Zobacz temat - [R214Si] - Brak oświetlenia bagżnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] - Brak oświetlenia bagżnika

wlodi893 - Sro Mar 23, 2011 15:23
Temat postu: [R214Si] - Brak oświetlenia bagżnika
Wtam! Tak jak w temacie mam wlasnie problem z oswietleniem bagaznika w swoim ROVERku (a wlasciwie jego brakiem; ). Gdzie moze lezec przyczyna? Bo cos mi sie wydaje, ze brakuje mu + (chociaz to tylko moje przypuszczenia). Skad jest wogole poprowadzony prad i masa? Bo nie moge sie dopatrzec... I ewenualnie jak, co i gdzie sprawdzic. Z gory dzieki za pomoc. pozdrawiam, wlodi !
kamax_19 - Sro Mar 23, 2011 16:20

Jeśli masz multimetr albo od kogoś pożycz to się dowiesz czy do lampki dochodzi prąd czy nie tam jest stały + to prąd musi być zawsze.
wlodi893 - Sro Mar 23, 2011 20:36

Przejscie na przewodzie + i masie jest. Prad dochodzi... Ale swiecic nie swieci. Brak masy czy szukac powodu gdzies indziej?
domel101 - Sro Mar 23, 2011 20:38

było wiele razy na forum o tym poszukaj dobrze. Ale, otwórz klape bagażnika i koło prawego zawiasu jest guma a w niej wiązka kabli które sie poprzecierały i pourywały. A jak nie to rozbierz plastikową osłone zaka i zobacz, czy blaszka dotyka do bolca(napewno zauważysz). Miłej zabawy
wlodi893 - Sro Mar 23, 2011 21:15

Skoro przejscie na przewodach jest to teoretycznie powinno swiecic. Wiec ta opcje raczej wykluczam... Ta blaszka i bolec sa gdzies przy samym mechanizmie zamykania klapy? Czy to wlasnie o nim mowisz? Bo niekumam czaczuchy ;]
ADI-mistrzu - Sro Mar 23, 2011 21:22

Gdzieś dawałem zdjęcia tego zamka...
Zdejmujesz plastik z zamka bagażnika i zobaczysz blaszkę.

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 21:22 ]
haha, znalazłem temat:
http://forum.roverki.eu/v...highlight=zamek


domel101 - Sro Mar 23, 2011 21:27

ADI-mistrzu wyprzedziłeś mnie z tym linkiem do tematu :wink:
wlodi893 mam nadzieje, że uporasz się z problemem

wlodi893 - Sro Mar 23, 2011 21:27

ADI-mistrzu, no i miałeś racje. Blaszka była lekko odgięta i w tym tkwił cały problem... Teraz gra (a właściwie świeci; ) i buczy ;] Wielkie dzięki za pomoc! pozdrawiam, wlodi !