radio 2 din
Witam.. Szukałem ale nie znalazłem nic tutaj na forum więc zakładam nowy temat. Mam pytanie co do radia 2 din. Wiem, że można takie zamocować tylko nie wiem jak się sprawa ma z ramką do radia i ewentualną obudową czy czymś w tym stylu. Może ktoś z was robił coś takiego i jest bardziej rozeznany w tym temacie co potrzeba aby to wszystko ładnie i pewnie siedziało w desce rozdzielczej. Chodzi mi o mniej wiecej taki efekt: Fotka
karasbp - Sro Mar 02, 2011 20:17

Wydaje mi się, że wyjmujesz tą półeczkę spod radia i już kieszeń 2din do radia powinna dobrze pasować. Też myślałem swego czasu o takim radyjku w wersji 2din ale wydaje mi się że w R600 jest to za niskie miejsce, troszkę gałeczka zmiany biegów może przeszkadzać, no ale mogę się mylić... :wink:
LONT - Sro Mar 02, 2011 23:25

Ja wyciągałem tą półeczkę, przy okazji uzupełniania oświetlenia wnętrza i z tego co pamiętam to trzeba było grubo się namęczyć, żeby ją wyciągnąć. Ja cały kokpit rozbierałem i półeczka była gdzieś pod koniec operacji na 4 śrubach(!) do których dostęp był na prawdę słaby.
karasbp - Czw Mar 03, 2011 16:15

Dokładnie, oprócz 4 wkrętów z przodu masz jeszcze 2 z tyłu, tak bardziej od dołu. Do nich naprawdę ciężko się dostać :/
Matbia - Czw Mar 03, 2011 21:40

W moim przypadku tą kieszeń wyciągałem aby wyciąć i dopasować do CB Radia, i powiem szczerze ze według mnie jak na radio 2din jest to za nisko... u mnie podczas zmiany dotykam wejść gruszki od CB
tomii620si - Pią Mar 04, 2011 08:56

Może jednak zaryzykuje.. W końcu monitor jest płaski a mi się jeszcze nie zdarzyło aby przywalić w ręką w miejsce radia czy w tą dziure pod nią.. Fajnie by było jak by tylko wywalić poprzeczkę i wstawić radio 2 Din tylko odstrasza mnie troche perspektywa rozpierania deski aby się dostać do śrubek ale w końcu dla chcącego nic trudnego :) .. Tylko, że na operacje deski by musiało się zrobić trochę cieplej.. Może jeszcze w tym miesiącu się uda coś zdziałać z tą poprzeczką w aucie to się okaże czy kupić 2 Din czy odpuścić rozbieranie. Dzięki za odpowiedź. Jak się zdecyduje zrobić to jak nie zapomnę może zrobię jakąś foto relacje do potomnych co i jak robić ;)
Perez - Pią Mar 04, 2011 14:03

Jeden kolega na forum ma cos takiego, ale nie moge zlokalizowac ktory. Jak poszukasz w temacie o tarczach indiglo to powinienes go znalezc po awatarze.
karasbp - Pią Mar 04, 2011 14:05

Też chciałem takie radyjko ale jednak za nisko by siedziało. Zamiast 2din kupiłem 1din z wysuwanym wyświetlaczem i jest moim zdaniem lepiej ;)
Perez - Pią Mar 04, 2011 14:16

karasbp, a nie zaslania Ci regulacji nawiewow?
bociannielot - Pią Mar 04, 2011 15:44

a ja z innej beczki - po ile takie radyjka 2din chodzą?
karasbp - Pią Mar 04, 2011 17:19

Perez, niestety zasłania. Jedyny minus Ci powiem. :???:

[ Dodano: Pią Mar 04, 2011 17:19 ]
Cytat:
a ja z innej beczki - po ile takie radyjka 2din chodzą?

