Zobacz temat - [R75] Opony
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Opony

sowir - Sob Mar 26, 2011 18:46
Temat postu: [R75] Opony
Witam... kończy się okres zimowy i pora rozejrzeć się za nowym ogumieniem..... i mam problem gdyż stare opony letnie mam 205/65 R15 i zastanawiam się czy kupić teraz taki sam rozmiar czy inny. Felgi ma 15". Kolejny problem to jakiej firmy opony, dodam, że planuje kupić opony w ok. 200 zł na sztukę. Co proponujecie??
TomaszM - Sob Mar 26, 2011 18:52

Rozmiar zostaw, jest najlepszy na 15" i na takim wyszedł z fabryki...
Polecić Ci mogę różne firmy, ale żadna opona w tym rozmiarze nie kosztuje 200 zł, nawet najgorsza Dębica, więc albo musisz zwiększyć budżet chociażby do 300 zł za sztukę, albo iść w Chińszczyznę i modlić się żeby się na tym nie zabić...
Ja kupiłem na ten sezon Bridgestone Turanza ER300, ale to już bliżej pod 400zł/szt podchodzi...

sowir - Sob Mar 26, 2011 19:02

Myślałem o Dębica FURIO, co o tym myślicie?
apples - Sob Mar 26, 2011 19:07

sowir napisał/a:
Myślałem o Dębica FURIO, co o tym myślicie?
To może już lepiej Kleber Dynaxer HP3 albo Matador MP44
Aragorn - Sob Mar 26, 2011 20:02

TomaszM napisał/a:
Rozmiar zostaw, jest najlepszy na 15" i na takim wyszedł z fabryki...

...mój chyba z innej fabryki, bo jest na 17" oryginalnych Rovera :mrgreen:

sowir - Sob Mar 26, 2011 22:47

A co uważacie o PIRELLI P6000 nie rozbije się na nich na najbliższym zakręcie??
MaReK - Sob Mar 26, 2011 22:59

TomaszM napisał/a:
albo iść w Chińszczyznę i modlić się żeby się na tym nie zabić...

Przejeździłem dwa sezony na Nakangach NS'ach :) Żyję, hamowały, trzymały się drogi. Dorobiłem je zbyt agresywną jazdą na Zlotach/Spotach. Przejechały sporo kilometrów. W tym roku do dwóch aut (MG TF) i swój zakupiłem Nankang NS2. TF jeździ i nie ma problemów, a dodajmy, że użytkuje go nieprzewidywalna w swoich działaniach na drodze kobieta ;)

Poszukujesz nowych fabrycznie, czy nowych dla Ciebie, ale używanych (sezonowych)?
Nowe, to faktycznie ciężko znaleźć coś rozsądnego w cenie 200 zł / sztukę.
http://ssl.delti.com/cgi-...port=P&dsco=132 to jakieś wynalazki 'made by nokian'.

Prośba, jakbyś mógł zmienić temat na np. [R75] Jakie opony?
Chodzi o indeksacje tego tematu w wyszukiwarce.

Aragorn - Sob Mar 26, 2011 23:35

sowir napisał/a:
A co uważacie o PIRELLI P6000 nie rozbije się na nich na najbliższym zakręcie??


...ja miałem komplet takich w R620 i spisywały się rewelacyjnie na suchym asfalcie jak przyklejony ale już wystarczył lekki deszczyk mokra jezdnia i ABS miał zajęcie. Plus to taki że powoli się bieżnik zużywał.

markozalko - Nie Mar 27, 2011 08:20

Ja w tamtym roku kipiłem barum bravuris 2 i jestem zadowolony. Dałem za nie 960 czy 980 zł nie pamiętam. Więc można kupić niedrogo.
marecki6 - Nie Mar 27, 2011 11:33

również polecam Turanzy er300 ... świetne opony - sam w tym roku będę je zakładał ... jak dobrze poszukasz to możesz trafić na całkiem przyzwoite ceny :

http://moto.allegro.pl/20...1516686998.html

http://moto.allegro.pl/20...1524835836.html

ultraviolet_30 - Nie Mar 27, 2011 13:36

Asymetryczne o wymiarach fabrycznych lub dopuszczalnych w książce serwisowej. Nie inne, zawieszenie pada
automechanik - Nie Mar 27, 2011 21:13

a dlaczego nie kierunkowe lub symetryczne? :?: :?: :?:
MaReK - Nie Mar 27, 2011 23:51

automechanik napisał/a:
a dlaczego nie kierunkowe lub symetryczne? :?: :?: :?:

Też się zdziwiłem ;)
Ja stosuję kierunkowe symetryczne. Każde moje doświadczenie z asymetrycznymi oponami kończyło się wnioskiem, że są głośniejsze od symetrycznych ;) Testowane na dwóch markach opon i na dwóch różnych samochodach.

Aragorn napisał/a:
ale już wystarczył lekki deszczyk mokra jezdnia i ABS miał zajęcie.

Był dzisiaj na spocie kolega z Pirellli P6000 na R400 i twierdzi, że na każdej nawierzchni świetnie się spisują te oponki. Być może zależy na jakim aucie... cholera wie.

Autorze, popraw temat proszę Cię :)

ultraviolet_30 - Pon Mar 28, 2011 14:41

Tak, zgadza się są głośniejsze, natomiast najlepiej trzymają się drogi na zakrętach przy większych prędkościach i dobrze odprowadzają wodę. Ogólnie to najnowsza generacja, z tego co wiem. Continental szeroko stosuje te rozwiązania. Ostatnio też szukałem opon i polecam tę stronkę: http://www.opony.com.pl/opony-porady-ekspertow/
Warager - Pon Mar 28, 2011 15:17

Witam!

Ja kupiłem uniwersalne (całoroczne - zimowe dla północnych Włoch, w Polsce letnie :mrgreen: ) opony koreańskie NEXEN, zapłaciłem jakieś 800 zł. Nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. Poza tym mają ciekawy bieżnik, co w zestawieniu z moimi letnimi felgami nadaje autu quazi sportowy wygląd.

Pozdrawiam

pallson - Pią Kwi 15, 2011 09:42

Czy ktoś orientuje się jak będzie zachowywało się autko po założeniu letnich oponek 195/55 R15 ? mam takowe w bardzo dobrym stanie z poprzedniego auta i zastanawiam się czy dam rade je wykorzystac.
dukat11 - Pią Kwi 15, 2011 10:43

pallson napisał/a:
Czy ktoś orientuje się jak będzie zachowywało się autko po założeniu letnich oponek 195/55 R15 ? mam takowe w bardzo dobrym stanie z poprzedniego auta i zastanawiam się czy dam rade je wykorzystac.


