Zobacz temat - Ubezpieczenie Dopisanie współ własciciela
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Ubezpieczenie Dopisanie współ własciciela

Raptile - Sob Kwi 02, 2011 14:02
Temat postu: Ubezpieczenie Dopisanie współ własciciela
Witam. Pytanko czy bym "płacił" mniej jeśli do swojego R dopisał bym współwłaściciela ( moją mamę) prawo jazdy 20 lat natomiast niema znizek , i ja prawo jazdy 3 lata 20 % znizej no i kierowca podwyzszonego ryzyka ;) .Czy taki zabieg mi sie opłaci ?
szoso - Sob Kwi 02, 2011 14:06

musisz mieć współwłaściciela wpisanego w dowodzie i najlepiej ze zniżkami a tak pupa blada
Pływak - Sob Kwi 02, 2011 21:55
Temat postu: Re: Ubezpieczenie Dopisanie współ własciciela
Raptile napisał/a:
Witam. Pytanko czy bym "płacił" mniej jeśli do swojego R dopisał bym współwłaściciela ( moją mamę) prawo jazdy 20 lat natomiast niema znizek , i ja prawo jazdy 3 lata 20 % znizej no i kierowca podwyzszonego ryzyka ;) .Czy taki zabieg mi sie opłaci ?

Do czasu aż nie ukończysz 25lat masz zwyżki, które co najwyżej mogą Ci się zmniejszać...

maciej - Nie Kwi 03, 2011 10:32

Zależy od ubezpieczyciela.

Musisz pójść i zapytać u tych, którzy Cię interesują, bo każdy ma inne zasady.

Joa - Nie Kwi 03, 2011 12:25

wspolwlasciciela dopiesuje sie po to, zeby korzystac z jego znizek- skoro Twoja mama ma ich mniej jak Ty, to co za interes? ;)
chociaz mozesz sie przejsc i popytac tak jak pisze Maciej- a moze sie uda :) nie mniej ztcp i tak wiekszosc bierze pod uwage obydwu wspolwlascicieli.

dafit - Pon Kwi 04, 2011 16:50

może ci się oplacić, zależy u kogo ubezpieczysz np. w firmie w której jestem agentem (nie będę robił reklamy tej firmie bo jak znam życie nie wolno ,jak coś PW) np. dla osoby powyżej 35 roku życia możesz wyciągnąć 18% zniżki a dla kobiety od 28 r życia 10 % także warto się popytać bo możesz na tym trochę zyskać , ale tak jak wspomniał ktoś powyżej musi być wbity współwłaściciel w dowodzie :wink:
nie

Raptile - Pon Kwi 04, 2011 17:08

dafit, Dawaj pw :D to moze wpadne do łodzi to coś fajnego dla mnie wymyślisz ;P
polofix - Wto Kwi 05, 2011 21:08

z tym ze matka musi byc wlascicielka a ty wspolwlascicielem. czyli musisz conajmniej zmienic dowod rej. najlepiej znajdz tania firme ubezpieczeniowa i tyle. nie znam twojego wieku , bo rozne firmy roznie uznaja zwyzki. np 23/25/27 lat.
proponowal bym znalezienie firmy o nazwie TUW i jest szansa ze ona bedzie najtansza dla mlodego wlasciciela pojazdu.

Pływak - Sro Kwi 06, 2011 15:34

polofix napisał/a:
z tym ze matka musi byc wlascicielka a ty wspolwlascicielem.

Niekoniecznie, wszystko zależy od ubezpieczalni np. PZU akceptuje zniżki współwłaściciela...

Joa - Sro Kwi 06, 2011 19:13

polofix napisał/a:
z tym ze matka musi byc wlascicielka a ty wspolwlascicielem.

po raz 3 jestem w dowodzie wpisana jako pierwsza i caly czas korzystam ze znizek osoby wpisanej na drugim miejscu- przy czym zazwyczaj korzystam z roznych TU w zaleznosci od ceny czy innych warunkow ktore mi sie podobaja badz nie. zawsze mialam liczona znizke za bezszkodowosc drugiego wlasciciela i swoja zwyzke za wiek, plus oczywiscie inne opcjonalnie (za platnosc w ratach/kontynuacje/wiek itp)

kalkulacje zawsze robie w roznych multiagencjach ubezpieczeniowych (ich oferty miedzy soba rowniez potrafia sie bardzo roznic) ale nie spotkalam sie, zeby znaczenie miala kolejnosc wpisow w dowodzie rejestracyjnym.
kwestia konkretnego TU.

proponuje, zebys najpierw sprawdzil oferte w roznych wariantach (tj. jeden wlasciciel/dwoch, wpisani w takiej czy innej kolejnosci) a dopiero potem rozwazaj zmiany, bo jak sie domyslam to i zawracanie glowy z bieganiem do wydzialu komunikacji, a pewnie i bez oplaty sie nie obejdzie ;)

istotne o tyle, ze Twoja mama jak sam mowisz nie ma znizek za bezszkodowosc, a jedynie moglaby dostac jakies inne. sam pewnie juz tez jakies masz majac samochod iles lat (o ile nie miales szkod, bo jesli miales to i tak kaplica ;) ).