Zobacz temat - Tomi - MG ZR
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - Tomi - MG ZR

Tomi - Sob Mar 05, 2011 20:45
Temat postu: [Tomi - MG ZR]
Od długiego czasu przymierzałem, aby zbudować sobie auto "for fun". Z racji tego, że z oczywistych powodów nie chciałem wydać "worka pieniędzy" na bazę projekt był jedynie w głowie.

W tej chwili sytuacja wygląda następująco:

Baza: Rover 200Vi (kupiony okazyjnie),
Zawieszenie: sprężyny MG XPoweR (przyjdą z Anglii w poniedziałek),
Układ kierowniczy: maglownica od wersji BRM (fabrycznie nowa już jest na półce),
Wnętrze: fotele Cobra + 4-punktowe pasy Sabelt,
Silnik: pełnego planu modyfikacji jeszcze nie ma. Silnik sprawny po regeneracji głowicy, ale już w obwodzie czekają kute tłoki Omega Pistons,
Skrzynia: Narazie seryjna PG1, ale cały czas szukam torsena (fabrycznego MG Rover) lub Quaife'a. Może uda mi się wynegocjować 6-biegową skrzynię MG Sport lub Quife'a :)
Hamulce: W planach mają być zaciski 2-tłoczkowe z Legenda na przód + ZR160 na tył. Tarcze zapewne National Performace. Klocki... hmmm... nie wiem.
Sprzęgło: National Performance Sport (do sprowadzenia)
Wygląd:
Przód:

bok, nadkola i błotniki:

Kolorystyka: w planach była taka, ale wyjdzie w praniu

Pawkaz - Sob Mar 05, 2011 20:49

zycze, aby sie wszystko udalo ;)
Tomi - Sob Mar 05, 2011 21:00

Do rozważenia:
Jakie amorki?
Klatka?
- Za klatką bezpieczeństwa przemawiają 2 kwestie: bezpieczeństwo i sztywność nadwozia.
- Przeciw klatce przemawiają również conajmniej 2 kwestie: masa i koszty (dedykowana klatka Sparco to koszt ponad 4 tyś.).

Pawkaz - Sob Mar 05, 2011 21:04

Ile wazy taka klatka ? Jaki jest koszt najtanszej ?
Tomi - Sob Mar 05, 2011 21:21

Klatka Sparco (38kg):

Klatka OMP (70kg):


Koszty podobne.

panwilli - Sob Mar 05, 2011 21:27

ile planujesz przeznaczyć na to funduszy ??
Tomi - Sob Mar 05, 2011 21:33

Niedużo/rozsądnie... tym bardziej, że większość rzeczy mam :)

To nie będzie A-grupowa rajdówka, tylko samochód na KJS'y i Rallysprinty. Aby coś robić i nie gnuśnieć w domu.

W kwestii możliwości. Anglicy mają gotowe recepty aby z tego silnika wyciągnąć 285 KM. Z tego co czytałem W miarę rozsądnych pieniądzach i odpowiedniej żywotności silnika można dojechać do 200KM.

Seria K jeździ w tylu kultowych autach w anglii i zapewnia conajmniej znakomite osiągi w stosunku do swojej masy.

Harry - Sob Mar 05, 2011 21:36

a nie możesz kogoś poprosic,aby yspawął CI klatke zgodnie załącznikiem J ?
a amory bilsteina?

Tomi - Sob Mar 05, 2011 22:15

Harry napisał/a:
a nie możesz kogoś poprosic,aby yspawął CI klatke zgodnie załącznikiem J ?


Zastanawiałem się nad tym ale jeszcze nie rozmawiałem w tej sprawie.

Harry napisał/a:
a amory bilsteina?


Przednie można zaadoptować od Coupe... co zresztą często robiliśmy. Jednak Bilstein nie robi amorków do tylnego zawieszenia z belką skrętną... chyba, że się mylę.

dobryziom - Sob Mar 05, 2011 22:37

Tomi napisał/a:

Przednie można zaadoptować od Coupe... co zresztą często robiliśmy. Jednak Bilstein nie robi amorków do tylnego zawieszenia z belką skrętną... chyba, że się mylę.


z tego co kiedyś szukałem to Bilstein nie ma w ofercie do coupe nic innego jak b4 czyli padaczka... :(

PS jaka felga i rozmiar :)

Harry - Sob Mar 05, 2011 23:09

eibach, koni? moze monroe robi jakies amory sportowe
nie wiem jak jest w rallysprintach, ale możesz zawsze wrzucić półklatkę, ale lepiej jak wspomniałem niech zrobi ktoś według J i juz :wink:

flapjck1 - Nie Mar 06, 2011 01:08

klatka to jak juz to nie gotowiec typu omp czy sparco tylko jakis sprawdzony fachowiec

najblizej wawy sensowny czlowiek to w minsku maz. jest - koszt mysle ze za jakas nierozbudowana zanadto ( czyt. nie jak w WRC ) wyszedlby w okolicach 3k i na pewno bedzie to lepsze rozwiazanie

mysle ze warto - buda w r200 nie jest jakos nadmiernie sztywna, klatka mocno to poprawi, tyle ze do tego zabiegu to zasadniczo trzeba wypruc cale wnetrze, a nie wiem tomi czy to przewidujesz ;)

zawieszeniowo to mysle ze w uk maja rozpracowane tematy - avo shocks, gaz shocks, spax, wyczynowy zawias do 400tki kosztowal w avo okolo 800 gbp, do 200tki powinien byc nieco tanszy - trzeba by sprawdzic

hamulce - sprawdzony stuff to ebc, black/green/yellow, zalezy jak hamulec bedzie wykorzystywany

Tomi - Nie Mar 06, 2011 09:05

dobryziom napisał/a:
Tomi napisał/a:

Przednie można zaadoptować od Coupe... co zresztą często robiliśmy. Jednak Bilstein nie robi amorków do tylnego zawieszenia z belką skrętną... chyba, że się mylę.


z tego co kiedyś szukałem to Bilstein nie ma w ofercie do coupe nic innego jak b4 czyli padaczka... :(


Temat jeszcze otwarty... tylko cały czas trzeba mieć na uwadze, że nie chcę wydać na to "worka pieniędzy"

dobryziom napisał/a:
PS jaka felga i rozmiar :)


W kwestii rozmiaru to z pewnością 16 lub 17. W kwestii wzoru ideałem byłoby to:


Choć felgi poliftowe też nie są złe (7,5 cala szerokości)


Tak swoją drogą miałem na sprzedaż jakieś białe Enkei...

[ Dodano: Nie Mar 06, 2011 08:55 ]
Harry napisał/a:
eibach, koni? moze monroe robi jakies amory sportowe
nie wiem jak jest w rallysprintach, ale możesz zawsze wrzucić półklatkę, ale lepiej jak wspomniałem niech zrobi ktoś według J i juz :wink:


No właśnie chyba półklatka będzie najlepszym rozwiązaniem. Ponadto jeśli przyciemnię tylne szyby, policja nie będzie się czepiała, bo nie będzie jej widać. Pełna klatka "granatowych" drażni i widać ją z daleka :(

[ Dodano: Nie Mar 06, 2011 09:05 ]
flapjck1 napisał/a:
klatka to jak juz to nie gotowiec typu omp czy sparco tylko jakis sprawdzony fachowiec

najblizej wawy sensowny czlowiek to w minsku maz. jest - koszt mysle ze za jakas nierozbudowana zanadto ( czyt. nie jak w WRC ) wyszedlby w okolicach 3k i na pewno bedzie to lepsze rozwiazanie


To jeszcze temat do rozważenia. Najpierw buda, lakier i zawieszenie (rozebrać i złożyć na nowych... najlepiej poliwęglany). W Moto Bulit Racing widziałem tuleje poli do mechanizmu zmiany biegów.

flapjck1 napisał/a:
mysle ze warto - buda w r200 nie jest jakos nadmiernie sztywna, klatka mocno to poprawi, tyle ze do tego zabiegu to zasadniczo trzeba wypruc cale wnetrze, a nie wiem tomi czy to przewidujesz ;)


Byłem na to przygotowany, tym bardziej, że w grę wchodziła walka z wagą :)

flapjck1 napisał/a:
zawieszeniowo to mysle ze w uk maja rozpracowane tematy - avo shocks, gaz shocks, spax, wyczynowy zawias do 400tki kosztowal w avo okolo 800 gbp, do 200tki powinien byc nieco tanszy - trzeba by sprawdzic


Polskie warunki są nieco specyficzne i niestety połowa zachodnich rozwiązań w Polsce się nie sprawdza :(

flapjck1 napisał/a:
hamulce - sprawdzony stuff to ebc, black/green/yellow, zalezy jak hamulec bedzie wykorzystywany


Tego rozwiązania z pewnością nie zastosuje. Silnik można zagrzać przed próbą... hamulców nie... a te na zimno nie istnieją :(

flapjck1 - Nie Mar 06, 2011 10:03

co do hamulcow to zalezy gdzie chcesz jezdzic - jak na kjs krotkie to owszem nie zagrzejesz

czyli dajesz black stuff ;)

dobryziom - Nie Mar 06, 2011 12:04

Tomi napisał/a:

Temat jeszcze otwarty... tylko cały czas trzeba mieć na uwadze, że nie chcę wydać na to "worka pieniędzy"


hmm może sprawdź ile by Cię wyszły koni sport cena nie jest zabójcza a zewnętrzna możliwość ustawienia tłumienia na pewno się przyda... zresztą możesz zobaczyć jak to u mnie działa.

Tomi napisał/a:

W kwestii rozmiaru to z pewnością 16 lub 17. W kwestii wzoru ideałem byłoby to:
Obrazek


niby naklejki OZ ale wzór wygląda mi jak compomotive lub enkei... nie mniej jednak cena 16 lub 17 kutych będzie raczej zabójcza ale można się porozglądać za takimi czasem coś się trafia.

Tomi napisał/a:

Tak swoją drogą miałem na sprzedaż jakieś białe Enkei...


jaki model w jakim rozmiarze?


flapjck1 napisał/a:
hamulce - sprawdzony stuff to ebc, black/green/yellow, zalezy jak hamulec bedzie wykorzystywany


EBC hmmm w sporcie ta firma raczej nie przedzie... myślę ze dużo lepszym rozwiązaniem przy 2 tłoczkowym legendzie będzie stary sprawdzony DS2000-2500

Tomi - Nie Mar 06, 2011 13:17

flapjck1 napisał/a:
co do hamulcow to zalezy gdzie chcesz jezdzic - jak na kjs krotkie to owszem nie zagrzejesz

czyli dajesz black stuff ;)


Sorki, nie obraź się ale osobiście odbieram firmę EBC jako tuningową wydumkę dla "onanistów". Jeśli sobie dobrze przypominam w sporcie prawie w ogóle nie istnieje. Zastanawiam się na przykład nad:

dobryziom - Nie Mar 06, 2011 16:02

Rozumiem ze chodzi o Mintex Extreme w UK zbierają same pozytywne opinie :)
Harry - Nie Mar 06, 2011 21:52

Tomi napisał/a:
No właśnie chyba półklatka będzie najlepszym rozwiązaniem. Ponadto jeśli przyciemnię tylne szyby, policja nie będzie się czepiała, bo nie będzie jej widać. Pełna klatka "granatowych" drażni i widać ją z daleka :(

ludzie z klatkami normalnie śmigają i nic :wink: musisz w papierach mieć, że atuo już nie jest 5 osobowe,a 2 osobowe
i chyba najlepiej gdyby klatka miała jakąs homologacje
co do szyb to lepiej wrzuć jakiś poliwęglan
lekki materiał, a zarazem wytrzymały, nie wsadzaj plexi,bo on jak pęknie to ma wtedy ostre kawałki

Markzo - Nie Mar 06, 2011 23:12

z klatką spróbowałbym u Treli, czytałem o nim troche np: na rf.pl, spawał klatke dla audi a4 V10 5.0TFSI, więc ma pojęcie ;) zawias może avo lub gaz, dość dobre pieniażki w angli, do tego jakaś redukcja masy? myśle, że warto zaiwnestować w dobre wystrojenie silnika = może ecu master det III albo ms? wymienić wszystkie gumy w poduchach.mocowaniach/zawiasie na poliuretany, jakieś dobre laczki ;)
Harry - Pon Mar 07, 2011 14:37

Markzo napisał/a:
zawiasie na poliuretan

to sie bardziej stosuje w dragu i w drifcie, a nie w rajdowce
bo w tamtych dyscyplinach powinno byc sztywne zawieszenie, a w rajdowce to zalezy od tory, jezlei asfalt to moga byc, ale jeżeli jakiś szuter to bardziej gumy

Tomi - Pon Mar 07, 2011 15:33

Mylisz się, w rajdówce również... od tego zależy precyzja prowadzenia. Dlatego w "fachowych" rajdówkach w większości ruchomych połączeń w zawieszeniu stosuje się unibole. Każda guma w zawieszeniu powoduje, że zawieszenie niekorzystnie się odkształca i traci przez to geometrię. Gume w zawieszeniu stosuje się tylko i wyłącznie ze względu na komfort.
flapjck1 - Pon Mar 07, 2011 15:39

i cene ;)

zreszta aktualnie czesto to co wyglada na gume jest poliuretanem

rovek - Pon Mar 07, 2011 16:52

A może nie bawić się w klatkę, skoro to tylko for fun i dać rozpórki przód + tył i z przodu spinkę? Ja u siebie coś tak kminie, żeby koszty nie były zbyt wielkie.
Marcinus - Pon Mar 07, 2011 17:17

rovek napisał/a:
A może nie bawić się w klatkę, skoro to tylko for fun i dać rozpórki przód + tył i z przodu spinkę?

Nawet do startów w KJS bezpieczniej jest mieć klatkę, bo o złapanie dacha nie trudno, a klatka pomaga z takiej opresji wyjść cało...