Będzie bardzo niskie a R75 jest nisko zawieszony sam z siebie więc ja osobiście odradzam z praktycznego punktu widzenia.

zefir - Pią Kwi 15, 2011 15:41

TomaszM napisał/a:
Rozmiar zostaw, jest najlepszy na 15" i na takim wyszedł z fabryki...


A myślałem, że z fabryki wychodziły 195/65 R15..

Ja osobiście planuję zakupić Yokohamy C.drive AC01 albo C.drive AC02 ceny odpowiednio 185,00 i 209,00 pln + przesyłka ok. 30pln.
Czytałem, że te oponki bardzo dobrze zachowują się na każdej nawierzchni, a na mokrym po wjechaniu w kałużę nie ściąga auta. :)

zresztą o oponach poczytasz na testyopon.pl :)

apples - Pią Kwi 15, 2011 15:54

zefir napisał/a:
Czytałem, że te oponki bardzo dobrze zachowują się na każdej nawierzchni, a na mokrym po wjechaniu w kałużę nie ściąga auta.
Moje Yokohamy ślizgają się i to ostro na mokrym w zakrętach.
zefir - Pią Kwi 15, 2011 16:15

a jaki masz model ? C.drive ?
apples - Pią Kwi 15, 2011 16:35

zefir napisał/a:
a jaki masz model ? C.drive ?
A.drive


Chyba, że uślizgi były spowodowane czymś innym.

zefir - Czw Kwi 21, 2011 17:19

możliwe. w moim poprzednim aucie (Celica Vgen) ślizgał się tył przez to, że 2 poprzeczne wahacze były krzywe... Tak czy owak te C.drive będę kupował i oczywiście podzielę się wrażeniami :)

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2011 17:19 ]
Yokohamy założone :) Póki co, po dojechaniu z wulkanizacji do pracy, jest ok. cicho, ładnie, pięknie :)
W późniejszym czasie (po testach na mokrej nawierzchni) dam znać jak się zachowują :)

haszczyc - Sro Wrz 21, 2011 20:51

Mam pytanie przychodzi zima i pasowało by już powoli szukać zimowych opon, będąc ostatnio w Dębicy u rodziny zaproponowali mi za grosze nowy komplet opon zimowych gdyż pracownikom pracującym w koncernie Oponiarskim Dębica przysługuje co roku 2 komplety opon i pytanie czy warto się tym zainteresować już nie chodzi oto że to będzie za grosze, tylko o to czy opony Dębica są warte by zamontować je do R75? z tego co wiem Goodyear jest większościowym właścicielem Dębicy, wujek kazał mi podać rozmiar jaki chce obecnie mam letnie Fulda 205/60/R16 pytanie jakie na zimę sobie zakupić też 205? a może 215
pineska - Sro Wrz 21, 2011 22:19

Ja w nissanie miałem Dębica Navigator II (letnie) i muszę powiedzieć że przez prawie 3 lata jazdy na nich nie zawiodły mnie ani razu - a jeździłem na nich też 2 zimy. Bardzo dobrze trzymały się drogi. Nie wiem jak inne modele ale ten naprawdę mogę polecić
Matty - Pon Paź 10, 2011 11:36

Witam
Nawiązując do opon zimowych. Wie ktoś coś na temat tych opon http://moto.allegro.pl/hi...1854279826.html Cena nie jest zaporowa - ale ciekawe jak się będą zachowywać. A może lepiej coś sprawdzonego znaleźć?

Oskar - Pon Paź 10, 2011 11:58

Matty, podłączam się pod temat. Fajnie, że ktoś za mnie znalazł opony w szczecinie. :P
Matty - Pon Paź 10, 2011 12:11

Nie ma problemu. I tak dziwne że coś się znalazło. Tylko czy to się będzie nadawać.
TomaszM - Pon Paź 10, 2011 13:33

Nie róbcie lipy, za 40-50 zł więcej kupicie markowe gumy...
zefir - Pon Paź 10, 2011 15:56

TomaszM napisał/a:
Nie róbcie lipy, za 40-50 zł więcej kupicie markowe gumy...


Dokładnie. W zeszłym roku kupiłem Pirelli Carving za 185pln / szt.

Także warto poszukać markowych opon :)

np.

http://moto.allegro.pl/4-...1862038204.html

http://moto.allegro.pl/4-...1866028302.html

http://moto.allegro.pl/op...1852238959.html

markozalko - Pon Paź 10, 2011 17:00

Też muszę kupić nowe opny i wcześniej mialem na oku kleebery za 300 zł za sztukę. Dziś bylem w innym sklepie i tam namawiali mnie na 195/65 po 200 zł za szt. Były to savy, vikingi i continental. W szoku bylem ale po ochłonięciu i poczytaniu w necie jednak kupię 205/65 i też savy eskimo. Ponoć są nieżłe. Koszt to 290 zł za szt. Miałem w tamtym sezonie węższe opony ale mnie denerwują. Szkoda bo tak 400 zł byłoby w kieszeni a te szersze są droższe.
PawelSki99 - Pon Paź 10, 2011 17:15

Z tymi "firmowymi " oponami to tez jest różnie mowa teraz o letnich w poprzednim aucie miałem opony micheliny modelu nie pamiętam kupowałem nowe wytrzymały 4 sezony i praktycznie nadawały się do wymiany teraz postanowiłem zaryzykować i kupiłem jakieś chińskie i wiecie co jeździ się tak samo jak na michelinach przyczepność super na deszczu również dobrze wodę odprowadzają a do tego są ciche a cena nieporównywalna i nawet niech wytrzymają 3 sezony to i tak się bardziej będzie opłacać i myślę że jak za 3- 4 lata będą dostępne to również takie kupię a na firmowe o 100zł droższe na sztuce to już na pewno nie spojrzę. Także te fińskie o których teraz mowa również mogą być bardzo dobre a może i nawet lepsze od wielu innych. Najlepiej poszukać jakiś opinii o tym konkretnym modelu zamiast od razu je sobie odpuszczać bo wiadomo w Polsce taka mentalność że jak firmowe to na pewno lepsze.
zefir - Pon Paź 10, 2011 17:39

ja zawsze przed zakupem czytam opinie o oponach na tej stronie. Polecam :)
markozalko - Pon Paź 10, 2011 18:04

