Zobacz temat - [MGF 1.8 120KM 1999r] Sprzęgło się dziwnie ślizga
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF 1.8 120KM 1999r] Sprzęgło się dziwnie ślizga

Mad - Nie Kwi 03, 2011 15:14
Temat postu: [MGF 1.8 120KM 1999r] Sprzęgło się dziwnie ślizga
Witajcie, mam problem ze sprzęgłem. Zaczęło mi się dziwnie ślizgać, na niższych biegach jest ok, na 5 kiedy jade 110-120km/h i wciskam mocno gaz, obroty idą w góre a samochod powoli przyspiesza, tak jak by nie zazębiał tego sprzęgła. Ale dzisiaj wracając do domu, sprzęgło zaczęło nagle normalnie pracować na wszystkich biegach, po czym po kilkakrotnej zmianie przełożeń w celu sprawdzenia o co chodzi, objawy wróciły.

Sprzęgło nie śmierdzi, biegi wchodzą normalnie, z pedałem jest wszystko ok.
Sprzęgło do wymiany czy coś innego? Trzeba wymieniać kompletne sprzęgło czy sama tarcza i docisk?

Prosze o pomoc,
Mad.

automechanik - Nie Kwi 03, 2011 17:55

Spróbuj wymienić płyn i odpowietrzyć. Może to być spowodowane zanieczyszczonym płynem.
Sprawdż jeszcze czy nie masz wcieku oleju z uszczelniacza wału silnika, choć jest małe prawdopodobieństwo zaolejenia okładzin bo olej będzie uciekał po wewnętrznej stronie koła zamachowego.
Sprzęgło możesz sprawdzć również na postoju uruchomić silnik, wcisnąć pedał sprzęgła włączyć najwyższy bieg, zaciągnąć ręczny dodać gazu i puszczać pedał, silnik przy sprawnym sprzęgle zgaśnie. Oczywiście próba bardzo stresująca dla sprzegła.
A co do wymiany czy wszystko raczej tak tarcza napewno a docisk - sprężyna talerzowa(słoneczko) słabnie i zmniejsza się siła docisku. Nie wspomnę o łożysku wyciskowym.

[ Dodano: Nie Kwi 03, 2011 17:55 ]
Siłownik na skrzyni też może się blokować , z pedałem jak piszesz jest ok więc pompka pewnie dobra ale nie zaszkodzi wymienić jak pisałem płyn.

Mad - Nie Kwi 03, 2011 21:57

A jakie są typowe objawy skończonego sprzęgła poza tym że się slizga?

[ Dodano: Nie Kwi 03, 2011 21:57 ]
Niestety, zrobiłem próbę o której napisałeś, przy powolnym puszczaniu sprzęgła zaczyna się ono ślizgać :/ Natomiast przy szybszym puszczeniu oczywiście gaśnie.

Czyli co wymieniać, tarcza sprzęgła, co jeszcze? Nie chce się na razie za bardzo ładować w koszta.. Czy koniecznie całe sprzęgło?

automechanik - Pon Kwi 04, 2011 09:34

Sama tarcza wystarczy, jeśli docisk nie jest przegrzany i płaszczyzna przylegania równa.
Sprzęgło jako całość może mieć już mniejszą trwałosć

Mad - Pon Kwi 04, 2011 11:55

znalazłem kompletne sprzęgło w przyzwoitej cenie wiec chyba wymienie całosc, dzieki za pomoc :)