Zobacz temat - [Freelander] stukanie z przodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] stukanie z przodu

sknerko - Wto Mar 15, 2011 12:03
Temat postu: [Freelander] stukanie z przodu
Witam
Szperam i szperam po forum ale na taką usterkę się nie natknąłem.
Do rzeczy: Miałem trafione końcówki drążków kierowniczych i sobie stukały na dziurach i na nierównościach, wkurzało mnie to piekielnie i kazałem naprawić. Mechanik naprawił ale zostało mi jeszcze takie stukanie :arrow: jak jadę po równym asfalcie to go nie ma a jak już trochę nierówno to jest (nawet nie dziury tylko pofałdowania). To tak delikatnie puka jakby coś dyndało mniej więcej na wysokości maglownicy może pod klimatyzacją. Myślałem ze to wydech o coś puka, bo też niedawno wymieniałem oba tłumiki ale byłem na szarpakach i w kanale ruszałem całym wydechem i nic nie puka ani nie dotyka niczego zawieszenie też nic nie wykazało i teraz nie wiem już co może jeszcze tam pukać.

emilo - Wto Mar 15, 2011 12:19

A łączniki stabilizatora sprawdzałeś. :razz:
sknerko - Wto Mar 15, 2011 12:52

no właśnie ponoć są nowe i na szarpakach by wyszły a nie było nic widać ani słychać. byłem pod autem jak sprawdzali. ale jeszcze może dziś je poszarpię albo jakąś breszką potraktuję
SyntaX - Wto Mar 15, 2011 12:58

http://allegro.pl/wachacz...1465086421.html
Częsta wada Freeladerów.
To wyrabianie się główki na wahaczu.

sknerko - Wto Mar 15, 2011 13:40

ok ale dolne czy górne częściej bo dolne nie wykazywały zużycia a górnym sie specjalnie mocno nie przyglądałem
SyntaX - Wto Mar 15, 2011 13:49

Od góry.
jean7 - Sro Mar 23, 2011 11:19

sprawdź jeszcze gumy mocowania stabilizatora :smile:
benola - Sro Mar 23, 2011 13:49

Sprawdź sobie jeszcze mocowanie przy poduszce silnika u góry

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 13:49 ]
tu masz zdjęcie http://s1.zmniejszacz.pl/101/dsci0064__36914.jpg

bigthomas - Sob Maj 13, 2017 17:33

Odkopuje bo nie chcę zakładać nowego podobnego tematu.
Podczas jazdy na dołkach słychać stukanie, ewidentnie po prawej stronie.
Wymieniłem:
- układ wydechowy od katalizatora po tłumik końcowy
- sworzeń wahacza dolny (lewy, prawy)
- drążek kierowniczy (lewy, prawy)

Zawieszenie wygląda w porządku, na stacji diagnostycznej sprawdzałem nigdzie nie ma luzów ani stuków.

Zastanawiam się nad poduszką silnika, tylko pytanie czy można ją sprawdzić czy to ona stuka? Jest dość dobry dostęp do niej, więc przez zakupem można by ją sprawdzić.
W załączeniu zdjęcie, może ktoś zaznaczyć na co zwrócić szczególną uwagę ?



Czy wymieniając tą poduszkę muszę podwiesić silnik ?

sknerko - Nie Maj 14, 2017 15:10

Łączniki stabilizatora? U mnie nowy padł po przejechaniu jednej wyrwy w asfalcie i bym sobie reke uciął że to nie on a jak podniosłem auto i go sprawdziłem to latał jak zabawka dziecięca
bigthomas - Pon Maj 15, 2017 07:40

sknerko napisał/a:
Łączniki stabilizatora? U mnie nowy padł po przejechaniu jednej wyrwy w asfalcie i bym sobie reke uciął że to nie on a jak podniosłem auto i go sprawdziłem to latał jak zabawka dziecięca


Na szarpakach raczej by to wyszło.
Czy muszę wymienić całość :


Czy jakieś poszczególne elementy ?

sknerko - Pon Maj 15, 2017 15:02

Na szarpakach jedyne co nie wyjdzie to właśnie łączniki stabilizatora wiem bo na sobie sprawdziłem
bigthomas - Wto Cze 13, 2017 10:14

sknerko napisał/a:
Na szarpakach jedyne co nie wyjdzie to właśnie łączniki stabilizatora wiem bo na sobie sprawdziłem


Miałeś rację, wymienione łączniki i nastała cisza.

krokodylek - Wto Lip 04, 2017 23:48

Sknerko napisz jeszcze jakiej firmy kupić ten łącznik bo jak kupiłem najtańszy z landstore to wytrzymał miesiąc i znowu "dynda", a mają ich tam trochę w ofercie z różnych firm.
Już się zastanawiam czy nie wydać 300zł na parę oryginalnych LR

sknerko - Sro Lip 05, 2017 11:53

Łączniki oryginalne u mnie wytrzymały od grudnia do lutego niecałe 8kkm jak dobrze pamiętam. :/
Ja mam w wszystkich autach teraz polskie wzmacniane marki JGR z firmy Ramech wytrzymują po 80 kkm http://allegro.pl/lacznik...5315185844.html