Wiecie co, na temat opinii to ja już po prostu nie mam sił. Wystarczy poczytać, czy to o oponach, oleju, czy wielu inncyh rzeczach. Jedni mówią super inni że do bani. Bądź tu mądry. Czasem pomoże poczytanie opinii ale w większości to zostaje nam tylko własny wybór.
sash997 - Pon Paź 10, 2011 19:30

można powiedzieć że z oponami walcze na codzień, no może co sezon:)i wiem z własnego doświadczenia że jak sie chce kupić tanio i dobre to latem sie kupuje zimowe a zimą letnie...osobiście we wrześniu kupiłem sobie komplet zimowych po 180 za sztuke czeskie SAVA bo już kilku klientom te opony sprzedałem i nowe i kilkuletnie i przyjeźdzają tylko przerzucać z letnich na zimówki i są z nich naprawde zadowoleni na dzień dzisiejszy (bliżej sezonu zmiany opon)te same oponu zaczynają sie od 240zł za szt, na następny sezon chce sobie fundnąć nowe felki z rantem 16'' i też kupie SAVY teraz w cenie ok 200zł
markozalko - Pon Paź 10, 2011 19:39

Na pewno to jest dobry pomysł kupować wcześniej opony zimowe np. w lato, tylko kto o tym myśli wtedy?? Druga sprawa jest taka że w lato ciężko myśleć o tym żeby kupić opny na zimę - poprostu w lato kasę zamrozić :) :):) Ciężko tak, lepiej wydać na ............ zabawę.
sash997 - Pon Paź 10, 2011 19:50

no ci co pamiętają mogą zaoszczędzić czasem i 400zł za które można sie zabawić:)

[ Dodano: Pon Paź 10, 2011 19:50 ]
aha i jak już sie wybierze mniej więcej jakie oponki chce sie kupić to polecam takie strony jak ceneo czy skapiec gdzie można naprawde tą sama opone znaleźć o wiele taniej

TomaszM - Pon Paź 10, 2011 20:17

PawelSki99 napisał/a:
Z tymi "firmowymi " oponami to tez jest różnie mowa teraz o letnich w poprzednim aucie miałem opony micheliny modelu nie pamiętam kupowałem nowe wytrzymały 4 sezony i praktycznie nadawały się do wymiany teraz postanowiłem zaryzykować i kupiłem jakieś chińskie i wiecie co jeździ się tak samo jak na michelinach przyczepność super na deszczu również dobrze wodę odprowadzają a do tego są ciche a cena nieporównywalna i nawet niech wytrzymają 3 sezony to i tak się bardziej będzie opłacać i myślę że jak za 3- 4 lata będą dostępne to również takie kupię a na firmowe o 100zł droższe na sztuce to już na pewno nie spojrzę. Także te fińskie o których teraz mowa również mogą być bardzo dobre a może i nawet lepsze od wielu innych. Najlepiej poszukać jakiś opinii o tym konkretnym modelu zamiast od razu je sobie odpuszczać bo wiadomo w Polsce taka mentalność że jak firmowe to na pewno lepsze.

Kompletna bzdura, opona jest akurat wyjątkowo mierzalna, droga hamowania czy inne parametry bardzo łatwo zmierzyć. Wszyscy na całym świecie to badają i zawsze markowa opona przebija na głowę jakąś chińską. Co nie znaczy że kazdy ich potrzebuje, bo styl jazdy niektórych może być taki, że i tak się nie wykorzystuje granicznych właściwości opon na których się jeździ (choć do czasu...). Ja jeździłem już na kilkudziesięciu różnych modelach opon. Naprawdę widzę tę różnicę, szczególnie przy agresywnej jeździe. I naprawdę warto zapłacić za najwyższą półkę. Ale i na żadnej, nawet najgorszej się nie zabiłem ani nie miałem wypadku (kwestia dystansu do tego na czym się jeździ). Stąd wiem właśnie 2 rzeczy: wierzę, że ludzie potrafią jeździć na szmelcu i mówić, że się da (bo się da), ale wiem też jaka jest kolosalna różnica między nimi i że warto zapłacić czasem nawet 2x większe pieniądze za bezpieczeństwo, trakcję, możliwości, zdrową psychę...

PS. To, na ile sezonów starczy jest najmniej ważne dla bezpieczeństwa. Jeśli o mnie chodzi, jest to ostatni parametr jaki patrzę. Najwazniejsze są parametry trakcyjne. Dla innych, jest odwrotnie, tj. mniejszą wagę kładą na przyczepność, a klasyfikują je głównie na podstawie ścieralności - dla mnie zła droga...

sash997 - Pon Paź 10, 2011 20:29

TomaszM napisał/a:
Wszyscy na całym świecie to badają i zawsze markowa opona przebija na głowę jakąś chińską.
to najpierw sprawdź kto zleca te badania...
TomaszM - Pon Paź 10, 2011 20:51

Kto? Kto jest taki mocny, żeby zapłacić całemu światu? USA, Japonia, Europa, setki badań rocznie, kogo dokładnie na to stać?
Ile instytucji na raz da się skorumpować na wieczność? Jedną? Dwie?
Dlaczego w niemieckich badaniach ADAC zwyciężają Japończycy? Dlaczego w stanach zjednoczonych przegrywają... stany zjednoczone?
Ja jeździłem na kilkudziesięciu modelach opon w przeciągu kilku lat, Ty się naczytałeś bzdur w internecie? Ja mam opinie od swoich pracowników, którzy przejechali miliony kilometrów i sami mówią mi na których oponach chcą przejechać kolejne 100.000 km rocznie, a Ty opierasz się na opinii kogoś, kto jeździ codziennie do pracy 7 km w jedną stronę ukrywając fakt, że jeszcze 3 razy zostanie obtrąbiony?
Każdy wierzy w co chce - Ty w mity z internetu, ja w coś innego. Jeśli każdy pokolei mi mówi, że na wodzie na BFGoodrich Profiler2 nie da się jeździć, coś w tym chyba jest? Szukam testów i... jest! wszystkie to potwierdzają!
Nie mam sprzętu, nie mierzę przeciążeń, ale opieram się na swoim własnym doświadczeniu. Coś co było łatwo mi zmierzyć bez specjalistycznego sprzętu wartego setki tysięcy złotych, jakie używają inne instytucje, to droga hamowania w samochodzie z ABS. Wzięliśmy kiedyś dwie identyczne Vectry C na identycznym rozmiarze opon (215/55/16) i nienagannym stanie technicznym hamulców, amortyzatorów i zawieszenia. Przy konkretnym punkcie obaj pedał w podłogę. Dlaczego na Bridgestone Vectra stanęła kilka metrów wcześniej niż na Sava?
Podpowiem: pewnie dlatego, że Bridgestone mi zapłaciło ;)

PS. Tak jest ze wszystkim, jeśli ktoś jest mało obyty. Kiedyś przy kumplu kupowałem swoją ulubioną kawę - bez otwierania oczu poczuję że jest o niebo lepsza od zwykłej - on mi powiedział że jestem głupi i przepłacam, on pije całe życie najtańszą "FORT" i jest ok. 1/3 jej zawartości to bułka tarta, ale jemu to nie przeszkadza, jest przekonany że tak i już. Inny powie że SAGA jest taka jak każda inna markowa herbata - ok! Kolejny się znajdzie dla którego wino za 10 zł będzie smakowało jak to za 100 zł - szanuję to. Także żula spod sklepu, który powie, że HARNAŚ czy inne gorsze, smakuje tak samo jak kazde inne piwo, a kosztuje 1.99 i pod czerwonym kapslem może się okazać, że wygrał drugie za darmo. Na chińskiej oponie też da się jeździć, ale niech mi nikt nie mówi, że w górskim zakręcie przy bardzo nierozsądnej prędkości "smakuje" tak samo jak ta markowa...

