Zobacz temat - koncesja alkohol-zasada dzialania. Pyt do osob majacych Bizn
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - koncesja alkohol-zasada dzialania. Pyt do osob majacych Bizn

hvil - Czw Mar 03, 2011 14:26
Temat postu: koncesja alkohol-zasada dzialania. Pyt do osob majacych Bizn
Witam,

Zbliża mi się nieubłagalnie czas wesela. W zwiazku z tym muszę zakupic alkohol. I tu mam pytanie do osob znających zasadę działania koncesji na alkohol.

Czy jest wogole sens szukania kogoś kto ma koncesję na alkohol, czy może on mi kupić wódkę na wesele na swoję koncesją i wyjdzie to dla mnie taniej?? czy on od zakupionej dla mnie wódki musi coś płacić czy tylko idzie do makro ze mna i jego koncesja i mi kupuje taniej?

Jak to działa? bo w sumie ktoś by się znalazł ale nie wiem czy warto wogole takie "konbinejszyn" czynić.

Dziękuję za pomoc.:-)

zetes - Pią Mar 04, 2011 09:03

hvil napisał/a:
idzie do makro ze mna i jego koncesja i mi kupuje taniej?


tak, ja też z takiej możliwości korzystam jak potrzebuje alkohol na impreze .

Brt - Pią Mar 04, 2011 09:22

Skiba też na wesele kupował alko w makro ... ale nie kojarzę faktu okazywania koncesji wtedy ... karta makro chyba wystarczyła, ale mogę się mylić.
InEs - Pią Mar 04, 2011 09:36

W makro są dwie podane ceny przy alkoholu: cena z koncesją i cena bez koncesji. Jeżeli masz koncesję to alkohol jest znacznie tańszy
thef - Pią Mar 04, 2011 09:47

I znowu wątek o kombinowaniu ;) Ale tak w sprawie, to nie warto się chyba bawić w szukanie koncesji, bo zarobek taki wielki na tym nie jest. Lepiej wyczekać moment promocji na daną markę wódki, można zaoszczędzić nawet kilka złotych na butelce.
shilus82 - Pią Mar 04, 2011 12:21

koncesja jest tylko po to żeby sklep mógł alkoholem handlować, a jak masz kogoś kto się zaopatruje w jakiejś hurtowni ( nie koniecznie w makro, bo to wcale nie jest najtańsza opcja) to się z nim spiknij i tyle.
darek_wp - Pią Mar 04, 2011 12:47

shilus82 napisał/a:
masz kogoś kto się zaopatruje w jakiejś hurtowni ( nie koniecznie w makro, bo to wcale nie jest najtańsza opcja) to się z nim spiknij i tyle


Jednak jest jak zawsze "ale" - osoba mająca koncesję zaopatruje się taniej w alkohol - to oczywiste - ale kupując alkohol zakup ten musi zaksięgować i później przedstawić wyniki sprzedaży do celów opłacenia koncesji czyli wnieść opłatę do miasta/gminy za ten właśnie sprzedany alkohol. Czyli tak czysto bezkosztowo to nie jest dla posiadacza koncesji.

paff - Czw Mar 10, 2011 12:18

ciekawe ile kasy urwiesz w stosunku do zakupu w odpowiednim momencie w jakiejs sieciowce marketowej ;-) pozostaje pytanie jak bardzo sie uprzesz przy danej marce wodki, czy po prostu kupisz wodke z danej polki cenowej ;-)
hvil - Czw Mar 10, 2011 21:45

uparlem sie na konkretna:)

pan tadzio lub stock de luxe:) ostatecznie zadzwonilem nie do makro a hurtowni alkoholi, znalazlem jedna w ktorej sprzedaja na paragon jak sie duzo bierze;) i sprzedali mi 100 butelek taniej niż na koncesje w makro:) po 18,5 zł za butelke:)

[ Dodano: Czw Mar 10, 2011 21:45 ]
sorki to sie zwie stock prestige a nie de luxe