Zobacz temat - [R45] Wyciek płynu chłodzącego spod kolektora wydechowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wyciek płynu chłodzącego spod kolektora wydechowego

pa_and - Sro Mar 02, 2011 21:47
Temat postu: [R45] Wyciek płynu chłodzącego spod kolektora wydechowego
Witam po raz pierwszy forumowiczów.
Mam problem jak w temacie. Czy ktoś spotkał już się z tym problemem? Czy to poważna usterka? Pozdrawiam

BoloSr - Sro Mar 02, 2011 21:48
Temat postu: Re: [R45 1.6]Wyciek płynu chłodzącego spod kolektora wydecho
pa_and napisał/a:
Witam po raz pierwszy forumowiczów.
Mam problem jak w temacie. Czy ktoś spotkał już się z tym problemem? Czy to poważna usterka? Pozdrawiam


masz foto jak to wyglada ?? ? jak to zlokalizowac

pa_and - Sro Mar 02, 2011 21:56
Temat postu: Re: [R45 1.6]Wyciek płynu chłodzącego spod kolektora wydecho
Fotki nie mam. Wygląda to tak, że spod kolektora wydechowego wypływa mała stróżka płynu chłodzącego. Ubytek około litra /1000km
Adrian - Czw Mar 03, 2011 07:45

Na pewno spod wydechowego? Musisz zlokalizować dokładnie miejsce wycieku. Obejrzyj tył silnika, pod kolektorem dolotowym. Silnik jest trochę przechylony do przodu i jeśli cieknie spod dolotowego, to może sobie spływać aż na przód silnika.
flapjck1 - Czw Mar 03, 2011 09:31

prawdpodobnie poszla uszczelka pod glowica

odpal, zagrzej silnik i patrz czy nie leci struzka wody

Kot - Czw Mar 03, 2011 09:57

wg mnie to uszczelka pod glowica ..cieknie zapewne przy plapie alternatora i wyglada tak jakby cielko spod kolektora wydechowego ...
leszczu - Czw Mar 03, 2011 17:13

pa_and, sprawdź czy łączy ci się płyn chłodniczy z olejem.
pa_and - Pią Mar 04, 2011 13:18

Płyn nie miesza się z olejem. Przyglądałem się dokładnie, płyn po prostu stamtąd wypływa.
Kot - Pią Mar 04, 2011 23:53

to uszeleczka kolego :neutral:
pa_and - Sob Mar 05, 2011 18:05

Czy jest to możliwe jeśli uszczelka uszczelka pod głowicą jest niżej od miejsca wycieku? :)
flapjck1 - Sob Mar 05, 2011 18:12

zrob zdjecie :)
Tomi - Sob Mar 05, 2011 19:06
Temat postu: Re: [R45] Wyciek płynu chłodzącego spod kolektora wydechoweg
pa_and napisał/a:
Witam po raz pierwszy forumowiczów.
Mam problem jak w temacie. Czy ktoś spotkał już się z tym problemem? Czy to poważna usterka? Pozdrawiam


Pewnie zastosowana uszczelka pod głowicę "nowego typu". Leje się spod głowicy i czeka jej wymiana :(

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 19:06 ]
pa_and napisał/a:
Czy jest to możliwe jeśli uszczelka uszczelka pod głowicą jest niżej od miejsca wycieku? :)


Kolektor wydechowy przykręcony jest do głowicy. Jedyna uszczelka, która pod nim jest to uszczelka pod głowicą.

Jedyna chyba inna możliwość, to wyciek z króćca, który jest przykręcony do bloku (w okolicach czujnikach temperatury płynu chłodzącego.

mdraht - Pon Mar 07, 2011 21:29

jest jeszcze inna możliwość - wżery na głowicy których uszczelka nie jest w stanie całkowicie wypełnić i nimi cieknie.... :roll:
egm - Pon Mar 07, 2011 23:49

Uszczelka głowicy na 99%