Zobacz temat - [Freelander] półka w bagażniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] półka w bagażniku

sknerko - Nie Mar 06, 2011 17:18
Temat postu: [Freelander] półka w bagażniku
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Freelka i drzażni mnie pusta przestrzeń za siedzeniami z tyłu. Pytanie brzmi: czy w 3 drzwiowych była pólka czy roleta? bo na Allegro rolety do 5 drzwi tylko są. A może roleta pasuje do obu wersji?

win32 - Nie Mar 06, 2011 18:28

Półeczka była do wersji SoftTop / Hardtop (nawet chyba z zameczkiem) , roletki są do wersji 5 drzwiowej.

Roleta od 5 drzwi nie pasuje do 3 dr ze względu na brak punktu kotwiczenia rozwiniętej rolety (w 5dr jest to w tylnym słupku - który w wersji 3dr nie istnieje)

tak wygląda oryginał STC7924PUY

sknerko - Nie Mar 06, 2011 19:21

Ok. To może ma ktoś możliwość pomierzenia takiej półki i zrobienia rysunku technicznego celem wykonania takiej pólki samodzielnie?
SyntaX - Nie Mar 06, 2011 19:29

Wydaje mnie się że rozstaw z przodu będzie taki sam.
Ja bym to zrobił na grubej sklejce i obił jakimś materiałem dywanowym.
Wiesz co chyba najprościej będzie to sobie rozrysować na grubej tekturze z jakiegoś kartonu.
Mierzysz rozstaw z przodu przykładasz i przycinasz a potem odrysowujesz na sklejce.
Wyrzynarka w łapę i półeczka jak się patrzy.

sknerko - Nie Mar 06, 2011 19:37

taki mam plan bo mam szwagra tapicera ale miałem nadzieję ze ktoś zmierzy i narysuje co bym nie kombinował na mrozie :razz:
LSW - Pon Cze 27, 2011 09:32

i jak sie koledze sknerko udało dorobic półke?
Ba ja tez musze dorobic. Prosze podzielic sie doswiadczeniami
Mariusz

sknerko - Pon Cze 27, 2011 09:49

na razie nie dorabiałem bo miałem montowany gaz z butlą dość wysoka i dopiero teraz jak butle mam zalozona może będę kombinował trochę kijowo bo szwagier mi pojechał do Francji i nie ma z kim się za to fachowo zabrać
LSW - Pon Cze 27, 2011 23:36

sknerko napisał/a:
na razie nie dorabiałem bo miałem montowany gaz z butlą dość wysoka i dopiero teraz jak butle mam zalozona może będę kombinował trochę kijowo bo szwagier mi pojechał do Francji i nie ma z kim się za to fachowo zabrać


aaa, no to poczekamy. szkoda, ze masz tylko jednego szwagra :)
Ja, jak w takim tempie bedę sie brał za autko, to chyba rdza go prędzej zeżre. Niestety

sknerko - Pon Cze 27, 2011 23:40

wiesz nie mam ciśnienia na tą półkę a miałem z nim trochę więcej poważniejszych zmartwień
SSKK1987 - Pon Maj 12, 2014 18:21

Cześć, tak nawiązując do tego tematu mam Freelandera TD4 rok 2001 stan igła tylko brakuje mi półki/rolety czegokolwiek by zasłonić bagażnik jest to wersja hardtop 3 drzwiowa macie pomysł co z tym fantem zrobić ?? ???
sknerko - Wto Maj 13, 2014 07:44

Kupić półkę do 3-drzwiówki?
Wykonać samemu pamiętając że zakłada się zamek by można bylo zostawiać auto bez dachu żeby nikt w bagażnik łap nie wsadzał. Ale jak nie chcesz to nie musisz zamków zakładać (w oryginale zamek jest).

SSKK1987 - Wto Maj 13, 2014 20:27

a jakie foty może ktoś ma mocowania :) wujek google niestety nic nie znajduje.

Tam jest hard top wiec za bardzo dostać się nie da po zamknięciu. myślałem żeby samemu wykonać ale jakiś wzorzec by się przydał...

sknerko - Sro Maj 14, 2014 08:26

hardtop tez można zdjąć i jeździć bez, wtedy pólka chroni. Chyba uzywamy różnych google http://allegro.pl/freelan...4214928773.html
SSKK1987 - Sro Maj 14, 2014 18:07

Dzięki za wskazanie aukcji wygląd już znam, tylko zastanawia mnie montaż sam gdyż nie zauważyłem u siebie w aucie jakiś wgłębień mocowań na czym ta półka by się opierała.

Może masz zamontowaną taką i mógł byś wykonać parę fotek na czym to jest utrzymane.

sknerko - Sro Maj 14, 2014 19:42

nie mam półki ale w Rave chyba jest rozrysowana. Można też znaleźć taką razem z mocowaniami na fotkach na ebay.co.uk i nie wiem czy przypadkiem w rimmerbros.co.uk nie ma rozrysowanej
SSKK1987 - Sro Maj 14, 2014 19:48

dzięki wielkie za wskazówki i pomoc w odgrzebaniu tematu. Jak przygotuje coś sam wrzucę jakiś how to :) .