Zobacz temat - [rover 416] xsenony
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 416] xsenony

tom7914 - Wto Mar 08, 2011 20:10
Temat postu: [rover 416] xsenony
:lol Witam mam takie pytanie czy do rovera 416 są dostępne reflektory przystosowane pod xsenony i gdzie można kupić? Bo jest taka sprawa kupiłem zestaw xsenonowy i zamontowałem w zwykłych reflektorach,wszystko jest fajnie dają więcej światła ale niestety światła świecą za wysoko i na pewno oślepiają kierowców,a ustawić się je nie da,może ktoś już montował podobny zestaw i wie co w takiej sytuacji robić,poza tym wiem że to jest nie legalne,żeby montować xsenony w zwykłych reflektorach,proszę o pomoc
leszczu - Wto Mar 08, 2011 20:14

tom7914 napisał/a:
Witam mam takie pytanie czy do rovera 416 są dostępne reflektory przystosowane pod xsenony i gdzie można kupić?

Niestety takich reflektorów niema. :/

tom7914 - Wto Mar 08, 2011 20:32

leszczu19901 napisał/a:
tom7914 napisał/a:
Witam mam takie pytanie czy do rovera 416 są dostępne reflektory przystosowane pod xsenony i gdzie można kupić?

Niestety takich reflektorów niema. :/


To co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? zrezygnować z takiego zestawu czy jezdzić na takim zestawie i jakoś ustawić światła,może ktoś montował coś podobnego

Adrian - Wto Mar 08, 2011 20:37

Zrezygnuj. Kup jakieś markowe żarówki w stylu +50% i nie oślepiaj innych.
leszczu - Wto Mar 08, 2011 20:37

tom7914 napisał/a:
zrezygnować z takiego zestawu czy jezdzić na takim zestawie

No nie bardzo jeździć, bo oślepiasz innych kierowców. :/
Nie wiem, ale chyba coś podobnego u siebie robił użytkownik slax.

slax - Wto Mar 08, 2011 20:51

Witam

Ja przerabiałem swoje reflektory na soczewkowe, (zapraszam do garażu) ale nie mam ksenonów tylko zwykłe żarówki H7, poprawa widoczności i tak jest znaczna i raczej nie będę montował ksenonów.

Niestety do roverka serii 400 nie ma dostępnych żadnych soczewkowych zamienników, do których można by z powodzeniem wpakować ksenon, zostaje tylko rzeźba. I to albo robisz to samemu, wtedy koszt nie jest duży (ja zamknąłem się w 150zł). albo oddajesz komuś kto się tym zajmuje i płacisz odpowiednio więcej czyli ok 600zł.

Tak jak koledzy napisali wcześniej, oryginalne lampy + ksenon nie mają racji bytu, z powodu który sam zresztą zauważyłeś, taki zestaw będzie oślepiał jadących z przeciwka.

Jeśli nie chcesz bawić się w przerabianie lamp na soczewkowe, to myślę ze najlepszym rozwiązaniem będzie zakup jakichś markowych żarówek OSRAM lub PHILIPS, do tego można by wypolerować klosze lamp, bo pewnie przez te wszystkie lata są już zmatowiałe, i efekt powinien być zadowalający.

pozdrawiam

szoso - Wto Mar 08, 2011 21:00

nawet jeśli były by dostępne takie lampy to i tak trzeba mieć jeszcze samo poziomowanie reflektorów i spryskiwacze
za xenon w zwykłej lampie leci dowód rejestracyjny

tom7914 - Wto Mar 08, 2011 21:16

slax napisał/a:
Witam

Ja przerabiałem swoje reflektory na soczewkowe, (zapraszam do garażu) ale nie mam ksenonów tylko zwykłe żarówki H7, poprawa widoczności i tak jest znaczna i raczej nie będę montował ksenonów.

Niestety do roverka serii 400 nie ma dostępnych żadnych soczewkowych zamienników, do których można by z powodzeniem wpakować ksenon, zostaje tylko rzeźba. I to albo robisz to samemu, wtedy koszt nie jest duży (ja zamknąłem się w 150zł). albo oddajesz komuś kto się tym zajmuje i płacisz odpowiednio więcej czyli ok 600zł.

Tak jak koledzy napisali wcześniej, oryginalne lampy + ksenon nie mają racji bytu, z powodu który sam zresztą zauważyłeś, taki zestaw będzie oślepiał jadących z przeciwka.

Jeśli nie chcesz bawić się w przerabianie lamp na soczewkowe, to myślę ze najlepszym rozwiązaniem będzie zakup jakichś markowych żarówek OSRAM lub PHILIPS, do tego można by wypolerować klosze lamp, bo pewnie przez te wszystkie lata są już zmatowiałe, i efekt powinien być zadowalający.

pozdrawiam


Hej dzięki za pomoc i za opinie teraz wiem na czym stoję ,a możesz napisać coś więcej na temat tych refrektorów soczewkowych?jak je samemu przerobić i co będzie potrzebne do przeróbki

slax - Sro Mar 09, 2011 13:40

Tu masz parę tematów powinny Ci pomóc:

http://forum.roverki.eu/v...hlight=soczewki


w tym temacie pisałem co i jak: http://forum.roverki.eu/v...hlight=soczewki

a tu masz ogłoszenie, koleś chciał sprzedać przerobione reflektory, ogłoszenie już stare, ale może jeszcze je ma http://forum.roverki.eu/v...hlight=soczewki