Zobacz temat - [L-series po 00'] Remap bez przepływki & Dual mapping
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [L-series po 00'] Remap bez przepływki & Dual mapping

Remigiusz - Sro Kwi 06, 2011 13:08
Temat postu: [L-series po 00'] Remap bez przepływki & Dual mapping
Witam,
Wyczytałem ze Anglicy gdzieś od końca 2009 roku robią Chip tuning w 25/45/ZR/ZS modelach po 2000-2004 roku, z mapami ze już nie trzeba przepływki :shock:

Co bardziej ciekawe można w tedy ja całkiem wywalić do kosza, spalanie nie wzrasta się trochę obniża i lepszy od dołu się staje Rover :wink: Brak kopcenia itd.

Ale co lepsze to jest Dual mapping :razz: Polega to na tym ze mapa podstawowa oraz awaryjna (czyli tak jak przechodzi komp w tryb awaryjny) tak zostaje przerabiane ze ma sie max moc i program Eco :wink:

Działa to w ten sposób ze montują sobie włącznik które podaje napięcie na przepływke lub je odcina. W tedy kom przechodzi na mapę podstawowa, ktoś jest mapa Eco w tym przypadku. Odcięcie paliwa następuje np powyzej 3000rpm, sygnał od przeplywki jest pobierany, największy moment obrotowy jest na samym dole i spalanie mamy ok 5 litrów/sto :wink:

Druga mapa jest jak sie wyl. przepływke, czyli jak by awaryjna która daje najwięcej mocy. Spalanie wzrasta na normalny poziom tych 6litrow, brak kopcenia i co ciekawe można kręcić do 5000rpm i brak tez pojawienia się "Check engine" :wink: Komputer cale dane pobiera tylko z map sensora w tedy tak jak w SDI :wink:

Nie wiem jak te mapy jako hexy dostać ale chce to mieć :mrgreen: Mozę ktoś coś wie albo znal by jakiegoś tunera co by takie coś potrafił wykonac :wink:

Krzysi3k - Sro Kwi 06, 2011 17:19

Ciekawe, hm... Ile za taką przyjemność niby chcą? Mimo że ja już nie będę majstrował ;)
Remigiusz - Czw Kwi 07, 2011 15:52

Krzysi3k, Nie wiem jakiś jeden warsztat przy tym robił żeby takie mapy stworzyć. W najgorszym wypadku trzeba będzie do Anglii podskoczyć :mrgreen: Zgrać to raz i potem klona zrobić :wink:

[ Dodano: Czw Kwi 07, 2011 15:52 ]
Ok, hexy wysyłają tez i koszty za takiego coś 80 Fontów :wink:

borek88 - Czw Kwi 07, 2011 16:16

80funtow mozna sie zrzucic tylko kto nam to wgra ewentualnie lekko zmodyfikuje
moze goodhope?? i tak chce sie do niego wybrac i tak wiec z taka mapa jakby dalo to chyba lepiej.
chcialbym wlasnie tak ze eko i te 5litrow wtedy krece go tak do 2,5tys wiec to 3 byloby oki
a druga mapa wykrzesana na maxa czyli zeby jeszcze poprawic ten porogram angoli juz po dane pojedyncze auto
Remi55, mozesz takie cos zalatwic za te 80f?? da sie to kopiowac
jak sie znajdzie z 4 chetnych to grosze wyjdzie i najwyzej wczesniej skontaktuje sie z goodhope czy da rade to wgrac u niego i zmodyfikowac ewentualnie

Remigiusz - Czw Kwi 07, 2011 17:11

borek88, Po co goodhope i po te mapy jeszcze modyfikować?? Bo tych mapach masz 140KM jak jeździsz bez przeplywki :!: :?:

Ja mam chipy programowane od MG ZR te z Niemiec i Adi_mistru mi je klonował jak ktoś chce on je ma. I ja to raczej zlecę Adi niech je z klonuje :wink:

Tylko najpierw muszę dostać te mapki od ZR żeby chłopakom to UK przesłać mailem :wink:

[ Dodano: Czw Kwi 07, 2011 17:11 ]
Przydały by sie jeszcze dwie takie kości pamięci żeby mieć wszystkie mapy i bym je po kolei wypróbował :wink:

Krzysi3k - Czw Kwi 07, 2011 17:53

140 KM? Samym chipem? To ile u mnie by było :o
Ale to trochę sporo jak 140 KM samym chipem :/ HGFa można dostać...

Remigiusz - Czw Kwi 07, 2011 18:35

Czy ja wiem czy dużo Anglicy na forum piszą ze max można 160km na samym chipie wyciągnąć :mrgreen:

Te 140KM wyczytałem od tego faceta co to oferuje ale czy naprawdę tyle jest to nie wiem :wink: Dostaniemy protestujemy :razz:

Pływak - Czw Kwi 07, 2011 18:42

O tym, że na "angielskim forum" piszą różne rzeczy to już wie chyba każdy szkoda, ze nikt tego nie widział :lol: A mapy bez przepływki to nie nowość no chyba, że w l-serii...
Remigiusz - Czw Kwi 07, 2011 19:04

Ja to jakoś przez przypadek znalazłem:
http://www.google.at/sear...lient=firefox-a

W sumie pierwsze 7 artykułów opisują to wszystko :wink:

borek88 - Czw Kwi 07, 2011 22:44

prawde mowica to ololice 140KM i 330Nm to max co bym chciał wiec jak cos to ja sie pisze na to! tylko jak mi to adi wgra jak on na drugim koncu polski mieszka prawie;/ wiec dlatego pomyslalem o good i jakos nie znam sie w materi tuningu na tyle by robic wywody ale jakos chip pod dany model bardziej mi pasuje.
tym bardziej ze mam inne wtryski dolot egr i kata wywalonego wiec nie ma to jak program indywidualny a nie uniwersal do silnika tym bardziej przy takich 140km bo te 115od MG to na lajcie mozna wgrywac w ciemno
no wlasnie;
Remi55 napisał/a:
Ja mam chipy programowane od MG ZR te z Niemiec i Adi_mistru mi je klonował jak ktoś chce on je ma.

to orginal od zr czy jakis troche zmodyfikowany??
jak ci on te mapy ladowal do kompa?? musiales byc osobiscie??

Remi55 napisał/a:
montują sobie włącznik które podaje napięcie na przepływke lub je odcina

tylko teraz pytanie czy majac odpalone auto mozna przelacznikiem zmieniac mape czy trzepa na zgaszonym/zaplonie

Remigiusz - Czw Kwi 07, 2011 22:53

Naczytałem się trochę na forum i granica L-series jest jakieś 150KM potem robią się problemy i dochodzi do HGF jak pisze Krzysi3k :mrgreen:

Najbardziej podoba mi się cytat gościa z Portugalii:
Cytat:
i have sdi injectors,egr off,remap mafless ,20.2psi on original turbo,panel filter pipercross...
should have +-150bhp and 310nm


Te moje maki nie są zwykle od ZR, bo dają 120KM i wyższy moment obrotowy od dołu :wink:

Prawda jest taka ze ja Adiem wysłałem kompa razem z chipami i mi wlutował podstawki :wink: Problem jest taki ze jego sprzęt umie tylko odczytać chipy a ze robi nam komputer pokładowy nie ma czasu na budowę programatora :sad: Ale mam kumpla z Niemiec co mi to nagra na Chipy następne :wink:

Czy ja wiem czy jest sens robić indywidualny jak się może chce uzyskać magiczna granice 150KM to sadze ze tak, inaczej to raczej nie ma sensu. :wink: JA chce zrobić sobie teraz tak ze do obecnego ECU do 45 wlutuje sobie kolejne podstawki i tam wsadzę ze chipy z UK, a na drugim ECU będę miał te Chipy od ZR++ :mrgreen:

adamsky - Czw Kwi 07, 2011 23:55

Remi55,
jak będziesz miał wieści ile to w sumie będzie wynosić dla "Kowalskiego" to daj znać, bo jestem zainteresowany.

borek88 - Pią Kwi 08, 2011 16:20

Remi55 napisał/a:
150bhp and 310nm
troche malo nm w porownaniu do bhp
jakby nie bylo to dla mnie 330nM to granica max pewnie 310 tez mi wystarczy przy ponad 140KM:D
Remi55 napisał/a:
Ale mam kumpla z Niemiec co mi to nagra na Chipy następne :wink:
ile za takie chipy?? bo rozumie ze znimi bym musial dopiero jechac np do adiego tak??
Remi55 napisał/a:
JA chce zrobić sobie teraz tak ze do obecnego ECU do 45 wlutuje sobie kolejne podstawki i tam wsadzę ze chipy z UK,

ile na jednym ecu dieslowskim (nie zadne swinki itp tylko na orginale) mome miec map??
zawsze myslalem ze tylko jedna

Remigiusz - Pią Kwi 08, 2011 17:12

borek88, Mi tam nie chodzi o moc tylko raczej o to ze jest możliwość nie mieć przeplywki i modus ECO-Drive z przeplywka :wink:

No a naszym kompie sa dwa chipy które sterują tym wszystkim :wink:

Przeglądałem sobie te moje mapy ZR++ w porównaniu z orig. od 25 i różnica jest taka ze bardziej podkręcone są :mrgreen:

Nie wiem ile za takie chipy ja je może dla siebie za free dostane :mrgreen: Ale raczej groszowa sprawa to będzie coś 5-10€ myślę za takie chipy :wink: No mi ten chlopak to nagra, znaczy sie mapę na chipa którego tylko trzeba będzie wsadzić :wink:

Ale jak na razie czekam na te mapy :wink: Po coś zero odpowiedzi jak na razie od tego faceta :evil:

borek88 - Pią Kwi 08, 2011 22:25

to j
Remi55 napisał/a:
jest możliwość nie mieć przeplywki i modus ECO-Drive z przeplywka

wiem ze ostatnio malo spie ale cos albo slabo kumam albo cos slabo to tlumaczysz;/
bo tak nie miec przeplywki (rozumie ze albo wywalic calkowicie i wstawic rure gladka albo wypiac wtyczke) ale po chwili jak to mowisz eco-drive musi kozystac z przeplywki.
czyli;
przeplywka ma zostac normalnie wpieta a ecu sam wie ze ma jej nie widziec?? a na eco-drive widzi przeplywke??
ta kostke wlutuje mi pozadny elektryk samochodowy?? jest w okolicy taki nie mlody jakis gosc co jest elektrykiem ale tez lubi tuning mial escora rs2000 na 1/4 ma teraz nissana s13
moze on mi to wlutuje
ile kostek chip (2??) bedzie przy tym co planujesz z uk. sciagnac?? czyli te 80funtow na kilku chetnych (ja sie pisze, adamsky8811, moze tez pewnie chociaz jeden ktos tez sie znajdzie) i gdzies 5-10oiro za kostke z wgraniem mapy od łepka tak??
i jak tak ogarniasz to mg.uk to powiedz czy cos pisza o przelaczaniu eco/max moc w czasie jazdy?? czy trzeba na wylaczony silniku lub samym zaplonie.
kiedy bedziesz latwil taka mape bez przeplywki??

Remigiusz - Wto Maj 31, 2011 02:00

Jak na razie brak odpowiedzi z Anglii w sprawie tego, dlatego wydaje mi się ze nic z tego nie będzie :neutral:

Myślę nad zrobieniem emulatora do przeplywki z pomocą map-sensora jak to sobie odczytuje Ecu w SDI :wink: Mysle nad kupnem tego OBD-Testera z firmy Ötzen mobydic 3200 :wink: Odczytuje wszystkie wartości nam potrzebne: RPM, cisnienie, ilość powietrza :wink:

Oglądałem sobie jeszcze tabele z ciśnieniem i porównałem trochę z przeplywka i prawie taki same wartości ma. Przyplwyka pracuje w zakresie wolne obroty 1Volt do max przepływ powietrza przy 4,5Volt :wink:

Map Sensor pracuje od zero cisnienia przy 1,87Volt do 1,25bara przy 4,2Volt :wink: Ciekawe co by bylo jak by sygnał map sensora od razu na sygnał przeplwyki podał :razz:

Niestety nasza przeplywka ma jeszcze 5 Pin który odczytuje temp. powietrza które przepływa :razz: Wiec wydaje mi sie ze zepsuta przeplywka ma raczej dobry czujnik temp. powietrza jeszcze :wink:

Po malu wydaje mi sie naprawde ze ten MAFAM od Rover-Rona co kupiłem to nic więcej jak rezystor logarytmiczny i tyle :wink: Bo jak przeplywka pada do się podkręcą pokrętłem i w tedy sygnał się zwiększą, czyli nic innego nie robi jak wzmacnia sygnał slaby.

Bo jak padnie całkiem przeplywka to przy max. przepływie nie wypuści sygnału 4,5V do Ecu tylko zaniżoną wartość :neutral:

[ Dodano: Wto Maj 31, 2011 02:00 ]
================================================
================================================
================================================

Mam jak ktoś chce jeszcze inne modyfikowane mapki do IDT :razz: :razz:

W ofercie mam te lekko modyfikowane mapki od ZR co maja 120-125KM
I dostałem teraz inne mapki co według WinOLS maja większe wartości niż te od ZR'a ale ile kucyków dają to nie wiem :neutral:

Jak ktoś chce na probe nie się zgłosi :wink:

Raptile - Pią Wrz 09, 2011 16:04

up
Remigiusz - Pią Wrz 09, 2011 16:08
Temat postu: Odnawaim temat mafless remapu
:!: :!: Odnawiam temat :!: :!:

Dostałem dziś ofertę na gotowa mapę dla mafless remapu za mogę ja dostać, ponieważ kolega z UK nie chciał mi tamtej przerobić wiec gość z Włoch mi za oferował ze mi jego map da bo sam u niego robił i za pol cenny mi ja da :wink:

Plusy tej mapy sa ze przy wtryskach od SDI jest mniejsze kopcenie i można z i bez Maf śmigać. Po drugie z SDI wtryskami możemy osiągnąć 160KM :wink:

Jeżeli jest ktoś chętny na współfinansowanie to odpisuje i bierzemy mapę :wink:
Wystarczy żeby już było 4 osoby :mrgreen:

Krzysi3k - Pią Wrz 09, 2011 20:14

Remi55, a bez wtrysków SDi?
Bo moje mapy mi teraz całkowicie odpowiadają, ale wyeliminowanie przepływki w najbliższej przyszłości (kiedy mi zacznie padać) to całkiem fajna perspektywa :)
Na ile KM i NM mogę liczyć? I jaka krzywa wykresu?

Remigiusz - Pią Wrz 09, 2011 22:12

Krzysi3k, Bez wtrysków tez się da, będzie jeszcze mniej kopcił :wink: Na ile można liczyć to nie wiem ale wydaje mi się ze coś na 130-135km na pewno bo z wtryskami mówił mi gość ze spokojnie 160km wychodzi bo hamowali :wink:

Musze jego wykres poszukać bo wiem ze gdzieś miał :wink:

[ Dodano: Pią Wrz 09, 2011 22:12 ]
Robie listę:

1. Remi55
2. Chris83

Krzysi3k - Pią Wrz 09, 2011 22:14

No ja też się mogę pisać :)
To wystarczy zmienić kostkę, tak?
Bo podstawki mam już wlutowane :)

Remigiusz - Pią Wrz 09, 2011 22:27

Krzysi3k, Dokładnie kostki nagramy sobie, bo jest firma na allegro co im wysyłasz mailem co ma na nich być i oni tobie gotowe kości przysyłają :wink:

Wkładasz kostki i that's it :wink:

1. Remi55
2. Chris83
3. Krzysi3k

borek88 - Pią Wrz 09, 2011 23:55

tez sie bym pisał tylko nie znam nikogo kto mogłby mi je wrzucic do ecu

[ Dodano: Pią Wrz 09, 2011 23:55 ]
ja nie mam podstawki

Remigiusz - Pią Wrz 09, 2011 23:58

borek88, podstawki kupić na allegro i dać sobie wlutować. Mi to zrobił facet w Sat-Serwisie za 20zl :wink:
borek88 - Sob Wrz 10, 2011 18:20

Remi55 napisał/a:
Sat-Serwisie

czym oni sie zamuja?? to musi byc jakis tuner czy elektronik da rade??

azer - Sob Wrz 10, 2011 19:06

Remi55, czyli w skrócie, 50€ do podziału na ilość chętnych. Potem te mapy co otrzymasz wysyłasz do nas, my do kolesia z allegro? Otrzymujemy gotowe kości. Następnie idziemy do elektryka z kostkami i ecu do wlutowania podstawek i wkładamy kości i thats it? :P Odpowiedniego elektryka w Poznaniu napewno znajdę.

podstawki rozumiem, że są po to, aby w razie niezadowolenia 'klienta' można było wstawić sobie spowrotem stare klocki? mniej więcej takie? http://allegro.pl/podstaw...1769394176.html

Jeżeli tak to bym tez sie pisał. Tylko znajdź proszę ten wykres, aby wiedzieć na co się piszemy :) No i może temat opisujący, poczytam sobie co i jak.

więc

1. Remi55
2. Chris83
3. Krzysi3k
4. Azer

Krzysi3k - Sob Wrz 10, 2011 20:11

azer, dokładnie :)
Możesz wtedy wsadzać i wyjmować chipy, bez przelutowywania ciągłego ;)

Remigiusz - Sob Wrz 10, 2011 20:52

azer, chodzi dokładnie o takie podstawki: "PLCC32" wpisz na allegro
http://allegro.pl/x-podst...1801979963.html



i do podziało jest 100€, czemu 50€ :?: :wink:

Mogę tez zrobić tak ze mogę wysłać do firmy i potem wam listem powysyłać było by może taniej :wink:

borek88, naprawa RTV oraz Satelity :wink:

azer - Sob Wrz 10, 2011 21:26

Remi55 napisał/a:
i do podziało jest 100€, czemu 50€ :?: :wink:

Remi55 napisał/a:
Dostałem dziś ofertę na gotowa mapę dla mafless remapu za 100€ mogę ja dostać, ponieważ kolega z UK nie chciał mi tamtej przerobić wiec gość z Włoch mi za oferował ze mi jego map da bo sam u niego robił i za pol cenny mi ja da :wink:
myślałem że połowa tej 100wy. Trochę dziwnie to zdanie skonstruowałeś ;)

Remi55 napisał/a:
Mogę tez zrobić tak ze mogę wysłać do firmy i potem wam listem powysyłać było by może taniej :wink:
też o tym myślałem, pewnie dużej różnicy nie będzie, ale przy zamówieniu kilku sztuk może ujdzie coś utargować
Remigiusz - Nie Wrz 11, 2011 01:31

azer, Za pol cenny czyli 100€ po ta mapa co najpierw chciałem kosztuje normalnie 220 Funtow :mad:

[ Dodano: Sob Wrz 10, 2011 22:25 ]
Nie mam od gościa wykresu ale znalazłem od innego faceta na tych samych mapach.

