Zobacz temat - [R75] Nie odpala za każdym razem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie odpala za każdym razem

jarczeslav - Pon Mar 07, 2011 20:27
Temat postu: [R75] Nie odpala za każdym razem
witam wszstkich na forum na wstepie ;) czytalem caly dzien forum i zauwazylem ze nie tylko ja mam ten prom, lecz rozwiazania nigdzie nie znlazlem. przedstawi wiec moj problem od poczatku. moj R75 od kilku dni dosyc czest nie chce odpalic, jest to loteria czy wsiade i pojade czy sobie poczekam zanim zaskoczy (nie ma znaczenia czy silnik zimny czy cieply). zaczlo sie to od momentu kiedy jechalem na "oparach" juz przy odpaniu byl maly problem ale ualo sie, dojchalem na stacje, zatankowalem po czym nie chcial mi odplic, myslem ze sie zapowietrzyl i po pewnym czasie ruszyl. nastepnego dnia ten sam problem i tak zostalo, loteria czy odpali. cztalem na innym frum co tez podejrzewam ze filtr pliwa mam zasyfiony i chcialem wymienic ale w sklepie nie maja, nigdzie nie znlezli zeby zamowic a sam w katalogu znalazlm informacje ze w tym modelu filtr pliwa jest niewymienny, mozliwe? i prosze o rade co moze byc przyczna (akumulator odpada)
lukaszlepak - Pon Mar 07, 2011 22:23

a rozrusznik Ci kręci? moze masz tą samą przyczyne co ja patrz ostatni post
Boncky - Pon Mar 07, 2011 22:27

jak rozrusznik kręci to kieruj się w stronę pomp paliwa
jarczeslav - Pon Mar 07, 2011 22:57

rozrusznik kreci, jak dlugo krece to za ktoryms razem odpali (czasem z 30min musze czekac az zaskoczy, szkoda akumulatora i rozrusznika ale co zrobic) jak juz odpli to podczas jazdy zadnych problemow nie ma, zastanawiam sie nad tymi czujnikami walu korbowego czy walka rzrzadu ale u mnie ma reguly czy ceply silnik czy zimny i kto wie co z tym filtrem paiwa w tym modelu?
automechanik - Wto Mar 08, 2011 07:57

Filtr paliwa jest w pompie w zbiorniku :roll:
jarczeslav - Wto Mar 08, 2011 16:46

i mozna wymienic sam filtr paliwa? jak tak to gdzie moge go kupic? i czy to powinno pomoc?
automechanik - Czw Mar 10, 2011 10:55

Filtr paliwa a właściwie jego wkład jest w zbiorniku w takim białym pojemniku trzeba go wymontować i otworzyć jest na zatrzaski. http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001965. tu masz numer części WFL100170 .
Niewiem czy to pomoże ale po dużym przebiegu warto go wymienić.
Niewiem również gdzie go można w tej chwili dostać. Jak znajdę trochę czasu to poszukam.
drugi numer WGS100032 ale to chyba kompletny z obudową.