Kozik - Pon Mar 07, 2011 17:18

rovek chyba nie widziałeś "cywilnego" auta Tomiego ;)
Markzo - Pon Mar 07, 2011 17:56

wg mnie klatka musi być, na tym nie ma co oszczędzać, strzelisz dacha albo gdzieś się na drzewie zawiniesz i po zabawie, a tak to skończy się na strachu :)
Mad - Pon Mar 07, 2011 19:25

i dlatego mnie zawsze zastanawiało dlaczego klatek nie montuje sie seryjnie w autach, chociazby jakichs przystosowanych do cywilnej jazdy i "ukrytej" pod elementami wnętrza.
Tomi - Pon Mar 07, 2011 19:47

Mad napisał/a:
i dlatego mnie zawsze zastanawiało dlaczego klatek nie montuje sie seryjnie w autach, chociazby jakichs przystosowanych do cywilnej jazdy i "ukrytej" pod elementami wnętrza.


Stosuje się. Pod deską jest gruba rura, w drzwiach są pręty, itd. Generalnie cała konstrukcja nadwozia jest klatką.

dobryziom - Pon Mar 07, 2011 20:40

Mad napisał/a:
i dlatego mnie zawsze zastanawiało dlaczego klatek nie montuje sie seryjnie w autach, chociazby jakichs przystosowanych do cywilnej jazdy i "ukrytej" pod elementami wnętrza.


oprócz elementów wzmocnienia o których wspomniał Tomi nie montuje się klatek ponieważ mocno ograniczają przestrzeń i są problematyczne np. przy wsiadaniu :) Kwestie bezpieczeństwa maja tez znacznie do klatki bez kasku lepiej ni wsiadaj jak chcesz mieć całą głowę...

BoloSr - Pon Mar 07, 2011 20:44
Temat postu: Re: Projekt budowy rajdówki rozpoczęty.
zycze powodzenia w realizacji zadania :)
co do klatki proponuje znalesc magika na miejscu ktory to zrobi tobrze i taniej :)
moge pogadac z kilkoma z innego forum bo znam kilku magików :)

flapjck1 - Pon Mar 07, 2011 21:35

dobryziom napisał/a:
oprócz elementów wzmocnienia o których wspomniał Tomi nie montuje się klatek ponieważ mocno ograniczają przestrzeń i są problematyczne np. przy wsiadaniu :) Kwestie bezpieczeństwa maja tez znacznie do klatki bez kasku lepiej ni wsiadaj jak chcesz mieć całą głowę...


jak sie spina szelki zawsze i ciasno to glowie nic nie grozi jak klatka jest sensownie zrobiona

Bumelant - Sro Mar 09, 2011 11:22

Tomi czym sie rozni maglo od brm od tej z 160tki? Jest jescze bardziej bezposrednia?
Kozik - Sro Mar 09, 2011 11:23

zdecydowałeś już jaką instalację gazową założysz? :mrgreen: :razz:
Tomi - Sro Mar 16, 2011 09:21

Bumelant napisał/a:
Tomi czym sie rozni maglo od brm od tej z 160tki? Jest jescze bardziej bezposrednia?


Prawdę mówiąc wydaje mi się, że mają takie same przełożenia, tylko podłączenia dostosowane do układu wspomagania Rovera 200, a nie 25 czy ZR'ki.

[ Dodano: Sro Mar 09, 2011 12:02 ]
Kozik napisał/a:
zdecydowałeś już jaką instalację gazową założysz? :mrgreen: :razz:


Jak to jaką?! I generację abym mógł śrubką tuningować (zwiększać i zmiejszać dawkę zapalniczkowego paliwka) :)

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 09:15 ]
Kilka zmian w projekcie. Sprzęgło AP Racing :)

Mam pytanie, może ktoś zna odpowiedź.

Problem jest taki...

Zderzak:

Halogen do wyboru (są wersje halogenowe i xenonowe):




i teraz pytanie. Czy lepiej założyć mniejsze (152 mm.),

czy większe (183 mm.)?

Drugi problem jest taki, że są to stricte reflektory rajdowe, które są stosowane w "elektrowniach", tzn w skorupach montowanych ma maskę.

Niestety nie są one szczelne, gdyż skorupa sama w sobie jest szczelna. Jak uszczelnić te halogeny, aby można je było zastosować w zderzaku, gdzie siłą rzeczy sporo wilgoci i błota się pojawia?

W kwestii wyboru rozmieszczenia śrub (90 st. lub 120), to już wiem, że wezmę 120, gdyż węższy rozstaw został wprowadzony tylko i wyłącznie dlatego, że przy szerszym nie mieściły się w skorupie 4 obok siebie. U mnie tego problemu nie ma a równomierne rozmieszczenie mocowań po obwodzie ułatwi późniejszą regulację.

longer86 - Sro Mar 16, 2011 10:52

duże ładniej wyglądają, jeśli o to chodzi...
flapjck1 - Sro Mar 16, 2011 11:22

a maskownice dookola bedziesz musial wystrugac z laminatu
Tomi - Sro Mar 16, 2011 11:34

Lampy idą w miejsce w zderzaku i mocowane po obwodzie do zderzaka


Nie będę robił skorupy z elektrownią montowaną na maskę.

Bumelant - Sro Mar 16, 2011 22:23

AP nie pozalujesz - jezdze 3 lata - rewelacja sprzeglo - wrzuc sobie od razu quicka - fajna rzecz :mrgreen:
Perez - Czw Mar 17, 2011 15:15

Popytam kolegę, bo mieliśmy chłopaka, który robił wnętrza do rajdówek i klatki miał genialne. Może nie zdarłby z Ciebie po znajomości.

Jeżeli chodzi o zawias do KJSów to czy nie najlepsza byłaby B6?

Tomi - Pią Mar 18, 2011 21:37

Teraz bardziej nurtującą mnie inne tematy:

Czy ktoś w rozsądnych pieniądzach jest w stanie wyspawać kolektor ja ten ze zdjęć poniżej?



i sklecić jakiegoś fajnego airboxa.

Michal - Pią Mar 18, 2011 21:46

Tomi na forum, był kolektor do sprzedania, tylko pytanie czy będzie pasował?
Link: http://forum.roverki.eu/v...light=kolektor, i jeszcze coś znalazłem, może się przyda: http://forum.roverki.eu/v...hlight=kolektor

Tomi - Pią Mar 18, 2011 22:36



Netto ok 160 funtów za nowy.

Więc ceny z tych ogłoszeń trochę z kosmosu :)

Ponadto pierwszy ucięty... i chyba ucinano go tak, aby gniazdo sondy lambda wykorzystać ... więc może okazać się, że trzeba tyle zapłacić za jego dorobienie, że niewiele więcej wyjdzie za dorobienie całego lub kupienie w Anglii nowego.

Cały wydech z drugiego linku mnie nie do końca interesuje, gdyż jest on exl. MG ZR 160 :)

Markzo - Sob Mar 19, 2011 10:16

a El-tec? ewentualnie Tomson racing? sportmile? rozejzyj się na racingforum.pl, jest tam wiele firm z wawy jak i niezależnych ludzi mających duże doswiadczeniu w motaniu silnikow i napewo ktos by sie tego podjal.
marcinmarcin - Sob Mar 19, 2011 16:18

Tomi napisał/a:
i sklecić jakiegoś fajnego airboxa.
wydaje się że najlepsza do VVC jest seryjna puszka ZR 160 z jakimś dobrym panelem (nie wiem czy 200VI ma taką samą wielkość) i ewentualnie doprowadzeniem powietrza rurą z pod lampy przedniej. Kiedyś dla próby chciałem zobaczyć jak będzie bez seryjnej łapaczki i rezonatora - jest dużo gorzej (mimo że nie ma specjalnej różnicy temperatury powietrza wpadającego do silnika) Wiem natomiast że chwalą sobie ludzie właśnie puszczenie rury w lewy róg w okolice lampy. Przypuszczam że różnica w temperaturze może kosmiczna nie jest ale chodzi o zwiekszoną pojemność dolotu (być może rezonator nie tylko wycisza, ale to jest jego dodatkowa rola). Tak ma zrobione Bumelant i twierdzi że jest to najlepsza opcja, ciut gorzej na totalnej serii, najgorzej bez doprowadzenia (zdjęta rura). Kolektor bym chyba brał z Janspeeda albo jakiejś 160 jak się trafi coś w dobrym stanie...
Tomi - Sob Mar 19, 2011 17:09



To jest najlepsze rozwiąznie + jakieś fachowy airbox.

Zastanawiałem się natomiast, jakby zadziałał dolot, który byłby wyprowadzony gdzieś w tył za kielich McPhersona i dolot przez maskę lub przez błotnik.

Markzo - Sob Mar 19, 2011 17:18

Tomi napisał/a:
Zastanawiałem się natomiast, jakby zadziałał dolot, który byłby wyprowadzony gdzieś w tył za kielich McPhersona i dolot przez maskę lub przez błotnik.

ja mam dolot zza kierunkowskazu i rożnica jest kolosalna.

Tomi - Sob Mar 19, 2011 17:21

Chociaż jak się patrzy na doloty fachowych ZR'ów, to wszystkie ciągnął z przodu.



marcinmarcin - Sob Mar 19, 2011 19:10

Ale zauważ jaki potężny rezonator - czyli mocne K-Series potrzebuje dużej pojemności układu... to by sie zgadzało z moimi obserwacjami. Czyli optymalnie będzie, żeby zmierzyć pojemność łapaczki i rezonatora, po czym dobrać podobną (lub większą) pojemność rury doprowadzającej zimne. Aha co do łapania zimnego z wlotu, to jak widziałem parę takich seryjnych układów, to mają dziurę z dołu ;) żeby ewentualna zassana woda wyciekła grawitacyjnie. Temperatura nie ma chyba aż takiego znaczenia jak pojemność i odpowiedni przepływ w układzie, bo przecież auto nie traci tyle w letnie dni, a różnica temperatur może sięgać 50C ;)
Roj - Wto Mar 22, 2011 09:44

W upalne dni nie traci też mało, z tego co wiem nie tylko (ale przede wszystkim) samochody z turbo mają 5 - 10 % (!) więcej mocy przy temp. otoczenia poniżej zera względem 20 - 25 stopni.

Ktoś na forum subaru (nie wiem jak sprawdzał) pisał o różnicy w STi 06 około 30 KM pomiędzy jazdą w trasie zimą a w upalny dzień.

Więc moim zdaniem jeśli na utrzymaniu niskiej temperatury zasysanego powietrza możesz ugrać kilka procent mocy to jets to opłacalna i pewnie jedna z tańszych dróg dla zdrowych koni dla silnika.

marcinmarcin - Wto Mar 22, 2011 10:55

Niby tak, ale są to róznice praktycznie niezauważalne (nie czuje żeby auto dużo lepiej jeżdziło w zimie, ani nie pokazuje tego dynolicious) natomiast zdjęcie seryjnej łapaczki powietrza spowodowało u mnie zauważalny, momentalny spadek mocy (róznica temperatury nie mogła zagrać roli - w dolocie tylko kilka stopni wyższa - sprawdzane na ELM327).
Bumelant - Sro Mar 23, 2011 10:33

Wszystko pieknie tylko zapominacie o jednym to sa zupelnie inaczej przygotowane i wystrojone silniki. Maja zupelnie inne graty w srodku kreca sie na bide do 8-9k rpm - wtedy to zapotrzebowanie na powietrze jest faktycznie wieksze. Wkladanie czegos takiego do seryjnego silnika i seryjnego ecu mija sie z celem i nic tu nie ugracie - komputer i tak sobie zniweluje i wyustawia tak mieszanke zeby byla ta srednia fabryczna - konia i niutona przybedzie ZERO. Ten silnik wpierw trzeba upancernic a nastepnie rozkrecic wyzej strojac go juz konkretnym ustrojstwem typu emerald etc. Najpierw to bym zajal sie jak juz to ma isc na grubo wlasnie motorownia.
dobryziom - Pią Mar 25, 2011 20:44

Roj napisał/a:

Ktoś na forum subaru (nie wiem jak sprawdzał) pisał o różnicy w STi 06 około 30 KM pomiędzy jazdą w trasie zimą a w upalny dzień.


prawda stara jak świat że hamowane fury przy temp około 20C maja dużo słabsze wykresy niż te około zera...

bonus89 - Sob Mar 26, 2011 01:49

Bumelant napisał/a:
Wszystko pieknie tylko zapominacie o jednym to sa zupelnie inaczej przygotowane i wystrojone silniki. Maja zupelnie inne graty w srodku kreca sie na bide do 8-9k rpm - wtedy to zapotrzebowanie na powietrze jest faktycznie wieksze. Wkladanie czegos takiego do seryjnego silnika i seryjnego ecu mija sie z celem i nic tu nie ugracie - komputer i tak sobie zniweluje i wyustawia tak mieszanke zeby byla ta srednia fabryczna - konia i niutona przybedzie ZERO. Ten silnik wpierw trzeba upancernic a nastepnie rozkrecic wyzej strojac go juz konkretnym ustrojstwem typu emerald etc. Najpierw to bym zajal sie jak juz to ma isc na grubo wlasnie motorownia.

Mądrze gada, ze złej strony trochę do tematu podejście chyba. Polać mu.

Marrkus - Pon Mar 28, 2011 22:02

Co do tej różnicy w mocy w temp. niskich i wysokich to jest to też związane z kompem silnika. Są tan takie cuda jak korekcie krótko i długoterminowe. To miedzy innymi one odpowiadają za to byś nie odczuł zmian pracy silnika związanych z zmianą temperatur zewnętrznych (uogólniając).
Tomi - Nie Kwi 03, 2011 20:34

W kwestii wydechu sprawa się trochę wyjaśniła:
kolektor:


łącznik ze sportowym katalizatorem:


środkowy:



Wszytko widoczne w tym katalogu:
http://www.ptp-ltd.co.uk/...stems/index.htm

marcinmarcin - Nie Kwi 03, 2011 22:06

Nice :) teraz zaślepienie dziurki 2 sondy, jakiś przelotowy końcowy fi 60 i masz najlepszy wydech jaki można zafundować VVC...
maniaq - Pon Kwi 04, 2011 12:30

no no no :D nabiera ksztaltu :D
Perez - Pon Kwi 04, 2011 13:07

Tomi rezerwuję sobię od razu bilet. Mam nadzieję, że mnie przewieziesz :)
Tomi - Pon Kwi 04, 2011 18:20

marcinmarcin napisał/a:
Nice :) teraz zaślepienie dziurki 2 sondy, jakiś przelotowy końcowy fi 60 i masz najlepszy wydech jaki można zafundować VVC...