Po tyle samo co 1din z wysuwanym wyświetlaczem. Zależy też czy chcesz nowe czy używane.

tomii620si - Pią Mar 04, 2011 19:24

bociannielot, 2 din różnie kosztuje.. Kolega w S - maxie ma jednostke alpine za prawie 3tys.. Ja chce kupić coś takiego: Radio 2 din .. Kolega ma takie radio w samochodzie i na prawdę fajnie działa i ładnie gra więc po co przepłacać za znaczek Alpine?? Ceny są różne ale taki sensowny sprzęt kupisz od 1 tys. i wzwyż.. Jak chcesz to poczytaj sobie na necie o tej firmie Peiying. Robią naprawdę fajny sprzęt za nie wielką cene
Matbia - Pią Mar 04, 2011 23:51

Kolego... ten no name fajnie grają do czasu... Póki masz gwarancje wszystko jest ok... gwara się kończy radio zaczyna się piepszyć wiem to z autopsji i doświadczenia innych użytkowników sprzętu tej firmy. Ogólnie wolałbym używkę jakąś niż tego peyinga....
bociannielot - Sob Mar 05, 2011 10:13

tomii620si napisał/a:
Kolega w S - maxie ma jednostke alpine za prawie 3tys..

nie nie - to lekko ponad 1/3 wartości mojego auta, więc nie skorzystam :mrgreen: .
tomii620si napisał/a:
Jak chcesz to poczytaj sobie na necie o tej firmie Peiying.
widziałem tego pełno na alledrogo i się zastanawiałem co to :shock: :?: tym bardziej że panasonica lub jvc widziałem tańsze, więc mnie zastanowiało.
tomii620si napisał/a:
Ceny są różne ale taki sensowny sprzęt kupisz od 1 tys. i wzwyż..
no właśnie to mnie martwi - chwilowo to zarąbiśćie za duży budżet na radyjko dla mnie :sad:
karasbp napisał/a:
Zależy też czy chcesz nowe czy używane.
no chyba ew. tą drugą opcję będzie trzeba rozważyć
karasbp - Sob Mar 05, 2011 11:08

Ja też kupiłem używkę Kenwooda i jestem bardzo zadowolony. Wybierałem pomiędzy Alpinką a Kenwoodem. :smile:
bociannielot - Sob Mar 05, 2011 11:10

karasbp, ile dałeś?
karasbp - Sob Mar 05, 2011 11:11

bociannielot napisał/a:
karasbp, ile dałeś?

1300. Nowe zaczynają się od ceny 2600

bociannielot - Sob Mar 05, 2011 12:35

to się opłacało :smile:
karasbp - Nie Mar 06, 2011 10:39

Dlatego właśnie się na nie zdecydowałem między innymi ;)
zimek-1985 - Nie Mar 06, 2011 23:29

Dołączę się do tematu :)
Ostatnio byłem w MEDIA MARKT i widziałem radio 2 din JVC w kwocie 699 zł. była promocja ale poza nią te radio kosztowało 999zł.
Ja osobiście wolał bym tego JVC-a niż PEYNG-a

karasbp - Pon Mar 07, 2011 16:57

Najprawdopodobniej był to sam monitor wysuwany :smile:
tomii620si - Pon Mar 07, 2011 18:52

bociannielot, on w S - maxie ma audio warte więcej niż nie jedno nasze auto bo za samo nagłośnienie dał prawie 20tys (w tym te 6 za jednostkę centralną) więc ja w zupełności Cię rozumiem. (za całe auto dał 150 tys. czyli mniej więcej 10 takich roverków) Wiecie co z radiem się jeszcze zastanawiam.. Może tego Peiyinga może co innego (bardziej markowego). Zobaczę jeszcze. Jak na razie wczoraj na wiosce u wujka rozkminiałem demontaż deski i doszedłem do wniosku, że jednak bombarduje tylko musi się zrobić cieplej :)
zimek-1985 - Wto Mar 08, 2011 02:21

karasbp, na 100% było to radio 2 DIN :)
Wiem bo poprosiłem o zaprezentowanie jak to gra. :) I powiem ze calkiem niezle :)
mnie w tym radiu zaskoczyla ta cena.
Znalazłem je na allegro :)
Prosze http://allegro.pl/jvc-2-d...1486547973.html

karasbp - Wto Mar 08, 2011 07:54

Ahaa, to takie radyjko. To cena normalna. Myślałem że jest to takie z dvd a to już cena by była za niska ;)