Oczywiście wszystko seria tylko remap na mafless :wink:

Niebieskie jest moment Nm
Zółte jest moc KM





[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 01:31 ]
Dostałem taki wykres jeszcze jak to wygląda bo wtryskach od SDI :mrgreen:


153km i jakieś 357Nm :razz:

borek88 - Nie Wrz 11, 2011 12:52

1. Remi55
2. Chris83
3. Krzysi3k
4. Azer
5. borek88


Remi55 napisał/a:
Dostałem taki wykres jeszcze jak to wygląda bo wtryskach od SDI :mrgreen:


153km i jakieś 357Nm :razz:


troche duza gorka;/ ciekawe co na to sprzegło
tez tego ostatniego wykresu robił cos ze sprzegłem?? moze wiesz??

Remi55 napisał/a:
ogę tez zrobić tak ze mogę wysłać do firmy i potem wam listem powysyłać było by może taniej :wink:


dobre wyjscie
pozniej euro na złotowki + koszty wgrania map i na 5dzielimy (moze ktos sie zgłosi to na wiecej) i doliczysz za list polecony kazdemu komu wyslesz i jest tanio bo to wyjdzie po około 100zł
wiec warto bedzie sie na hamownie bujnac

Krzysi3k - Nie Wrz 11, 2011 14:15

Szkoda, że ja juz 800 zł na chipa wydałem :P

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 14:15 ]
Kurde, Remi... Weź dokładnie przeanalizuj ten wykres... Ten drugi z Mafless mode w ogóle dołu nie ma !!

Alexi - Nie Wrz 11, 2011 14:28

1. Remi55
2. Chris83
3. Krzysi3k
4. Azer
5. borek88
6. Alexi

Podstawki już zamówione majstra znalazłem już dużo wcześniej ;-) Będzie się działo ;p

Potem gotowymi chipami można ewentualnie pohandlować na alledrogo. :D

borek88 - Nie Wrz 11, 2011 22:07

Remi55, jest mozliwosc zeby w te podstawki wsadzidz kosc z zwykłymi lub mniej hardcorowymi mapami?? czy jak wyciagna mi orginalna kosc z ecu wsadza podstawki pod kosci od ciebie to te orginalne bede mógł wrzócic w razie potrzeby??
Remigiusz - Nie Wrz 11, 2011 23:46

borek88, no tak potem jak będziesz miał podstawki będziesz mógł sobie wkładać chipy jakie chcesz i jakie mapy. Czyli orig chipy z normalnymi mapami lub moje mapy od mg 115 albo ten mapy co zakupimy :razz: Do wyboru do koloru jak będzie pasowało :wink:

W sumie jest nasz 6 osób wiec już 66zl/osobę :wink:

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 22:12 ]
A co do wykresu to ja tym wykresy nie wierze bo dopiero wyjdzie jak ja się wybiorę na hamownie :mrgreen: wygląda jak w Paint'cie rysowane :razz:

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 23:46 ]
Wyśle do was jutro PW o danych konta na przelew. Jest nasz 6 osób i po tym kursie euro teraz wychodzi 70zl / osobę :neutral: Dobrze by było dostać kasę pod koniec tygodnia jeżeli to mozliwe :?: Żeby mieć te chipy przed 24. i bym mógł je przetestować na hamowni :?:

Ok :?:

Aha co do nagrywania to kurcze nie mogę tej firmy odszukać :neutral: Mial by ktos namiary jakieś przez allegro :?:

borek88 - Pon Wrz 12, 2011 06:24

Remi55 napisał/a:
Aha co do nagrywania to kurcze nie mogę tej firmy odszukać :neutral: Mial by ktos namiary jakieś przez allegro :?:


ja nie stety nie słyszałem o takiej firmie:/

Alexi - Pon Wrz 12, 2011 11:36

Ja chyba mógłbym programator skołować. Ale jeśli się to robi pierwszy raz to więcej z tego złego będzie niż pożytku. ;-) trzeba poszukać kogoś kto to robi na codzień.
Remigiusz - Pon Wrz 12, 2011 13:29

alexi, Wkładasz chipa i ustawiasz tylko jak ma programować i jedzie z koksem :mrgreen: Ja popytam się jeszcze u mnie w mieście może ktoś takie cudo ma i bym tylko chipy zakupił i by było. Bo nie wierze żeby w mieście co ma 10.000 mieszkańców nikt programatora nie miał :mrgreen:

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2011 13:25 ]
Wiec firmę w sumie znalazłem :razz:

http://www.elpu.pl/12201/index.html

W sumie oni mogą chipy zamówić od razu, a cennik jest taki:
1 sztuka 10zł
2 sztuki 15zł
3 sztuki 20zł
więcej 30zł / godzinę

koszt wysyłki 7.5zł

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2011 13:29 ]
Druga sprawa to taka ze chip kosztuje ok ~10zl/sztukę :neutral: Czyli trzeba liczyć 20zl za osobę za dwa chipy :wink:

Ale jeszcze się popytam u mnie w mieście :wink:

Alexi - Pon Wrz 12, 2011 13:30

30zł / godzinę ?? ?????? Jakby nie rozumiem :D
Remigiusz - Pon Wrz 12, 2011 13:37

alexi, Tez tego nie kumam o co z tym chodzi :mrgreen: Trzeba będzie zadzwonić i się dopytać :wink:

Nam trzeba 12 sztuk zaprogramować :wink:

Alexi - Pon Wrz 12, 2011 13:41

W teorii 12 . A ja sam bym chciał 6. 2 kości na zwykłe 2 na medium i 2 na hard ;-)
Remigiusz - Pon Wrz 12, 2011 14:16

alexi, No jeszcze inny tez chcą mieć jak ty :razz: . Ja teraz mowie tylko o tych głównych mapach co kupujemy :razz:

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2011 14:16 ]
Ja dwie kości na zwykle masz już w środku wiec trzeba tobie tylko 4 kości :razz:

azer - Pon Wrz 12, 2011 15:27

O jaki typ kości pytać przy usłudze, bo w Poznaniu, myśle że coś się znajdzie.

np
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2064287.html :?:

borek88 - Pon Wrz 12, 2011 16:07

Remi55, a to te moje kosci co wyciagna beda sie nadawac do wsadzenia w podstawki??
mORGAN - Pon Wrz 12, 2011 16:25

Teoretycznie lutowanych wcześniej chipów nie powinno się wsadzać. Teoretycznie :razz:

1. Remi55
2. Chris83
3. Krzysi3k
4. Azer
5. borek88
6. Alexi
7. mORGAN

borek88 - Pon Wrz 12, 2011 16:28

o i kolejny chetny:D zawsze to taniej wyjdzie
Krzysi3k - Pon Wrz 12, 2011 17:49

Poczekajmy jeszcze parę dni, może więcej chętnych będzie.
Remi, to będa tam dwie mapy?
Można będzie przestawiać? Jak to ma wyglądać?

azer - Pon Wrz 12, 2011 18:10

Krzysi3k, przeczytaj pierwszy post tematu :)

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2011 18:10 ]
zamiast odłączać przepływkę, można skombinować przełącznik np taki jak angole


Krzysi3k - Pon Wrz 12, 2011 18:16

azer, no tak :D
A taki przełącznik to bajecznie prosta sprawa, wystarczy wpiąć się w + idący do przepływki i pociągnąć do kabiny, zrobić przełącznik i mamy :D
Tylko pytanie, czy przepływke trzeba wyłączać na wyłączonym zapłonie? Tzn. pewnie można i na włączonym, ale czy jest to bezpieczne ;)

azer - Pon Wrz 12, 2011 18:35

ja jak montowałem DIGIMAFAM od Adiego, to miałem przerwany kabelek sygnału i mi się włączał i rozłaczała przepływka i nic sie nie stało :P

na forum uk jeden z użytkowników tej mapy napisał tak
Cytat:
the only problem i have come across, is that sometimes the system will not switch "on the go", im not sure why, but it seems if the car is in motion it can sometimes fail to change. At idle it seems fine.

Remigiusz - Pon Wrz 12, 2011 22:35

To dobra poczekam jeszcze kilka dni :wink: Deadline będzie do piątku :wink:

Co do map bo widzę każdy chce mieć tez te moje Zr++ 115 mapy :wink: zadzwonię jutro do tej firmy i się zapytam ile to będzie kosztowało suma summarum :wink:


jak coś to proszę poprawić :wink:

mORGAN - Pon Wrz 12, 2011 23:35

Czy ZR++ różni się znaczenie od map 113KM?
Remigiusz - Pon Wrz 12, 2011 23:42

mORGAN, Niby nie, są to mapy 113 trochę modyfikowane ze lepszy dol maja i kilka koni więcej.
Alexi - Pon Wrz 12, 2011 23:51

1. Remi55 - mafless
2. Chris83 - mafless + ZR++
3. Krzysi3k - mafless
4. Azer - mafless + ZR++
5. borek88 - mafless + ZR++
6. Alexi - mafless + ZR++
7. mORGAN - mafless

No ja już kasiorę przelałem ;-)

Remigiusz - Wto Wrz 13, 2011 21:46

zero zero zero
RUDiCK - Sro Wrz 14, 2011 10:18

kurcze panowie, to ja chyba tez bym sie na takie mapki zapisal :razz: , jesli oczywiscie wam pasuje :) , co prawda jeszcze sie nie bawilem w takie rzeczy, ale mozna by sprobowac, na elektronice sie znam wiec wylutowac i wlutowac kosteczki to se sam zrobie. Tylko pytanko czy wy tez kosci bedziecie zamawiac czy sobie samemu we wlasnym zakresie trzeba zalatwic i jesli tak to jakiego typu sa te uklady chodzi mi o oznaczenie?
Chris83 - Sro Wrz 14, 2011 10:26

PLCC32 x2 na podstawkach, żeby można było sobie ewentualnie cofnąć do stanu poprzedniego lub włożyć wersję 115 ZR++
Remigiusz - Sro Wrz 14, 2011 10:33

Witam, dostałem odpowiedz o tej firmy ELPU :razz:

Koszt programowania za wszystkie (22szt) 50zł+vat

RUDiCK - Sro Wrz 14, 2011 11:31

Remi55 to ja bym sie pisal na to, czyli w sumie gdybym chcial mafless i Twoje ZR++ to bym musial wziasc 4 kosci dobrze rozumiem? napisz tylko ile by mnie to dokladnie wyszlo i ewentualnie na jakie konto mam kase przelac. Acha i podstawki jak by dalo rade tez bym wzial.
Moj mail: rudick@op.pl

[ Dodano: Sro Wrz 14, 2011 11:31 ]
Chris83 napisał/a:
PLCC32 x2 na podstawkach, żeby można było sobie ewentualnie cofnąć do stanu poprzedniego lub włożyć wersję 115 ZR++


O ile sie orientuje to PLCC32 to rodzaj obudowy danego ukladu scalonego a mi chodzi o oznaczenie samego scalaka czyli jaki to Flasch lub EPROM (bo to raczej jakis tego typu uklad bedzie).

Remigiusz - Sro Wrz 14, 2011 11:38

zero zero zero
[ Dodano: Sro Wrz 14, 2011 11:38 ]
RUDiCK, AM29F010B-70JE

Chris83 - Sro Wrz 14, 2011 14:51

Poszło :smile:

A tak sobie myślę: są dwie kości to za co odpowiada jedna a za co druga? Czy można skonfigurować sobie np:
1) ECO np 101 lub 115KM
2) MAFLESS ≈130KM ?

Alexi - Czw Wrz 15, 2011 12:01

To odpada. Żeby ruszyło obydwie kości muszą być od jednego programu.
Remigiusz - Pią Wrz 16, 2011 13:10

Sa dwie mapy bo jest wartość high na jednej i low na drugiej a tylko obydwa razem pracują ze sobą. Teoretycznie by można było zrobić jakiś przełącznik i wsadzić większą kość ale za dużo zabawy z tym tak jest łatwiej :wink:
Raptile - Pią Wrz 16, 2011 13:13

status Gold
Remigiusz - Pią Wrz 16, 2011 23:39
Temat postu: Montaz chipow + podstawki
Opis montażu chipów w ECU do IDT

• Odkręcamy najpierw 4 śruby Torx


• Otwieramy górna pokrywę komputera, trochę trudno to idzie bo klej szczelny trzyma. Na żółto w kółku mamy te nasze chipy które trzeba będzie wylutowac




• kupujemy podstawki 2x PLCC32


• Wylutowane chipy z ECU


• Lutujemy podstawki do ECU i wkładamy chipy. Opisane który chip high a który low.



• Montujmy ECU do auta i patrzymy przy przekręcania kluczyka na pozycje II czy sie nam świeci check enigne. Jak nie to odwrotnie mamy chipy wsadzone i autka nie odpalimy :grin:


I gotowe. :wink:

ADI-mistrzu - Pią Wrz 16, 2011 23:53

Przełączalne mapy są możliwe, wystarczy 2x większa pamięć na którą wrzucamy obydwie mapy i wyprowadzone piny z obydwu kostek.
Wtedy przyciskiem da się przełączyć mapy między serią a modyfikacją.

Pozdrawiam

Remigiusz - Pią Wrz 16, 2011 23:57

ADI-mistrzu, Jak to ma wyglądać bo ja ie kumam. kostka większą ma tyle samo ilość pinów co mniejsza :razz: Sa 128kb i potem 512kb ale pinów maja tyle samo :wink:
RUDiCK - Sob Wrz 17, 2011 22:00

Remi55Pieknie wszystko opisane, teraz to tylko na flash-e z mapkami czekam i bedzie zabawa :rotfl: . Juz sie podkrecilem na ten tuning :grin: , jeszcze te wtryski od SDi mnie strasznie mecza tylko nie mam pewnego zrodla, a takich z allegro to troche sie obawiam bo rozny szmelc sprzedaja. Na razie potestuje te chipy.
komik88 - Sob Wrz 17, 2011 22:19

Remi a te mapy co chłopaki zakupili wraz z tobą to nie są własnie do wtrysków SDI?? bo z tego co wiem to na wtryskach IDT więcej niż 140KM się nie zrobi.. a ty pokazałeś wykres ok 155KM ;)
Remigiusz - Sob Wrz 17, 2011 22:25

komik88, Co do wykresu to napisałem ze będę mógł JA oczekiwacz tyle, nie ktoś bez wtrysków :wink: Bez wtrysków jak pisałem będzie mniej i oczywiste to jest :wink:

RUDiCK, kupuj na allegro ważne tylko żeby był napis 200bar na nich wybity i tyle. I nie przepłacaj więcej niż 150zl za nie :wink:

[ Dodano: Sob Wrz 17, 2011 22:25 ]
komik88, A ty tych map nie chciałeś. Największy ten plus tych map jest ze bez przeplywki można śmigać :mrgreen:

Alexi - Sob Wrz 17, 2011 23:06

Patrząc na ceny na alledrogo (50 pln / szt.) żałuję że nie kupiłem na Ebay'u w UK za pół ceny. Polska :/
komik88 - Sob Wrz 17, 2011 23:36

z tymi wtryskami to też nie jest tak hop siup bo jak będą lać to już super nie jest.. ;/ ja mam takie 3 wtryski od sdi i dwa z nich leją przy ciśnieniu 180 ;/ więc nie wiem czy jest sens takie wkładać ;/ co do tych map to nie to ze nie chcialem ale straszny kryzys z kasą był ;/ poza tym przepływke mam dobrą ;) pozdro
Alexi - Sob Wrz 17, 2011 23:50

Ee jakby nie kapuje o co Ci chodziło z tymi wtryskami??
komik88 - Nie Wrz 18, 2011 08:01

Alexi chodzi o to że to nie jest tak do końca że sobie zamawiasz z allegro wtryski, wkładasz i super śmigasz, bo jak kupisz takie które już leją to auto będzie ci nie równo pracować, może więcej palić i przedewszystkim bardziej kopcić a co najgorsze rozwalić tłoki poprzez wypalenie bo będzie auto bardzo zalewać a nie będzie przepalać..
Alexi - Nie Wrz 18, 2011 11:54

A no teraz jako tako kapuje ;-) ja informatyk nie mechanik ;p do mnie trzeba prosto. No tak Nie wejdziesz w to jak kupujesz. Najlepiej by było od kogoś z forum kto pozbywa się części np. Takie moje zdanie.
komik88 - Nie Wrz 18, 2011 12:00

ja mam takie wtryski w domu ale dwa leją a dwa są dobre.. nie ryzykuje 5-8KM dla większego dymu i nie równej pracy hehe ;) ale jak znajdę dwa idealne to myślę że się skusze :)
Remigiusz - Nie Wrz 18, 2011 14:30

komik88,
komik88 napisał/a:
nie ryzykuje 5-8KM
Chyba 36koni chciałeś napisać :roll: Wtryski dają +36km i +67Nm
komik88 - Nie Wrz 18, 2011 15:54

Remi 36KM jak bym je teraz włożył do siebie na tej mapie co mam ok 140KM?? bo mi sie nie wydaje.. ja mówie o dodaniu mocy w moim przypadku :) u mnie co by dały to myśle max 10KM ;) bo skoro dały by 36 KM to by mi musiało wyskoczyć ok 180KM hehehehe
Pływak - Nie Wrz 18, 2011 16:02

Cos mało realne o czym już pisałem bo np. wrzucam wtryski SDI do ZR czyli mam już koło 150KM, do tego podnoszę ciśnienie na turbo, wrzucam większego fmica, rozluźniam wydech, wrzucam jeszcze jakieś mocniejsze mapy to już powinienem mieć ponad 180KM i teraz pytanie gdzie jeździ taka L-seria?
Alexi - Nie Wrz 18, 2011 16:12

Pływak napisał/a:
i teraz pytanie gdzie jeździ taka L-seria?


Jak patrzysz w lusterka to nigdy jej nie zobaczysz ;-) Bo jest przed tobą :D

Zobacz że jak wyjmujesz mapy z ZR a dodajesz mocniejsze to raptem dostajesz +10.
Nie wiem jak ty liczysz. Zobacz tylko jaki wynik wyszedł u Remiego.

Remigiusz - Nie Wrz 18, 2011 16:24

komik88, I będziesz miał tyle ale jest jedno ale ...

Pływak, i te 180km są do zrobienia bez problemu ale ...