Zastanawiam się tylko czy nie urwie głowy poziomem decybeli :???:

adamsky - Pon Kwi 04, 2011 18:32

Tomi napisał/a:
Zastanawiam się tylko czy nie urwie głowy poziomem decybeli :???:

nie bój nic ;)
są stoppery do uszu :D

Tomi - Pon Kwi 04, 2011 18:47

maniaq napisał/a:
no no no :D nabiera ksztaltu :D


Jeszcze trochę się zejdzie, bo blacharz dopiero rozebrał i w niedziele się dowiedziałem, że do końca tygodnia nie ruszy :(

Koła są już wyprostowane, wypisakowane i pomalowane proszkowa na biało.

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 18:47 ]
Perez napisał/a:
Tomi rezerwuję sobię od razu bilet. Mam nadzieję, że mnie przewieziesz :)


Jeszcze nie zapadły wszystkie decyzje co do auta... i jeszcze nie wszytko jest.

marcinmarcin - Pon Kwi 04, 2011 18:56

Tomi napisał/a:
Zastanawiam się tylko czy nie urwie głowy poziomem decybeli
W rajdówce nie rzutuje :) ale jakby co to można spróbować cichy przelot (z dużą, dobrze wytłumioną puszką), coś podobnego jak ja dorabiałem
Tomi - Pon Kwi 04, 2011 19:02

No i jest jeszcze kilka dręczących mnie pytań.

Przepustnica - czy wystarczy z ZR'a160 (52mm. średnicy) czy szukać modyfikowanych w Anglii przepustnic o średnicy 56mm?

Klatka/rozpórki - Jeśli zdecydujemy się na klatke (choć koszty takiej operacji są wysokie... co nie jest bez znaczenia), to pozostanie wyszukać rozpórki dołu. Widziałem gdzieś takie rozpórki... nawet jeśli dobrze pamiętam była jakaś rozpórka/wzmocnienie tylnej belki. Jeśli klaki nie będzie rozpórka tylnego zawieszenia. Czy ktoś zna magika, który to ogarnie w niedużych dutkach?

Amortyzatory - Czy zaryzykować fabryczne amorki ZR (aby projekt wypalił, trzeba ciąć koszt), Czy może jakieś inne rozsądne zawieszenia. Znalazłem niemieckie amorki f-my FK. Co to warte?

torsen - cały czas szukam torsena. W Anglii można trafić całą skrzynię w cenie do 100-200 GBP, tylko wydaje mi się, że skrzynia waży ponad 30 kg i koszt wysyłki może być wysoki... A szpera Quaife'a jest stanowczo za droga :(
Chyba, że ktoś coś o tym słyszał (w sensie, że ktoś ma i ma zawala miejsce :) ).

marcinmarcin - Pon Kwi 04, 2011 19:23

Tomi napisał/a:
Przepustnica - czy wystarczy z ZR'a160 (52mm. średnicy) czy szukać modyfikowanych w Anglii przepustnic o średnicy 56mm?
Moim zdaniem wystarczy, z tego co czytałem po ang. forach zakładnie 56 nic nie dawało, ale zawsze możesz z poldasa przekładać.
Tomi napisał/a:
Klatka/rozpórki
Rozpórka przednia górna ładnie (wyczuwalnie) usztywnia budę, z dołu przy tej konstrukcji zawieszenia raczej nic się nie da założyć (przód sanki silnika, tył belka). Natomiast tylna IMHO najlepsza by była nie taka jak angole mają na swoich stronach (wspawywana pomiedzy kielichy), tylkko nakładana od góry i przykręcana śrubami do kolumn. (usztywnia równiez mocowania amortyzatów).
Tomi napisał/a:
Amortyzatory - Czy zaryzykować fabryczne amorki ZR (aby projekt wypalił, trzeba ciąć koszt)
Podobno bardzo ładnie współpracują z obniżanymi sprężynami XPower (100 funtów) oraz oczywiście seryjnymi sprężynami. Mam jeszcze gwint KW, ale to jest zawiast torowy, a nie na rajdy po dziurach...

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 19:23 ]
Tomi napisał/a:
torsen - cały czas szukam torsena.
Niedawno była skrzynia z 620ti, za jakieś 700-800zł, ale zrezygnowałem ze względu na brak wolnych funduszy i obawy przed rozkręcaniem skrzyni...
Pływak - Pon Kwi 04, 2011 19:48

Tomi napisał/a:

Amortyzatory - Czy zaryzykować fabryczne amorki ZR (aby projekt wypalił, trzeba ciąć koszt), Czy może jakieś inne rozsądne zawieszenia. Znalazłem niemieckie amorki f-my FK. Co to warte?


Ostatnio szukałem zawiasu do siebie i z tego co znalazłem na forach to te tanie produkty FK nie odbiegają jakościowo od wynalazków pokroju MTS/TAT...

P.S Czy jest jakaś różnica między amortyzatorami z ZR'a a tymi z R25?

Tomi - Pon Kwi 04, 2011 20:33

marcinmarcin napisał/a:
Tomi napisał/a:
Przepustnica - czy wystarczy z ZR'a160 (52mm. średnicy) czy szukać modyfikowanych w Anglii przepustnic o średnicy 56mm?
Moim zdaniem wystarczy, z tego co czytałem po ang. forach zakładnie 56 nic nie dawało, ale zawsze możesz z poldasa przekładać.


Czyli zaczniemy od takiej...

marcinmarcin napisał/a:
Tomi napisał/a:
Klatka/rozpórki
Rozpórka przednia górna ładnie (wyczuwalnie) usztywnia budę, z dołu przy tej konstrukcji zawieszenia raczej nic się nie da założyć (przód sanki silnika, tył belka). Natomiast tylna IMHO najlepsza by była nie taka jak angole mają na swoich stronach (wspawywana pomiedzy kielichy), tylkko nakładana od góry i przykręcana śrubami do kolumn. (usztywnia równiez mocowania amortyzatów).


Mówisz o czymś takim. To jeszcze rozsądnie kosztuje, więc pewnie się zdecyduję

Rozpórki przodu mam 2:

Sparco

e-tec

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 20:00 ]
Pływak napisał/a:

P.S Czy jest jakaś różnica między amortyzatorami z ZR'a a tymi z R25?


Znacząca... Amorki w ZR są sztywniejsze i krótsze

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 20:33 ]
marcinmarcin napisał/a:
Tomi napisał/a:
Amortyzatory - Czy zaryzykować fabryczne amorki ZR (aby projekt wypalił, trzeba ciąć koszt)
Podobno bardzo ładnie współpracują z obniżanymi sprężynami XPower (100 funtów) oraz oczywiście seryjnymi sprężynami. Mam jeszcze gwint KW, ale to jest zawiast torowy, a nie na rajdy po dziurach...


Czyli złożę nowe sprężyny MG XPoweR z amorkami od ZR'a, i złożę to z nowymi poduszkami i łożyskami Mcphersonów. Mam nadzieję, że będzie o.ki.

marcinmarcin - Pon Kwi 04, 2011 21:28

Fajnie byłoby znależć tylną taką żeby drążek był na wysokości kółek przykręcanych do mocowania i bez tych połączeń, coś takiego jak przednia Sparco na zdjęciu. Ja mam przednią OMP ze śrubą rzymską (identyczna jak ta czerwona Sparco) i musze przyznać że kawał solidnego, sztywnego żelastwa. E-tec mi się osobiście nie podoba przez te łączenia, mam wrażenia że jednoczęśiowa rozpórka jest sztywniejsza (śruba rzymska jest kontrowana). No i do rajdów, gdzie są obciązenia na kielichy, fajnie byłoby mieć takie kółka jak w tym sparco (do 1mm blachy, dochodzi ze 2mm blacha tego kółka)
bonus89 - Pon Kwi 04, 2011 21:40

jak narazie widze rozmowy ciągle o zawieszeniu o silniku raczej nic nie wspomniane, jak zwykła przepustnica zostaje to to ma jeździć taka seria? :shock: tylko wydech i dolot bez zmiany przepustnicy? Żadnych zmian wtrysków, elementów silnika i żadnego strojenia? Chyba o czymś bardzo ważnym jest mało
flapjck1 - Pon Kwi 04, 2011 21:47

najwazniejsze jest zawieszenie
bonus89 - Pon Kwi 04, 2011 21:48

piszę że o czymś bardzo ważnym nie jest wspominane... zawieszenie to połowa sukcesu, wiem że jest bardzo ważne jeśli chodzi o kjsy ale co z silnikiem!? Bo temat nazywa się chyba projekt budowy RAJDÓWKI a jak narazie to do rajdówki jeszcze kawałek
maciej - Pon Kwi 04, 2011 21:49

bonus89 napisał/a:
Chyba o czymś bardzo ważnym jest mało

bonus89, to jest najmniej ważne.

Jak auto będzie skręcać i hamować, to resztę załatwi dobry łącznik między kierownicą, a pedałami i nie będzie potrzebować dodatkowych koni, żeby się nimi wspomagać. ;)

bonus89 - Pon Kwi 04, 2011 21:52

No nie wiem... W klasie do 2l to raczej nie porządzi na serii z autami robionymi na RAJDÓWKI, chyba że to nie do końca taki projekt full rajdówki. Konkret zrobiona stara fiesta 2.0 z ogar kierowcą go zrobi, a koszt robienia takiej fiesty pewnie znacznie niższy
Perez - Pon Kwi 04, 2011 21:55

Tomi na PW wyslalem Ci numer do gościa od ktorego bralem silnik. Skrzynia pekla w wypadku, ale jezeli miala torsena to raczej ocalal.

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 21:55 ]
Tu nie chodzi o wynik, a o fun! Głownie jak napisal Tomi, bedzie mial satysfakcje z powstania auta.

bonus89 - Pon Kwi 04, 2011 21:57

no chyba że o fun, to jest ok ;) wyobrażam sobie jaka to musi być przyjemność pośmigać po takich terenach :D , szkoda że to dość kosztowna zabawa :/
marcinmarcin - Pon Kwi 04, 2011 22:18

ZR się dość przyjemnie prowadzi, a zawias jest prostacki więc mało do zepsucia ;) 1.8 VVC (przy sensownym dolocie i wspomnianym wydechu powinno być ponad 155KM) wystarcza w zupełności. Zobacz ile jeździ słabszych aut. Plusem zostawienia prawie seryjnego silnika będzie niska usterkowość (Niepałowanie na zimno, dobre 10W-40 i lekkie schładzanie po pałowaniu, pomagają znosić tym silnikom naprawdę dużo.) Dla porównania - w klasie 1.4 uzyskują po 140-150 koni, kosztem remontu silnika co rajd. Pamiętaj że to projekt w zdroworozsądkowych pieniądzach :)
Tomi - Pon Kwi 04, 2011 22:28

bonus89 napisał/a:
jak narazie widze rozmowy ciągle o zawieszeniu o silniku raczej nic nie wspomniane, jak zwykła przepustnica zostaje to to ma jeździć taka seria? :shock: tylko wydech i dolot bez zmiany przepustnicy? Żadnych zmian wtrysków, elementów silnika i żadnego strojenia? Chyba o czymś bardzo ważnym jest mało


Hmmmm... nie wiem, czy masz świadomość, że to nie jest TDI, który się chipuje i już jest tuning.

Po co ruszać coś, co jest sprawne i wystarczające (narazie). W tej chwili myślę tylko o tym, co jest najbardziej niezbędne. Liczę, że po modyfikacji przepustnicy, dolotu i wydechu silnik będzie miał jakieś 160 KM (może trochę więcej). W połączeniu z mniejszymi kołami i odelżonym nadwoziem samochód będzie miał problemy z trakcją. Po co więcej mocy, skoro samochód nie będzie sprawnie ruszał, skręcał ani hamował?

Ponad to nie wiem, czy masz świadomość, że 146-konne silniki VVC są liczone do 160-170 koni. Większa moc wymuszają na dzień dobry wymianę tłoków, korbowodów, zaworów etc...

Silnik "160" są wstępnie wyliczone na max. 190-200 i tyle można z nich w miarę bezpiecznie wyciągnąć.