Wiem, że każdego boli cena, ale nie oszukujmy siebie samych... Olej silnikowy z Lidla nigdy nie będzie tak dobry, jak inny markowy - aktualna wiedza, najnowsza technologia, patenty, duże doświadczenie, wnikliwe badania - zawsze będą kosztowały więcej niż stare systemy, przypadkowi ludzie, przypadkowy skład, stara wiedza i identyczny kształt, na który skończył się właśnie patent bo minęło 10 lat...

sash997 - Pon Paź 10, 2011 22:18

tak jak napisałem wyrzej... zajmuje sie oponami na codzień więc nie patrze na bzdury w internecie tylko na opony które trzymam w rękach:) bo nawet i micheliny i continentale widziałem 2 letnie spękane i też jeżdze na różnych bo mam taką możliwość i myśle że niema co dyskutować bo są gusta i guściki,jednemu bedzie pasować jazda na takich oponach innemu na innych a co do jakości chińczyków... jak japonia zaczęła wypuszczać małe plastikowe radyjka to na całym swiecie mówiło sie o MADE IN JAPAN to jakieś badziewie chyba...chińskie wyroby są coraz lepsze

[ Dodano: Pon Paź 10, 2011 22:18 ]
TomaszM napisał/a:
Wzięliśmy kiedyś dwie identyczne Vectry C

dodam na marginesie, że niema dwóch identycznych samochodów ani dwóch identycznych kierowców... a pozatym nie twierdze że tańsze opony są lepsze od droższych...

Markzo - Wto Paź 11, 2011 08:07

na zime polecam SAVA Eskimo :) bardzo porządna oponka, sprawdza się super :)
fabianopulos - Wto Paź 11, 2011 16:57

na tą zimę kupiłem Dunlop SP Winter Sport 4D po 238 zł sztuka oczywiście 15
kalafior - Wto Paź 11, 2011 18:56

zakupilem opony bieznikowane cztery sztuki po 90 zl bede je zakladal czwarty sezon spisuja sie w zimie rewelacyjnie wygladaja jak nowe pomimo 40kkm zrobionych w zimie jedyny mankament to sa bardzo glosne a poza tym sa super :grin:
markozalko - Wto Paź 11, 2011 19:01

a ilu z was założyłoby opny 195 a ilu 205? Do póki nie kupię opon to będę się zastanawiał. Cienkie opony dobre są na śniegi a jak ja mieszkam w mieście i w większości tego śniegu jest mało to tylko 205.
sash997 - Sro Paź 12, 2011 16:47

markozalko napisał/a:
a ilu z was założyłoby opny 195 a ilu 205?

zdania są podzielone u oponiarzy, ja daje zawsze na zime rozmiar węższe,jak latem jeżdze na 205 (jak zaleca producent) to zima 195, można powiedzieć że auto wtedy jest troche cięższe :smile:

TomaszM - Sro Paź 12, 2011 17:01

ja natomiast zawsze stosuję takie same rozmiary - w r75 na zimę też kupiłem 205, mimo że są zdecydowanie droższe...
Markzo - Sro Paź 12, 2011 18:07

jezdzilem w zimie na 185/55/15 195/65/15 205/60lub65/15 205/45/17. Najlepiej w zimie jezdzilo mi sie na 185tkach i 195tkach :)
markozalko - Sro Paź 12, 2011 18:49

TomaszM napisał/a:
ja natomiast zawsze stosuję takie same rozmiary - w r75 na zimę też kupiłem 205, mimo że są zdecydowanie droższe...

Dokładnie tak jest, na sztuce jest różnica 100 zl. W sumie za 4 szt. 400 zł byloby w kieszeni ale jakoś się uparłem na 205. Na tych węższych śmiesznie jakoś wygląda samochód.

zefir - Sro Paź 12, 2011 19:43

ja zawsze jeżdżę na takich jak fabryka dała czyli 195/65 r15 :)
dukat11 - Sro Paź 12, 2011 20:13

markozalko napisał/a:
Dokładnie tak jest, na sztuce jest różnica 100 zl. W sumie za 4 szt. 400 zł byloby w kieszeni ale jakoś się uparłem na 205. Na tych węższych śmiesznie jakoś wygląda samochód.


Czy ty naprawdę optycznie dostrzegasz różnicę między 195 a 205 to tylko 1cm

Ja miałem zimowe 205/55/16 i właśnie zmieniam na 195/65/15 bo jakoś zimą lepiej mi się jeździ na 15. A za szeroka opona źle się sprawuje w koleinach

21matys - Pią Paź 14, 2011 12:03

a ja mam pytanie co myślicie o oponach bieżnikowanych np w ponizszym linku
http://allegro.pl/opony-b...15.html#gallery
czy warto taki czymś sie zainteresowac ??

markozalko - Pią Paź 14, 2011 15:41

dukat11 napisał/a:

Czy ty naprawdę optycznie dostrzegasz różnicę między 195 a 205 to tylko 1cm

No i znów mi ktoś namieszał w głowie :) No ja różnicę widzę mimo że jest mała, lecz mnie najbardziej cena interesuje tych 195. Zaoszczędziłbym ale jak mam się denerwować że mam cieńsze koła.....Sam nie wiem.

sash997 - Pią Paź 14, 2011 16:54

jak dla mnie bieżnikowane to totalne dno...zdarza sie że bieżnik odpadnie:)
SlawekG - Sob Paź 15, 2011 08:47

sash997 napisał/a:
jak dla mnie bieżnikowane to totalne dno...zdarza sie że bieżnik odpadnie:)

sash997 Ty chyba nie wiesz co piszesz! Jeździłeś obecnie na bieżnikowanych? Odpadł Ci bieżnik? Ja w zeszłym roku skusiłem się na takie i dzisiaj nie powiem złego słowa o zimówkach bieżnikowanych. Kilku moich znajomych też kupiło bieżnikowane zimówki i jakoś nikt nie narzekał, nikomu bieżnik nie odpadł, a wręcz większość twierdzi, że w przyszłości również zakupi takie same. Jeden z moich kolegów kupił sobie komplet letnich bieżnikowanych - choć ja akurat letnich bym nie kupił - i także jest bardzo zadowolony. Ja - broń Boże - nikogo nie namawiam na zakup opon właściwie nie bieżnikowanych a regenerowanych bo to jest każdego osobista decyzja, ale wkurza mnie powielanie stereotypów z przed 20 lat przez ludzi, którzy tylko o czymś słyszeli a nie mieli bezpośrednio z tym styczności.