Przy takiej mocy jest nasze Turbo za małe i bo kilka tygodniach będzie HGF i silnik złom. Skrzynia na to tez za happy ie będzie oraz tłoki by pasowało wymienić na kute.

Byla o tym dyskusja na forum Uk ostatnio i jest chyba dwie albo 3 sztuki co maja 175km ale już miały 3x HGF :mrgreen: Dlatego praktyczne to nie jest jak chce sie autem smigac na co dzien i lepiej pozostac przy przy 150km :wink:

komik88 - Nie Wrz 18, 2011 16:58

to do 150KM się bez wtrysków od SDI nie dojdzie?? no ja np robie ok 40tyś km rocznie więc z HGF nie chciał bym mieć do czynienia hehe :)
Krzysi3k - Nie Wrz 18, 2011 17:00

Możesz spróbować jeszcze większe turbo zapakować, ale trudny temat niestety...
Pływak - Nie Wrz 18, 2011 23:01

Remi55 napisał/a:

Pływak, i te 180km są do zrobienia bez problemu ale ...

Czyli robienie powyżej 150KM to gra nie warta świeczki...

alexi napisał/a:

Jak patrzysz w lusterka to nigdy jej nie zobaczysz ;-) Bo jest przed tobą :D

Chyba na jakieś szybkiej lawecie jadące na wymianę uszczelki :lol:

Cytat:
Nie wiem jak ty liczysz.

Normalnie to liczę co zresztą potwierdził Remi55. Skoro same wtryski dają 36KM to minimum drugie tyle powinna dać cała reszta którą wymieniłem :]

Remigiusz - Nie Wrz 18, 2011 23:08

Pływak, Dokładnie gra nie jest warta świecki i wiele razy do grubo było podkreślane na forum UK, to 150bhp it is safe and reliable. Na chipie można wiele podkręcać ale sprzęt nie bardzo to długo wytrzyma :wink: Dlatego nikt dalej nie robi bo już kosztowne :neutral: Tak jak ten projekt co ma 200 koni w L-series i bo kilku dniach blok rozdarło :roll:

[ Dodano: Nie Wrz 18, 2011 23:08 ]
Bo za ta kasę to lepiej kupić co innego np Common Raila :razz: Jednak technologia CR jest bardzo fajna :mrgreen: Sie do tego przekonuje :razz:

Krzysi3k - Pon Wrz 19, 2011 12:47

Remi55, albo wstawić LPG do diesla :D
Wtedy uzyskujesz efekt CR, czyli mieszanka spala się lepiej :)

Pływak - Pon Wrz 19, 2011 12:50

Krzysi3k, ale co da sama metoda zasilania skoro konstrukcja dupna i wywali uszczelkę albo blok rozwali? :razz:
Krzysi3k - Pon Wrz 19, 2011 12:55

Wtedy mniej paliwa trzeba, bo to lepiej się spala ;)
Konstrukcja nie jest aż taka zła, chodzi o to, że turbo do dupy jest.
Zresztą... Wyobraź sobie modzić 1.9 TDI 90KM na 170KM bez zmiany turbiny, też się silnik rozpadnie :)

Pływak - Pon Wrz 19, 2011 12:58

Co z problem wymienić? Tylko mi nie mów znów, ze jest problem bo miejsca mało :razz: Chyba pokazywałem Ci kiedyś foto seata z TDI jak sobie można poradzić z wrzuceniem dużej dmuchawy :mrgreen:
Krzysi3k - Pon Wrz 19, 2011 13:16

Pływak, o miejsce nie chodzi... Nic nie pasuje, trzeba przerabiać. Do 1.9 TDI wrzucasz turbawkę od najmocniejszej wersji która wchodzi plug&play i tyle :)
Tutaj trzeba rzeźbić, rzeźbić i jeszcze raz rzeźbić :)

Pływak - Pon Wrz 19, 2011 13:28

Mało obeznany jesteś w temacie TDI popatrz na forach co tam wsadzają :razz: Najmocniejsze w 1.9 to GT17 z ARL'a a sporo wiary ciśnie nawet GT22 :razz:
Remigiusz - Pon Wrz 19, 2011 20:17

Dobra, mapy mam już gotowe, jutro wysyłki do was :mrgreen:
azer - Pon Wrz 19, 2011 20:43

:cwaniak: :fura:

Daj znać też jak Twoje odczucia, bo będziesz pierwszy co zamontuje :)

Alexi - Pon Wrz 19, 2011 20:54

Daj na swój adres wyślemy kwiaty jakieś, laurkę i orkiestrę w ramach podziękowań ;-)
Remigiusz - Wto Wrz 20, 2011 01:06

Chyba nie będę bo kurde brak czasu żeby się autem teraz zajmować, niestety :neutral:

Adres będzie na kopercie :razz:

[ Dodano: Pon Wrz 19, 2011 23:44 ]
Jeszce jedno:

Opis na kościach jest taki
MG L i MG H -> mapy mafless te zakupione
115 L i 115 H -> mapy od MG 115 km

[ Dodano: Wto Wrz 20, 2011 00:17 ]
Tak wygląda ta mapka nowa:






[ Dodano: Wto Wrz 20, 2011 01:06 ]
I w końcu się doczytałem w jednym temacie jak jest z MAF wpiętym a jak nad odpiętym. Mapa na odpiętym daje 130-135km i jest to mapa jak by "Sport mode" daje siebie wszystko. Z podpiętym MAF mamy tryb jak by "ECO drive", lepszy dol gorsza gorą trochę ale za to spalanie minimalne :wink:

Ja coś będę jeszcze kminil na temat triple albo nawet quad mapingu bo jest to mozliwe. Tylko gorzej z realizacja przełącznika :neutral: Teoretycznie by wystarczyło triple maping (orig mapa / mapa 115 MG / dual mapa (ma już w sobie dwie funkcje)) :wink: Po co komu więcej. Jedyna rozsądne wyjście by było większy chip zakupić i u niego dwie nóżki tak odgiac żeby nie dotykały podstawek. Albo wyrwac w podstawka PLCC32 dwie nogi bo i tak się nie używane. To tych odgiętych nóg przylutować kabelki i wyprowadzić na zewnątrz :wink: Niestety na Ecu się ścieżek nie da przeciąć bo znikają w płytce, bo jest to Mutlilayer płyta :evil:

Co do opisu przełącznika bo była mowa, żeby sobie przełączać te mapy, to tak:
Przecinamy Kabelek brown/orange PIN 2 na wtyczce od MAF i pomiędzy przecięte miejsce na przedłużonych kabelkach podciągnięte do kabiny dajemy włącznik :razz:





I gotowe, na wolnych możemy przełączać miedzy mapami, W czasie jazdy to niestety nie działa jakoś :neutral:

NITRO - Wto Wrz 20, 2011 10:09

Witam chlopaki powiedzcie mi jak sprawdzic ktory wtrysk leje bo mi auto po wymianie wtryskow na te z sdi zaczelo chamsko dymic ale tez moc sporo urosla :) pozdro
komik88 - Wto Wrz 20, 2011 10:41

to że dymi to nie znaczy że wtrysk musi lać ;) powinieneś przed włożeniem sprawdzić czy leje wtrysk.. inaczej tego nie sprawdzisz.. ;) a masz po programie auto czy tylko na serii plus wtryski??
Remigiusz - Wto Wrz 20, 2011 21:59

NITRO, Ma tak dymić i jest wszystko ok :wink:
borek88 - Wto Wrz 20, 2011 23:21

to ten dual maping zadziała czy nic nie wiadomo??
Chris83 - Sro Wrz 21, 2011 07:07

Remi mam ten sam problem po przelutowaniu podstawek i włożeniu oryginałów.
Błagalna prośba- prześlij mi te mapy 115 kurierem żebym miał na jutro bo auto potrzebuję. Dam wlutować je na stałe. Kasę wpłacę jak wrócę z pracy.

Pewnie jest możliwość zakupu drugiego kompa i wlutowanie w nim mafless'ów. Czy to będzie plug and play, czy trzeba będzie wszystko programować???


OK już nieaktualne z przesyłką. Dałem wlutować stare klocki i cierpliwie czekam na nowe.[b]

Alexi - Sro Wrz 21, 2011 10:45

Chris83, Na aukcji pisało żeby nie wkładać wylutowanych chipów. Moim zdaniem problem jest w tym że się Remi niezbyt delikatnie z tym obchodził :) Trochę się poprzeginały nóżki i już nie działa. To tak jak byś chciał kość RAM do kompa odwrotnie włożyć ale zawaloną cyna wkładać.
Chris83 - Sro Wrz 21, 2011 11:22

mORGAN,
Cytat:
Teoretycznie lutowanych wcześniej chipów nie powinno się wsadzać. Teoretycznie :razz:


Remi55,
Cytat:
Ja dwie kości na zwykle masz już w środku wiec trzeba tobie tylko 4 kości :razz:


Chipy były czyste od cyny.
Nie ma co tragizować teraz, trzeba coś wlutować, żeby było stabilne, bo nie chciałbym, żeby mi silnik przy wyprzedzaniu zgasł.

Alexi - Sro Wrz 21, 2011 20:00

Mi to właśnie te lutowanie niezbyt się podoba. Wydaje i się że w podstawce jest wystarczająco stabilne. Remi wcześniej nic nie wspominał że miał jakiekolwiek problemy z niedziałaniem mapy.
Remigiusz - Sro Wrz 21, 2011 21:27

Witam, bo problem jest podstawka nie sam chip. A teraz ma kości które były wlutowywane i na nich mi działa. Po spryskaniem tym sprayem do kontaktów wszystko działa i jak trzeba. Wlutujesz podstawki wsadzisz chipa i jak potem się ruszy to już nie działa. Jak pierwszy raz wsadziłem chipy to wszystko bylo ok, schody się zaczęły po drugim wyciąganiu :wink:

Tak próbowałem sobie z waszymi chipami tez nie chciało zadziałać, dopiero jak sprayem pociągnąłem kompa :wink: Dopiero potem w sumie już każdy chipy zadziałał.

Co do obchodzenie z ECU to obchodzę się z nim jak z jajkiem :!:

Chris83 - Sro Wrz 21, 2011 21:41

Ok niech każdy robi jak uważa. Mój spec od elektroniki samochodowej mówił, że miał juz do czynienia z podstawkami, i nie poleca. Ja też nie polecam, bo przez nie musiałem się nachodzić dużo.
Ja swoje chipy będę miał wlutowane, a przelutowanie nie trwa długo.

Remigiusz - Sro Wrz 21, 2011 21:48

Chris83, No dokładne z tymi podstawkami się tez sporo naczytałem ze chyba w niektórych Renault w cale nie chciało działać dopiero jak się przylutowało chipa.
Ja powiem tak zapodajcie spray kontaktowy i zadziała znów :roll: Ja ich niestety na razie potrzebuje do testów :wink:

A co do dalszego planu to będzie może quad albo triple maping wiec będą wszystkie nam dostępne mapki na jednym chipem z przełącznikiem :wink:

Alexi - Sro Wrz 21, 2011 22:00

Więc ostatecznie działają te mapy 2x czy nie ?:P
Remigiusz - Sro Wrz 21, 2011 22:13

alexi, Te zakupione nie działaj bo ich nie dostałem w poprawnym formacie. Bin file error jest :neutral:

[ Dodano: Sro Wrz 21, 2011 22:13 ]
Aha i dostaniecie teraz ładne naklejki na chipy. Gwiazdki i serduszka bling bling :mrgreen:

Alexi - Czw Wrz 22, 2011 17:44

E to zaczekaj mam coś lepszego ;p Mam naklejki Biohazard z tym ze na chipa nie wejdą ;p ale na kompa w sam raz. Wodoodporne !! ! ;p

A no i mam nadzieję że kolo nas w ciula nie zrobił :P

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2011 17:44 ]
Remi wyrobisz się do tej soboty ?:p

Remigiusz - Czw Wrz 22, 2011 20:21

Wykresu nie będzie bo się nie wyrobie do soboty a gostek nie wyrobi się tego zgrać do weekendu :neutral:
Alexi - Czw Wrz 22, 2011 21:09

Ale mam nadzieje, że dostaniemy je ?;]
Remigiusz - Czw Wrz 22, 2011 21:18

alexi, Gosc mi napisał ze postara się do soboty do załatwić :roll:
Chris83 - Czw Wrz 22, 2011 21:22

To jak czekać na mikołaja, a okazuje się że nie przyjdzie :lol:
Czekamy cierpliwie....

Remigiusz - Nie Wrz 25, 2011 21:16

Witam, problem jest taki ze dalej nie mam tych map. Gosc twierdzi ze dalej auto stoi u lakiernika :neutral: Ja w wtorek wracam już do Wiednia niestety i teraz pytanie co robimy :?:

Wysłać temu kto chciał mieć te mapy 115 MG czy czekamy dalej. Ja dopiero się pojawię na wszystkich świętych :roll:

[ Dodano: Nie Wrz 25, 2011 21:16 ]
Dobra mam inny plan, Biorę wszystko do Wiednia i jak dostane to pójdzie wysyłka z Wiednia :neutral:

Alexi - Nie Wrz 25, 2011 22:10

Tak myślałem że koleś robi nas w ciula. Ale mam nadzieje że jakieś zabezpieczenie masz? Niech inni się zdecydują jak chcą to dostać ja dopisze się do większości ;-) Ale może i bym chciał prędzej te mapy ZR++ koleś u mnie w mieście wlutuje podstawki za 30 zł ;-) to taniocha ;p
Remigiusz - Nie Wrz 25, 2011 22:25

alexi, Nie wiem czy gostek robi w ciula bo już kilka lat na forum istnieje :neutral:
Alexi - Pon Wrz 26, 2011 07:15

To jakiś mało profesjonalny ;p

[ Dodano: Pon Wrz 26, 2011 07:15 ]
Remi jesli mozesz podeslij mi te od mg. potem na nastepna wysylke ci kase podrzuce.

Chris83 - Pon Wrz 26, 2011 07:43

Dobra, to ja też poproszę te ZR++.
Jest na nich napisane która low, a która high? Lub inaczej: która bliżej krawędzi, a która bliżej środka?
Pytam, bo elektronik który grzebał już w kompach boscha mówił, że oznaczenie jest inaczej niż na zdjęciu z 3strony.

RUDiCK - Wto Wrz 27, 2011 08:46

Remi55 Kurcze chyba troche za pozno pisze, ale jesli jest jeszcze mozliwosc, przeslij mi to co jest, czyli: zgane mapki MG++ , dwie czyste kosci i te podstawki. A te mapki dual to jak by juz byly pewne to na maila bys mi wyslal, ja bym sobie je juz sam wrzucil na chipa.

No chyba ze juz pojechales, to poczekam na gotowy komplet.

Alexi - Wto Wrz 27, 2011 13:48

Oj chyba i my z Chrisem za pozno zareagowalismy. Szkoda kurcze :\
azer - Wto Wrz 27, 2011 14:48

Ja mogę poczekać na komplet, chyba zakończyłem już wojaże wakacyjne więc do jazdy po mieście już mi tak się nie spieszy z mapkami.
Remigiusz - Sro Wrz 28, 2011 00:54

Tak to wszystko u mnie leży i czeka :wink: Wiec don't panic :wink:
Alexi - Sro Wrz 28, 2011 20:24

Alez my nie panikujemy. Niewiem jak inni ale ja to jestem diabelnie niecierpliwy ;]
Remigiusz - Pią Wrz 30, 2011 14:15

Good news everyone :mrgreen: Mam te mapy w końcu i niby są ok, w WINOLS dostaje wiadomość ze mapy są już pozmieniane :wink: Montaż będzie jutro pewnie na probe bo dziś za bardzo czasu nie mam :mrgreen:
borek88 - Pią Wrz 30, 2011 15:28

czyli wysysłaka przyszły tydzien??

moze do zlotu uda mi sie zamontowac

Remigiusz - Pią Wrz 30, 2011 15:47

borek88, Wyśle je w poniedziałek bo dziś nie zdarzę nagrać tego wszystkiego :wink:
azer - Pią Wrz 30, 2011 16:25

w końcu dobre wiadomości :) trzymam kciuki aby autko odpaliło na nich :-)
Chris83 - Pią Wrz 30, 2011 20:20

:cool:
Ale może najpierw przetestuj, a później zacznij nagrywać
(tak na wszelki wypadek, żeby zaoszczędzić sobie roboty)

Remigiusz - Pią Wrz 30, 2011 20:46

Chris83, Tak tez zrobię :mrgreen: Jutro może zamontuje sobie je do ecu w końcu i będzie test :razz: Nie lubię kolo bloku grzebać w aucie bo się głupki gapia niepotrzebnie :roll:
Chris83 - Pią Wrz 30, 2011 20:52

Cytat:
Nie lubię kolo bloku grzebać w aucie
ja też zawsze jadę do rodziców na działeczkę :smile:
Pytanie: Odłączasz akumulator przed rozłączeniem kompa? Ja zdejmowałem (-) ale nie wiem czy jest to konieczne.

Remigiusz - Pią Wrz 30, 2011 21:12

Chris83, Nie nic nie odpinam odkręcam go na mocowania i odpinam i tyle :wink: Cholera nie ma kluczy żeby go odkrecic od obudowy. Zostały klucze w Polsce :neutral: A tam nakrętka M10 jest co ECU trzyma :mad:
Alexi - Pią Wrz 30, 2011 21:14

Ja mam cale szczescie wynajety garaz [z basenem... Podziwiac go mozna w moim roverkowym garazu] tak wiec wscibskich oczu lokatorow unikam :p dobre pytanie. Czy ty to odpinanie - konieczne jest?
Remigiusz - Pią Wrz 30, 2011 21:17

alexi napisał/a:
dobre pytanie. Czy ty to odpinanie - konieczne jest?