Odelżone auto, ze szperą i na mniejszych kołach powinno być wyraźnie szybsze od fabrycznego MG ZR 160... (tak myślę)

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 22:28 ]
bonus89 napisał/a:
No nie wiem... W klasie do 2l to raczej nie porządzi na serii z autami robionymi na RAJDÓWKI, chyba że to nie do końca taki projekt full rajdówki. Konkret zrobiona stara fiesta 2.0 z ogar kierowcą go zrobi, a koszt robienia takiej fiesty pewnie znacznie niższy


Jaki jest koszt zrobienia takiej Fiesty?

bonus89 - Pon Kwi 04, 2011 22:29

Tomi napisał/a:
Hmmmm... nie wiem, czy masz świadomość, że to nie jest TDI, który się chipuje i już jest tuning.
Czy napisałem coś o chip tuningu? Chyba mam świadomość... Strojenie auta benzynowego (NAWET WOLNOSSAKA) to dla Ciebie coś dziwnego?
Tomi napisał/a:
Liczę, że po modyfikacji przepustnicy, dolotu i wydechu silnik będzie miał jakieś 160 KM (może trochę więcej).
Życzę tego chodź szczerze wątpie że bez strojenia i na seryjnym kompie tak się wydarzy :/ . Rozumiem że auto ma trochę posłużyć poprostu taka konkretna rajdówka tak jak pisał marcinmarcin, najczęściej robiona co kilka startów i dużo cięższa w utrzymaniu, skoro to tak dla funu to napisałem, jest ok
Tomi - Pon Kwi 04, 2011 22:32

Tak mi się przypomniało jeszcze Grand Prix Adrenalina, gdzie na początku klasyfikacji generalnej były maluchy (typu CC, SC, Swift czy lancia Y) na przemian z potworami 4x4 i silnikami 2.0t. Natomiast mocno zdłubane Civici miały podobne czasy co MG ZR TD :)
bonus89 - Pon Kwi 04, 2011 22:35

Tomi napisał/a:
Natomiast mocno zdłubane Civici miały podobne czasy co MG ZR TD :)
Heh nie wiem jak to tak ale takie NAPRAWDE mocno zdłubane civy ZJADAJĄ ZRa 160 :) bez większego problemu, a możliwości modyfikacji takich silników są jak 10:1 w porównaniu do VVC. Heh ZR TD vs dłubany civ, jakoś chciał bym zobaczyć te mocno zdłubane civy skoro klasyfikowały się koło ZRa TD...
flapjck1 - Pon Kwi 04, 2011 22:35

na superoes do kielc przyjezdzala taka arosa z zeswapowanym motorem z r1 - lekka buda, 140 kuni + dobry zawias, gosciu czesto byl w pierwszej 10tce ( na okolo 100 aut ) i mieszal miedzy evo i sti

jak widac tyle wystarczy w zupelnosci

Tomi - Pon Kwi 04, 2011 22:41

bonus89 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Liczę, że po modyfikacji przepustnicy, dolotu i wydechu silnik będzie miał jakieś 160 KM (może trochę więcej).
Życzę tego chodź szczerze wątpie że bez strojenia i na seryjnym kompie tak się wydarzy :/ . Rozumiem że auto ma trochę posłużyć poprostu taka konkretna rajdówka tak jak pisał marcinmarcin, najczęściej robiona co kilka startów i dużo cięższa w utrzymaniu, skoro to tak dla funu to napisałem, jest ok


Po to szperam po angielskich stronach, gdyż tam mają trochę większe doświadczenie w dłubaniu w tych autkach, ponad to mają również trochę większą kulturę sportową, wynikającą z ilości MG ZR startujących w różnych imprezach, rajdach, wyścigach, trackday'ach, czy innego typu pojeżdżawkach.

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 22:41 ]
bonus89 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Natomiast mocno zdłubane Civici miały podobne czasy co MG ZR TD :)
Heh nie wiem jak to tak ale takie NAPRAWDE mocno zdłubane civy ZJADAJĄ ZRa 160 :) bez większego problemu, a możliwości modyfikacji takich silników są jak 10:1 w porównaniu do VVC.


... dlatego biorą hamulce od ZR'a :P

Ponadto, jak pisałem wcześniej, to nie jest/będzie auto na 1/4 mili.

bonus89 - Pon Kwi 04, 2011 22:45

Tomi napisał/a:

... dlatego biorą hamulce od ZR'a :P

Ponadto, jak pisałem wcześniej, to nie jest/będzie auto na 1/4 mili.

Rozumiem że auto ma skręcać i hamować i wiem że na KJSy zawias to podstawa, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, nie zgadzasz się z tym co napisałem o civach? Twierdzisz że ZR ma większe możliwości? I nie wiem czy dobrze zrozumiałem poprostu rozjaśnij, że hundy na 1/4 się nadają tylko?

Perez - Pon Kwi 04, 2011 23:08

bonus89 napisał/a:
Heh ZR TD vs dłubany civ, jakoś chciał bym zobaczyć te mocno zdłubane civy skoro klasyfikowały się koło ZRa TD...

Ja widziałem osobiście. Jeżeli chodź raz pojechałeś KJS wiesz, co jest najważniejsze.
Akurat na Adrenalinie jechał maniaq z Tomim jako pilotem i mieli te same czasy co właśnie wydłubane Civy.
Klasę w której znajdują się 120 konne Seje wygrał mój kolega 54 konna Lancia Y.
To właśnie pokazuje, że najważniejszy jest kierowca i zawieszenie, bo kolega w Lancii ma tylko zawias B6 z rozpórkami i nic poza tym. Pamiętam jak zaczął upalać Lance. Na początku skakał między miejscami 3-6, a po założeniu zawiasu skacze między miejscami 1-3.
bonus89 napisał/a:
I nie wiem czy dobrze zrozumiałem poprostu rozjaśnij, że hundy na 1/4 się nadają tylko?

Dużo można o tym pisać, ale generalnie tak. Na KJSy potrzebne są auta, które osiągają swój moment obrotowy i moc dosyć nisko, mają niską masę i sztywny zawias, dobrego kierowce i równie zacnego pilota.
Dlatego właśnie załoga ZR`a na Adrenalinie miała takie wyniki i chociaż byli w klasie z Subaru Imprezami to porównując ich czasy z Vtecami wypadali w środku stawki, a przecież Civy mają po 160KM, a ZR tylko 115KM.

dobryziom - Pon Kwi 04, 2011 23:13

nie ma co się jarać mocą i dłubać na nie wiem ile koni na razie tak jak piszą koledzy musi być dobry zawias i hamulec bo to podstawa... duża mocna na początek będzie bardziej przeszkadzać niż pomagać w ogarnięciu pierwszych rajdów wiec Tomi ma 100% racje żeby nie grzebać w silniku. Trzeba się skupić na tym co istotne.
Bumelant - Wto Kwi 05, 2011 09:17

A ja uwazam, ze budowa auta, ktory w porywach moze przejedzie 1 oes i sie rozleci silnik to glupota i tyle. To nie jest samochod, ktorym mozna wesolo popylac bezstrosko jak jakims civem czy clio sportem - umowmy sie szczerze to sie bedzie psulo na potege. Te silniki nie przepadaja za tego typu katowaniem i dlugotrwalym obciazeniem z jakim mamy do czynienia przy tego typu imprezach. Bylo juz wiele prob uzywania tych aut do kjs etc. nie tylko w tym kraju. Masa ludzi probowalo konczylo sie tak samo.... na lawecie. Juz nie mowiac o tym ze bele gt impreza zrobi wiatrak z tego w kazdych warunkach. Ale mowie autor chce sie pobawic to czemu nie - ja napewno na rajdowke nie wybralbym takiej bazy. Olejcie ten silnik bo to i tak qpa - zostawcie w serii lub skladaj taki jak ja mam wytrzymaly 1.8 bez vvc + zawias, hampel, wydmucha i tyle. Prawda jest taka, ze za dobrze dograny i przygotowany silnik k serii zaplacisz tyle, ze zajezdzisz ze 4-5 slupki 1.8/vvc - a zabawy bedzie tele samo. Tak czy siak kciuki trzymam! Autka ladne aaaale delikatne. Mi tam zal tluc mojego wycyckanca w takich warunkach ewentualnie jakis trackday i tyle.
Tomi - Wto Kwi 05, 2011 19:32

Bumelant napisał/a:
A ja uwazam, ze budowa auta, ktory w porywach moze przejedzie 1 oes i sie rozleci silnik to glupota i tyle. To nie jest samochod, ktorym mozna wesolo popylac bezstrosko jak jakims civem czy clio sportem - umowmy sie szczerze to sie bedzie psulo na potege.


Nie zgodzą się.

Bumelant napisał/a:
Te silniki nie przepadaja za tego typu katowaniem i dlugotrwalym obciazeniem z jakim mamy do czynienia przy tego typu imprezach.


No patrz, a moim zdaniem takie odcinki nie mają więcej niż 1000m., gdyż każdy dłuższy niż 1 km. OS wymaga znacznie większych nakładów (pogotowie, straż poż., etc.) :P

Bumelant napisał/a:
Bylo juz wiele prob uzywania tych aut do kjs etc. nie tylko w tym kraju. Masa ludzi probowalo konczylo sie tak samo.... na lawecie.


Na adrenalinie, to ja jedynie Civ'y na lince widziałem :)

Bumelant napisał/a:
Juz nie mowiac o tym ze bele gt impreza zrobi wiatrak z tego w kazdych warunkach.


Impreza to trochę inna półka... i trochę innych konkurentów ma.

Bumelant napisał/a:
Ale mowie autor chce sie pobawic to czemu nie - ja napewno na rajdowke nie wybralbym takiej bazy. Olejcie ten silnik bo to i tak qpa - zostawcie w serii lub skladaj taki jak ja mam wytrzymaly 1.8 bez vvc


Hmmm... Nie obraź się, ale fabrycznie 120KM z 1.8 to jest (cytując przedmówce) "qpa"...

Jeśli miałbym robić wersję bez VVC, to byłoby to z pewnością nie 1.8, a 1.4 :P

Bumelant napisał/a:
+ zawias, hampel, wydmucha i tyle.


W każdym samochodzie musisz to zrobić... niezależnie od wersji silnikowej silnika.
Bumelant napisał/a:
Tak czy siak kciuki trzymam! Autka ladne aaaale delikatne.


Wystarczy trochę upancernić skrzynię (łożyska na metalowych koszach), zawiesić układ napędowy na poliuretanie, podobnie zrobić z zawieszeniem (mowa o poliuretanie) i auto staje się znacznie pancerniejsze. Do tego zawieszenie jest proste i tanie w ekspoatacji i ew. naprawach... i wręcz pancerne.

Bumelant napisał/a:
Mi tam zal tluc mojego wycyckanca w takich warunkach ewentualnie jakis trackday i tyle.


No właśnie tego się trochę obawiam, że jak już skończę (jeśli się uda), to będzie mi go szkoda tłuc po "KJS'owych kamieniach".

Echhh... już się nie mogę doczekać, kiedy wyjedzie od lakiernika, założe odrestaurowane białe 17-ki, zamontuję fetele, wydech, pasy, zawias i wydech. Może w międzyczasie obmyślę coś z dolotem... albo wsadzę większą puszkę od klekota.

marcinmarcin - Wto Kwi 05, 2011 20:53

Bumelant napisał/a:
A ja uwazam, ze budowa auta, ktory w porywach moze przejedzie 1 oes i sie rozleci silnik to glupota i tyle. To nie jest samochod, ktorym mozna wesolo popylac bezstrosko jak jakims civem czy clio sportem - umowmy sie szczerze to sie bedzie psulo na potege. Te silniki nie przepadaja za tego typu katowaniem i dlugotrwalym obciazeniem z jakim mamy do czynienia przy tego typu imprezach.
Że tak powiem hehehe :mrgreen: pewnie dlatego że to taki ch....owy silnik, dlatego jeździ w Caterhamach i Lotusach... nie mówiąc już o setkach jeśli nie tysiącach psełdorajdowych ZRów śmigających w Anglii i Włoszech. Angole udowodnili że VVC nie znosi olejów innych niż 10W-40 i podnoszenia odcinki powyżej 7,5k obrotów. Reszta, czyli głównie zagrożenie HGF nie jest większe niż w zwykłym 1.8, na uniknięcie czego oczywiście największy wpływ ma nieupalanie na zimnym.

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2011 20:53 ]
Nie mówiąc już o fakcie że żywotność przekracza o lata świetlne specjalnie przygotowywane do rajdów silniki...

andrew0503 - Wto Kwi 05, 2011 21:16

Tomi napisał/a:
No właśnie tego się trochę obawiam, że jak już skończę (jeśli się uda), to będzie mi go szkoda tłuc po "KJS'owych kamieniach".

Podobny problem miał mój kumpel z Lancią Deltą Integrale, też szykował ją do KJS, a później autko służyło do niedzielnych przejażdżek. Samochodzik miał tylko rozpórki na przód i na tył. Boże jak to autko chodziło, miałem okazję parę razy się przejechać, buda latała we wszystkie strony ale takiej precyzji prowadzenia nie zaznałem w żadnym autku. Trzymam kciuki za projekt i mam nadzieję, że Twój MG pojawi się na KJS :ok:

maniaq - Sro Kwi 06, 2011 00:24

Tomi napisał/a:
Na adrenalinie, to ja jedynie Civ'y na lince widziałem :)


Jedna co urwala lape od silnika, pojechal ana mojej linie, ale chlopaki @E$^$%&@% bo mieli oddac i nie odwiezli O_o


a co do watku glownego, jakby to mialoby byc pierwsze lepsze tanie auto to pewnie bylby cienki :D tylko czy o to w tym chodzi ?

Bumelant - Sro Kwi 06, 2011 12:33

No cóż po kolei

Tomi 1.8 bez vvc przynajmniej masz duzo prosciej zdobyc w lepszym stanie pewne rzeczy typu glowica np. i to mialem na mysli - srednia przyjemnosc awaria silnika vvc - musialbys widziec miny conajmniej kliku chetnych osob jak sprzedawalem swoj mechanizm vvc tutaj na forum - poniewaz ladna glowica czy tez ladny mechanizm jest praktycznie nie do dostania w drugim obiegu - kolejna rzecz kwestia typu synchro walkow itp - moj silnik zrobi bele Pan cesiek z serwisu policyjnego a Twoj dobrze 2 - 3 osoby w tym kraju - uwazam, ze do rajdow lepiej cos prostego miec - osiagi na gratach z vvc to tak naprawde wiele nie odbiegaja od silnikow vvc na ulicy.

Montuj dziada - rzezcywistosc zweryfikuje - moim zdaniem moga sie pojawic czeste awarie elektryczne, mechaniczne problemy z niezbyt pancernym silnikiem - beda psuc od czasu do czasu banan i jest to fakt niezaprzeczalny - wystarczy spojrzec do dzialow usterka - wieczne problemy powtarzajace sie notorycznie do znudzenia wielu ludziom z ukladem zaplonowym etc. itp. i inne pewne slabe punktych naszych autek. Sam dodam, iz tez posiadalem ponad 2 lata silnik vvc i posiadam bez vvc i wielu ludzi mialo z nim problem a temat obserwuje od 3-4 lat. Moim zdaniem duzo lepsza opcja jest uzycie silnika bez vvc ale o tym przekonasz sie w boju rowniez.

Ciekawe jaka wartosc momentu obrotowego uzyskalbys w takim 1.4 - z pewnoscia fajnie by sie tym jezdzilo :mrgreen:

Marcinmarcin jakos ogladam te rajdy wiele lat i nie widze tych setek tysiecy rajdowek zbudowanych na bazie MG. Zostalo ich kilkanascie moze zapalencow w Europie - nie powiem - sam tym jezdze bo lubie.

Dla mnie EOT - zbudujesz, zlozysz, popizdzisz to wyjdzie co ma wyjsc. Mowie - czemu nie - ale szalu nie bedzie - sa duzo lepsze i popularniejsze pomysly na fajna tania rajdowke.

