Zobacz temat - [R45/MGZS] Skrzynia , pompa - dziwny hałas , mega zagadka ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45/MGZS] Skrzynia , pompa - dziwny hałas , mega zagadka ?

Armandoo - Sro Mar 23, 2011 10:50
Temat postu: [R45/MGZS] Skrzynia , pompa - dziwny hałas , mega zagadka ?
Witam,

mam słuchajcie problem dla sympatyków zawiłych zagadek.
Mianowicie w moim aucie słychać dziwny dźwięk.

Dźwięk brzmi jakby to było jakieś tarcie , czasem ale rzadko potrafić coś też zapiszczeć.
Dochodzi on gdzieś z komory silnika najprawdopodobniej.
Niestety jest trudny w zdiagnozowaniu ponieważ słychać go tylko :

- w trakcie jazdy kiedy samochód jest na biegu

Kiedy wciskam sprzęgło dźwięk znika , kiedy puszczam znów wraca.


1.Dodam jeszcze , że sprzęgło , biegi , wszystko działa bez zmian.Nie odczuwam , żeby coś się zepsuło.Biegi chodzą płynnie a całe sprzęgło w miarę niedawno było wymieniane. Nie słychać też zmiany pracy silnika kiedy samochód stoi i wciskam lub odpuszczam sprzęgło. Wszystko zachowuje się wzorowo.

2.Myślałem czy może to być powiązane z pompą wspomagania , ponieważ ta już od dawna daje o sobie znać. Jak były mrozy to strasznie wyła , jak puszczały to mniej. Czy może to je właśnie jakiś dźwięk zatartej pompy czy coś ?

3.Jak mogę sprawdzić poziom , stan oleju w skrzyni ? Może brak tam oleju , ostatnio miałem wrażenie , że auto zostawia jakieś tłuste plamy ?

Bardzo proszę was o pomoc


Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 10:50 ]
Nikt nie ma żadnych pomysłów ?

farek - Sro Mar 23, 2011 16:00

hmm sprzęgło zmieniałeś kompletne? lożysko oporowe też? Ono by pasowało do tych objawów..
U mnie dopobnie zachowuje sie wysprzęglik hydrauliczny, też słychać go przy puszczonym sprzęgle
ew może inne łożysko w skrzyni?

Armandoo - Wto Mar 29, 2011 11:11

Kurcze z tego co się orientuję to też było wymieniane wszystko. Miałem uszkodzone łożysko to trochę inny był dzwięk , tu jest takie ciągłe tarcie. Łożysko bardziej wyło.

A jak mogę sprawdzić stan oleju w skrzyni ?