Napisałem ze nie jest :roll:

Garaz to ja tez mam w Polsce ale chyba mi du padniecie jak bym tego teraz nie wypróbował i czekał aż do Polski znów pojadę :mrgreen:

Alexi - Pią Wrz 30, 2011 22:04

Taka tak wiem pisałem z telefonu i ty szybciej odpisałeś ;-) No ten 26 o ile pamiętam październik nie wchodzi w grę heheh ;-)
Remigiusz - Sob Paź 01, 2011 17:25

Dobra chyba nie wsadzę tych chipów :mad: Nie mam czym ECU odkrecic, mordowałem się dziś kilka godzin i bez klucza oczkowego ani rusz :evil: Musi to poczekać aż z organizuje jakiś klucz :neutral:

[ Dodano: Sob Paź 01, 2011 17:25 ]
Z niechęcią kupiłem klucz 10 :neutral: 20zl prawie mnie to wyniosło :mad: Wsadziłem mapki i znów nie chciało działać ECU dopiero po spryskaniu sprayem kontaktowym w końcu ruszyło :roll:

Wiec jak będziecie montować chipy spryskajcie Chipy specyfikiem żeby miało dobry styk :wink: Możliwe ze moje piny na chipie są już lelawe bo już ponad 6 razy były wkładane i wyciągane :wink: Autko działa jak trzeba. Odpaliło jazdy próbnej nie było, bo mi się dziś nie chciało jutro się może wybiorę :mrgreen:

Trzeba się będzie brać za programowanie chipów teraz :razz:

borek88 - Sob Paź 01, 2011 21:28

daj znac jutro po jezdzie probnej jak wrazenia na mapach

jak wroce poznym popołudniem z włoszczowej to pierwsze patrze na twoja recenzje

Remigiusz - Pon Paź 03, 2011 14:05

Testu dalej nie było :mrgreen: Napisze jak sie przejadę w końcu :wink:


H = High
L = Low

i maja tak wejść:


[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 14:04 ]
Dobra, test się dziś odbył :wink: 30km zrobiłem i naprawdę fajne te mapki :mrgreen:

Pierwsze było na ECO z maf wpiętym, mniej dymu przy przyspieszaniu, całkiem fajna dynamika, duzy plus ze przy wtryskach od SDI juz silnik chodzi ładnie równo i nie telepie go na światłach jak przedtem ale poza tym zero różnicy do map MG 115 :mrgreen:

Potem było odpięcie maf i jazda na Sport :razz: Ladnie się zbiera auto, zero kopcenia, równa praca na wtryskach SDI na światłach, i można kręcić powyzej 4500rpm bez utraty mocy idzie jak burza w tedy :mrgreen:

Co tu więcej mówić fajne mapki i tyle :wink: Spróbuje jeszcze dopracować mój emulator i przeplywka wędruje na sprzedasz :razz:

Alexi - Pon Paź 03, 2011 14:10

A kiedy wysyłka :D
Remigiusz - Pon Paź 03, 2011 14:19

alexi, dzis :razz:
Krzysi3k - Pon Paź 03, 2011 14:34

Remi55, jak to zero dymu? W ogóle nie kopci na mafless? :shock:
Pewnie chodziło Ci, że mniej ;)
Dawaj je szybko Remi :D

Remigiusz - Pon Paź 03, 2011 15:56

Krzysi3k, No w ogole, mniej kopci na ECO a n a sport nie widać dymu :mrgreen:

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 15:56 ]
Dobra dymi tez na Sport Mode ale o wiele wiele mniej niż na ECO :wink: Teraz tylko na hamownie się wybrać :wink:

borek88 - Pon Paź 03, 2011 16:12

Remi55 napisał/a:

Potem było odpięcie maf

ale to cała wtyczke wypinasz czy ktorys pin tylko??

Remigiusz - Pon Paź 03, 2011 17:53

borek88, Cala wtyczkę, nie mam czasu zrobić przełącznika na razie :wink:

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 17:53 ]
Mapki poszły poczta do was :wink: 5-10dni pan mówił potrwa :mrgreen:

Alexi - Pon Paź 03, 2011 18:27

tyle to chyba do granicy polski :P bo po PL znów 5-10 dni ;-)

PS
Sugerujesz odpiąć DIODĘ po zmianie map ?

Remigiusz - Pon Paź 03, 2011 19:03

alexi, Możesz śmigać na diodzie i Eco mapie albo odpiąć diodę i jeździć całkiem bez przeplywki :wink: Jedynie co musimy jeszcze zrobić to test jak wychodzi spalanie na sport mode i Eco mode :wink:
borek88 - Pon Paź 03, 2011 20:10

czyli jak na sport mode mi sie spodoba to moge przepływke całkowicie wywalic tak?? i wstawic np prostą rure dolotowa??
Remigiusz - Pon Paź 03, 2011 20:15

borek88, Tak :wink:
Alexi - Pon Paź 03, 2011 20:42

Remiemu chodzilo ze jesli emulator przeplywki bedzie dzialal jak nalezy to wtedy przeplywka moze zamienic sie na pare pln'ow. Bo tak czy siak eco i sport beda smigac. Jak nie bedziesz mial emulatora to tylko sport zostaje.
borek88 - Pon Paź 03, 2011 21:34

jak znam zycie jesli sprzegło sie nie slizgnie to sport zostaje na stałe
har0 - Wto Paź 04, 2011 09:43

Remi jak będziesz chciał pozbyć się przepływki to pisz do mnie na pw :D chętnie odkupię jedną używkę.
Remigiusz - Wto Paź 04, 2011 12:53

A nie chciałeś chipów kupić :) :razz: Dam znacz :wink:
har0 - Wto Paź 04, 2011 14:41

narazie nie mam czasu na zabawe :D ale myślałem o tym. Poza tym do tych map przecież i tak potrzebujesz przepływki, przynajmniej do ECO mode.
Może ten emulator Ci zadziała, ja narazie miałem tylko ten wzmacniacz od Adiego i jak narazie starczało tyle że przepływomierz u mnie padł i już nie jedzie tak fajnie :P

Remigiusz - Wto Paź 04, 2011 15:26

har0, Czy potrzebujesz to się jeszcze okaże, jak 8 ludzi co dostanie te mapy przetestuje spalanie w tedy się dowiemy czy naprawdę nam trzeba przeplykwi. Emulator działa już jak trzeba :wink: Od weekendu w sumie jeżdżę już całkiem bez przeplywki :wink:
har0 - Wto Paź 04, 2011 22:21

Remi to co się nie chwalisz :P jaka jest zasada podłączenia tego emulatora??
Remigiusz - Czw Paź 06, 2011 00:43

har0, Podpinasz się pod map sensora, obrotomierz na zegarach i potem pod wtyczkę przeplywki i na tym koniec :razz:

[ Dodano: Wto Paź 04, 2011 22:26 ]
A po drugie co się mam chwalić za dużo tych plusów na raz dołożyłem :wink:

[ Dodano: Czw Paź 06, 2011 00:42 ]
Co do spalania to ci co maja to w UK mówią ze wychodzi bez różnicy miedzy 4.5-5.0 litrow /100km :wink:

azer - Czw Paź 06, 2011 20:22

nie wiem jak wy ale ja dzisiaj 3 razy skrzynkę pocztową sprawdzałem :cool:

Remi55, jak wrażenia po paru dniach? Coś nowego do dodania? Czy już bez zmian?

Chris83 - Czw Paź 06, 2011 20:27

Ja z wyłącznikiem już z tydzień jeździłem :mrgreen:
Teraz auto u kosmetyczki stoi, więc i tak się nie spieszy, ale też jestem ciekaw nowych opinii.

Remigiusz - Czw Paź 06, 2011 21:09

Autem nie jeżdżę, stoi od tej pory w sumie :mrgreen: Mam nadzieje ze w poniedziałek już będzie u was :wink:
Alexi - Czw Paź 06, 2011 21:39

Ja mam nawet cichą nadzieję że jutro ;p Ale przy obrotach PP (zawsze jakieś problemy z kosmosu) zapał od razu mija ;-) Kabel i przełącznik kupiony jeszcze tylko zamontować i polutować ;-)
Remigiusz - Nie Paź 09, 2011 00:01

No dobra mapy zrobiły test na trasie 650km :wink: I kurcze mocy jest :mrgreen: Fajnie przyspiesza na autostradzie :mrgreen: Co do spalania to nie widzę żeby palił więcej aż tak strasznie. Leciałem teraz w sumie 160km/h cały czasu to spalił jak na pierwszych mapach oryginalnych :wink:

Ale warto sobie sprawdzi doładowanie bo mi na mapach MG 115 miałem na 1.3bara to mi teraz podskoczyło na 1.5 bara :razz: Aha i kopcenia prawie nie ma :razz: To mnie najbardziej cieszy a w poniedziałek jadę na hamownie :razz:

borek88 - Nie Paź 09, 2011 22:10

te podstawki odpowiednie ??
http://allegro.pl/show_item.php?item=1862587856
bo dopiero zamawiam

SyntaX - Nie Paź 09, 2011 22:29

A pamięta ktoś może jaki jest rozruchowy kąt wtrysku pilotującego pompy wtryskowej w tym silniku.
Potrzebuję ustawić koledze po wymianie pompy wtryskowej.

Remigiusz - Pon Paź 10, 2011 18:50

borek88, Tak

SyntaX, Co ma to wspólnego z mapami :roll: U mnie jest pomiędzy 0 a 2 ° :wink:

[ Dodano: Pon Paź 10, 2011 18:50 ]
Nie ma tych map u was dalej :neutral: Zanim się coś martwic :neutral:

Alexi - Wto Paź 11, 2011 15:17

o to to sie raczej nie przejmuje. Znam sposob dzialania poczty polskiej [totalna olewka]. Dosc niskie ceny narazie ich ratuja. Predzej czy pozniej dojda chipsy.

[ Dodano: Wto Paź 11, 2011 15:17 ]
Przypomnialo mi sie cos. Awizo pisma sadowago zamiast na 10/14 przyszlo na 18/14. I to nie piereszy raz pod losowo rozne adresy :] przydala by sie jakas akcja anty poczta polska bysmy pomogli im sie wykonczyc.

Remigiusz - Wto Paź 11, 2011 21:04

Droga powrotna była bardziej spokojna do max 140km/h i spalanie wyszło jak przedtem :wink: więcej niż 1/4 w baku i 680km zrobione teraz :razz: z poprzedniej jazdy przy 160km/H wyszło ze spalił 7 litrow na sto :wink: Tak ze normalka :wink:

Ale jazda teraz jest bezcenna :mrgreen: Non stop banan na twarzy :razz:

vineteam - Wto Paź 11, 2011 21:58

Remi55 a za miesiac powiesz ale cos muli mi ten samochod:):):) Przyzwyczaisz sie i juz nie bedzie czuc tego buta...
przetestowalem to na swojej skorze :)

Alexi - Wto Paź 11, 2011 22:06

A co ty tu porównujesz?:D Wpierw jego wykres zobacz :D
barszczyk - Sro Paź 12, 2011 10:48

Witam kolegów.
Czy byłaby szansa na odkupienie od Was kompletu na "dual mapping".

Jeśli podacie mi symbol pamięci to sprawdze, czy mogę to zaprogramować
- mam Vi-LAb'a ->http://www.cyfronika.com.pl/xeltek/programator_vi-lab.html
Z wylutowaniem i wlutowaniem też nie będzie wiekszego problemu
- Xytronic LF8800

pozdrawiam i czekam na odpwiedź.

Chris83 - Sro Paź 12, 2011 12:47

Chipsy przyszły :hura:
Autko w sobotę dopiero będę miał :beczy:

[ Dodano: Sro Paź 12, 2011 12:47 ]
barszczyk, proponuję dogadać się z Azerem

azer - Sro Paź 12, 2011 13:59

barszczyk, scalak to AM29F010B-70JE
do mnie jeszcze nie doszły więc nie są wlutowane, dla mnie nie ma problemu aby ich użyczyć. Wlutujesz mi podstawki i będziemy kwita :P O ile Remi nie ma nic przeciwko dalszej dystrybucji w ten sposób...

Alexi - Sro Paź 12, 2011 14:05

Ehhh ludzie to mają szczęście ;)
barszczyk - Sro Paź 12, 2011 14:48

Siema!
Mapy kupie od Remiego, zeby wszystko było ok w stosunku do innych.

Z wlutowaniem nie ma problemu z tym, że nie jestem za bardzo za tymi podstawkami.
W ECU nie powinno być niczego w podstawkach ze względu na temperaturę i warunki pracy.
Wolałbym tobie wylutować oryginalne i wlutować nowe.

Chris83 - Sro Paź 12, 2011 15:26

barszczyk,
Cytat:
Wolałbym tobie wylutować oryginalne i wlutować nowe.
:ok:
Remigiusz - Sro Paź 12, 2011 15:59

To się ciesze jak mapki doszły :wink: Montujcie i o sprawozdanie proszę :razz:
borek88 - Sro Paź 12, 2011 21:54

do mnie tez doszły
tylko nie wiem kiedy zamontuje;/

Alexi - Czw Paź 13, 2011 15:14

Operacja mozgu przebiegla pomyslnie. Pacjent nie wykazuje zadnych errorow :] radosc z jazdy?? SUPER

[ Dodano: Czw Paź 13, 2011 15:14 ]
Wszystko działa jak trzeba. Napiszę coś więcej jak trochę na tym pośmigam. Doszedł też i kabel więc sprawdzę jak tam z ciśnieniem doładowania. :)

borek88 - Czw Paź 13, 2011 16:24

alexi, montowałes tak jak remi pokazał i wszystko oki??
jakie pierwsze odczucia
moga sie rownac do przejscia na wtryski sdi czy mniejsza roznica??

Alexi - Czw Paź 13, 2011 17:31

Nie mam wtryskow SDI wiec nie moge ci powiedziec czy porownywalne odczycia. Jedno jest pewne. Odczowalnie wiecej mocy jest i mozna krecic ponad 4k. Ale jest jedno ale. Powyzej 3k obrotow turbina zaczyna bardzo dziwnie swiszczec. Obdscope pokazuje 199 kPa cisnienia ale nie wiem napewno czy to doladowania.

Wszystko zrobilem jak Remi opisal. I zagadal od raz.

[ Dodano: Czw Paź 13, 2011 17:31 ]
ups to jest prawie 2 bary???? O_o???

vineteam - Czw Paź 13, 2011 17:46

to co alexi wywalac graty z bagaznika??
Alexi - Czw Paź 13, 2011 17:52

Jutro. Musze sprawdzic co z ta turbina. O ile to ona. Ale niech szpec Remi sie wypowie.
Remigiusz - Czw Paź 13, 2011 18:48

199kpa to jest 0,99bara :wink: na wolnych pokazuje 99kpa zawsze :wink:

No Turbinę słychać zawsze, nic z nią nie jest :roll:

Alexi - Czw Paź 13, 2011 21:42

ale ten dzwiek od 3 k jest inny. Nie taki jak zawsze.

[ Dodano: Czw Paź 13, 2011 19:15 ]
potem nagram to posluchasz...

[ Dodano: Czw Paź 13, 2011 19:17 ]
a i niemal 0 dymu na postoju :p

[ Dodano: Czw Paź 13, 2011 21:42 ]
http://www.youtube.com/watch?v=c2UQk2uIMZE


Jednak to nie turbina. Na filmiku (mam nadzieje że to słychać) jest normalnie słychać turbinę i dodatkowo jakiś dziwny dźwięk. Jakieś pomysły? EGR? Dochodzi raczej z tyłu silnika.


Co do Ciśnienia to pomyliłem się. Jest 0,9 bara (czyli trzeba podkręcić) Nokia e71 zajefajnie z elmem 327 śmiga :)

Remigiusz - Pią Paź 14, 2011 00:19

Słychać weeeee :mrgreen: Nie wiem nic strasznego :wink:
azer - Pią Paź 14, 2011 16:25

doszły i do mnie, montaż w przyszłym tygodniu :)

:fura:

[ Dodano: Pią Paź 14, 2011 16:25 ]
Ciekawe jak długo mi skrzynia wytrzyma z większym momentem, bo synchronizatory mi się knocą :/

Krzysi3k - Pią Paź 14, 2011 22:37

Remi55, nie zawsze 0,99 bara ;)
Zalezy od ciśnienia atmosferycznego ;)

Alexi - Pią Paź 14, 2011 23:08

Podbiłem na 1.1 bara :P Fajnie jest. Ten soft co mam to akurat pokazuje te co pompuje. Bez atmosferycznego. Z atmosferycznym by było 1.9 w standardzie :)
RUDiCK - Sob Paź 15, 2011 11:25

Witam
Ja jak zwykle z opoznieniem pisze, ale tak to juz jest jak sie czasu za wiele nie ma.
Chcialem dac znac ze chipy do mnie rozwiez doszly (juz 3 dni temu), ale montaz przewiduje nie predko. Moze do konca miesiaca sie wyrobie.
Mam jeszcze pytanko co do cisnienia doladowania, mam podobnie jak alexi czyli ok 0,9bara i teraz moje pytanie, czy to znaczy ze turbo mi sie konczy, czy po prostu wy wszscy macie popodkrecane na te 1,2-1,3bara ?? Jakie jest fabryczne cisnienie doladowania?

A co do dokładnego pomiaru, wystarczy odczytac wartosc cisnienia atmosferycznego bez odpalonego silnika (na wlaczonym zaplonie) i potem ta watrosc odjac od pomiaru doladowania - bo wiadomo ze cisnienie atmosferyczne tez w niewielkim zakresie moze sie zmieniac.

Alexi - Sob Paź 15, 2011 12:09

Standard to jest 0,8 o ile sie nie myle. Moje 0,9 wynikalo z tego ze juz kiedys costam z tym kombinowalem. Teraz sam podkrecilem na 1.1. Ale uwaga. Tak jak Remi wczesniej pisal. Na sport mode cisnienie doladowania jest sporo wyzsze niz na normal (z przeplywka) tak wiec jesli juz poodkrecac to na sport mode wlasnie :]

[ Dodano: Sob Paź 15, 2011 12:09 ]
a i jeszcze jedno moje obdscope na symbiana odejmuje z automatu chyba srednie cisnienie atmosferyczne ;]

Raptile - Sob Paź 15, 2011 12:21

0.9 seryjne doladowanie w iDT
Remigiusz - Sob Paź 15, 2011 15:06

No jakoś tak jest seryjne :wink: Ja wiem ze po wtryskach SDI już miałem bez ruszania Turbo 1.2bara :mrgreen: Tak ze warto sobie nawet na chwile podłączyć wskaźnik doładowania :wink: Ja tym pomiarom przez OBD nie wierze bo nie pokaże tobie nigdy dokładnie max.peak ponieważ odświeżanie nie jest takie szybkie :neutral:
borek88 - Sob Paź 15, 2011 16:30

pamietam ze po regeneracji turbo sprawdzałem i było 0.9-1 było zaplombowane bo miałem 6mies gwarancji
pozniej wsadziłem wtryski od sdi i nie sprawdzałem prawde mowiac
dzis mapy dual no i bez przepływki pokazało 1.3-1.4 z przepływka minimalnie mniej
no ale jak juz tam po podłaczałem manometr to zwiekszyłem do 1.5 bez przepływki i tak chyba poki co zostanie

wrazenia po mapach czuc cos na plus ale powtarzam dalej tego co zrobiły wtryski nic nie zastapi
narazie budzet po ostatnich 3miesiacach i zabawach mnie powstrzymuje ale jak przyjdzie znow jakies wolne $$$ z czesci czy czegos to jadne do goodhope na hamownie
moze przed wyczyszcze kolektor dolotowy

Remigiusz - Sob Paź 15, 2011 18:45

borek88 napisał/a:
no ale jak juz tam po podłaczałem manometr to zwiekszyłem do 1.5 bez przepływki i tak chyba poki co zostanie


Skręć na 1.3 bara bo będzie tak jak opisywano wiele razy na forum UK.
Cytat:
When you think everything is fine it goes bummm :evil:


borek88 napisał/a:
moze przed wyczyszcze kolektor dolotowy

Z tym kolektorem to pic na wodę się doczytałem i nic to naprawdę nie daje. Ma to dopiero sens jak masz ok 1cm syfu na ściankach poniżej zero różnicy. Nawet Maniaq to potwierdzał oraz kilka wykresów z forum UK :wink:

Jedz na hamownie :wink: Ja się tak prędko hamowni nie doczekam możne pod koniec października się uda i będę miał trochę czasu :wink:

borek88 - Nie Paź 16, 2011 12:38

to duzy strach na tym 1.5 jezdzic??
bede musiał znow manometr pozyczyc
pisali ze tak bardzo niespodziewanie siadaja te turbiny?? i to juz przy 1,5??