Zawieszenie to moze i jest pancerne i proste ale ma fajna tendencje do naglych przejsc z podsterownosci z nadsterownosc :) Nie obraz sie ale porownujac prowadzenie tego auta do dowolnego kompaktu na niezaleznym zawieszeniu bez belki a jezdzilem wieloma autami to jakis zart :mrgreen: Ja bym powiedzial, ze strach sie tym popylac powyzej 3ciego biegu i ogolna stabilnosc auta i poczucie bezpieczenstwa przy wyzszych predkosciach pozostawia wiele do zyczenia - jest to fajne, sprytne autko na pierwszych 3ch biegach max no ale w sumie w kjs o to loto wiec kopii nie bede kruszyc :)

ps. Tomi dorzuc sobie quickshifta - fajna rzecz od poczatku mierdzil mnie sposob pracy skrzyni w tej aucie - zreszta zaczalem historie zabawy z nim z urwanym sprzeglem takze polecam - nie szczedzilbym rowniez na upancernieniu wezy chlodniczych - pierwszym zakupem jaki bym robil gdybym pral to auto to bylyby silikonowe weze chlodnicze - wazna sprawa - nic fajnego wystrzelic owe w warunkach bojowych :rotfl:

Bedzie jezdzic - rozumiem, ze sie doczekac nie mozesz - moje auto dzieki Bogu jest po ponad 3 latach walki juz totalnie bezawaryjne takze cieszy kazdego dnia i w zyciu nie chcialbym ponownie pod maska miec vvc troszke przeboji mialem z nim :lol: Roznica pomiedzy mna a polowa forumowych klakierow polega na tym, ze nie boje sie powiedziec ile, co poszlo i jak to naprawde bylo w moim przypadku z nim - niz zachwalac cos co moim zdaniem jest bublem. Mowisz biale 17 - to bardzo fajnie akurat by wygladalo na moim zolcielcu. Bedzie kocur.

Czy puszka z diesla jest jeszcze wieksza jak z vvc? Nie rozumiem po kiego sie uparliscie na wdmuchiwanie wiekszej ilosci powietrza bez korekty ilosci wlewanego paliwa - z pewnoscia przyrost bedzie taki ze hej ho :rotfl:

Tomi - Sro Kwi 06, 2011 21:15

Bumelant napisał/a:
No cóż po kolei

Tomi 1.8 bez vvc przynajmniej masz duzo prosciej zdobyc w lepszym stanie pewne rzeczy typu glowica np. i to mialem na mysli - srednia przyjemnosc awaria silnika vvc - musialbys widziec miny conajmniej kliku chetnych osob jak sprzedawalem swoj mechanizm vvc tutaj na forum - poniewaz ladna glowica czy tez ladny mechanizm jest praktycznie nie do dostania w drugim obiegu - kolejna rzecz kwestia typu synchro walkow itp - moj silnik zrobi bele Pan cesiek z serwisu policyjnego a Twoj dobrze 2 - 3 osoby w tym kraju - uwazam, ze do rajdow lepiej cos prostego miec - osiagi na gratach z vvc to tak naprawde wiele nie odbiegaja od silnikow vvc na ulicy.


Wiesz jeździłem różnymi samochodami i najbardziej odpowiada mi specyfika turbo benzyny :)

W kwestii możliwości wyboru, wolę wyjść co w serii ma jakiś wynik, aby w miarę niewielkich modyfikacji (w sensie najbardziej seryjnym autem) mieć jakiś wynik. W tej kwestii niestety 1.8 non VVC odpada w przedniegach... bo to trochę jakbym startował w klasie 1.4 i wybrał wersję 8v (bo bardziej odporna na HGF). Tak jak wspominałem, jeśli miałbym robić coś bez VVC, byłoby to z pewnością 1.4 16v.

Bumelant napisał/a:
Montuj dziada - rzezcywistosc zweryfikuje - moim zdaniem moga sie pojawic czeste awarie elektryczne, mechaniczne problemy z niezbyt pancernym silnikiem - beda psuc od czasu do czasu banan i jest to fakt niezaprzeczalny - wystarczy spojrzec do dzialow usterka - wieczne problemy powtarzajace sie notorycznie do znudzenia wielu ludziom z ukladem zaplonowym etc. itp. i inne pewne slabe punktych naszych autek.


Tak? Pokaż mi choć jeden taki wątek silnika 145-konnego silnika VVC. R200 były dość odporne elektrycznie :P a w nowszych wersjach nie praktycznie różnic pomiędzy VVC i non VVC. Świece takie same, cewki praktycznie też identyczne (fajka dłuższa o 1.5 cm.).

Moim zdaniem modele do 99 roku są odporniejsze na sporo dolegliwości, bardziej długowieczne i po prostu lepiej zrobione... i co nie bez znaczenia tańsze w eksloatacji (jak choćby końcówki drążków kierowniczych :) )

Bumelant napisał/a:
Sam dodam, iz tez posiadalem ponad 2 lata silnik vvc i posiadam bez vvc i wielu ludzi mialo z nim problem a temat obserwuje od 3-4 lat. Moim zdaniem duzo lepsza opcja jest uzycie silnika bez vvc ale o tym przekonasz sie w boju rowniez.


Sugerujesz, że nic nie wiem o tych autach? Jeżdżę Roverami i MG od kilkunastu lat. Nie chcę Cię w tej kwestii dobijać, ale dłużej prowadzę sklep z częściami MG ROVER, niż Ty jeździsz tymi samochodami. Siłą rzeczy spotykam się z przypadkami z całej Polski (nie tylko z forum). Często trafiają do mnie mechanicy odesłani do mnie z dużej hurtowni :)
Bumelant napisał/a:
Ciekawe jaka wartosc momentu obrotowego uzyskalbys w takim 1.4 - z pewnoscia fajnie by sie tym jezdzilo :mrgreen:


To nie chodzi jaki moment będę miał, ale w jakiej klasie startować. W klasie będzie startował. Fabryczne 100 koni z 1.4 złym wynikiem nie jest... tylko trochę za duża masa do 1.4 :(

Bumelant napisał/a:
Marcinmarcin jakos ogladam te rajdy wiele lat i nie widze tych setek tysiecy rajdowek zbudowanych na bazie MG. Zostalo ich kilkanascie moze zapalencow w Europie - nie powiem - sam tym jezdze bo lubie.


A ile widzisz innych autek? Parę lat temu założono puchar (chyba) Opla Kadeta. Pokaż ile z tych samochodów w Polsce zostało?

Bumelant napisał/a:
Dla mnie EOT - zbudujesz, zlozysz, *%$#* to wyjdzie co ma wyjsc. Mowie - czemu nie - ale szalu nie bedzie - sa duzo lepsze i popularniejsze pomysly na fajna tania rajdowke.


Oczywiście, tylko co to za frajda ścigać się jednym z 50 CC/SC. Nawet jeśli nie będzie wyniku, to będzie jedyny i choćby z tego faktu powinien załapywać się na jakieś relacje :P

Bumelant napisał/a:
Zawieszenie to moze i jest pancerne i proste ale ma fajna tendencje do naglych przejsc z podsterownosci z nadsterownosc :) Nie obraz sie ale porownujac prowadzenie tego auta do dowolnego kompaktu na niezaleznym zawieszeniu bez belki a jezdzilem wieloma autami to jakis zart :mrgreen:


Nie generalizuj. Podaj modele w klasie VW Polo.

Bumelant napisał/a:
ps. Tomi dorzuc sobie quickshifta - fajna rzecz od poczatku mierdzil mnie sposob pracy skrzyni w tej aucie - zreszta zaczalem historie zabawy z nim z urwanym sprzeglem takze polecam


No właśnie nie wiem od czego to zależy, ale niektóre mechanizmy chodziły wręcz jak marzenie. Pamiętam, w moim klekocie. Zmiana biegów była jak marzenie. Przejście 1-2 jednym błyskawicznym ruchem... i niezależnie, czy dokręcona czy na luzie. W ZS'ie tak nie jest. Dociągnięta 1-ka, powoduje, że jest problem z dwójką. Wydaje mi się, że to poduszki zawieszenie silnika i skrzyni. Po prostu za dużo się uginają podczas przyspieszania. Jeśli zawiesi się silnik na poliuretanie, biegi powinny idealnie wchodzi w każdej pozycji (nawet gdy samochód będzie na dachu) tfu, tfu plując przez lewe ramię za siebie :)


Bumelant napisał/a:
- nie szczedzilbym rowniez na upancernieniu wezy chlodniczych - pierwszym zakupem jaki bym robil gdybym pral to auto to bylyby silikonowe weze chlodnicze - wazna sprawa - nic fajnego wystrzelic owe w warunkach bojowych :rotfl:


Tego właśnie trochę się obawiam.

Bumelant napisał/a:
Bedzie jezdzic - rozumiem, ze sie doczekac nie mozesz - moje auto dzieki Bogu jest po ponad 3 latach walki juz totalnie bezawaryjne takze cieszy kazdego dnia i w zyciu nie chcialbym ponownie pod maska miec vvc troszke przeboji mialem z nim :lol: Roznica pomiedzy mna a polowa forumowych klakierow polega na tym, ze nie boje sie powiedziec ile, co poszlo i jak to naprawde bylo w moim przypadku z nim - niz zachwalac cos co moim zdaniem jest bublem.


Może masz powody aby tak mówić. Ja takich doświadczeń nie mam :)

Bumelant napisał/a:
Mowisz biale 17 - to bardzo fajnie akurat by wygladalo na moim zolcielcu. Bedzie kocur.


Na BRG lub Arden Green (bo nawet nie pamiętam jaki kolor) będzie jeszcze ładniej :P

Bumelant napisał/a:
Czy puszka z diesla jest jeszcze wieksza jak z vvc? Nie rozumiem po kiego sie uparliscie na wdmuchiwanie wiekszej ilosci powietrza bez korekty ilosci wlewanego paliwa - z pewnoscia przyrost bedzie taki ze hej ho :rotfl:


Chyba bardzo podobna do ZR160... ale większa niż w 145 VVC. W kwestii dolotu i wydechu, to wszystkiego i tak naraz nie zrobię... bo się w końcu pogubię i nie skończę. Wydech Janspeed'a wydaje mi się na tyle przetestowany, że mogę przyjąć, że będzie O.K. Dolot zawsze podczas nowego strojenia można zmodyfikować. Dlatego nie chcę wydawać jakichś potwornych pieniędzy na airboxy, które mogą okazać się wyrzucone w błoto.

Bumelant - Sro Kwi 06, 2011 22:04

Mam wydech janspeeda - dobra rzecz - nie bedziesz plakac - ja ta intermediate pipe akurat dorabialem ale reszta jest bardzo git :) Spokojnie - oby Cie nie dopadlo - moje vvc jak i pare innych forumowych jest juz dawno na smietniku - mowie - ja wybralbym do katowania troszke inna opcje aaaaaaaaaaaaale co nie zabronione to dozwolone i bez spinek Panowie - zaznaczylem od razu - trzymam kciuki by awarie nie dopadaly a reszta uwag byla ogolnie co do pewnych spraw w naszych roverkach OGOLNIE :mrgreen: nie uwazam, ze nie znasz sie na aucie - wrecz przeciwnie - akurat to jestem rowniez przyjazna dusza jak Ty i w miare mozliwosci pomagam wielu ludziom w temacie ZR tym co udalo sie dowiedziec a bylo tego sporo i duzo widzielismy rowniez tutaj na klinach rozniastych patentow. BTW Zreszta pare pierdul tez bralem od Ciebie i zawsze chwalilem jakosc sklepu. Czylli bedziesz to stroil (to tez zmienia postac pewnych rzeczy, o ktorych mowilem np. kwestia wiekszego przedmuchu silnika - sadzilem ze bedzie to seryjne ecu) - jesli mozna wiedziec czym? Ja wlasnie rozpoczynam instalacje ecumastera - wrazeniami sie pewnie podziele wkrotce - moze sie uda wykrzesac dodatkowe koniki - z tym ze ja sie uparlem zrobic to sam takze moze potrwac :rotfl: przy 3 miesiecznym dziecku kazde wyjscie do garazu to wyczyn. Ta puszka to ciekawy trop - a moze wpakowac taki duzy box jak w landku czy 75 a aku na tyl? Pewnie masz cos na stanie wiec warto sprawdzic - ja mam tylko puche z vvc i ze zwyklego 1.8 i uzywam tej z vvc 160 Powiem Ci, ze te weze tez mi spokoju nie daja - drogie ustrojstwo ale jednak kurde warta sprawa zachodu.... Nie wiem czy nie zainwestuje - dla spokojnosci ducha.

Dach - chron boze :) No cos ty przeciez tu towarzystwo bardzo kulturalne i wolno jezdzi :rotfl:

Tomi - Sro Kwi 06, 2011 22:45

Bumelant napisał/a:
Mam wydech janspeeda - dobra rzecz - nie bedziesz plakac - ja ta intermediate pipe akurat dorabialem ale reszta jest bardzo git :)


Prawdę mówiąc dostanę cały zestaw w okazyjnej cenie (nawet owinięty bandażem), więc nie miałem dużej możliwości wyboru... Tzn. wybór miałem... biorę lub nie :)

Bumelant napisał/a:
Czylli bedziesz to stroil - jesli mozna wiedziec czym? Ja wlasnie rozpoczynam instalacje ecumastera - wrazeniami sie pewnie podziele wkrotce - moze sie uda wykrzesac dodatkowe koniki


Prawdę mówiąc jeszcze nie wiem.
http://www.dvapower.co.uk/
wertuję tą stronę na wszelkie możliwe sposoby i nadal jestem głupi.

Bumelant napisał/a:
Ta puszka to ciekawy trop - a moze wpakowac taki duzy box jak w landku czy 75? Pewnie masz cos na stanie wiec warto sprawdzic - ja mam tylko puche z vvc i ze zwyklego 1.8 i uzywam tej z vvc. 160


Mam jeszcze gąbkę pipercross'a

i nie omieszkam go spróbować... skoro jest :) oczywiście odizolowując go od silnika lub wkładając w jakiegoś airboxa. Myślałem nawet coby wyprowadzić go gdzieś za amortyzator i tam obudować... a i droga do kolektora będzie prostsza...

