Zobacz temat - [R827 Coupe ''93] Termometr zewnętrzny - gdzie jest ???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R827 Coupe ''93] Termometr zewnętrzny - gdzie jest ???

lestat192 - Pon Kwi 04, 2011 12:27
Temat postu: [R827 Coupe ''93] Termometr zewnętrzny - gdzie jest ???
Witam :grin:
Mój problem polega na tym że miałem lekkiego dzwona w swoim galeonie i musiałem wymienic cały przedni zderzak,od tego czasu na panelu klimatyzacji jak przekręcę kluczyk miga mi i piszczy ERROR (gasnie on po około 10 sekundach) ale nie mam wskazan temperatury zewnetrznej,cały czas pokazuje mi 10 stopni,bez względu jaka temperatura jest na zewnątrz,pozatym wszystko działa OK.
Czy wie ktoś może gdzie jest umiejscowiny termomert ,może uszkodzili mi go Fachowcy :cry:podczas naprawy zderzaka.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź...

Marrkus - Pon Kwi 04, 2011 20:19

Co prawda dal auta z silnikiem KV6 ale możliwe że nie różni się znacznie od twojego



Tomek1212 - Pon Kwi 04, 2011 20:55

Jest tak jak na rysunku, tyle że zbyt jasny to on nie jest.
Czujnik znajdziesz pod zderzakiem w okolicach prawego halogena. Jest przykręcony jedną śrubką, a wiązka łączy się gdzieś w okolicach przedniego prawego reflektora (nie halogena).

blue827 - Sro Kwi 06, 2011 22:10

z tego co w necie przeczytałem:

po włączeniu zapłonu , poczekać aż na wyświetlaczu zniknie 'Err' i przestanie piszczeć (ok 20 sekund).
Wcisnąć AUTO , następnie OFF. System zacznie się diagnozować, po czym podświetli odpowiedni przycisk:

FACE - in car temperature sensor
FACE/FEET - ambient temperature sensor
FEET - evaporator sensor
FEET/SCREEN - coolant temperature sensor
DEFROST - air temperature mode motor
REAR SCREEN HEATER - air distribution mode motor
ECON - sunlight sensor

lestat192 - Sro Kwi 13, 2011 11:12

..dziękuje bardzo za pomoc..usterka zlokalizowana i naprawiona (okazało się ze pod zderzakiem był przecięty jeden z przewodów zasilających termometr.naprawiłem go wszystko wróciło do normy !! !)..jeszcze raz dziękuje za pomoc.. :mrgreen:
..pozdrawiam wszystkich Rover-kowiczów..