Raptile - Nie Paź 16, 2011 12:56

borek88, "już" ? seria dmucha 0.9 bara jak by nie patrzeć 1.5 bara zwiększasz wydajność o ok 70% ;)
borek88 - Nie Paź 16, 2011 13:12

chyba faktycznie to przesada
Remigiusz - Nie Paź 16, 2011 16:42

borek88, Trzeba się tylko pilnować przy przyspieszaniu :razz: Żeby płynie przyspieszasz patrząc na wskaźnik doładowania :wink: Ja na 1.5bara zrobiłem z 1200km, najbardziej po tyłku dostaje Turbo na autostradzie bo tam jak się przyspiesza w granicach 3.000rpm to raz dwa jest max Turbo Boost :wink:

Kazdy niech robi jak chce, możesz zrobić ewaluacje jak długo tak będzie to działać i potem będziemy wiedzieć czy jest czy nie jest bezpieczne :wink:

borek88 - Nie Paź 16, 2011 20:22

Remi55 napisał/a:
możesz zrobić ewaluacje jak długo tak będzie to działać i potem będziemy wiedzieć czy jest czy nie jest bezpieczne :wink:

powiem szczerze ze wole nie ryzykowac jutro chyba znow podpinam wskaznik i zmniejsze do 1.3

Alexi - Nie Paź 16, 2011 21:14

Troche dziwne mi sie juz niemal gwint konczy a pokazuje 1.1 bara
borek88 - Nie Paź 16, 2011 21:46

alexi, sprawdzasz manometrem??
dziwne

Alexi - Pon Paź 17, 2011 14:48

Nie przez obd sprawdzam.
Raptile - Pon Paź 17, 2011 15:41

borek88, u mnie bylo to samo 1.2 bara i koniec. Alexi sprawdz nanometrem jesli bedzie tyle samo to podkładki pod budzik wsadz
borek88 - Sob Paź 22, 2011 10:56

ja tam normalnym wskaznikiem sprawdzam mam teraz 1.5 i jescze pare obrotow na gwincie w zapasie

[ Dodano: Sob Paź 22, 2011 10:55 ]
no i wróciłem z hamowni
jak to powiedział Mariusz "wynik zacny"

szczegóły w moim temacie
http://forum.roverki.eu/v...p=647651#647651

azer - Sob Paź 22, 2011 12:51

bardzo fajny wykres.

Ja montuje czipy w tym tygodniu o ile czas mi na to pozwoli..już nie mogę się doczekać :-) Hamowałeś u goodhope?

maniaq - Wto Paź 25, 2011 10:27

Ok przestudiowalem watek.... Teraz kilka moich przemyslen.

IMHO kolejnosc modow w IDT powinna wygladac tak - wtryski, FMIC, chips...

Wtryski, bo bez tych 200 barowych bedziemy mieli waskie gardlo do dalszych modow

FMIC - Jezeli chcemy krecic silnik, wieksze cisnienie turbo, to sensownym wydaje sie obnizenie temperatury powietrza, wystarczy dotknac rur od IC, by zobaczyc ze u nas IC jest symbolicznie, samo jego umiejscowienie daje do myuslenia - Poszukam czegos co sie da bezproblemowo zamontowac w ZR-e ----> warunek w aucie z klima wejscie wyjscie po tej samej stronie . Turbolag wystapi tylko w przypadku zastosowania metrow rur i kolanek. Jak pokazali koledzy z angli mozna to zrobic prostujac nawet dolot wzgledem oryginalu , warunek JW. Czy ktos ma mozliwosc sprawdzic temp powietrza w dolocie ? Sam sie tematem musze zainteresowac. Kolega w fabi przez FMIC zszedl z okolic 80 do lekko ponad 40 ! roznicy dla silnika nie tzreba tlumaczyc ;) Jezdzacy klekotami nie czuja, ze jak zimniej sie na dworze robi to jakos lepiej klekocisze lataja ?

Chips, gdy mozemy dolac paliwa, mozemy zaladowac wiecej powietrza mozemy bawic sie mieszanka, i dmuchac wiecej powietrza.... a wtedy silnik bedzie mial lzej, bez obaw o HGF itp. Jedynie zywotnosc sprzegla moze byc tutaj pod znakiem zapytania ;)

Tylko zastanwaia mnie ladowanie jednakowych map do roznych aut, wiadomo ze kazde auto w innym stanie ma wtryski, pompe, turbo itp itd, wiec roznie leje i dmucha, do kazdego nalezaloby podejsc indywidualnie... czy ta mapa dla kazdego auta bedzie bezpieczna ?

Raptile - Wto Paź 25, 2011 10:39

maniaq,
maniaq napisał/a:
Jedynie zywotnosc sprzegla


SKrzyni ;) ( wytrzymuje ok 330 Nm , wiadomo strzały ze sprzegła jej nei służą)

przydał by sie jakis mod że 1-2 bieg nie wykorzystuje 100% mocy ;]

Cytat:
Turbolag


Raczej wystąpi w serii . Po podlaniu większą ilością paliwa turbo znacznie szybciej sie wkręca także raczej bedzie on tak samo odczuwalny

maniaq napisał/a:
zszedl z okolic 80 do lekko ponad 40 ! r


Krzysi3k i Remi robili takie pomiary w Radomiu i uzyskane były podobne wartości.

maniaq napisał/a:
czy ta mapa dla kazdego auta bedzie bezpieczna ?


Jeśli z seryjnych 113Km zostało ci 60 to radził bym tego nie robić :lol:


Wtryski + Fmic + Mofflesy + egr off +podkręcenie turbo 1.3 bara+ wywalenie kata +de-pipe i już będzie fajnie ;) Ewentualnie mozna zrobić jakaś korektę tych Mofflesów zeby bardziej wygładzić wykres po fmicu

Przy takich modach napewno przyda sie wskaźnik doładowania i temperatury ( nie pamietam jak sie ten wskaznik nazywa) Co by hgf-u nei dostac ;) Lub dodając chłodniczke oleju + wymiana płynu chłodniczego na coś wydajniejszego eliminując ten problem ;)


A jak idzemy NOLIMITS ! To końcówki wtrysków od ibizy AFN + Gt20 ze zmienną geometrią :D

Remigiusz - Wto Paź 25, 2011 11:48

maniaq napisał/a:
FMIC - Jezeli chcemy krecic silnik, wieksze cisnienie turbo, to sensownym wydaje sie obnizenie temperatury powietrza, wystarczy dotknac rur od IC, by zobaczyc ze u nas IC jest symbolicznie, samo jego umiejscowienie daje do myuslenia - Poszukam czegos co sie da bezproblemowo zamontowac w ZR-e ----> warunek w aucie z klima wejscie wyjscie po tej samej stronie


Jest niby symbolicznie ale daje nawet rady przy tych 160KM, zostaje wykorzystany w 100% :wink: Ja bym FMIC zostawił na sam koniec :wink: Bo drogi mod, dużo rzeźbienia przy aucie z klima :neutral: Ja z Krzyszkiem mierzyłem w Radomiu u niego i było jakieś 60° do 40° :wink: I duży IC jest tylko skuteczny w czasie jazdy bo np przy wolnej prędkości temp jest tez wysoka :wink:

maniaq napisał/a:
Sam sie tematem musze zainteresowac.

Bierz miernik ustaw na mierzenie Ohm i zmierz sobie na kolektorze przy silniku co jest ten jeden czujnik co służy jako zaślepka ile masz tam Ohm (zakres kOhm) na postoju w czasie jazdy itd :wink: On jest trochę wolny czujnik ale trzeba dłużej mierzyć po prostu i obserwować aż się temp ustabilizuje :wink:

Tu masz wykres do tego czujnika:


maniaq napisał/a:
Jedynie żywotność sprzęgła moze byc tutaj pod znakiem zapytania

Z tego co mi wiadomo bezpieczna jazda jest do 339NM :roll: I te chipy raczej nie z tego powodu są tak na granicy zrobione :wink:

maniaq napisał/a:
Tylko zastanwaia mnie ladowanie jednakowych map do roznych aut, wiadomo ze kazde auto w innym stanie ma wtryski, pompe, turbo itp itd, wiec roznie leje i dmucha, do kazdego nalezaloby podejsc indywidualnie... czy ta mapa dla kazdego auta bedzie bezpieczna ?


Ja uważam ze różnica w ROverku do innych wozów jest taka ze w IDT konstrukcja jest taka sama nie ma zdanych jakiś innych modeli IDT (nie licząc modeli z 2005 roku). To ze Turbo innaczej dmucha można wyregulować wskaźnikiem doładowania, Pompa ze chodzi inaczej i tak musi pewny zakres ciśnienie dawać bo by się nigdy wtryski nie otwierały. Same wtryski to montujemy od SDI wiec w rożnym stanie sa :wink: Uważam ze chip będzie sie tak samo zachowywał :wink: I jak silnik na prawdę już ledwo co dyszy albo dmucha Turbo, to i tak to się zepsuje :neutral:

Cytat:
Przy takich modach napewno przyda sie wskaźnik doładowania i temperatury ( nie pamietam jak sie ten wskaznik nazywa) Co by hgf-u nei dostac ;) Lub dodając chłodniczke oleju + wymiana płynu chłodniczego na coś wydajniejszego eliminując ten problem ;)


Temp. spalin (EGT)to jedna para butów, powie tobie czy już tłoki się topią czy jeszcze nie :mrgreen: HGF wyciska ciśnienie które może być za duże pomiędzy silnikiem a Turbo na wylocie, Wiec lepiej by było mieć wskaźnik ciśnienia glicerynowy (żeby wskazówka nie latała jak głupia) tak do 6 bara i by było ładnie widać prace Turbo :wink: :wink:

maniaq - Wto Paź 25, 2011 11:57

zaskoczyles mnie tym, ze od 2005 jest inny IDT, bo czarny byl 2004 a zolty jest 2005 i IMHO nic sie nie zmienilo ;)

Skoro pomierzyliscie temp i roznica jest o polowe, to imho warto, a ze rzezby jest... nie ma nic za darmo. Droga jest rozpracowana przez kolegow z UK :D Wiec wiadomo co ma sens , co nie. Przed strzalem w czarnym mialem sie w to bawic... MAd z UK wrzucil FMIC prawie wielkiego jak chlodnica, co jest dla mnie nieco przerostem formy nad trescia, bo zaslonil sobie chlodnice silnika.

Jezeli bede sie bawil we wtryski to najchetniej nowe ;)

Remigiusz - Wto Paź 25, 2011 12:07

maniaq, Sa te takie modele z końcem 2005 roku ale produkcji co maja na kolektorze dolotowym tym przednim zaraz jak gumowa rura nachodzi czujnik Temperatury :wink: Druga ich cecha jest ze jak się odłączy EGR czy przeplwyke pali sie Check engine :mrgreen: O nich mowie ale są rzadkie :wink:

Jedyny kandydat na pomiar jest Krzysiek ma te mapki może coś pokombinuje jeszcze z tymi wtryskami i będziemy widzieć ile to daje :wink:

A co do wielkości IC to wiadomo największy nie znaczy najlepszy. A wtryski szukaj używane najlepiej z jakiegoś rozbitka Anglika z małym przebiegiem :wink: Jak już wiele razy było, nowe trudno dostać a kosztują bebechy a dobre używki dają to samo :wink:

maniaq - Wto Paź 25, 2011 12:22

HEHEH mi sie check pali w obu po odpieciu przeplywki, blad kasuje sie ilus cyklch 0 stopni, ngrzane auto. Odpinalem teraz przeplywki, bo mi padla i dokladnie tak bylo, odpiecie blad, podpiecie sprawnej 1,5 tyg i zgasla blad sam :D

Mam pod domem 2004 i 2005 , wiec moge porownac ;)

Te z alegro to loteria, niektore wygladaja jakby przelezaly okupacje ;) nei chce wkladac zlomu do auta, a nowe, to nowe :D samopoczucie bede mial lepsze hehehe :D

Remigiusz - Wto Paź 25, 2011 13:01

maniaq napisał/a:
Te z alegro to loteria, niektore wygladaja jakby przelezaly okupacje ;) nei chce wkladac zlomu do auta, a nowe, to nowe :D samopoczucie bede mial lepsze hehehe :D


Nie mowie o allegro :wink: Bo tam to jak napisałeś jest :wink: Ale warto podjechać na złomy i poszukać osobiście :wink: Jest kilka złomowisk co ściągają anglików na rozbiórkę :wink:

A co do checku to czyli masz ten nowszy model :mrgreen:

maniaq - Wto Paź 25, 2011 13:26

no ale mam 2004 , przed liftem czyli tam tez juz komp inny byl ;) bo szukalem czarnucha z pol roku , chcialem koniecznie koncowke przed liftem :D

wiec w obu mam checka, wiec nie tylko od 2005 sie zapala , ale i sztuki z 2004 tez :D

tak czy siak , musze przeplywke kupic :D

Remigiusz - Wto Paź 25, 2011 14:09

Aha co do tego FMIC to jednak przy standardowym Turbo FMIC daje bardzo mało zaledwie 7-14Nm i może z 5 KM :neutral: Dlatego tez na orig. IC da się uzyskać jak widać 160KM :wink: Niestety jest to limit bo Turbo więcej nie dmucha już i IC jest w 100% wykorzystane :wink:

Opłaca się to dopiero jak się założy większe Turbo :wink: Ja raczej FMIC nie będę zakładał bo drogie to jest w sumie i przy naszym małym Turbo to mało daje :neutral:

maniaq - Wto Paź 25, 2011 14:36

Ja tu nei mysle o wielkich przyrostach mocy, a o zdrowiu silnika i odciazeniu podzespolow, bo jak mniej sie gotuje, to nic sie nie wysypie na dzien dobry. A nie oszukujmy sie ze po to robi sie mody, zeby z nich korzytsac. Nikt nei robi 150 km , zeby pozniej przy 2 k rpm beigi zmieniac ;)

Bardziej FMIC moim zdaniem jest podyktowany odciazeniem silnika, niz zyskami. Zyski to efekt uboczny ;)

Remigiusz - Wto Paź 25, 2011 18:05

maniaq napisał/a:
Nikt nei robi 150 km , zeby pozniej przy 2 k rpm beigi zmieniac ;)


Ja tak robię :roll: :razz:

Z tym chłodniejszym powietrzem masz racje, montujcie, testujesz i mierzcie :razz:

azer - Pią Paź 28, 2011 18:55

W końcu i ja przeszczepiłem móżdżek, niestety mój Roverek nie żyje :beczy: :!:

wlutowane wydaje się mam poprawnie, ale auto kręci ale nie odpala. Próbowałem styki od kabli psiknąć wd40, dołączyłem dodatkową mase do kompa na wszelki wypadek gdybym spalił przy demontażu (tak sobie pomyślałem) ale auto ciągle nie gada. Wszystko robiłem na podpiętym aku.

Co robić? Wrócić z kompem do elektryka do poprawki?

[ Dodano: Pią Paź 28, 2011 18:55 ]
aha lutowane mam kości bezpośrednio, bez podstawek

Raptile - Pią Paź 28, 2011 19:06

azer, tak cos musial zrobic nie tak lub pomylić kości
azer - Pią Paź 28, 2011 19:15

ok własnie znalazłem 2 nie przylutowane ścieżki, jutro ide z reklamacją o ile będę w stanie podnieść się przed 13tą :P bo dzisiaj świętuje :piwo:
Alexi - Pią Paź 28, 2011 21:03

No to powodzenia i oby R zagadał :)
Remigiusz - Pią Paź 28, 2011 22:14

azer, Ile razy ja mam do pisać :neutral: Jak się check nie zapali jak się przekręci kluczyk szkoda zapalać bo źle są kości wsadzone albo ze przylutowane :wink:
azer - Sob Paź 29, 2011 14:31

Remigiusz, hmm jakoś przeoczyłem to. W każdym razie po dolutowaniu 2 ścieżek, roverek nadal nie żyje

wlutowane mam tak

[ Dodano: Sob Paź 29, 2011 14:31 ]
czyli mam wlutować odwrotnie?

Remigiusz - Sob Paź 29, 2011 14:32

azer, Za ładnie to nie wygląda zrobione :neutral: Nie wiem trzeba sprawdzić czy są wszystkie styki na nogach i na płytce. może upalił Ścieszki . Trudno mi coś powiedzieć najlepsze by była podstawki bo teraz masz problem ze orig na probe nie wstawisz. Spryskaj to jeszcze płynem do kontaktow może coś pomoże.

Wsadzone są dobrze :wink:

ADI-mistrzu - Sob Paź 29, 2011 14:40

Kości są wlutowane w dobrą stronę, tylko że osoba która to robiła chyba Ci nabroiła...
Albo gdzieś dalej nóżki są nie przylutowane, albo gdzieś zwarte, ale ktoś Ci kompa usmażył... masz jakiś papierem za robotę?

Po za tym gdzie tą masę podłączyłeś? Do czego?

azer - Sob Paź 29, 2011 14:55

chyba jeszcze jedna ścieżka jest niedokończona...poczekamy do poniedziałku w takim razie, jeszcze raz się do niego udam.

masę łączyłem do obudowy kompa, ale to tylko raz próbowałem wczoraj, jak były na pewno przerwy.