Bumelant - Sro Kwi 06, 2011 22:47

Spoko - tez uzywam wkladki pipercrossa - dobre ustrojstwo. Ja bym Ci polecil jednak ecumaster - mimowszystko dobry support w pl i pare bylo robionych. Mieszkam bardzo blisko project xs - takze w miare niepowodzenia bede tam uderzal - zreszta juz zamamilem, ze tak powiem im temat. Rzekomo sie da sie :)
marcinmarcin - Sro Kwi 06, 2011 23:31

Tomi napisał/a:
W ZS'ie tak nie jest. Dociągnięta 1-ka, powoduje, że jest problem z dwójką. Wydaje mi się, że to poduszki zawieszenie silnika i skrzyni. Po prostu za dużo się uginają podczas przyspieszania. Jeśli zawiesi się silnik na poliuretanie, biegi powinny idealnie wchodzi w każdej pozycji
Zobaczymy, u mnie ta zmiana tez nie jest idealna ale zamówiłem poduszkę skrzyni z Powerflexa. Do tego mam dolne poduszki silnika od nich i tulejki wodzików dorabiane przez Pawła Midowicza (świetna sprawa - biegi wchodzą z klikaniem, w swoje miejsca i lewarek nie lata).

[ Dodano: Sro Kwi 06, 2011 23:31 ]
Tomi napisał/a:
W tej kwestii niestety 1.8 non VVC odpada w przedniegach...
Najśmieszniejsze że ten zwykły 1.8 w połaczeniu z wydechem fi60 i dolotem ze 160 jeżdzi nad wyraz przyzwoicie... tak jak w podpisie Bumelanta ;)
Tomi - Sro Kwi 06, 2011 23:47

marcinmarcin napisał/a:
Zobaczymy, u mnie ta zmiana tez nie jest idealna ale zamówiłem poduszkę skrzyni z Powerflexa. Do tego mam dolne poduszki silnika od nich i tulejki wodzików dorabiane przez Pawła Midowicza (świetna sprawa - biegi wchodzą z klikaniem, w swoje miejsca i lewarek nie lata).


Czekam na realcję, bo trochę denerwująca jest ta zmiana biegów.

marcinmarcin napisał/a:
Tomi napisał/a:
W tej kwestii niestety 1.8 non VVC odpada w przedniegach...
Najśmieszniejsze że ten zwykły 1.8 w połaczeniu z wydechem fi60 i dolotem ze 160 jeżdzi nad wyraz przyzwoicie... tak jak w podpisie Bumelanta ;)


Przez chwilkę się nawet zastanawiałem na takim rozwiązaniem + kolektor od wersji MGTF135, która ma podobny kolektor do 160, jadnak bez VVC. Do tego miałbym wałki (do wersji non VVC...
http://www.pipercams.co.uk/pipercams/www/index.php

... ale to był projekt, który bardziej był brany pod uwagę, gdyby auto miało być 1.4 :)

Narazie spróbujemy z VVC. tym bardziej, że silnik jest zdrowy. Mam nadzieję, że efekt będzie lepszy :)

Po cichu liczę, że bez strojenia będzie trochę ponad 160KM.

bonus89 - Sro Kwi 06, 2011 23:52

Tomi, sory z góry za OT ale bliżej lata chce stroić swoje 1.4 na innym kompie, powiedz nie chciał byś sprzedać tych wałków? i jaka ich cena jest +/-?
Bumelant - Czw Kwi 07, 2011 09:23

Bedzie git :mrgreen: Ja narazie robie kabelkologie - nie chce robic tak, ze auto bedzie stalo tylko wepne sie na pajaka potem do instalacji i bedziemy kombinic dalej. Ja mam technicznie wszystko z vvc generalnie hybryda zwyklego silnika z osprzetem vvc - jezdzi fajno - kultura pracy jest sporo wyzsza, jest mniej klekotu pod maska - cichutko, szum paskow - no i zero psucia odpukac - jakos pewniej sie tera czuje na tym silniku generalnie. U mnie sie biegi poprawily znacznie po montazu AP racing, quicka - robilem tez u Pawla - bardzo ladnie ogarnal to 3 lata temu - do dzisiaj zero problemu - wymienialem tez linke wtedy notabene zamawiana u Tomiego bo stara juz niedociagala zbyt dobrze a mialo to miejsce gdzies przy 84k przebiegu takze szykuj sie Marcinie na rychla zmiane sprzegielka :rotfl:
dobryziom - Czw Kwi 07, 2011 16:31

Tomi napisał/a:

Czekam na realcję, bo trochę denerwująca jest ta zmiana biegów.


ja odpukać po regeneracji nie mogę powiedzieć złego słowa o skrzyni a opinie o bardzo awaryjnej i słabej skrzyni PG1 wynikają chyba bardziej z tego ze połowa ma po kilkaset tysięcy przebiegu bez nawet głupiej zmiany oleju więc czego tu oczekiwać ze przy jakiejkolwiek modyfikacji silnika skrzynia leci...


Tomi napisał/a:

Po cichu liczę, że bez strojenia będzie trochę ponad 160KM.


bez strojenia raczej bym nie liczył na więcej KM co najwyżej dobije do serii... (proponuje wrzucić auto na rolki przed wszelkimi zabiegami da to od razu odpowiedzi co rzeczywiście przyniosą mody)

Bumelant - Pią Kwi 08, 2011 11:45

Mniej wiecej 156-160 koni blysnie na serii ecu (tak srednio wychodza) Nie wiem ja tam odpukac zero problemow ze skrzynia ale Ziomek troche tego niuta ma wiec jest czym zepsuc. U mnie sie sprawdza bardzo dobrze i chodzi nadzwyczaj precyzyjnie.
Roj - Sob Kwi 09, 2011 13:37

skrzynia na dobrych poduchach i z dobrym olejem pewnie wytrzyma.
Ogólnie bardzo mi się podoba ten projekt.
Uważam, że może tu być sporo problemów i że może mieć rację Bumelant, że nie będzie wytrzymywać ale..
no właśnie. Jak się chcę rajdówkę gotową to kupujesz Seja albo np. Astrę GSI jak chcesz wyżej, masz know-how, wszystko p&p i lecisz. To jak po prostu chcesz mieć narzędzie a zajawką jest sama jazda po punkty.
Tu chyba jak widzimy Tomi ma zajawkę na samochód i chwała mu za to. Temat i fura będą wizytówką forum i klubu czego nie można powiedzieć np. o tutorialu jak urwać wycieraczkę w hatchbacku. :cool:
Idea jest zacna choć na pewno nie jest drogą na skróty i łatwo lekko przyjemnie może nie być. Ale gdyby nie tacy uparci ludzie to hothecze sprowadzałyby się do civiców 4 generacji z nowymi silnikami i zawiasem a w kjsach wszyscy mieli by cc i sc.

Osobiście to mam największe wątpliwości co do tego, że jak to się złoży razem tak jak Tomi to widzi to może wyjść.. takie cacko, że upalanie na ka jot esowych dziurach będzie jak mecz rugby w garniaczku szytym na miarę. :lol:
Mimo to trzymam kciuki!

flapjck1 - Sob Kwi 09, 2011 15:07

dlatego miniakiem nie jezdze w kjs tylko w roznych supersprintach - asfalt i tyle :) bez wyrypu :D
Bumelant - Nie Kwi 10, 2011 01:41

Moj cycek glownie ruch uliczny - asfalty - lato - stan "kolekcjonerski" jak to Pan Pawel Midowicz stwierdzil - wiec mi szkoda. Jedna rzecz - z kazdym przebytym kilometrem - banan na twarzy wzrasta :mrgreen: Nie mozna odmowic rasowosci i "tego czegos" tym autkom. Robilem auto od podstaw praktycznie i tez uparlem sie konkretnie na ZR bo mi sie podobalo bardzo to autko - ciagnie sie sprawa 3 lata - przy odpowiednim wkladzie pasji mozna rzecz powstalo auto bezusterkowe - odkupac a eksploatacja ogranicza sie wkoncu do serwisowych rzeczy. Polecam rowniez autorowi - nie mowilismy jeszcze o tym - porzadny grounding kit - warto poprawic stabilnosc elektryki w tych autkach - czasami bywa humorzasta.
Tomi - Pią Kwi 15, 2011 23:35

Trochę przybyło w międzyczasie...a i wybór się zrobił.

W kwestii wydechu (pewniki):
- Kolektor Janspeed (owinięty bandażem),
- łącznik elastyczny ze sportowym katalizatorem,

W kwestii wydechu (zagadka):
- środkowa część przelotowa (bez tłumika), taka przyjdzie z Anglii,
- tłumik środkowy Janspeeda (używany, tylko jeszcze nie wiem w jakim stanie),

- tłumik końcowy Janspeed'a



- tłumik końcowy z XPower'a na części. Jak go oglądałem to puszka jest podobna do tego Janspeed'a ale jeszcze nie zdemontowany.



Dolot:
- aluminiowa przepustnica 52mm.,
- filtr gąbkowy (stożek) Pipercross (w miarę odizolowany),

Hamulce:
- Zaciski ZR160,

Liczę, że w ciągu tygodnia auto wyjedzie od lakiernika. Miały być progi od Seata Ibizy, jednak udało się dziś nabyć oryginały MG wraz z blendą.

bonus89 - Nie Kwi 17, 2011 13:08

Tomi napisał/a:

Dolot:
- aluminiowa przepustnica 52mm.,

Czemu nie 56 odrazu?

Tomi - Wto Kwi 19, 2011 09:57

Najprawdopodobniej niedługo będzie do sprzedania A-grupa:



ZTCP skrzynia 6-biegowa, sekwencyjna sterowana elektrohydraulicznie (wajcha przy kierownicy), szpera Quaife'a, profi halda, kilka kompletów felg i opon, zapasowa skrzynia kłowa MG Sport i trochę innych części.

I co nie bez znaczenia, wszystko ma chyba jeszcze homologacje.

[ Dodano: Wto Kwi 19, 2011 09:57 ]
Falgi oczywiście kute...

MaReK - Wto Kwi 19, 2011 09:59

Kurde, myślałem przez chwilę, że to Twoja rajdówka u Józka na placu :)
dobryziom - Wto Kwi 19, 2011 16:58

Tomi napisał/a:
Najprawdopodobniej niedługo będzie do sprzedania A-grupa:



ciekawe jaka cena takiej zabawki i jaka dokładna specyfikacja?

Tomi - Wto Kwi 19, 2011 21:25

dobryziom napisał/a:
Tomi napisał/a:
Najprawdopodobniej niedługo będzie do sprzedania A-grupa:



ciekawe jaka cena takiej zabawki i jaka dokładna specyfikacja?


Cenę już znam, jednak nie znam pełnej specyfikacji. Generalnie auto ma być takie, że 2 rajdy powinno się przejechać bez inwestycji.

Roj - Sro Kwi 20, 2011 18:15

Tomi napisał/a:
Generalnie auto ma być takie, że 2 rajdy powinno się przejechać bez inwestycji.
nie ma takich samochodów! :mrgreen:
Bumelant - Pon Kwi 25, 2011 22:23

Są ale nie made in EU :rotfl: Wracając do tematu - sądzę, że autor może pominąć kwestię katalizatora - zbędny diwajs w tego typu aucie. Lepiej będzie z dołu wstawał bez - przynajmniej u mnie tak było w obu silnikach. Ta A - grupa - robi wrażenie - kłówka? to ile tam jest w tej motorowni?
flapjck1 - Pon Kwi 25, 2011 22:58

w czechach jeden pepik fajnie pokombinowal, i splodzil takie cos

co mi sie niezmiernie podoba

http://www.youtube.com/watch?v=4qxwqAUkLEo

Bumelant - Pon Kwi 25, 2011 23:51

http://www.youtube.com/wa...feature=related

od 6:12 więcej o tym nieudanym - aczkolwiek bardzo ładnym, rasowym i rzadkim aucie - zawodził jak zwykle - źle dobrany silnik i parę innych bolączek wieku młodzieńczego - pepik chyba coś bardziej sensownego wymodził - jedzie mocno trzeba przyznać

Tomi - Wto Kwi 26, 2011 07:19

6R4 - V6 + 4x4
4R2 - R4 + 4x2

Z wyglądu podobny, jednak skoro jeździ w klasie 1.4 nie ma pod maską nic innego jak 14K4.

