Zobacz temat - [r200] Piasta koła tylnego (ABS + TARCZE) tanie rozwiązanie!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] Piasta koła tylnego (ABS + TARCZE) tanie rozwiązanie!

CjRudi - Sob Mar 12, 2011 12:45
Temat postu: [r200] Piasta koła tylnego (ABS + TARCZE) tanie rozwiązanie!
Witam,
Mam dobre wiadomości dla wszystkich, którym buczy coś w tylnym kole ;)

Otóż jeśli jest do wymiany piasta, to ta roverowska jest niezwykle droga, bo posiada pierścień absu. Ja znalazłem najtaniej koło 300 zł a widziałem w ofertach nawet do 500 zł.

Ale tak na prawdę nie musimy tyle wydawać, pogadałem ze znajomymi z hurtowni z japończykami i okazuje się, że pasuje idealnie piasta od hondy civic (numer części podam później, bo teraz nie mam pudełka). Piasta jest idealnie taka sama, ma 30 mm średnicy wewnętrznej. Ale jest jeden problem - nie ma pierścienia od absu... No i tu trzeba się wykazać delikatnością i odrobiną siły jednocześnie, bo trzeba pierścień zdjąć z poprzedniej piasty, polecam ostrożność, bo może pęknąć.. Jak już się uda, to nabijamy ostrożnie stary pierścień na nową piastę i cieszymy się nową piastą w okolicach 150 zł :)

Nie sugerujcie się wyszukiwarkami z Intercarsów i tym podobnych, one się mylą :)
Porównywałem łożysko vkba 3460 zdaje się (FAG) z tym od hondy i są identyko. U mnie już jeździ jedno hondowskie, w niedalekiej przyszłości będzie drugie :)

A no i ostrożnie z nakrętkami, u mnie w pudełku z japońskim łożyskiem nie było :)

Mam nadzieję, że komuś pomogłem! :)

leszczu - Sob Mar 12, 2011 16:28

No ale jak np.: pierścień przy zakładaniu pęknie :/ To co wtedy ??
Tomi - Sob Mar 12, 2011 16:57
Temat postu: Re: [r200] Piasta koła tylnego (ABS + TARCZE) tanie rozwiąza
CjRudi napisał/a:
Witam,
Mam dobre wiadomości dla wszystkich, którym buczy coś w tylnym kole ;)

Otóż jeśli jest do wymiany piasta, to ta roverowska jest niezwykle droga, bo posiada pierścień absu. Ja znalazłem najtaniej koło 300 zł a widziałem w ofertach nawet do 500 zł.

Ale tak na prawdę nie musimy tyle wydawać, pogadałem ze znajomymi z hurtowni z japończykami i okazuje się, że pasuje idealnie piasta od hondy civic (numer części podam później, bo teraz nie mam pudełka). Piasta jest idealnie taka sama, ma 30 mm średnicy wewnętrznej. Ale jest jeden problem - nie ma pierścienia od absu... No i tu trzeba się wykazać delikatnością i odrobiną siły jednocześnie, bo trzeba pierścień zdjąć z poprzedniej piasty, polecam ostrożność, bo może pęknąć.. Jak już się uda, to nabijamy ostrożnie stary pierścień na nową piastę i cieszymy się nową piastą w okolicach 150 zł :)


Dedukowana do Rovera piasta bez ABS również jest tania, bo to ta sama piasta :P

Ameryki nie odkryłeś :)

CjRudi - Nie Mar 13, 2011 21:39

Nie szukałem do auta bez ABS, bo takiego nie mam ;) więc odkryłem amerykę ;)

a jak pierścień pęknie, to lipa, wtedy trzeba kupić wersje z pierścieniem, kupić używaną piastę i spróbować zdjąć pierścień albo próbować ją naprawić ;) przy naprawianiu należy uważać żeby pierścień do czujnika nie dotykał, to tyle chyba...

Berg - Wto Mar 15, 2011 06:23

Podajcie od razu numery katalogowe tych piast od Hondy żeby było wiadomo z czym iść do sklepu.
CjRudi - Czw Mar 17, 2011 20:35

Posiadam tylko numer katalogowy z programu Saga:

36-0503 J jest to od hondy, prawdopodobnie civic, jak będę kupował drugą sztukę, to zapytam od czego dokładnie :)

Berg - Czw Mar 17, 2011 20:42

CjRudi, faktycznie ten numer nie wiele wnosi. Nie masz pudełka?
A jak komuś pęknie już pierścień może się wybrać na wycieczkę do Niemiec
http://cgi.ebay.de/ABS-RI...=item518cd3a03d :lol:

Tomi - Czw Mar 17, 2011 22:51

Może zauważysz różnicę w koronce :)



W kwestii piasty, wystarczy wyszukać po indeksie oryginalnej piasty Rovera bez ABS
RLB000050. W TecDoku powinny się wyszukać zamienniki

[ Dodano: Czw Mar 17, 2011 22:46 ]
Piasta bez koronki


[ Dodano: Czw Mar 17, 2011 22:49 ]
leszczu19901 napisał/a:
No ale jak np.: pierścień przy zakładaniu pęknie :/ To co wtedy ??