TomaszM - Sob Paź 15, 2011 09:17

markozalko napisał/a:
dukat11 napisał/a:

Czy ty naprawdę optycznie dostrzegasz różnicę między 195 a 205 to tylko 1cm

No i znów mi ktoś namieszał w głowie :) No ja różnicę widzę mimo że jest mała, lecz mnie najbardziej cena interesuje tych 195. Zaoszczędziłbym ale jak mam się denerwować że mam cieńsze koła.....Sam nie wiem.

Jest nie tylko cieńsza ale i niższa, ja widzę różnicę gołym okiem.

21matys - Sob Paź 15, 2011 13:21

sash997 napisał/a:
zdarza sie że bieżnik odpadnie:)


:szok2:
ale takie coś nie było by raczej dopuszczone, gdyby odpadało... spedawca pisze ze opony posiadają wszystkie atesty i certyfikaty potrzebne do dopuszenia te opony do sprzedaży.... ale ogólnie raczej mi chodzi o włściwości jezdne czy ktoś kupił zimówki bieżnikowane i czy one sprawdziły sie podczas zimy ??

SlawekG - Sob Paź 15, 2011 13:35

Tak Oczywiście! Jeździłem całą poprzednią śnieżną zimę Mitsubishi Eclipse na oponach bieżnikowanych - regenerowanych. Żadnych problemów z wyważeniem i jazdą nie zanotowałem. Niektórzy zanjomi nie chcieli uwierzyć że to nie jest opona prosto z fabryki tylko po regeneracji. Kilku kolegów - jak pisałem powyżej- także skusiło się i zakupiło opony zimowe bieżnikowane i żaden nie narzekał. A ceny są atrakcyjne i im bliżej zimy będą wzrastać. Tak było przynajmniej w zeszłym roku jak obserwowałem ten segment. Nie namawiam bo nie mam w tym żadnego celu ale rzeczowo odpowiadam na Twoje pytanie :) Kupiłem, jeździłem, byłem zadowolony, sprzedałem auto i teraz przed sezonem odsprzedałem cały komplet opon praktycznie niezauważalnie zużytych.
21matys - Sob Paź 15, 2011 13:44

SlawekG, i o taką opinię mi chodziło wielkie dzieki za pomoc :grin:
sash997 - Sob Paź 15, 2011 23:07

SlawekG napisał/a:
sash997 Ty chyba nie wiesz co piszesz!

wiem co pisze bo widze czasem te opony i słysze klientów,nie powiem bo zdarzaja sie też zadowoleni, ale wyobraź sobie- jedziesz z dużą prędkością lub po śliskiej nawierzchni i odkleja sie bieżnik... miałem 2 takie przypadki gdzie sie odkleił , na szczęście nikomu sie nic nie stało i auta całe, ja tam nie ryzykuje z odnawianymi oponami ale jak ktoś chce niech kupuje

SlawekG - Nie Paź 16, 2011 06:47

sash997 napisał/a:
ale wyobraź sobie- jedziesz z dużą prędkością lub po śliskiej nawierzchni i odkleja sie bieżnik...

Zimą raczej nie jeździ się z dużymi prędkościami a - jakbyś wczytał się w to co wyżej napisałem - na letnie bieżnikowane bym się nie skusił. I to właśnie ze względu na to, iż latem jeździmy z większymi prędkościami. A tak a propo to pewnie i nowe opony potrafią pęknąć, przebić się w czasie jazdy czy się rozlecieć z powodu np wady produkcyjnej. Efekt pewnie podobny lub gorszy od opisanego przez Ciebie powyżej. Tak jest ze wszystkim.

haszczyc - Nie Paź 16, 2011 10:39

od tych bieżnikowanych wolałbym sobie kupić nowe zimówki jakieś tanie chińskie.... jeśli już chodzi o koszty
Markzo - Nie Paź 16, 2011 21:32

hej, mam szybkie pytanko :) co sądzie o zimowkach Nankang Snow Viva? opinie w necie dobre, może ktos mial jakis kontakt z nimi? dosc pilne :(
21matys - Pon Paź 17, 2011 09:23

haszczyc napisał/a:
od tych bieżnikowanych wolałbym sobie kupić nowe zimówki jakieś tanie chińskie.... jeśli już chodzi o koszty


własnie ja mam załozone chińskie.... bieżnik jakieś 5mm a ślizgam sie na nich jak na SLIKACH.... w ostatnią zimę nawet nie mogłem pod lekkie wzniesienie wjechac.... opona wygląda ok a i tak totalne dno.....

TomaszM - Pon Paź 17, 2011 11:51

21matys napisał/a:
haszczyc napisał/a:
od tych bieżnikowanych wolałbym sobie kupić nowe zimówki jakieś tanie chińskie.... jeśli już chodzi o koszty


własnie ja mam załozone chińskie.... bieżnik jakieś 5mm a ślizgam sie na nich jak na SLIKACH.... w ostatnią zimę nawet nie mogłem pod lekkie wzniesienie wjechac.... opona wygląda ok a i tak totalne dno.....