Bumelant - Wto Kwi 26, 2011 09:23

Ładnie to zakindża - pewnie waga jak pudełka od zapałek - piękny klasyk
Tomi - Wto Kwi 26, 2011 20:03

Bumelant napisał/a:
Ładnie to zakindża - pewnie waga jak pudełka od zapałek - piękny klasyk


To nie klasyk a replika. W Anglii wiele firm produkuje pełne bodykity do 6R4.

flapjck1 - Czw Kwi 28, 2011 00:40

Bumelant napisał/a:
Ładnie to zakindża - pewnie waga jak pudełka od zapałek - piękny klasyk


ladne i zasuwa niezle, niby zwykle 1,4 ale jak znam przeszlosc wlasciciela to motor podlubany konkretnie

co do replika/jangtajmer - to jest to zwykla wariacja nt. metro, ktore w serii jest conajmniej kontrowersyjnie piekne :d a w wersji 6r4 po prostu oszalamiajace, a takiej wersji 4r2 nie bylo, to wymysl tego pepika tylko

i nie zgodze sie z tomiego opinia ze to byla nieudana konstrukcja (6r4), po prostu pokazala sie za pozno, i za szybko z niej zrezygnowano

Tomi - Nie Maj 01, 2011 18:38

flapjck1 napisał/a:

co do replika/jangtajmer - to jest to zwykla wariacja nt. metro, ktore w serii jest conajmniej kontrowersyjnie piekne :d a w wersji 6r4 po prostu oszalamiajace, a takiej wersji 4r2 nie bylo, to wymysl tego pepika tylko


ZTCP w czasach 6R4 bardzo modne było oznaczanie (prywatnie przez właścicieli) cywilnych wersji symbolem 4R2




flapjck1 napisał/a:
i nie zgodze sie z tomiego opinia ze to byla nieudana konstrukcja (6r4), po prostu pokazala sie za pozno, i za szybko z niej zrezygnowano


Doczytaj, bo to nie jest moja opinia. Bardzo mi się to auto podoba i podobnie jak Ty uważam, że pojawiło się za późno. Była to chyba jedyna B-grupa N/A i pomimo wielu lokalnych sukcesów (n.p. Rajdowe Mistrzostwo Francji z 1986 w samochodzie prowadzonym przez Didier Auriol, czy 3 miejsce w rajdzie RAC), nie zdążyła przejść wieku chorób wieku dziecięcego (choć nie było zbyt wiele problemów) i Austin Rover nie zdążył wziąć udziału w ani jednym, pełnym cyklu Mistrzostw Świata, gdyż w 1986 (w trakcie sezonu) zakazano używania samochodów B-grupowych w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

W kwestii możliwości auta, Didier Auriol po pełnym sezonie Mistrzostw Francji (zdobył mistrzostwo) powiedział, że w ciągu całego sezonu ani razu nie wykorzystał 100% możliwości samochodu... czym strasznie zdenerwował konkurentów.


flapjck1 - Nie Maj 01, 2011 20:04

nie no ok, mieli problemy z silnikami

samochod byl w uzyciu w sumei nieco ponad pol sezonu - do likwidacji Bgrupy
to nie byl zbyt dlugi okres na modyfikacje

http://www.youtube.com/watch?v=C2PhpajCU3w

Tomi - Pon Maj 02, 2011 10:42

flapjck1 napisał/a:
nie no ok, mieli problemy z silnikami


Silnik to skrócona V8-ka (do 6), która napędzała pół Anglii.

[ Dodano: Pon Maj 02, 2011 10:42 ]
Pierwsze fotki jeżdżącego auta:







Zdjęcia cyknięte na szybko i praktycznie bez obróbki więc jakość nie poraża :)

Raptile - Pon Maj 02, 2011 10:53

Tomi, Respekt , Kolor i wygląd Miodaśny

[ Dodano: Pon Maj 02, 2011 10:53 ]
Ładnie ci spasował przod

bonus89 - Pon Maj 02, 2011 18:02

nie będzie szkoda go rozbijać? :P wygląda raczej jak cywilny :P
leszczu - Pon Maj 02, 2011 18:40

bonus89 napisał/a:
nie będzie szkoda go rozbijać? :P

A dlaczego od razu obstawiasz najgorsze ?? :razz:

MaReK - Pon Maj 02, 2011 19:35

bonus89 napisał/a:
nie będzie szkoda go rozbijać? :P wygląda raczej jak cywilny :P

Budując tego typu samochód wlicza się takie ryzyko, ale się o nim nie myśli wsiadając do auta. Wygląda cywilnie na razie. W planach Tomi ma "odchudzenie" auta, być może wejdzie klatka. Auto będzie służyć do jazdy na co dzień i do imprez typu KJS.

Przed Tomim jeszcze dużo pracy do ukończenia, ale wszystko sukcesywnie się dopieści ;)

Pozdrawiam,

Tomi - Pon Maj 02, 2011 20:09

bonus89 napisał/a:
nie będzie szkoda go rozbijać? :P wygląda raczej jak cywilny :P


Nikt o tym nie myśli i nie zakłada, że się rozbije... chyba, że buduje auto do rallycrossu, bo to raczej nieuniknione wchodząc w pierwszy zakręt po prostej startowej (wcześniej czy później).

Plan jest prosty. Samochód ma dawać fun, nadawać się do cywilnej jazdy i na imprezy typu rallysprint, czy KJS, wyglądać ciekawie i robić za reklamę.

A najważniejsze, że chciałbym takie auto, jakie tak naprawdę nie istnieje... i chcę sobie takie zbudować.

Ideałem byłoby MG ZR (z wyglądem fabrycznej rajdówki), wnętrzem, wykończeniem i szperą BRM'a (tylko fotele mogłyby być w stylu tych, które są teraz), dobrym zawieszeniem, hamulcami i mocą ok. 180-200KM... do tego masie najlepiej poniżej 1 tony.

Takie marzenie o idealnym aucie, która daje fun zarówno podczas wycieczki po bułki, jaki na torze wyścigowym.

andrew0503 - Pon Maj 02, 2011 20:16

Całkiem zacnie wygląda. Faktycznie pomyśleć trochę o odelżeniu, jeśli to ma być kompromis pomiędzy KJS a normalnym użytkowaniem. Fajny projekt, trzymam kciuki :ok: . A co do rozbicia to większe jest prawdopodobieństwo na trochę bardziej ruchliwym skrzyżowaniu :razz:
marcinmarcin - Pon Maj 02, 2011 22:04

Tomi napisał/a:
(tylko fotele mogłyby być w stylu tych, które są teraz)
A jakie masz? Mnie wkurza wysokośc fabrycznych siedzeń...
Tomi napisał/a:
hamulcami
Kiedyś widziałem na allegro zestaw do ZR/25/200 - 310 lub 312mm i 4tłoczki - ZTCP chyba Wilwood
greg-si - Pon Maj 02, 2011 22:31

marcinmarcin napisał/a:
Kiedyś widziałem na allegro zestaw do ZR/25/200 - 310 lub 312mm i 4tłoczki - ZTCP chyba Wilwood

Tu jest właśnie kiepsko bo największy zestaw P&P 282mm z dwoma tłoczkami z Hondy Legend/ATR. Coś większego znaleźć graniczy z cudem.
Większe hamulce to już mniejsza lub większa rzeźba. Albo dorabianie rotorów, dzwonów czyli tarcz i adapterów pod jakiś zacisk. Tylko to jest bardzo kosztowna opcja.
Tańsza opcja to tarcza z Focusa ST170(300mm) lub RS(324mm) które wraz trzeba trochę przerobić bo mają rozstaw 4x108 i adaptery z jakimś zaciskiem.
Tutaj właśnie takie kombinacje:
http://www.ba4-fansite.bp...igbrakekit.html

Choć jeśli autko ma być z wagą w okolicach tony to 282/260 powinno dać radę.

bonus89 - Pon Maj 02, 2011 23:55

Tomi napisał/a:
Samochód ma dawać fun, nadawać się do cywilnej jazdy i na imprezy typu rallysprint, czy KJS
Nie mogę sobie wyobrazić tego jak to pogodzić można :P na KJSach ostro w dupe dostają wozy, no ale będe obserwował jak to wyjdzie
Tomi - Wto Maj 03, 2011 00:21

marcinmarcin napisał/a:
Tomi napisał/a:
(tylko fotele mogłyby być w stylu tych, które są teraz)
A jakie masz? Mnie wkurza wysokośc fabrycznych siedzeń...
Tomi napisał/a:
hamulcami
Kiedyś widziałem na allegro zestaw do ZR/25/200 - 310 lub 312mm i 4tłoczki - ZTCP chyba Wilwood


To był zestaw chyba 320mm. i ZTCP było to AP RACING.



Tylko to już niestety ociera się o hardcore. Klocki są w normalnych cenach, jednak tarcze rozpoczynają się od ok. 800 pln./szt.

Jakiś czas temu nawet proponowano mi taki zestaw za 150 funtów.

Roj - Wto Maj 03, 2011 13:40

Tomi, koooozak!
chociaż kiera mi się nie podoba zupełnie to reszta wygląda naprawdę zacnie!
kibicuję dalej, dawaj więcej fotek :cool:

gdzie go trzymasz? chętnie podjadę zobaczyć jak to wygląda na żywo.

dobryziom - Wto Maj 03, 2011 13:52

greg-si napisał/a:
marcinmarcin napisał/a:
Kiedyś widziałem na allegro zestaw do ZR/25/200 - 310 lub 312mm i 4tłoczki - ZTCP chyba Wilwood

Tu jest właśnie kiepsko bo największy zestaw P&P 282mm z dwoma tłoczkami z Hondy Legend/ATR.


zmęczyć ten zestaw w samochodzie o wadze w okolicach tony jeszcze przy dobrym klocku DS2500 świat i ludzie... nic więcej nie potrzeba :)

Tomi napisał/a:

Ideałem byłoby MG ZR (z wyglądem fabrycznej rajdówki), wnętrzem, wykończeniem i szperą BRM'a (tylko fotele mogłyby być w stylu tych, które są teraz), dobrym zawieszeniem, hamulcami i mocą ok. 180-200KM... do tego masie najlepiej poniżej 1 tony.


jutro wybieram się do VTG na modlińska zhamować swojego po dostrajaniu może byś wpadł sprawdzić bazę do modów? Warto zobaczyć w jakiej formie jest silnik czy te silniki trzymają serie i po modach zobaczyć ile to faktycznie dało...

marcinmarcin - Wto Maj 03, 2011 16:42

Tomi napisał/a:
To był zestaw chyba 320mm. i ZTCP było to AP RACING.

Jednak wilwood :)

http://www.racingforum.pl...showtopic=68110

Takie chyba jak te ale te w PL były w świetnym stanie :)

http://forums.xpowerforum...ead.php?t=55256

flapjck1 - Czw Maj 05, 2011 22:54

masz tomi na rozkminke

http://cgi.ebay.co.uk/Lot...=item1c1b4d7e95

http://cgi.ebay.co.uk/lot...=item3a654b660b

http://cgi.ebay.co.uk/Lot...=item3cb7889612

Tomi - Pią Maj 06, 2011 08:42

flapjck1 napisał/a:
masz tomi na rozkminke

http://cgi.ebay.co.uk/Lot...=item1c1b4d7e95


To jest prawie normalna skrzynia o przełożeniu głównym 4.200 i otwartym dyferencjale. Taką skrzynie w Polsce wyrwiesz za 250-300 pln.

flapjck1 napisał/a:

http://cgi.ebay.co.uk/lot...=item3a654b660b


Skrzynia od MGF'a z przełożeniem głównym 4.200 i otwartym dyferencjale, tylko, że po pełnej regeneracji... ale to normalna skrzynia

flapjck1 napisał/a:

http://cgi.ebay.co.uk/Lot...=item3cb7889612


Teoretycznie interesujące... jednak kupować tyle gratów dla kilku kół zębatych?

camaro17 - Nie Maj 08, 2011 11:19

Tomi, nie myślałeś może o takiej "małej elektrowni" na masce swojej rajdówki :)





adamsky - Nie Maj 08, 2011 13:09

camaro17 napisał/a:
Tomi, nie myślałeś może o takiej "małej elektrowni" na masce swojej rajdówki :)

cofnij się parę stron i przeczytasz że to było już poruszane ;)

Tomi - Nie Maj 29, 2011 11:43

Aktualny wygląd auta:




[ Dodano: Nie Maj 29, 2011 11:43 ]
Największym zaskoczeniem jest wysokość zawieszenia. Dla ułatwienia o co chodzi. Zawieszenia jeszcze nie zdążyłem i zmienić i jest to fabryczne zawieszenie wersji Vi. Stabilizatory są fabrycznie identyczne z tymi ZR160.

Zastanawiam się ostatnio nad opcją fabryczne sprężyny + amorki KONI.

Kolejna muka. Sprężyna Eibach i sprężyny MGXPoweR produkowane przez Eibach to zupełnie inny produkt.

kasjopea - Nie Maj 29, 2011 11:52

Świetnie te białe felgi wyglądają :smile: .
Tomi - Nie Maj 29, 2011 12:04

kasjopea napisał/a:
Świetnie te białe felgi wyglądają :smile: .


Białe i koniecznie bez kapseków :)

kasjopea - Nie Maj 29, 2011 12:06

Nie oceniam reszty modyfikacji, bo się zwyczajnie nie znam, ale efekt wizualny jest naprawdę bardzo fajny, a najbardziej jak wspomniałam wyżej podoba mi się kontrast pomiędzy karoserią BRG a biały felgami.
greg-si - Nie Maj 29, 2011 13:43

Milutki :)
Szkoda że siatki są różne w grilu i zderzaku.

Tomi - Nie Maj 29, 2011 14:38

greg-si napisał/a:
Milutki :)
Szkoda że siatki są różne w grilu i zderzaku.


Jak przeglądałem zdjęcia stwierdziłem, że chyba zmienię obie siatki na czarne


borek88 - Nie Maj 29, 2011 16:42

Tomi, w tym xpower sa gladkie kierunki w zderzaku?? jakos tak lepiej wygladaja niz u ciebie i lampa tez ladniej sie prezentuje
ale ogolenie bardzo ladna rajduweczka ci sie zapowiada
tylko nie wal jakis naklejek bo niby tak wszystkie rajdowki bo sponsorzy ale przez to wiekszosc jest brzydkich

Krzysi3k - Pon Maj 30, 2011 10:18

To są kierunki Clear Black do kupienia na ebayu :) Ja mam takie :P
Tomi, fura konkretna !

Yog-Sothoth - Wto Maj 31, 2011 11:59

Tomi napisał/a:


Zastanawiam się ostatnio nad opcją fabryczne sprężyny + amorki KONI.

Kolejna muka. Sprężyna Eibach i sprężyny MGXPoweR produkowane przez Eibach to zupełnie inny produkt.


Może taki zestaw? http://www.moto-build.com...azcoilover.html

Tomi - Wto Maj 31, 2011 13:28

Yog-Sothoth napisał/a:
Tomi napisał/a:


Zastanawiam się ostatnio nad opcją fabryczne sprężyny + amorki KONI.

Kolejna muka. Sprężyna Eibach i sprężyny MGXPoweR produkowane przez Eibach to zupełnie inny produkt.


Może taki zestaw? http://www.moto-build.com...azcoilover.html


Ten zestaw ma 3 zasadnicze wady:
- cena,
- możliwość regulacji zarówno wysokości jaki twardości odbywa się poprzez zdjęcie każdego z kół lub conajmniej położeniu się pod autem (w przypadku tylko regulacji twardości),
- kompletny brak serwisu w Polsce.