No i jest jeszcze istotna kwestia gwarancji. Na taki modyfikowany produkt, nikt gwarancji nie da.

[ Dodano: Czw Mar 17, 2011 22:51 ]
Berg napisał/a:
CjRudi, faktycznie ten numer nie wiele wnosi. Nie masz pudełka?
A jak komuś pęknie już pierścień może się wybrać na wycieczkę do Niemiec
http://cgi.ebay.de/ABS-RI...=item518cd3a03d :lol:


A tak swoją drogą te koronki to okazja :)

W tej cenie w Polsce kupisz cały przegub z koronką :P

Berg - Pią Mar 18, 2011 11:04

Tomi, Widzę różnicę :lol: To zdjęcie które wrzuciłeś to jest dla tarcz? Dla bębnów koronka jest inna? ( taka jak na ebayu ) http://www.iparts.pl/czes...127-764011.html
Wydawało mi się pierścienie u mnie wyglądają jak ten z Niemiec :boisie: Nic już nie wiem.

Gdzie można kupić przegub za 140zł? :)

leszczu - Pią Mar 18, 2011 12:15

Berg napisał/a:
Gdzie można kupić przegub za 140zł? :)

W każdym sklepie motoryzacyjnym. :mrgreen: :razz:
Albo allegro. :razz:

Berg - Pią Mar 18, 2011 14:24

Widzę że Tomi ma u siebie przeguby. Jak ja patrzyłem :lol: Szkoda że piasty mimo wszystko takie drogie :mrgreen:
Shrekinho90 - Pią Mar 18, 2011 15:45

Ja niedawno wymieniałem tylnią piastę w moim byłym civicu, kupiłem już piastę z pierścieniem ABS za około 180 zł, ale od razu tak tanio nie dostałem. To prawda że pierścień da się przełożyć, w razie czego mam taki :wink: Ale co do rozmiaru piasty to trzeba chyba uważać, bo mi w sklepie mówili że do mojej hondy były dwa rozmiary.
Tomi - Pią Mar 18, 2011 21:29

Berg napisał/a:
Tomi, Widzę różnicę :lol: To zdjęcie które wrzuciłeś to jest dla tarcz? Dla bębnów koronka jest inna? ( taka jak na ebayu ) http://www.iparts.pl/czes...127-764011.html
Wydawało mi się pierścienie u mnie wyglądają jak ten z Niemiec :boisie: Nic już nie wiem.

Gdzie można kupić przegub za 140zł? :)


Koronka, którą pokazałeś na eBay'u jest do przegubów napędowych. Na piastach z bębnami jest taka koronka:




dla porównania z piastą...

Chester - Wto Kwi 12, 2011 10:31

UP
zgadzam się z kolega CjRudi, dokładnie wystarczy użyć ściągacza i pierścień ABSu schodzi bez uszczerbku.... natomiast nr piasty bez ABS to 20L4006JPN (kat GeParts) cena przyzwoita ok 130zł.

lucas202 - Wto Kwi 26, 2011 18:02

panowie muszę niestety wymienic łożyska z tyłu w moim R214Si 97` z tarczami z tyłu. Czy w takim razie coś takiego podejdzie?
Wiem ze bez ABSu ale pierscien rozumiem moj stary da rade nabić na tą nową piaste.

http://allegro.pl/lozysko...1561381033.html

remo_78 - Sro Sie 03, 2011 22:58

Chester napisał/a:
UP
zgadzam się z kolega CjRudi, dokładnie wystarczy użyć ściągacza i pierścień ABSu schodzi bez uszczerbku.... natomiast nr piasty bez ABS to 20L4006JPN (kat GeParts) cena przyzwoita ok 130zł.


Podbijam temat. Znalazłem coś takiego:
http://www.moto.autocentr...amochodowe.html
Myślicie że do mojego Rovera 214i 97r. 1.4 z ABS(tarcze tył) przypasuje. Zamówiłem tak czy inaczej bo mam sytuacje podbramkową do wtorku muszę mieć łożysko wymienione bo wybieram się nad morze z rocznym dzieckiem a stare łożysko huczy przeokropnie. Pierścień ABS spróbuje podmienić. Jako alternatywa mogłem wybrać w sklepie motoryzacyjnym łożysko OPTIMAL juz z ABS za 260 PLN ale właśnie takie wymieniam bo padło po 2 latach ...I niby niemiecka technologia...