Więc zamiast kupić coś porządnego, chcesz zamienić patyka na kijek :lol:

21matys - Pon Paź 17, 2011 15:00

hmm... ale mysle ze cokolwiek od tych co mam będzie lepsze.... w zime balem sie wyjeżdzać zeby gdzieś z tarasy na byle jakim zakręcie nie wypaść ..... nic jeszcze najwyzej poczytam i potme sie zdecyduje co kupic dzieki za pomoc
WitekWawa - Nie Kwi 22, 2012 13:01

hmm..... chyba muszę kupić letnie opony 205/65/15 .....może ktoś mi poleci coś dobrego w przedziale około 250-300 zł/sztuka? :)
TomaszM - Nie Kwi 22, 2012 13:10

10-20 zł więcej niż podajesz przedział, ale tyle to już lepiej dołożyć niż kupować coś budżetowego:

http://www.oponeo.pl/dane...-65-r15-99-h-xl
http://www.oponeo.pl/dane...205-65-r15-94-h

WitekWawa - Nie Kwi 22, 2012 14:18

TomaszM napisał/a:
http://www.oponeo.pl/dane...-65-r15-99-h-xl


ok chyba skorzystam z Twojej rady nawet, tak się składa że mam obecnie zimowe opony Nokian i dobrze mi się na nich jeździło zimą :) może letnie również się sparawdzą, dzięki za podpowiedź :)

haszczyc - Nie Maj 13, 2012 16:32

Koledzy mam dylemat i proszę o pomoc chcę jak najszybciej zakupić nowe opony do mojego eR, felgi mam oryginalne 16, obecnie posiadam opony Fulda 205/65r16 ale już są na wykończeniu, więc postanowiłem kupić nowe na allegro, gdyż cenowo wychodzi taniej, tyle jest firm i sam nie wiem co kupić chcę coś markowego dlatego pod uwagę biorę:

PIRELLI P7 CINTURATO 1 225 zł - podobno bardzo dobre?
http://moto.allegro.pl/4x...2319264433.html

UNIROYAL 1 050 zł ? nie znam w sumie tej marki ale jest promocja na te opony
http://moto.allegro.pl/4-...2331880421.html

GOODYEAR OPTIGRIP 1 230 zł ?
http://moto.allegro.pl/20...2294069654.html

BRIDGESTONE Turanza T001 1 179 zł
http://moto.allegro.pl/4-...2285883843.html

BRIDGESTONE POTENZA RE002 NOWOŚĆ 1 290 zł tutaj jakaś nowość?
http://moto.allegro.pl/4-...2329948027.html

NOKIAN H XL 1 030 zł
http://moto.allegro.pl/4-...2337124590.html

MICHELIN ENERGY SAVER 1 239,99 zł ?
http://moto.allegro.pl/ko...2300676490.html

TomaszM - Nie Maj 13, 2012 17:54

Brałbym Bridgestone Potenza bez zastanowienia...
Ewentualnie jeśli dużo jeździsz to wolniej się zużywają Bridgestone Turanza, ale przyczepność lepszą ma Potenza...

haszczyc - Nie Maj 13, 2012 18:30

no tak fakt lepsze Potenza, ale ja jestem takim kierowcą powolnym :) nie osiągam prędkości większych niż 120km/h a niestety dużo jeżdżę więc szukam coś co mi wytrzyma na dłużej i nie będą hałaśliwe pytanie czy szukać coś z rantem ochronnym na felgę ?
piotrek1000 - Nie Maj 13, 2012 18:48

polecam bridgestone turanza er 300. Kupiłem auto razem z nimi, zrobiłem 450000 i nadal bieżnika około 5 mm, bardzo ciche
TomaszM - Nie Maj 13, 2012 19:24

haszczyc napisał/a:
no tak fakt lepsze Potenza, ale ja jestem takim kierowcą powolnym :) nie osiągam prędkości większych niż 120km/h a niestety dużo jeżdżę więc szukam coś co mi wytrzyma na dłużej i nie będą hałaśliwe pytanie czy szukać coś z rantem ochronnym na felgę ?

W takim razie Bridgestone Turanza będą najlepsze dla Ciebie ;)
Z tego co pamiętam, Potenza na 100% jest z rantem, ale Turanza chyba także.

piotrek1000 napisał/a:
polecam bridgestone turanza er 300.

Turanza T001 to następca Turanzy ER300 wycofywanej powoli z rynku. Szedłbym więc w T001 ;)

Pieta - Nie Maj 13, 2012 20:35

Niedawno wymieniałem opony na Toyo Proxes T1R Sport R16 215x55
Fajne gumy, ciche, dobre trzymanie boczne, na dziurach lepiej sie zachowują niż poprzednie Goodyear Excelence.
Mają rant wzmacniający i ochronny felgi.
Zużycie nie wiem bo dopiero pierwszy sezon je mam.

Czy rant jest czy nie ma w większości modeli opon zależy również od nośności i czy jet wzmocniona "XL" czy nie.
Ten sam model o małej nośności będzie bez rantu a z dużym indeksem nośności będzie miał rant. Nie sugerujcie się zdjęciami opon na stronach internetowych, trzeba pytać czy konkretny model ma rant wzmacniający.

Pawel84 - Nie Maj 13, 2012 22:55

Ja też bym wybrał Potenze...ale jak dużo jeździsz i wolno to może być energy
saver. Osobiście polecam Continental SportContact 2.
http://allegro.pl/komplet...2340793256.html

apples - Nie Sie 26, 2012 15:14

Przeczytałem wszystkie tematy o oponach i chciałbym dopytać się o komfort jazdy osób które zmieniły z opon 195/65/15 na 205/65/15. Czy widzicie różnice w komforcie jazdy na szerszych oponach bo nie wiem czy zostać przy 195 czy kupić 205.

Co do samych opon to zmienię na Barum Bravuris 2.

Oskar - Nie Sie 26, 2012 16:08

Jeździłem i na takich i na takich i według mnie lepiej zostać przy 195. powód profil jest praktycznie taki sam więc i w komforcie nie czuć różnicy. 195/65/15 jest dużo bardziej popularną oponą przez co jest tańsza. i spalanie wydaje mi się mniejsze. mimo, że mam dobre zimówki 205/65/15 to będę zmieniał właśnie na 195.
apples - Nie Sie 26, 2012 19:51

Oskar, Dzięki :)


Oskar napisał/a:
195/65/15 jest dużo bardziej popularną oponą przez co jest tańsza.
Dokładnie. Na 4szt. ponad 300zł różnicy.
Alex_Tom - Nie Sie 26, 2012 23:54

A tak tylko z ciekawości. Oryginalnie nasze 75 wychodziły z fabryki na 195 czy 205 ?
Bo nie wyczytałem wyżej..

haszczyc - Pon Sie 27, 2012 00:02

apples, nigdy nie miałem 195 ale na 205 mi sie bardzo dobrze komfortowo jeździ
Oskar - Pon Sie 27, 2012 00:07

Alex_Tom, http://www.roverki.pl/rov...techniczne.html
Seryjne ogumienie Model 1.8 : 195/65 R15 1.8 Turbo: 205/65 R15 2.0 V6 : 195/65 R15 2.5 V6: 205/65 R15 2.0 CDT i 2.0 CDTi: 195/65 R15

mondigo - Nie Paź 07, 2012 21:42

Mam pytanie posiadam opony goodyear efficient grip 225/55/r16

Podobno nie mam luzów potwierdzane w 2 miejscach
całe zawieszenie przód wymienione