Tak więc będą amorki Koni tylko do wyboru są 3 zestawy sprężyn:
- oryginał od Vi,
- oryginał od MG ZR,
- Eibach,
- MG XPoweR (Marek twierdzi, że da się ogarnąć z tymi amorkami).

Harry - Wto Maj 31, 2011 19:56

możesz mi wytłumaczyć na czym dokładnie polega różnica sprężyn xpower do zwykłych zr ?
xpower można ze seryjnymi amorami założyć ?

Dudek - Wto Maj 31, 2011 20:00

Swoją drogą, to chciałem Ci Tomi powiedzieć, że zacnie wygląda Twój MG.
Następnym razem będę musiał go lepiej i dokładniej obejrzeć :-)

Krzysi3k - Wto Maj 31, 2011 20:18

Harry, XPowery są 20mm niższe niż te z ZR :)
Z amorami z ZR można, z R200/25 tak na styk... mogą szybko paść :)

Tomi - Wto Maj 31, 2011 20:58

[quote="Harry"]możesz mi wytłumaczyć na czym dokładnie polega różnica sprężyn xpower do zwykłych zr ?

Jak to między sprężynami - długością i twardoscią. :)

Harry napisał/a:
xpower można ze seryjnymi amorami założyć ?


Nie wiem, czy z amorkami od Vi też się nie da. Porównywałem wysokość zawieszenia ZR i Vi i stoją prawie tak samo.

Harry - Wto Maj 31, 2011 22:05

bo myślałem nad tymi sprężynami co masz na sprzedaż,ale jak mam doliczyć jeszcze koszt amorów, a już bym wolał coś lepszego jak mam zmienić to wychodzi kosztowna impreza :sad:
Bumelant - Sro Cze 29, 2011 22:22

Dej se spokój chopie z tymi pseudo gadżetami tuninkowymi - zakładaj porządny gwint bo budżet jest i baw się w ustawianie auta metodą prób i błedów jak to ma iść do sportu. Nigdy nie zrobisz dobrze tego inaczej. Koni w praktyce to takie se. Miałem, przerabiałem. Praktycznie twarde jest w maksymalnej pozycji - z dupy się to ustawia - skręcisz troche i już jest miętko znowu. Przerabiałem i piernicze. To już lepiej pancerne Bile dać i zabawa z Zerkopolem - przynajmniej są trwalsze. Ja bym szedł od razu w dobrego gwinta np. KW - masz fabrycznie dobrany wytrzymały amor / sprężyna z porządnym zakresem regulacji i nic tego nie przeskoczy. Autko bardzo ładnie wygląda. Jak nienawidze tego koloru to MG i Aston jak ulał w nim. Pozdro
dobryziom - Sro Cze 29, 2011 22:43

Bumelant napisał/a:
Koni w praktyce to takie se. Miałem, przerabiałem. Praktycznie twarde jest w maksymalnej pozycji - z dupy się to ustawia - skręcisz troche i już jest miętko znowu. Przerabiałem i piernicze.


to coś słabo kombinowałeś... albo sprężyny miałeś do bani... na maks skręconym w Koni po polskich drogach nie pojeździsz jedynie na tor bo każda większa nierówność samochód podskakuje jak piłeczka... ja jeżdżę na 3/4 i jest prawie idealnie jak do Tomcata


Bumelant napisał/a:
To już lepiej pancerne Bile dać i zabawa z Zerkopolem - przynajmniej są trwalsze. Ja bym szedł od razu w dobrego gwinta np. KW - masz fabrycznie dobrany wytrzymały amor / sprężyna z porządnym zakresem regulacji i nic tego nie przeskoczy.


Bilstein pancerny? pod jakim względem? chyba takim ze możesz go regenerować w kółko... zwykle co 2 lata bo lubią się wylać... a koni wylanego nie widziałem ewentualnie wygięty ale cóż takie mamy drogi :/

co do KW fakt na dziury to się nadaje ale na wyścigi płaskie pod względem cena/jakość przegrywa z innymi firmami...

Bumelant - Sro Cze 29, 2011 23:21

Zrobiłem na tych żółtych amorach 60k w Clio - naprawdę bez spinki - 3 komplety sprężyn były idać twardością od H&R, Eibach do Ventury nie mówie, że się psują szedłbym w gwint bo jest wszystko dograne tam do siebie. Koni jest drogie. Bill miałem i nie wylał po 2 latach i był tańszą opcją a lekko nie miał. Dokładnie chodzi o dziury - naszą zmorę.... Ja uważam, że zamiast dobierać amory / sprężyny co jest mordęgą lepiej kupić gotowca z dobrą regulacją i tyle aczkolwiek dużo dobrego nasłuchałem się o kitach Koni.

Pokaż mi na obrazku chociaż jedną rajdówkę MG na Koni:

http://www.rally24.com/se...to=&p127=&p128=

flapjck1 - Sro Cze 29, 2011 23:21

[quote="Tomi"]
Harry napisał/a:
możesz mi wytłumaczyć na czym dokładnie polega różnica sprężyn xpower do zwykłych zr ?

Jak to między sprężynami - długością i twardoscią. :)

Harry napisał/a:
xpower można ze seryjnymi amorami założyć ?


Nie wiem, czy z amorkami od Vi też się nie da. Porównywałem wysokość zawieszenia ZR i Vi i stoją prawie tak samo.


jest 1 cm roznicy, do Marty vi wsadzilem wlasnie zawias z zr i jest ten 1 cm w dol

dobryziom - Czw Cze 30, 2011 10:38

Bumelant napisał/a:
Zrobiłem na tych żółtych amorach 60k w Clio - naprawdę bez spinki - 3 komplety sprężyn były idać twardością od H&R, Eibach do Ventury nie mówie, że się psują szedłbym w gwint bo jest wszystko dograne tam do siebie. Koni jest drogie.


czy ja wiem czy drogie na street to najlepsza alternatywa :)

Bumelant napisał/a:
Bill miałem i nie wylał po 2 latach i był tańszą opcją a lekko nie miał.

ktore 4,6,8?

Bumelant napisał/a:
Dokładnie chodzi o dziury - naszą zmorę.... Ja uważam, że zamiast dobierać amory / sprężyny co jest mordęgą lepiej kupić gotowca z dobrą regulacją i tyle aczkolwiek dużo dobrego nasłuchałem się o kitach Koni.


do rajdówki jak najbardziej popieram

Bumelant napisał/a:
Pokaż mi na obrazku chociaż jedną rajdówkę MG na Koni:

http://www.rally24.com/se...to=&p127=&p128=


angole maja duzo swoich sprawdzonych producentów o ktorych polowie nawet nie slyszelismy :p wiec Koni sie tam nie znajdzie...

marcinmarcin - Czw Cze 30, 2011 15:47

dobryziom napisał/a:
co do KW fakt na dziury to się nadaje ale na wyścigi płaskie pod względem cena/jakość przegrywa z innymi firmami...
Akurat tu mam odmienne zdanie - to jest właśnie świetny zawias torowy - robiony z myślą o torach i sprawdzany na Nurburgringu. Na KJSy go nie widzę - za twardy, a mocowania sprężyn (nakrękti na gwint) są ze specjalnego plastiku - nie wiem czy by się nie poddały po jakimś czasie totalnego haratania :mrgreen:
dobryziom - Czw Cze 30, 2011 18:39

marcinmarcin napisał/a:
dobryziom napisał/a:
co do KW fakt na dziury to się nadaje ale na wyścigi płaskie pod względem cena/jakość przegrywa z innymi firmami...
Akurat tu mam odmienne zdanie - to jest właśnie świetny zawias torowy - robiony z myślą o torach i sprawdzany na Nurburgringu. Na KJSy go nie widzę - za twardy, a mocowania sprężyn (nakrękti na gwint) są ze specjalnego plastiku - nie wiem czy by się nie poddały po jakimś czasie totalnego haratania :mrgreen:


KW nie ma jednego gwintu w ofercie :) plus napisalem mi ze pod wzgledem jakosc/cena :)

marcinmarcin - Czw Cze 30, 2011 23:17

dobryziom napisał/a:
KW nie ma jednego gwintu w ofercie plus napisalem mi ze pod wzgledem jakosc/cena

O tym samym KW mówimy? ;)

http://kwpolska.pl/

Pływak - Czw Cze 30, 2011 23:25

Raczej o tym samym tylko dobryziom zapewne mówi o KW serii Competition czy tez clubsport, a nie "cywilnych" V1, v2 czy V3 bo tam już ceny są sporo wyższe...
dobryziom - Pią Lip 01, 2011 11:01

dokładnie :) bo chyba rozmawiamy o profesjonalnym produkcie?
marcinmarcin - Pią Lip 01, 2011 13:14

dobryziom napisał/a:
dokładnie bo chyba rozmawiamy o profesjonalnym produkcie?
hehehhehe faktycznie v1,v2 i v3 to nieprofesjonalny shit dla amatorów tuningu z pod remizy - low and slow :mrgreen:

http://blog.kw-suspension.com/archives/2455

dobryziom - Pią Lip 01, 2011 19:21

marcinmarcin napisał/a:
dobryziom napisał/a:
dokładnie bo chyba rozmawiamy o profesjonalnym produkcie?
hehehhehe faktycznie v1,v2 i v3 to nieprofesjonalny shit dla amatorów tuningu z pod remizy - low and slow :mrgreen:

http://blog.kw-suspension.com/archives/2455


patrząc na link który podałeś to tak :p

marcinmarcin - Sob Lip 02, 2011 00:19

dobryziom napisał/a:
patrząc na link który podałeś to tak
hehe, dopiero teraz oglądnąłem ten filmik, ale czego można wymagać od seryjnego 135... i tak z tym zawiasem wytłukło nie dość że całą grupę, to jeszcze rekord klasy ;) inna sprawa że miałem go założyć na lato, a się do tej pory nie zmobilizowałem (tak to jest jak zawias się nie nadaje na cały rok - zbyt twardo i nisko na zimę).

[ Dodano: Sob Lip 02, 2011 00:19 ]
BTW Ziom, masz zielony pasy w Tomcacie? :mrgreen:

Bumelant - Sob Lip 02, 2011 00:26

Ziomku - 6ki miałem kiedyś w innym autku a w ZR przez chwilkę 4 ale się "zgeły" małe jebut mi się zdarzyło i poszły w kosz. Pasy klasa :grin: Pozdro!
flapjck1 - Sob Lip 02, 2011 00:27

chcialby :P a pod nimi taka lalunie jak w awatarze :P
dobryziom - Sob Lip 02, 2011 12:35

marcinmarcin napisał/a:

BTW Ziom, masz zielony pasy w Tomcacie? :mrgreen:


na razie tylko przymiarki fotela czekają aż wróci kolega od miga bo ja wole się nie barć za spawanie szyn z moimi amatorskimi spawami:p

Bumelant napisał/a:

Ziomku - 6ki miałem kiedyś w innym autku a w ZR przez chwilkę 4 ale się "zgeły" małe jebut mi się zdarzyło i poszły w kosz. Pasy klasa :grin: Pozdro!


no cóż o 4 nawet nie mowie bo to słabsze nawet od serii kolega z forum założył do Tomcata to się jeździć nie dało bo bujało jak w autobusie 6stki to taki koni special czerwony, amor u nich zaczyna się od 8 ale to moje skromne zdanie :)

Ciufa - Pon Lip 04, 2011 08:47

Bumelant napisał/a:
Koni w praktyce to takie se.

Bumelant napisał/a:
Ja bym szedł od razu w dobrego gwinta np. KW - masz fabrycznie dobrany wytrzymały amor /

KW jest na wkładach Koni :]

Marrkus - Wto Wrz 27, 2011 19:22

Szkoda że już po ptakach:

http://allegro.pl/mg-zr-n...1829447565.html

pelson91 - Wto Wrz 27, 2011 19:32

ale żeby za 6900? :szok:
Marrkus - Wto Wrz 27, 2011 19:46

przeczytaj dokładnie opis ...
Tomi - Sro Wrz 28, 2011 20:21

Marrkus napisał/a:
Szkoda że już po ptakach:

http://allegro.pl/mg-zr-n...1829447565.html


Niestety muszę kupić ciężarówkę. Długo trwała batalia czy sprzedać rajdówkę czy Cabrio... w końcu wybór padł na rajdówkę :(

Szkoda, że najprawdopodobniej już nie uda się zgromadzić tego wszystkiego co już zgromadziłem do tego auta, gdyż niektóre części są już niedostępne i zamówić ich jak nowe nie można. Smutne to ale taka jest potrzeba finansowa.

[ Dodano: Sro Wrz 28, 2011 20:21 ]
pelson91 napisał/a:
ale żeby za 6900? :szok:


Dużo?

Marrkus - Sro Wrz 28, 2011 20:23

Kolega pewnie myślał że te 6900 to za wszystkie zabawki jakie tam miałeś :D
Brt - Sro Wrz 28, 2011 20:25

szkooda :( ... Tomi będziesz nim na Zlocie jeszcze ??
Tomi - Sro Wrz 28, 2011 20:35

Marrkus napisał/a:
Kolega pewnie myślał że te 6900 to za wszystkie zabawki jakie tam miałeś :D


Jakbym wszystko zsumował co włożyłem/kupiłem, to wyjdzie ponad 10000. Przecież nie oddam w tej cenie wszystkiego co mam do tego auta.

Brt napisał/a:
szkooda :( ... Tomi będziesz nim na Zlocie jeszcze ??


Nie, jest twardy, niewygodny, głośny i dwuosobowy. Na zlot chcięliśmy przyjechać Cabrio.

Tym bardziej, że znalazłem na działce dwie, nowe, chromowane listwy przedniego zderzaka, na półce mam fabrycznie nowy grill i chciałem to zmontować, spasować zderzak, zamontować dokładnie boczki i Cabrio będzie piękne... a potem pójdzie na parę miesięcy do garażu.

greg-si - Sro Wrz 28, 2011 23:03

Wiadomo że szkoda projektu ale cóż... życie...
Ps. Chyba w aukcji jest mały błąd z kolektorem.

borek88 - Pon Paź 03, 2011 21:08

Tomi, napisałem do ciebie zapytanie przez allegro w pewnej sprawie jesli mozesz to prosze o odpowiedz