Alexi - Sob Paź 29, 2011 16:47

Powiem szczerze że tak jak to masz zrobione to i ja sam bym zrobił. :/ Dlatego też zaniosłem do kogoś kto się zna a nie uważa że się zna. Zdecydowanie na podstawkach lepiej.
Remigiusz - Sob Paź 29, 2011 18:46

oki są moje wyniki z hamowni:
http://forum.roverki.eu/v...p=669637#669637

Napisze jeszcze tak, ze na hamowni zrobiłem dziś 22 kilometry :lol: W tym ze bez rozgrzania rolek oraz wykalibrowania przełożenia nie ma co iść. Wykres kolegi borek88 niestety jest błędny i to bardzo bo było to robione na odwal się :nook: A szkoda strasznie :nook:

barszczyk - Sob Paź 29, 2011 18:47

Azer! Jak ciekawość Ciebie zżera to może jutro koło 15 dam rade Tobie pomóc :-)
borek88 - Sob Paź 29, 2011 20:20

Remigiusz napisał/a:
Wykres kolegi borek88 niestety jest błędny i to bardzo bo było to robione na odwal się :nook: A szkoda strasznie :nook:

tak jak pytałem w twoim temacie co z moim wykresem nie tak
goodhope jest chwalony chyba w braci tuningowej szczegolnie diesli
zakład ma fantastyczny ale nie znam sie na tym wiec moze sie myle
sam mariusz czasami odwiedza roverki wiec moze on sie wypowie co nie tak
lub remi podpowiedz mi co nie tak to z nim pogadam i moze zareklamuje pomiar
u mnie koniow niby 6 wiecej ale momentu 20 brakuje
i u ciebie jakby wszystko wczesniej wstawało

no tak czytam i faktycznie zadnego rozgrzania długiego nie było ile km zrobił na rolkach to nie wiem
ale powiedz faktycznie jakies wieksze roznice były w pierwszym tescie a ktoryms z kolei?? bo to chyba o to w rozgrzaniu tych rolek chodzi tak??
a co do kalibracji mariusz chyba ma hamownie od Światka wydaje mi sie ze profesjonalna jak cholera, jesli dobrze pamietam artykuł z GT tuning to tam chwalone były te hamownie, no i jakas kalibracje to sobie robiło chyba przed kazdym testem

Remigiusz - Sob Paź 29, 2011 22:52

borek88, Nie chodzi o wynik tutaj tylko o sam wykres, gdzie w Dieslu możesz mieć max powyzej 4.500rpm :neutral: Uważam ze źle zostało ustawione na pierwszym pomiarze przełożenie. Ostatni pomiar wygląda na ok ale pierwszy to lipa totalna. Mi na twój wykres zwróciła jedna osoba uwagę żebym w to nie wierzył i dziś na hamowni mi drugi raz zostało potwierdzone ze coś zle porobione było. :neutral: Dlatego tak to napisałem :wink:

Mnie to trochę od raziło, a u ciebie to wygląda tak jak byś tam wjechał na rolki, coś pokręcili autem zrobili dwa przejazdy dali tobie wydruk i hejda do domu :sad: Ja nic złego nie chce mówić na goodhope bo u niego nigdy nie bylem tylko uważam ze kiepskie podejście a raczej mało profesjonalne to kogoś co nie ma pojęcia co się tam robi na rolkach. :neutral:

To ze ja zrobiłem 20km na rolkach to nie wiem tym sek :wink: Spędziłem dziś od 9.30 do 13.00 na hamowni, dlatego się tyle km narobiło :wink:

borek88 - Sob Paź 29, 2011 23:28

no faktycznie
jest kilka minut na jakies ustawienie pozniej trzy testy i hej wydruk i do domu
z mojego wykresu to wyglada tak
run1 to ostatni (trzeci) test ostatniej wizyty
run 2 to chyba tez ostatni przejazd ale z wizyty z przed X miesiecy
run 3 to drugi test z ostatniej wizyty na hamowni

azer - Nie Paź 30, 2011 19:29

barszczyk napisał/a:
Azer! Jak ciekawość Ciebie zżera to może jutro koło 15 dam rade Tobie pomóc :-)
byłem dzisiaj u Barszczyka, polutował mi od nowa i auto odżyło :trzymasie: Na testy muszę jeszcze poczekać bo jestem po lekkim %

jeszcze raz dzięki Barszczyk :hejka:

Alexi - Nie Paź 30, 2011 21:45

Widzisz. Nie warto do byle kogo chodzić jak fachowiec pod ręką ;-)
barszczyk - Pon Paź 31, 2011 07:32

To sie ciesze, że działa :mrgreen: czekam na swojego R aż wróci od Jowi'ego i swój "machnę"!
siersciuch01 - Wto Lis 01, 2011 07:55

Dołączyłem do grona osób które zakupiły mapy od REMiego, odebrałem osobiście:]
Alexi - Wto Lis 01, 2011 10:15

Czyli dołączyłeś do grona szczęśliwców ;p Jakoś ludzie się nie wypowiadają nic o tych mapach. No Borek zrobił wykres, azer wlutował ale dalej cisza. Więcej nas było!!
Raptile - Wto Lis 01, 2011 10:25

A to ta r25 która miała 500 tys przebiegu i remi ją dachował ?
Markzo - Wto Lis 01, 2011 12:03

siersciuch01 napisał/a:
Dołączyłem do grona osób które zakupiły mapy od REMiego, odebrałem osobiście:]

czemu jeszcze CIe na spocie nie było? ;>

Remigiusz - Wto Lis 01, 2011 12:30

Raptile, I jeszcze co oj zaba zaba :mrgreen:

Markzo, Kolega zapracowany :wink: W tygodniu praca w weekendy szkolą :wink: Takie życie :wink:

alexi, Tak to bywa czasem :wink: Zakupią i cisza :wink: Chyba ze jeszcze nie każdy ich w montował :neutral:

Krzysi3k - Wto Lis 01, 2011 13:14

Ja wsadzę jak ogarnę kopcenie (wtryski dzisiaj sprawdzam), a jak nie to jeszcze rury od IC przejrzę jeszcze raz...
Ale u mnie wynik będzie podobny jak miałem do tej pory ~135KM :)
Jedyny plus to możliwość wywalenia przepływki i to co mówił Remi, że mniej kopci na odpiętej :)

azer - Wto Lis 01, 2011 18:23

Remigiusz napisał/a:
oki są moje wyniki z hamowni:
http://forum.roverki.eu/v...p=669637#669637

zastanawia mnie jak to rzeczywiście jest. Według opisów angoli bez przepływki miał mieć 'turbo mode' a z przepływką econo. A wg wykresów remiego wychodzi inaczej. Jak to w końcu jest? Ja zrobiłem dopiero z 10km po mieście więc sam jeszcze nie mam zdania.

Chris83 - Wto Lis 01, 2011 19:06

Ja jeszcze nie przelutowałem. Na razie muszę ogarnąć tylne hamulce.

Sprawa z ciśnieniem przez OBD wygląda u mnie tak. Na całej trasie jaką dziś pokonałem ok 80km, min: -0,023bar, max 1,387bar. Turbo nie było podkręcane przeze mnie, ani przez poprzedniego właściciela.
Czy to możliwe, żeby turbinka dawała więcej z powodu przepływki, która ma uwalony czujnik temp i podaje do kompa -40st C?

[ Dodano: Wto Lis 01, 2011 19:06 ]
Cytat:
zastanawia mnie jak to rzeczywiście jest. Według opisów angoli bez przepływki miał mieć 'turbo mode' a z przepływką econo

też mnie to zastanawia - wygląda że wykresy są bardzo podobne prócz szybszej odcinki

Remigiusz - Wto Lis 01, 2011 20:11

azer napisał/a:
zastanawia mnie jak to rzeczywiście jest. Według opisów angoli bez przepływki miał mieć 'turbo mode' a z przepływką econo. A wg wykresów remiego wychodzi inaczej. Jak to w końcu jest?


Jest tak jak na hamowni wyszło, jak zwykle Anglicy piszą historie z palca wyssane. Prawda jest tylko taka ze bez przeplwyki jest dalej spora moc i straty w sumie minimalne w porównaniu z trybem awaryjnym. Duży plus ze docinka jest o wiele wiele dalej :wink: Ja i tak uważam mapki za udane :wink:

Jak to napisałem, niestety oszukać się jednak ECU nie da, musi być sprawna przeplwyka żeby była max moc. Nawet mój emulator poległ :neutral:

azer - Sro Lis 02, 2011 20:39

Niestety miałem przykrą przygodę. Zrobiłem na chipach dopiero z 50km, dzisiaj pojechałem na pkp po rodziców, zgasiłem auto poczekałem, jak przyszli odpaliłem pochodził 10sek i umarł. Objawy jak wcześniej co miałem niedolutowane ścieżki. Szczęście w nieszczęściu że Barszczyk pracuje niedaleko i na dodatek był w pracy. Na szybko mi popoprawiał i auto ożyło. Uff. Parkowanie pod samym dworcem głównym nie jest najlepszym miejscem :)

Teraz pytanie, kiedy ma się palić ten check? Za pierwszym razem po prawidłowym włożeniu, check palił się do momentu odpalenia i potem już się nie świecił, a po dzisiejszej reanimacji palił mi się ciągle (kilka razy zapalałem już na parkingu). Ale przeryłem cały temat i nie wiem do końca ile on się świeci stąd pytanie.

Oczywiście komp idzie do ponownego dokładnego lutowania, bo strach jeździć.

pozdrowienia ponowne dla mojego ratującego Barszczyka.

Chris83 - Sro Lis 02, 2011 20:46

Ok! Jednak udało się dziś przelutować. Efekt jest niezły, aczkolwiek nie chcę w pełni go na razie wykorzystywać, bo ciśnienie na turbo jeszcze nie pomierzone. Odpalił po przelutowaniu bez problemu. Na hamownię się nie wybieram, ale czuć na plecach, że wykres przebiega podobnie do wykresu Remiego (tyle że bez wtrysków SDI dużo niżej :sad: )
Remigiusz - Sro Lis 02, 2011 22:05

azer, Check sie ma palić tylko kilka sec. nie wiem może z 3 sek i potem gaśnie jak i inne kontrolki typu SRS, ABS. Jak sie w cale nie zaświeci po przekręceniu to znaczy ze kości nie maja styku. A jak tobie się teraz cały czas świeci to znaczy ze jakiś błąd jest w ECu, na T4 trzeba podjechać i go odczytać lub na jakieś KTS :wink:

Trzeba było jednak dać na podstawki ale jak zwykle przedobrzacie :roll: I o to efekty :wink:

Chris83, Jedz na hamownie :wink: :razz: Chcemy wykres bez wtrysków widzieć :wink:

Alexi - Sro Lis 02, 2011 22:38

A dziś takie coś sobie nagrałem ;p Sorki za jakość ale Nokia leży i kwiczy przy nagrywaniu nocą. (Za dnia tylko leży)

1. Test 4 biegu 60-100

2. Test 5 biegu 60-120 (sorki za długość ale zakręcona droga była ;-)

Chris83 - Sro Lis 02, 2011 22:52

Remigiusz,
Cytat:
Chris83, Jedz na hamownie :wink: :razz: Chcemy wykres bez wtrysków widzieć :wink:

A ja bym chciał swój wykres z wtryskami zobaczyć :lol:
Hamownię to ja na razie mam w bębnie :wink: i muszę się z nią uporać do soboty.

azer - Sro Lis 02, 2011 23:03

a to moje 60-100


[ Dodano: Sro Lis 02, 2011 23:02 ]
Remigiusz, wymyśleliśmy z Barszczykiem, aby spróbować skasować błąd przed to 40krotne odpalenie czy jak to szło. Może złapał jakieś głupstwo jak coś się schrzaniło. Zobaczymy zresztą jak będzie po ponownym przelutowaniu. Odpale jakby co swoje ELM, którego od miesiąca nie mogę zainstalować w lapku :)

[ Dodano: Sro Lis 02, 2011 23:03 ]
a co do podstawek, to rozmawiałem z 3 elektrykami i wszyscy odradzali mi podstawki. Że jednak mniej pewne niż dobry lut. Zwłaszcza, że nie zamierzam z tych mapek rezygować.

Alexi - Sro Lis 02, 2011 23:11

Jak dobrze pamiętam ELM'em nie odczytasz i nie skasujesz błędów. A no i podobno problem jest z ASUS'em ;p Ale ja nie sprawdzałem pomimo że mam asusa właśnie.
azer - Sro Lis 02, 2011 23:19

nie, coś winda mi się zepsuła i nie instaluje żadnych sterowników, nie mam czasu na formata...może w weekend
Remigiusz - Sro Lis 02, 2011 23:21

azer, Oj tam oj tam Podstawki są git, ja problemów z nimi nie mam :D Tuningowce sobie je chwal :wink:

Blad przez to 40 krotne kasowanie chyba nie zniknie, w SDi to tylko działa :neutral:

Chris83 - Czw Lis 03, 2011 17:52

Podstawki są dobre na testy - wkładasz, wyjmujesz, wkładasz wyjmujesz, ale nie sądzę, żeby teraz ktoś z nas zmieniał sobie chipsy na serię lub inne :razz:

Elektronik powiedział też że w czasie mrozu może "nie stykać" w podstawkach.
Niech podniesie rękę do góry ten któremu będzie chciało się w zimę rozkręcać kompa na parkingu i psikać kontaktem.

Ciśnienie badane przez ELM na mieście nie uległo zmianie w sobotę mam trasę więc zobaczymy co wyświetli przy wyprzedzaniu.

Tak czy inaczej nie wiem czy zostawić to 1,387 bara na których jeździ już ze 3 latka (2 u mnie) czy przykręcić do 1,2 -1,1.

Remigiusz - Czw Lis 03, 2011 18:03

Chris83 napisał/a:
Niech podniesie rękę do góry ten któremu będzie chciało się w zimę rozkręcać kompa na parkingu i psikać kontaktem.


Mi się by chciało jak by miało nie działać. Rozkręcić ECU to jest dosłownie 5min roboty. Odkręcić śrubkę 10mm, odpiąć wtyczkę, 4 śrubki T10 i otwarte. :wink:

Podstawki są do minus 40°C wiec maja działać :razz:

Raptile - Czw Lis 03, 2011 18:09

Chris83, pitu pitu ........ ja mam podstawki zaraz bedzie 2 zima i nic nei psikałem niewiem skąd masz takie mity X_x
Krzysi3k - Czw Lis 03, 2011 18:12

Ja też zimą żadnych problemów nie miałem :shock:
Chris83 - Czw Lis 03, 2011 18:20

Krzysi3k,
Cytat:
Ja też zimą żadnych problemów nie miałem :shock:

No i bardzo dobrze - tak trzymać :ok:
Ja po próbie pierwszego nieudanego odpalenia na podstawkach zniechęciłem się do nich.

Remigiusz - Czw Lis 03, 2011 18:26

Raptile, Ty masz w ogolę podstawki na DIP 28 i tam to chyba nie wiem co by trzeba było zrobić żeby to styku nie miało :mrgreen:

Ja tez mam wiele kumpli co maja w podstawki w EDC15 w Audi VW i jakoś śmigają kilka lat bez skutków ubocznych.

Ja po wielu tych historiach ze coś nagle nie działa biorą się stad ze od początku to nie działało bo kiepski styk był. Ale wystarczy wyszyci styki sobie na nogach, dogiąć trochę nóżki i to będzie działać. :wink:
Aha i już tez kilka razy czytałem ze ludzie maja popękane podstawki PLCC32 bo nie potrafią wyjąc kości i przez to potem takie cyrki się dzieją.

[ Dodano: Czw Lis 03, 2011 18:26 ]
Chris83 napisał/a:
Ja po próbie pierwszego nieudanego odpalenia na podstawkach zniechęciłem się do nich.


Ja doznałem szoku ale spokojna głowa i jak potem styka to już będzie działać i dalej jestem przekonany do podstawek :wink:

Chris83 - Czw Lis 03, 2011 18:31

Reasumując: nie ważne za jakim pośrednictwem, ważne jakie są czipsy :wink:
Remigiusz - Czw Lis 03, 2011 18:47

Chris83, Ważne jest kto to lutował :mrgreen: Jak jest wszystko dobrze wykonane to będzie działać.

[ Dodano: Czw Lis 03, 2011 18:47 ]
A ja się zastanawiam czy nie wsadzić większe Turbo np Gt2256 VNT :P






W SDi sama taka Turbina daje z 170KM :mrgreen: w IDt można do 200KM dobić :razz:

Krzysi3k - Czw Lis 03, 2011 18:58

Remi, sam mówiłeś, że wtedy jest ogromna turbodziura...
Więc jest sens sie pchać?

Remigiusz - Czw Lis 03, 2011 19:12

Krzysi3k, No chłopcy z Uk mówią ze jest Turbo dziura ale przy takiej mocy to jest minimalna :wink:

[ Dodano: Czw Lis 03, 2011 19:12 ]
To Turbo GT2256 jest trochę większe :wink: od naszego i dlatego jest tez dziura mala. :wink:

Chris83 - Czw Lis 03, 2011 19:15

Remigiusz,
Cytat:
No chłopcy z Uk mówią

Remigiusz,
Cytat:
jak zwykle Anglicy piszą historie z palca wyssane

:wink:

Remigiusz - Czw Lis 03, 2011 20:20

Chris83, Ale piszą ci co nie maja tego wyssane z palca :wink: A jest ich tylko dwóch co maja GT2256 tylko :wink:

Lipne są te Hybrydy niestety the ich Stage 1 i Stage 2 :wink: Dlatego przęśli na VNT :mrgreen:

[ Dodano: Czw Lis 03, 2011 20:20 ]
Tu jest lista:
http://www.dieselevante.i...p?idfam=GT2256V

azer - Pią Lis 04, 2011 17:38

A mój R po przylutowaniu od zera znowu nie działa :beczy: check się nie świeci znowu
nie wiem co robić :beczy: ile razy można z tym się pieprzyć. Już 5 razy w rękach elektryków mój komp był.

Remigiusz - Pią Lis 04, 2011 18:19

azer, Mozę tobie już za 5. razem tak się ścieżki zepsuły ze się odklejają od ECU :neutral:

Powiem tak jak by za 1. razem były u kogoś cyrku ze coś nie łączy na przylutowaniu na stale dajce za drugim razem wlutować podstawki. 5 razy lutować w tym ECU to lekkie zabójstwo :neutral:

barszczyk - Pią Lis 04, 2011 18:48

Pady są ok, jak ktoś wylutowywać taki obudów nie umie, to potem są takie kwiatki, że pady odpadają, :-) .
Najważniejsze jest skupienie, spokój, cierpliwość i pewna ręka!