Samochod zachwuje sie niestabilnie na nierównościach/ wybojach tzn kierownica odskakuje lewo/prawo zalezy na co wjade jakbym nie trzymał i lekko kontrował to bym zajechał:)

Mechanik jeden mówił po przegladzie ze to napewno zbyt szerokie opony bo luzow nigdzie nie ma

Stad moje pytanie czy ktos jezdzi na takich szerokich i jak jego odczucia wygladaja w czasie jazdy bo dla mnie komfortu z jazdy nie ma zadnego a 2 cm to chyba nie powinno robic az takiej roznicy:)

rafalmis1 - Pon Paź 08, 2012 05:37

sprawdź ciśnienie w oponach, może za dużo
grregg - Nie Gru 16, 2012 11:09

Panie i Panowie proszę doradźcie. Czytam... czytam i dalej nie mogę podjąć decyzji w sprawie zakupu opon zimowych. Niestety ukradli mi jedno sezonowe zimówki i muszę pilnie coś kupić. W zeszłym tygodniu kupiłem specjalnie oryginalne alufelgi 16''.

Nie mogę zdecydować się tylko na rozmiar opon czy mają być to: 215/55 czy 205/55 czy może coś wyższego 205/60? Oryginalne niby są 215/55 ale podobno na zimę lepiej wziąć węższe? Samochód użytkowany jest w 40% w mieście, 40% w trasie i 20% na wsi.

Zastanawiam się nad 205/60 ponieważ trochę jeżdżę po nieodśnieżonych drogach i nie za bardzo lubię szorować podwoziem. Czy ktoś z Was jeździł na takich oponach?

Markzo - Nie Gru 16, 2012 11:11

hmm... u Eli w vectrze jest 205/55/16 i całkiem przyjemnie sie smiga, nie buja nadwoziem, trakcja w porządku, hamowanie również <ok>
haszczyc - Nie Gru 16, 2012 11:16

ja mam na zime 205/55R16 i jest ok
arczi220 - Wto Lis 12, 2013 13:56

Planuje zakup 4 oponek na lato (można teraz kupić tanio)
Mam felgi 16 cali oryginalne i opony 215/55/16 zastanawiam się na zmiana profilu na 65 teraz nie wiem czy to dobre posunięcie doradzcie
Aha a oponki namierzyłem DAYTONA D320 opinie mają dość dobre.
Pozdrawiam

MatiNitro - Wto Lis 12, 2013 14:00

straszny balon będzie. 215/55 to dobry rozmiar. Sam na takich jeździłem i było ok .
arczi220 - Wto Lis 12, 2013 14:02

A 205/55 bo są o stówkę tańsze :)
MatiNitro - Wto Lis 12, 2013 14:06

według mnie się nie opłaca. 215 jest szersza, przez co delikatnie większa średnica. Lepiej zabezpiecza felgę na dolach, oraz ranty felgi ;)
rafalmis1 - Wto Lis 12, 2013 14:18

215/55 - wysokość profilu 11,8cm
205/55 - wysokość profilu 11,2cm

215 jest szersza o 1 cm w stosunku do 205. Ja bym brał tańsze

MatiNitro - Wto Lis 12, 2013 14:39

215 minimalnie lepiej wypełni nadkole a i szersza ładniej wygladac będzie. Względnie lepsza przyczepność i krótsza droga hamowania ;) tak ja to Widzę :)
arczi220 - Wto Lis 12, 2013 14:45

Mam na oku Pirelli P7 Cinturato 205/55/16 dośc dobra cena 296zł za sztukę oczywiscie nowa.
juraz - Sro Lis 13, 2013 19:19

mam te pirelli i badziew straszny juz wiecej bym tego gowna nie kupil do mojego roverka.Kupuj lepiej jakies bridgestone a nie to dziadostwo.Ja planuje kupic na zime VREDESTEIN 195/65-15 jezdzil ktos na tym??Tak wogole jakie sa dobre opony na zime w dobrej cenie oczywiscie??tak do 220zł-230zl
piotrek1000 - Sro Lis 13, 2013 21:18

Ja na zimowe polecam pirelli sotto zero, w zeszły sezon kupiłem po 245 sztukę 195/65r15. Letnie mam bridgestone er 300 i strasznie hałasują. Za to na michelin nigdy się nie zawiodłem jednak one są już dość drogie.
arczi220 - Sro Lis 13, 2013 21:45

piotrek1000 napisał/a:
Letnie mam bridgestone er 300 i strasznie hałasują

I dobrze że ich nie kupiłem bo już miałem zamiar.Teraz juz musztarda po obiedzie kupiłem na lato te Pirelli P7 205/55/16 trudno zobaczymy za rok ;)

juraz - Sro Lis 13, 2013 22:18

jakos pirelli do mnie nie przemawia na tych p7 to po deszczu przed zakretem trzeba sie przezegnac bo niewiadomo czy sie z niego wyjdzie na tych oponach
Szuryga - Nie Gru 22, 2013 09:36

Witam mam takie felgi jak na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pok...ca02e70642.html
czy na takie felgi mogę założyć opony o rozmiarze 205 -65-15 ?czy nic nie będzie mi obcierać lub trzeć?

dukat11 - Nie Gru 22, 2013 09:47

Szuryga napisał/a:
Witam mam takie felgi jak na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pok...ca02e70642.html
czy na takie felgi mogę założyć opony o rozmiarze 205 -65-15 ?czy nic nie będzie mi obcierać lub trzeć


Nie będzie tylko po co takie opony. Nie lepiej 195/65/15?

Szuryga - Nie Gru 22, 2013 09:56

Znajomy sprzedaje w takiej samej cenie jak 195 za 700zł komplet a chyba lepiej jest jak jest opona szersza lepsza przyczepność ,krótsza droga hamowania....


kolego a jeszcze mam takie pytanie mam takie dwa kable pod siedzeniami kierowcy i pasażer od czego one są i gdzie powinny być podczepione za taki haczyk pod siedzeniem?
http://www.fotosik.pl/pok...a4cc43888b.html

HarryVip - Nie Gru 22, 2013 10:31

Szuryga napisał/a:
[...] a chyba lepiej jest jak jest opona szersza lepsza przyczepność ,krótsza droga hamowania....

Ta zasada nie działa zimą na śniegu i błocie. Zimowe opony powinny być zdecydowanie węższe niż letnie.

TomaszM - Nie Gru 22, 2013 17:57

HarryVip napisał/a:
Ta zasada nie działa zimą na śniegu i błocie. Zimowe opony powinny być zdecydowanie węższe niż letnie.