CjRudi - Pon Sie 08, 2011 23:47

Wygląda tak samo, powinno pasować... Napisz czy pasowało dla innych :)
Tomi - Wto Sie 09, 2011 17:42

Najprawdodobniej niedługo będę miał piasty z koronką ABS poniżej 200 pln.
remo_78 - Wto Sie 09, 2011 23:36

Dzisiaj już po operacji. Wybicie pierścienia ABS ze starej piasty bajecznie proste. Wpierw aplikacja WD-40 a później delikatne wybijanie. Poszło gładko. Nabicie na nowa piastę jeszcze prostsze, trzeba jednak uważać żeby nie wbić za głęboko bo jest taka możliwość. Ja dałem tak jak było w oryginale czyli tak aby górna krawędź pierścienia wpuszczona była na głębokość 4mm. Jak wbije się za głęboko biedy nie ma po prostu trzeba wybić i spróbować jeszcze raz mi za drugim podejściem sie udało :mrgreen: Wszystkie wymiary (rozstawy śrub, średnice otworów) pasowały jak ulał. łożysko z wysyłką kosztowało mnie 130,00 PLN. Polecam można zaoszczędzić nawet ok 150,00 PLN w stosunku do kompletów już z ABS (u mnie taka piasta z ABS OPTIMAL kosztuje 280,00 PLN).
rudy - Wto Wrz 13, 2011 23:37

tomi co z tymi piastami ponizej 200?
Tomi - Pią Wrz 16, 2011 21:10

Berg napisał/a:
Widzę że Tomi ma u siebie przeguby. Jak ja patrzyłem :lol: Szkoda że piasty mimo wszystko takie drogie :mrgreen:


Niedługo będą tańsze :)

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2011 21:10 ]
rudy napisał/a:
tomi co z tymi piastami ponizej 200?


Już niedługo będzie dostawa.

rudy - Czw Sty 26, 2012 20:21

juz zamowilem 2x te bez pierscieni abs, i bede przebijal pierscienie ze starych piast :)
zalezalo mi na czasie,bo za 2tyg czeka mnie trasa wroclaw-monachium

[ Dodano: Czw Sty 26, 2012 20:21 ]
Siema

Wlasnie rover przechodzil naprawy u mechanika w tym wymiane piast, i przy sciaganiu ze starej piasty pierscienia sciagaczem ,zabki w jednym miejscu wylamaly sie. Orientujecie sie gdzie moge dostac takowy pierscien? i gdzie moge dostac dekle centrujace kola ,bo stare byly tak przegnite ze w rekach sie giely i przelamywaly,a przy zakupie nowych piast nie mialem ich w zestawie.

czort - Sro Lut 13, 2013 18:43

Przykleję się do tematu.
Byłem zmuszony wybić ten pierścień żeby wymienić szpilkę piasty.
Kiedyś już to robiłem i było bez problemu.
Ale teraz przy wybijaniu pierścienia uszczerbił mi się jeden ząbek.
Po zamontowaniu, ABS tak jakby ciągle działał przy hamowaniu na wolnej prędkości.

Uszczerbiony pierścien wpłynie już na taką pracę??

Czy jeśli wbiłem troszkę za mocno ten pierścień, to też tak będzie dzałac
na rys. oznaczenie 1, podobno ma być 4 mm.

leszczu - Czw Lut 14, 2013 13:45

Szukaj nowego pierścienia. Pierścień nie może być nigdzie uszkodzony, bo inaczej będą problemy z ABS-em.
czort - Czw Lut 14, 2013 18:32

leszczu napisał/a:
Szukaj nowego pierścienia. Pierścień nie może być nigdzie uszkodzony, bo inaczej będą problemy z ABS-em.

Dzięki za potwierdzienie mojego przypuszczenia.
Znalazłem na pobliskim szrocie R200 zamówiłem piastę, tylko póki co pracownicy muszą sprawdzić jaka to ona jest czy tarcze. Ale to na jutro, Myślę że 30zł za całą piastę to nie dużo, mi tak tylko pierścień potrzeba.

Hamulec działa normalnie, tylko przy hamowaniu już przy samym zatrzymaniu się włącza sie AbS, tak jakby było ślizko.

kurek - Sro Kwi 03, 2013 08:03

a nie ma możliwości wymiany samego łożyska z piasty? w BMW e36 też chyba wymienia się całą piastę, a kumpel kupił w sklepie z częściami do ciężarówek łożysko i je wprasował, co prawda było to kilka lat temu i nie pamiętam dokładnie jak to robił, ale śmigało mu aż miło, a cena łożyska to chyba coś ok 40 czy 50zł wtedy


PS
pytam bo też będę musiał niedługo wymienić