Może ktoś wkleić fote ECU z wylutowanymi pamięciami? coś chciałbym sprawdzić.

Azer, nie ma możliwości żebym zamienił kości miejscami (brak zapalenia się kontrolki check engine) wylutowałem jedną, oczyściłem pady i nogi pamięci i ponownie ją wlutowałem, potem to samo z następną.

Remigiusz - Pią Lis 04, 2011 19:18

barszczyk, Ja wierze w twoje umiejętność ale kolega co jemu przed to robił może już spieprzył to :arrow:

Ja fot więcej nic tutaj w temacie są niestety nie mam :neutral:

azer - Pią Lis 04, 2011 20:21

barszczyk napisał/a:
Może ktoś wkleić fote ECU z wylutowanymi pamięciami? coś chciałbym sprawdzić.
http://forum.roverki.eu/v...p=658623#658623 tutaj masz jedno zdjęcie, może dojrzysz co chcesz.

Pytałem o to czy kolejności nie pomyliłeś, bo zmyły się oznaczenia. Tak tylko dla pewności :)

Też wierze w Twoje umiejętności, widziałem Twoje stanowisko pracy więc wiem, że dobrze trafiłem. Tylko co robimy dalej? Remi co sugerujesz? Podstawki czy może kości od ZR?

Remigiusz - Pią Lis 04, 2011 20:27

azer, Wstaw sobie podstawki będzie widać jak się odlutuje co może jest nie tak :wink:

[ Dodano: Pią Lis 04, 2011 20:27 ]
Następnym razem nie lutuj tego na stale :P

azer - Pią Lis 04, 2011 20:31

tak też zrobimy, następny raport z przeszczepu we wtorek ...
Remigiusz - Pon Lis 07, 2011 13:58

Chciałem dodać jeszcze kilka wykres znalezionych na forum do porównania:

Kolegi gralu (z tematu: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=55317)


Krzyszka wykresy przed modami (http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=60380&postdays=0&postorder=asc&start=0):


A dla porównania goły chip + seria:


[ Dodano: Pon Lis 07, 2011 13:57 ]
I tutaj mój filmik z ostatniej hamowni:

http://www.youtube.com/watch?v=wD9HTeboVOY


maniaq - Pon Lis 07, 2011 14:19

Tak mnie teraz naszlo ----> na wykresie chip + seria wylada to tak jakby ktos po standardzie podniosl dawke paliwa i... koniec :D tzn ten sam wykres przeniesiony w gore O_o

Bez sensu.

Raczej bym dazyl do wyzszego wykresu, ale w dluzszym zakresie obrotow i bez zbednej gorki strzalu kolo 2 k RPM, strzal juz jest w seriii, a po podniesieniu mocy i NM to tylko bedzie mielil ...

Czy to jest ten chip ktory wkladaliscie ? IMHO to rozne wykresy... ale porpawcie mnie ;)

kolin - Pon Lis 07, 2011 14:32

Po prostu są tylko popodbijane limitery i nic więcej.
azer - Wto Lis 08, 2011 22:27

mój Roverek w końcu żyje, napisze tylko że nie użyliśmy podstawek bo Barszczykowi szef zabronił w jego obecności to montować :cool:

Niestety check został :( Zobaczę co widać na ELM, jak nic to na szczęście mamy T4 w Poznaniu. Auto jeździ jak powinno.

Remigiusz - Wto Lis 08, 2011 22:28

azer, ELM nic nie zobaczysz jedz na T4 :wink: Pewnie jakiś błąd z Ecu będzie albo pompa :roll:
azer - Wto Lis 08, 2011 22:35

Remigiusz, nie strasz, bo jak to będzie coś poważniejszego to się chyba pożegnamy w najbliższym czasie z Roverkiem :evil: W tym roku doi ze mnie z każdej możliwej strony.
Alexi - Wto Lis 08, 2011 22:37

A myślałem że to ja zawsze pisze czarne scenariusze ;-) Znając życie jakiś czujnik za 50 zł ;p
Remigiusz - Wto Lis 08, 2011 23:07

azer, Ale nie w sensie ze jest zepsuta tylko ze taki błąd będzie zapisany :roll: :razz:
maniaq - Czw Lis 10, 2011 12:04

Remi coz to za chip byl porownywany do serii na ostatnim wykresie przez ciebie wklejanym > ? bo IMHO z chipem ma to niewiele wspolnego i chcialbym wiedziec czego unikac :D
Remigiusz - Czw Lis 10, 2011 14:24

maniaq, który wykres dokładnie :?:
maniaq - Czw Lis 10, 2011 14:34

Wysłany: Pon Lis 07, 2011 13:58

goly chip + seria

Remigiusz - Czw Lis 10, 2011 16:38

maniaq, To są Krzyszka chipy co miał je na początku:
Krzyszka wykresy przed modami (http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=60380):

Jego goły chip + seria:


Wstawiłem to tylko tak do porównania żeby nie szukać po całym forum wykresów :wink: W sumie pasuje jeszcze dodać Borka wykres, bo więcej na forum od idt odszukać nie moglem :wink:

Krzysi3k - Czw Lis 10, 2011 18:10

Tak to jest mój wykres, tylko po zwiększeniu dawki, na 126KM, po dalszym strojeniu łagodniejszy wykres i lepszy dół wyszedł :)
Jawaa - Sro Lis 16, 2011 17:32

Hm to jak to jest wkońcu z tym chipem ? Który z nich wymaga przepływki a który nie ? Bo tu widzę jedni piszą o jednym chipie, drudzy o drugim.. Właściwie to który z nich jest najlepszy ?
Remigiusz - Sro Lis 16, 2011 18:04

Jawaa, dual maping = mafless , przynajmniej tak my to tutaj używamy. Jest jeszcze Chip MG++ .

Mafless smiga ładnie bez przeplwyki
Mg++ potrzebuje przeplywki bo jest to tylko zwykła mapka od MG 115 trochę podkręcona od dołu :razz:

Najlepszy jest mafless bo jest według mnie najbardziej ekonomiczny oraz eliminuje obecność przeplwyki.

Jawaa - Czw Lis 17, 2011 22:13

I jest sprawdzony, wytestowany tak ? czy jest jeszcze ciagle w trakcie prób.. tzn że będziecie jeszcze w nim coś zmieniać.. Bo nie chciałbym kupić a potem znowu wymieniać bo ten nie działa jak powinien
Alexi - Czw Lis 17, 2011 22:24

Ja mogę potwierdzić że nie zmieniam ;-) poza tym cena = śmiech. Inaczej Krzychu on najpierw chipa w warsztacie zrobił za 800 :)
barszczyk - Pią Lis 18, 2011 20:30

Odebrałem auto od Jowiego, i stało się.
Przelutowałem pamięci i muszę powiedzieć, ze jest inaczej.
Narazie MAF'a nie odłączałem.
Zrobiłem jakieś 20km i co mogę powiedzieć.... szybciej wchodzi na obroty, wciska mocniej w fotel.

Za te pieniądze, polecam każdemu :wink:

Jeszcze raz dzięki Remi! :grin:

borek88 - Sob Lis 19, 2011 18:16

no i kiszka trochę bo moje sprzęgło nie daje rady;/
dziś jechałem z 3-ma pasażerami i na 5biegu 2tys może trochę więcej wciskam gaz a tu zonk.
Obroty idą do góry a prędkość w miejscu, przy spokojniejszym wciskaniu gazu luz.
Ale co dobre jadę później, gaz w podłodze a on normalnie rwie do przodu
no niech miałem na pokładzie dodatkowe 250kg to max i żeby zaraz takie rzeczy??

Jak się ma u was ma sprzęgło??

ja swoje stare oryginalne z dociskiem chyba oddam do regeneracji i wzmocnienia
bo 25tys temu wymieniałem na valeo i na szczęście stare po 176tys zostawiłem

Alexi - Sob Lis 19, 2011 22:05

No ja dziś się na 100% przekonałem że mi nie daje rady :/ Jest tak jak powiada borek. Jeśli jadę sam to tylko czasami takie kwiatki się dzieją. Gorzej jak mam max na pokładzie. Wtedy z gazem trzeba delikatnie. Przestałem używać mocniejszych map :/

Robiłem tzw test. Czyli ręczny + 5 bieg i popuszczamy pedał sprzęgła. Wypadł pomyślnie bo auto zgasło. Ale jak widać nie jest to miarodajne. MNIEJ NM!!!!!!!!!

Raptile - Sob Lis 19, 2011 23:09

Ludzie ogarnijcie sie Raz więcej NM a RAZ mniej Nm ! Sami nie wiecie co chcecie ;)
Alexi - Sob Lis 19, 2011 23:11

noo łagodniejszy zryw z nm ;p
Raptile - Sob Lis 19, 2011 23:29

alexi, to wzmocnij docisk i bedzue git
borek88 - Nie Lis 20, 2011 09:09

mnie dziwi tylko ze u remiego takich numerów nie ma
ale może się przyznać nie chce:D
tak jak po wsadzeniu dual mówił że mniej kopci niż same wtryski
a ja przeżyłem szok gdy u mnie poszedł montaż map jak przy gazu w podłodze potrafi chmurę walnąć

a w poniedziałek dzwonie do dwóch firm od sprzęgieł i dowiem się czy sam wzmocniony docisk da rade

Alexi - Nie Lis 20, 2011 10:29

To jesteś w komfortowej sytuacji bo leży ten docisk u Ciebie na półce ;-) Ja bym musiał kupić jakieś zastępcze :P
Krzysi3k - Nie Lis 20, 2011 10:43

Dlatego ja już więcej nie modze :D
borek88 - Nie Lis 20, 2011 11:41

Krzysi3k, nie zakładasz duala?? chyba tez go kupowałeś
Krzysi3k - Nie Lis 20, 2011 11:54

Zakładam, ale on ma tyle samo KM, co moje mapy :)
borek88 - Nie Lis 20, 2011 11:59

czyli nie kładziesz typowych wtrysków??
bo jeśli dobrze pamiętam to ty miałeś z landka i były mniej wydajne czy coś w tym stylu tak??

Alexi - Nie Lis 20, 2011 12:11

jak tak patrze to ten ultra wysoki skok nm to bedzie najzabawniejszy w zime. Kiedy to z kazdym nacisnieciem gazu bedzie zrywana trakcja. Az jestem ciekaw jak to sie bedzie sprawdzalo w praktyce ale coraz bardziej jestem sklonny wywalic te wtryski sdi. Btw czemu sdi nie ma tak duzego skoku nm?
Raptile - Nie Lis 20, 2011 12:54

alexi, kup uzywke ;) za grosze mozna kupic

[ Dodano: Nie Lis 20, 2011 12:54 ]
Cytat:
czemu sdi nie ma tak duzego skoku nm?



Bo SDi jest najlepsze :D

gwidon1701 - Pon Lis 21, 2011 00:21

Dopiero wczoraj gość mi wlutował podstawki bo miałem problem żeby ktoś to zrobił ;/ , ale znalazłem gościa i zrobił to bardzo ładnie , wieczorem zamontowałem i ;) . Najpierw przejazd na podpiętej przepływce i wielkie zadowolenie , bardzo ładnie ciągnie od dołu i dymu nie zauważyłem choć nie kręciłem go powyżej 2 tyś . Po zagrzaniu silnika odpiąłem przepływkę i szok :shock: jak samochód zapi... .
Wróciłem do domu chcę się pochwalić czytam zaległe posty i się załamałem skutkami ubocznymi ;(

Raptile - Pon Lis 21, 2011 00:31

gwidon1701, od samego chi[pa nic ci sie nie stanie
gwidon1701 - Pon Lis 21, 2011 01:03

Wtryski od SDI też już mam ...
Raptile - Pon Lis 21, 2011 01:45

aha ;)
Remigiusz - Sro Lis 23, 2011 13:23

Ja mogę powiedzieć tyle ze moja 45 ma dopiero 133.000km na liczniku i sprzęgli oraz skrzynia raczej są jeszcze w bardzo dobrym stanie i takich cyrków nie mam żeby mi się sprzęgło ślizgało :wink:

Mi tylko teraz na 3. biegu kolami mieli :mrgreen: jak jest troszkę mokrawo :wink:

Mundekk - Sob Lis 26, 2011 12:48

Można kupić jeszcze te mapy? Jak sie ma spalanie na tych mapach bez przepływomierza testował ktoś? Jakie to daje efekty nie mając wytrysków tylko sam chip? Poniżej 2tyś obr. jest lepiej? Można wymontować przepływomierz całkowicie i nie będzie szybkiej odcinki ani dużego spalania?
Remigiusz - Sob Lis 26, 2011 17:32

Mundekk, Spalanie ma są normalnie, bez wtrysków jest lepszy dol z tego co mi wiadomo.

[ Dodano: Sob Lis 26, 2011 17:32 ]
Dopisze moje opinie po miesiącu albo więcej jazdy z mapkami:

Dynamika super :razz:

Spalanie takie jakie było ale trudno mi teraz dojść do 7l/100km przy prędkościach powyzej 160km/h :wink: Na 50 litrach robię teraz spokojnie 800km do 900km :wink:

Co ciekawe jest ze jak się ma uwalona przepływka to jakoś mapa sama wykrywa ze jest coś nie tak i ustala jak najlepsza wartość. Jeszcze dodam ze jak się śmiga bez przepływki to warto miec stara zamontowana i tylko +12V odciąć żeby czujnik temperatury dalej działa, co polepsza ekonomie.

gwidon1701 - Sob Lis 26, 2011 23:06

Ja również jakiegoś drastycznego wzrostu spalania nie zauważyłem , co do dynamiki jest super Roverek całkiem fajnie jedzie już do dwóch tysięcy a po wyżej fajnie wciska , choć staram się nie nadwyrężać sprzęgła . Niedaleko mnie jest spora i długa góra , na piątce jadą 70-80 km wciskam gaz i Roverek bez problemu się buja i to z kompletem na pokładzie . Jestem bardzo zadowolony . Jedyny problem jaki miałem to znaleźć gościa który mi wlutuje podstawki . Większość nie chciała się tego podjąć żeby nic nie upalić i dobrze z resztą , w końcu znalazłem gościa z lutownicą na podczerwień i wlutował bardzo ładnie za 20 zł .
marcin731 - Pon Lis 28, 2011 20:41

Witam
Podobnie jak kolega Mundekk chciałem zapytać czy jest możliwość zakupu tych map?
W przypadku serii ile można zyskac na mocy i momencie?
Te filmiki z testem na 4 i 5 biegu są robione tylko na tych mapach czy razem z wtryskami sdi?

Mundekk - Pon Lis 28, 2011 20:47

marcin731, jest możliwość zakupu tych map pogadaj z ich stwórcą ;p O tamte filmiki też byłem ciekaw i one są na samym chipie bez wtrysków, a wykres z hamowni jest na 2 stronie tego tematu, chociaż nikt z tego forum nie potwierdizl tego wykresu będąc samemu na hamowni
Alexi - Pon Lis 28, 2011 22:55

Remi oraz borek potwierdzili. Ale razem z wtryskami SDi.
Mundekk - Czw Gru 01, 2011 16:46

Witajcie, mam wlutowane mapy tak jak widać na obrazku, niby poprawnie ale nie da sie odpalić auta. Co może być nie tak?
Chris83 - Czw Gru 01, 2011 18:17

Kolejność jest OK. Może któraś ścieżka nie łączy.
azer - Czw Gru 01, 2011 19:14

posprawdzaj pod lupą dokładnie ścieżki, przechodziłem to samo...na kości H w lewym dolnym rogu nie stykają się ścieżki?

[ Dodano: Czw Gru 01, 2011 19:14 ]
tak samo prawy dolny na L nie pewnie wygląda

Mundekk - Czw Gru 01, 2011 19:22

sprawdzone było i wyglądało ok, wszystkie luty został jeszcze raz poprawione i auto ożyło :D :D Dzieki Remi za to dobrodziejstwo i dzieki Chris ;p odczucia z jazdy bardzo przyjemne głowa opiera się o zagłówek przy 2k obrotów i przyjemnie wciska w fotel
Remigiusz - Czw Gru 01, 2011 23:35

No widzę ze więcej problemów się dzieje przy wlutowanie kości niczym z podstawkami :wink: Fajnie ze się mapki podobają :razz:
Mundekk - Pią Gru 02, 2011 22:19

Wydaje mi się czy mafless mapy są rownież EGRless? ;p Bo odkąd zamonotwałem w ogóle EGR sie chyba nie włącza, nie słychać tego brzęczenia elektrozaworu i skrzypienia podczas włączania sie i wyłączania. Jescze jedno - u was też tak glośno turbo świszczy z wydechu na wolnych obrotach? Pytanie do tych co maja strumienice
Alexi - Pią Gru 02, 2011 22:36

Nic nie słyszę. Znaczy EGR'a słyszę ;p ALe świszczenia turbo burbo nie.
gwidon1701 - Pią Gru 02, 2011 22:37

Ja strumienicy nie mam , ale mam wywalony wkład z katalizatora i zaspawaną puszkę z powrotem .
I również u mnie na wolnych obrotach tak świszczy lekko . z wydechu .