Ta zasada nie działa przy dzisiejszych markowych oponach z górnej półki, co pokazują testy. Testowano jakis rok temu chyba 3 rozmiary zimówek o szerokościach 185, 205 i 225 (nie pamiętam dokładnie, ale porównywali szerokość a osiągi trakcyjne) chcąc udowodnić że technologia tak już poszła na przód, że nie ma już zależności między szerokością a trakcją i okazało się paradoksalnie, że ta najwęższa była w teście... najgorsza...

ja też mam w R75 8 x 205/65/15 bo na takowych wyszedł z fabryki.

HarryVip - Nie Gru 22, 2013 18:38

TomaszM napisał/a:
Ta zasada nie działa przy dzisiejszych markowych oponach z górnej półki,

No nieźle, nieźle. :) Nie dość że markowe, to jeszcze z górnej półki. Koszt takich czterech opon w rozmiarze 225/45/R18 (bo mój MG na takich wyjechał z fabryki :P ) to będzie jakieś 5-7k PLN.... Nie wszystkich stać na takie gumy. ;)
TomaszM napisał/a:
co pokazują testy.

Wspomniałeś o jednym teście, więc trudno te wątpliwe wyniki uogólniać. W zasadzie rozmiar (szerokość, wysokość) opon powinno się dobrać do warunków drogowych w których najczęściej będziemy się poruszać. Jeśli będą to słabo utrzymane drogi lokalne, warto założyć opony węższe od standardowych, zachowując umiar oczywiście. ;) Mniejsza powierzchnia styku ze śliskim podłożem zapewnia większy nacisk, co poprawia przyczepność. W mieście, na dobrze utrzymanych nawierzchniach sprawdzi się najlepiej standardowa szerokość opon. Szersze opony lepiej spiszą się tylko w kopnym śniegu, po którym jeździ się bardzo rzadko lub praktycznie w ogóle. To oczywiście bardzo ogólne reguły, od których w pewnych sytuacjach istnieją uzasadnione odstępstwa. Wynikają wprost z praw fizyki i nie spotkałem się nigdzie z prezentowaną przez Ciebie odmienną teorią. :)

PressionLife - Nie Paź 29, 2017 08:57

Cześć,

Przymierzam się do zakupu opony zimowych, felgi mam 15stki ale rozważam zakup stalówek 16stek.

Co polecicie ? Co jest sensowniejsze, kupić nowe 15stki czy organizować stalówki 16stki ?

Jakie firmy i rozmiary są odpowiednie na zimę ?

R75 - Nie Paź 29, 2017 09:10

PressionLife napisał/a:
.... Jakie .... rozmiary są odpowiednie ....

PressionLife - Nie Paź 29, 2017 10:46

R75 napisał/a:
PressionLife napisał/a:
.... Jakie .... rozmiary są odpowiednie ....


Dobrze mieć taki plik, zaraz zapiszę na telefonie.

Ale który rozmiar to do zimowych najlepiej ?

klejsza - Sro Lis 01, 2017 09:54

ja w zeszłym roku zakupiłem na zimę opony bridgestone blizzak lm001. Nie były drogie, 260zł za sztukę bodajże w rozmiarze 195/65 r15. Zrobiłem na nich 10kkm i nie są specjalnie zużyte, i są w miare ciche jak na zimówki
prebenny - Wto Lis 07, 2017 08:53

klejsza mam te same opony i przy deszczu lub o zgrozo śniegu (to są kurfa zimówki...) jest jak na lodzie więc bridgestone stanowczo odradzam. Miał tata letnie - na deszczu bardzo słabo. Mam zimówki - na śniegu masakra. Mam w motorze i też szukam innych opon, bo życie mi miłe.
PressionLife - Sob Lis 11, 2017 12:32

Ja zakupiłem Pirelli 195 / 65 / 15 i jestem bardzo zadowolony :wink:
mocu - Sob Lis 11, 2017 13:43

Obecnie też jeżdżę na w/w Pirelli. Na razie nie ma sniegu, więc trudno ocenić. Poprzednio miałem Good Year Ultra Grip. Były rewelacyjne. Natomiast nie polecam Good Year`a do ciężarówek. Tragedia. W 10 samochodach wszystkie popękały dokoła felgi. Co do letnich, to zdecydowanie Michelin Energy Saver. Na nich miałem spalanie o 1 litr mniejsze niż na Kleberach.
Dziadek - Sob Lis 11, 2017 15:27

Opinie na temat opon zwykle są subiektywne, ale może komuś przydadzą się czyjeś doświadczenia. Jeśli chodzi o zimówki to jeżdżę teraz na Dunlop Winter Sport 5 i jak na moje ponad czterdziestoletnie doświadczenia zza kierownicy to nie ma się do czego przyczepić- Rover idzie na nich wzorcowo i większy śnieg albo lodzik nie robią na nim wrażenia, ale odradzam osobiście Vikingi na których jeździłem trzy sezony. Mimo prawidłowego ciśnienia auto kładło się w zakrętach jak okręt i parę razy musiałem zakładać łańcuchy żeby wyjechać pod górkę.
pietka - Sob Lut 17, 2018 11:03

Miał ktoś z was może Dunlop Sport Bluresponse??
christopher7 - Wto Lut 20, 2018 14:32

Jeździłem na Diamantach RP300 tragedia gorąco odradzam.
Teraz mam Nokiany letnie oraz zimowe. Letnie Nokian WR super. Zimówki Nokian WR G2 moim subiektywnym zdaniem spisują się słabo. Fakt , że zimy w Poznaniu praktycznie już nie ma ale droga hamowania słabsza niż na letnich. ślizga się na kałużach...

prebenny - Wto Lut 20, 2018 17:45

christopher7 ja mam w Maździe 11 letnie Nokiany Hakkapelita i spisują się niebo lepiej niż 2 letnie Bridgestony w roverze więc w sumie to ciekawe. Jak dla mnie najlepsza zimówka to Goodyear Ultragrip i póki co jej nic nie przebiło. Wysoko w moim notowaniu jeszcze Dunlop Winter sport 3d stoi ;P

A teraz testuje Yokohamy W-Drive ale to w clio ii więc ciężko mi porównać, bo już sama masa auta robi sporą różnicę.

christopher7 - Czw Mar 01, 2018 10:14

A jakie jest wasze doświadczenie odnośnie chińskich opon?
Ktoś dłużej na tym jeździł? Przykłady konkretnych "brandów" które się sprawdziły ?

arczi220 - Czw Mar 01, 2018 15:19

Ja jeżdze już tydzień na 195/65R15 MATADOR SIBIR SNOW i naprawde super ciche i komfortowe nie wiem jak na śniegu :) bo go nie mamy.Jestem zadowolony i cena bardzo przystępna.