Alexi - Pią Gru 02, 2011 22:43

Ty mi lepiej zaślepkę wyślij :D gwidon
Krzysi3k - Pią Gru 02, 2011 22:52

Mundekk, u mnie też tak świszczy przy strumiennicy ;)
marcin731 - Sro Gru 07, 2011 21:07

Czytając wasze posty w tematach zrozumiałem że mafless jednak najlepiej stosować z przepływką? Przynajmniej mając wtryski sdi. A w przypadku seryjnych wtrysków również lepiej jest z przepływomierzem? Był ktoś może na hamowni kto modyfikował tylko mapy?
Alexi - Sro Gru 07, 2011 21:24

W obydwu przypadkach jest lepiej stosować z przepływką bo w niej masz nie tylko czujnik ilości zaciągniętego powietrza ale i temp.
Firq - Sro Gru 07, 2011 21:35

ewentualnie dziurka w przepływce dla lepszego odczytu danych pobieranego powietrza... Gdzieś Remigiusz to opisał :)
komik88 - Pią Gru 09, 2011 13:13

siemka, panowie mam takie pytanko bo tak czytam i czytam o tych waszych modach a ja juz swojego MG nie mam, ale chciał bym się sprawdzić z którymś z was powiedzmy na odc 500m swoim nowym autkiem.. tak z czystej ciekawości, ja mam BMW 523i z 97r :) chodzi o to że nie pamiętam już jak to moje MG jeździło a wydaje mi się ze bmw jeździ lepiej a jest o wiele cięższe ale wy znów macie bardziej porobione te autka od mojego bo ja miałem 140KM I 300nm. Więc jak ktoś bedzie chętny to się możemy umowić :) pozdrawiam
kadzaf - Pon Gru 12, 2011 00:17

Wymiatacie panowie szlachta :mrgreen: teraz nic nie pozostaje ino zakup IDTeka ,szkoda ze Remi pozbył sie SDIka wtedy z niego by wykrzesywał drzemiace koniki i niuterki :mrgreen:
Remigiusz - Sob Gru 17, 2011 00:37

kadzaf, Ja nigdy SDI nie mialem. Mialem SD przerobionego na SD+I :mrgreen:
Firq - Wto Gru 27, 2011 19:22

lutował ktoś z was chipsy od Remiego bez podstawek ?? czy dobry elektronik da rade zrobić to dobrze za pierwszym razem bez poprawek ??
marcin731 - Sro Gru 28, 2011 14:58

Firq, ja lutowałem bez podstawek, zrobił mi to Pan który zajmuje się serwisem tv, wszystko było ok za pierwszym razem :wink:

Według filmiku zrobionego przez alexi czas 60-100 powinien być ok 7 sekund.
U mnie jest ok 8.5 s.
alexi, na oponach jakiego rozmiaru robiłeś filmik? i jakie modyfikacje masz zrobione oprócz map?
Ja mam opony 195/60/15

Firq - Sro Gru 28, 2011 20:19

7-8.5s do setki na IV biegu po chipie ?? ? u mnie bez chipa na wtryskach samych jest dużo mniej..... a opony mam 205/50/16'

marcin731, dzięki bo myślałem ze tylko ja będę miał bez podstawek :D to mnie pocieszyłeś różnice poczułeś po chipie ??

Alexi - Sro Gru 28, 2011 22:34

Nie bardzo wiem na jaki filmik patrzyłeś. Jeden był robiony bez niczego na lipnej przepływce, drugi zaś tylko na chipie.

[ Dodano: Sro Gru 28, 2011 22:34 ]
Firq napisał/a:
u mnie bez chipa na wtryskach samych jest dużo mniej


Bo wtryski ogromne kopyto dają. Dużo większe niż sam chip.

A opony mam takie. 185/55 R15

Remigiusz - Czw Gru 29, 2011 01:53

Napisze jeszcze tak :wink: Dzis jechałem trasę Strzyzow -Krakow i z powrotem. Przyczepa do 750kg załadowana do jakieś 300kg, cały tyl oraz bagażnik załadowany. Tylna os tak nisko siedziała ze nie było widać górnego bieżnika opony i tylko polowe gumy od felgi :mrgreen:

I luz pod górkę oraz na autostradzie z takim załadunkiem auto przyspiesza, sprzęgło nic nie śliga się idzie ładnie. Przyspiesza. Niestety max tylko 120km/h bo miotło przyczepa jak szatan :twisted: Ale chmury jaka dymu leciała to masakra. Jak bym Tirem jechał pod ogromna górkę :mrgreen: :mrgreen:

marcin731 - Czw Gru 29, 2011 11:25

Chodzi mi o ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=lwf-N1lENCA
Ja też robiłem na samych mapach, reszta seria i zastanawia mnie skąd różnica 1,5 sekundy. Różnica w oponach między 195/60/15 a 185/55/15 to 5% na obwodzie ale czy to jest na tyle większy opór żeby różnica wyniosła 1.5 s? Dodam że jechałem sam więc samochód nie był obciążony.

Firq, ja nie mam wtrysków więc stąd takie czasy. Przed zmianą map 60-100 było ok 11s. więc widać różnicę :wink:

Alexi - Czw Gru 29, 2011 21:03

marcin731, opis powiada że tam jeszcze katalizatora nie ma. Więc De-cat i same mapy.
marcin731 - Pon Sty 02, 2012 14:42

alexi to wycięcie katalizatora daje aż taką różnicę?
Remigiusz - Pon Sty 02, 2012 16:21

marcin731, Jak jest bardzo zapchany ale przebieg autentyczny powyzej 200k km to naprawdę robi duza różnice.
Firq - Sro Sty 04, 2012 21:00

i na mnie przyszła pora na hamownie :D
Wiec tak
Wtryski od SDI
EGR off
Kat Off
czyszczone kolektory
Turbina ustawiona na 1.75 bara
Chipsy od Remiego :D
Maszyna na III biegu na prostej koła zrywa a na mokrym nawet na IV jej sie zdarzyło :D


Raptile - Sro Sty 04, 2012 21:12

Firq, :brawo: czekam na wątek "Jak wzmocnić sprzęgło/skrzynie ;D " Albo wyskoczyło mi turbo bokiem :haha: Ale wynik Zacny ;)
Firq - Sro Sty 04, 2012 22:09

Turbo skrzynia czy sprzęgło można zawsze wymienić :) Turbo Będzie Większe sprzęgło wzmocnione a skrzynia w zapasie :)

[ Dodano: Sro Sty 04, 2012 22:09 ]
jutro wkleję jeszcze jeden wykres :) Niech moc i moment będą z Wami :D

Brt - Sro Sty 04, 2012 22:10

wow niezły wynik :) :ok:
Firq - Sro Sty 04, 2012 22:15

dzięki wielkie :)
Remigiusz - Sro Sty 04, 2012 22:23

Firq, hahaha.. No i gratki czyli jednak mamy udowodnione ze mapki dają te ~155KM :wink:

Co do momentu bo masz az na 1.75 bara Turbo podkręcone to niezły zysk Nm :wink: ~370Nm to juz sporo mi wyszło coś kolo 350Nm na 1.35bara.

Czyli o.4bara więcej doładowania daje az 20Nm to jest niezły wynik :razz: Dopiero się będzie działo z VNT, już to czuje :razz: Pewnie ponad 400NM wyskoczy :mrgreen:

Firq - Sro Sty 04, 2012 22:26

bankowo wyskoczy ponad 400NM :) ale juz sie tego boje :D były 2 pomiary bardzo bardzo zbliżone wiec wynik miarodajny :D ciekawe jak te nasze bestie na śniegu będą latać :D ja sobie chyba pod pedał gazu cegłę podłoże :D dzięki Remigiusz, za mapki :D
Remigiusz - Sro Sty 04, 2012 22:30

Firq, Z 400Nm to ja już bym uważał :wink: Trzeba będzie niestety pod VNT mapki zmienić żeby ograniczało NM tak do 300Nm :wink:

A co do śniegu to trzeba mieć po prostu wyczucie na pedale gazu :wink: Jeszcze jak byś sobie dołożył inny IC np jakiś FMIC to by na pewno wyskoczyło kolo 390NM :razz:

No problem tylko nie zepsuj skrzyni biegów i sprzęgła :mrgreen:

Firq - Czw Sty 05, 2012 07:16

zakładam większy IC to jest pewne :)

[ Dodano: Czw Sty 05, 2012 07:16 ]
Cytat:
Trzeba będzie niestety pod VNT mapki zmienić żeby ograniczało NM tak do 300Nm


niee e jak juz to tak do 350NM :D
Remi a Ty masz u siebie serie IC ?? czy większy ??

maniaq - Czw Sty 05, 2012 11:30

No ladnie ladnie firq ;) gratki i oby setup polatal jak najdluzej :D
marcin731 - Czw Sty 05, 2012 15:14

Firq bardzo ładnie :grin:

Zmierzyłem spalanie na mapach mafless, reszta seria.

Przejechałem 730 km, w tym ok 250 km na trasie z prędkościami 90-100 a resztę krótkie odcinki rzędu 7 do 15 km, i prawie każdy odcinek po długim postoju czyli silnik ciągle niedogrzany i spalenie jakie mi wyszło to 5.6

Firq - Czw Sty 05, 2012 19:12

maniaq, mam nadzieje sie zjawić na zlocie w tym roku wiec tez mam nadzieje ze bezawaryjny będzie ten rok :D
szoso - Czw Sty 05, 2012 19:15

nie przesadź z momentem bo będziesz skrzynię zbierał do reklamówki :lol:
Firq - Czw Sty 05, 2012 19:35

tak do 390 i bedzie git :D do reklamówki moze sie nie zmieścić :)
Remigiusz - Czw Sty 05, 2012 22:21

Firq, Ja mam serie i w sumie nie planuje większego IC bo to tylko dodaje Nm nie potrzebnie a ja juz więcej nie potrzebuje. Lepiej by było więcej koni :razz:

Ja się tylko boje, choć chyba za wiele bo autostradach nie śmigasz i full doładowania nie masz na dłuższy czas. Bo tobie może faktycznie Turbo się rozlecieć :razz: O skrzynie jak jeździsz normalnie spokojnie i nie palisz laka to to wytrzyma i 400Nm :wink:

Bo juz w Germany było dwóch koleszkow co śmigali w IDT oraz SDI na 1.5bara i po około 1.5 miesiacu Turbinka się rozleciała :razz:

Najgorsze w Turbo jest to ze jak śmigasz z takim doładowaniem i wszystko sie wydaje spoko to nagle bumm i po Turbinie. I te słowa się już tak wiele razy sprawdziły :razz: Choć testuj bo dobry moment to daje :razz:

Firq - Pią Sty 06, 2012 14:08

Remigiusz, w 220 sdi jak miałem to około 8 miesięcy miałem pewien problem mianowicie przy 3.5tys rmp odcinało mi paliwo na chwile i nie wiedziałem co to jest i okazało sie ze zawór na turbinie był zacięty w pozycji zamkniętej i turbo dmuchało na maxa pod 1.8 czsem 1.9 bara wyszło to jak założyłem wskaźnik ciśnienia doładowania a objawami były pękające węże od IC i sam IC nie wytrzymał naprawiłem wtedy ten zawór i ustawiłem na 1.5 doładowanie i latałem tak do konca i turbo nie rozleciało się choć nie zmienia to faktu ze wierze ci ze ze teraz moze nie dać rady i wytknąć kopyta...;]
Cytat:
O skrzynie jak jeździsz normalnie spokojnie i nie palisz laka to to wytrzyma i 400Nm :wink:

laka nie pale nigdy i na 1 biegu ruszam normalnie prawie zawsze :D jeśli teraz chodzi o turbine to ma kilka pomysłów głównym założeniem jest VNT ale kiedyć gdzieś pisałeś ze VNT po naszych modach może dać nawet 40KM :twisted: nie wiem czy to nie za dużo a raczej wiem ze za dużo :) choć to bardzo kusi wiec może skusze się na inne rozwiązanie czyli inna dużo większa turbina bez zmiennej geometri co seryjnie ma doładowanie 2.0 bara :) i czekam na wasze propozycje co zamiast naszej dmuchawki wsadzić do mojego MG co seryjnie ciśnienie doładowania ma w granicach 2.0 bara ?? chyba trzeba będzie szukać w turbinach z jakiegoś busa... (Remigiusz nie myśl ze odpuszczam juz całkiem plan VNT tylko szukam wielu rozwiązań i coś się wtedy wymyśli:) )

Raptile - Pią Sty 06, 2012 16:29

Firq, dać może dać ale po co ? Zrobic re-map i wygładzić wykres
Firq - Pią Sty 06, 2012 18:35

Raptile, co dac moze dac ?? bo nie rozumiem
Remigiusz - Pią Sty 06, 2012 19:49

Firq, No to ładnie :razz: 1.9 bara :mrgreen: Przy takiej jedzie kilka km na trasie przy spokojnie prędkości przepisowej to te 1.7 bara spokojnie dadzą rady :razz: Jak ktoś agresywnie śmiga to długo to nie wytrzyma :wink:

Wlasnie tego jestem ciekaw ile to da faktycznie mocy VNT bo niby niby +/- 20 do 40KM choć trochę w to zaczynam wątpić. ALe z VNT Angole dochodzą do 180km prawie wiec się musi dać i to w SDI :razz:

Raptile, Do VNT i tak będzie remap zeby wygładzić moment bo podskoczy diametralnie na pewno :wink: .

Firq - Pią Sty 06, 2012 20:37

no właśnie Remi wykres podkoczy i to bardzo a co sadzisz co by dała turbałka bez vnt ale dużo większa z większa gorącą stroną co seryjnie dmucha 2.0 bara ??
Remigiusz - Pią Sty 06, 2012 20:58

Firq, Dużego laga da i tyle :razz: Na dialy driving raczej nie opłacalne i dlatego sie lepiej sprawia VNT. Bo będziesz musiał non stop wysoko kręcić żeby poczuć duza Turbinę :wink:

Ja zostaje przy VNT bo to jest jedyny mądry wynalazek na codzienna jazdę :wink:

Firq - Pią Sty 06, 2012 21:32

wysoko kręcić tzn jak wysoko ?? bo niżej jak 2 tys rmp to ja nie jeżdżę :) ciekwe jestem jak w praktyce by sie wykazała taka turbina....
har0 - Czw Sty 12, 2012 13:02

Panowie na poczatku tematu była mowa o przełączaniu miedzy mapami. A teraz się pogubiłem. Więc wystarczy ino wlutować chipy i cieszyć się z jazdy?

Czy ktoś z forum wlutował sobie sam chipy?

Alexi - Czw Sty 12, 2012 14:05

No jeśli chcesz to wystarczy wlutować włącznik na kabel zasilający przepływomierz i to wszystko. Jak nigdy nie lutowałeś takich rzeczy to lepiej oddaj do speca. Max 50 pln za przelutowanie.
har0 - Czw Sty 12, 2012 14:33

Alexi ale ty masz te chipy wlutowane? robiłeś ten przełącznik czy bez niego też działają oba?
Mundekk - Czw Sty 12, 2012 15:04

har0, wystarczy kupić mapy mafless bo na mg++ i tak nie ma więcej mocy niż w maflesach, jedyne co jest większe to spalanie w dodatku potrzebujesz sprawnej przepływki. Na maflessach spalanie nie wzrasta a moc tak i nawet po odpięciu przepływomierza samochód nadal ma moc i można go kręcić ponad 4k :)
har0 - Czw Sty 12, 2012 15:14

ok Remi nadal dystrybuuje ? :D
bo już mnie szlak trafia z ciągle padającym przepływomierzem :D

Remigiusz - Czw Sty 12, 2012 18:06

har0, Tak jak napisał alexi, ALe szkoda się w to bawić bo mapa jakoś sama wykrywa i ciagle używa jak najlepszych parametrów. Wiec wkładasz i się cieszysz :mrgreen:

Ja miałem robić przełączanie miedzy 4 mapami ale uważam to za zbędne jak te maflessy są the best :wink:

Alexi - Czw Sty 12, 2012 21:01

Ja przełącznik zrobiłem zanim dostałem chipsy. Ale jest zupełnie zbędny. Wystarczy cążkami odciąć przewód i zaizolować that it. ;p A chipy mam wkładane nie lutowane. Podstawki mam lutowane. Z tego co tu czytałem to więcej problemów mieli ci którzy lutowali chipy na stałe ;-)
piter-t - Sob Sty 21, 2012 14:50

Witam,

tak się zapytam... przy silniki 20t2n z 98r da rade? gdzie takie coś można zrobić? i za ile w całości ? ;) mam na myśli ta wersje z przełącznikiem ;)

Firq - Sob Sty 21, 2012 22:16

tuning sdi za 7 zl przeczytaj bo chyba masz taki silnik jak nasze sdi
piter-t - Nie Sty 22, 2012 16:15

szczerze mówiąc jakoś ten fragment "za 7zł" odstrasza ;) podwójna mapa mimo że droższa bardziej do mnie przemawia ;)
Alexi - Nie Sty 22, 2012 17:45

Z tym że dual mapa jest dla iDT a 'tuning 7 zł' dla SDi
Raptile - Nie Sty 22, 2012 22:18

alexi, pitu pitu ja mam dual map :D
piter-t - Pon Sty 23, 2012 17:49

Raptile, gdzieś robiłeś czy dłubanina własna?
Raptile - Pon Sty 23, 2012 21:18

piter-t, dłubanina własna kości 512 zamiast 256 i przełącznik
barney79 - Sob Mar 17, 2012 21:36

Witam.Jeśli istnieje możliwość byłym zainteresowany kupnem map.Proszę o informację związaną z zakupem i kosztem.Z góry dziękuję.
Remigiusz - Nie Mar 18, 2012 20:21

Wystarczy napisać PW :wink:
Koko_24 - Pią Kwi 06, 2012 20:56

Dziś z pomocą kolegi elektronika wlutowalismy te chipy z mapkami :mrgreen: . Przepływka odpięta i samochodzik teraz smiga jak szalony, heh. Nie jest taki mulasty na niskich biegach :grin:

Dzieki Remi za mapki.

Remigiusz - Pią Kwi 06, 2012 23:58

Koko_24, ahh czyli już siedzą on board :wink: No to ładnie :mrgreen: Ja ich teraz jeszcze bardziej doceniam jak miałem znów okazje śmigać na orig mapach :wink: Downgrade się od razu czuje i jak Markzo miał racje się po prostu za bardzo już do mocy przyzwyczaiłem :mrgreen:

Ale polecam każdemu tak po roku się znów na orig mapkę przesiąść żeby docenić co się ma :mrgreen:

barney79 - Sob Kwi 07, 2012 15:36

Bez przepływomierza jazda SUPER.Brak kopcenia lecz wydaje mi się że spalanie nieznacznie wzrosło.Kopytko niezłe.Pozostał jedynie montaż wtrysków SDI (leżą i czekają). Jak na razie
mapki są OK.Troszkę czytałem na temat MAFLESS na wiki:
Mafless

Koko_24 - Sob Kwi 07, 2012 15:37

Remigiusz napisał/a:
Koko_24, ahh czyli już siedzą on board :wink: No to ładnie :mrgreen: Ja ich teraz jeszcze bardziej doceniam jak miałem znów okazje śmigać na orig mapach :wink: Downgrade się od razu czuje i jak Markzo miał racje się po prostu za bardzo już do mocy przyzwyczaiłem


Tak tak, juz siedza elegancko. Nawet nie było żadnych problemów z wlutowaniem :mrgreen:
No może za jakiś czas włoże stare mapki to zobczymy róznice.
Jeszcze trzeba bedzie kupic wtryski od SDI i bedzie smigał jak ta lala :mrgreen:

barney79 - Sob Kwi 07, 2012 15:38

Koko_24 napisał/a:
Dziś z pomocą kolegi elektronika wlutowalismy te chipy z mapkami :mrgreen: . Przepływka odpięta i samochodzik teraz smiga jak szalony, heh. Nie jest taki mulasty na niskich biegach :grin:

Dzieki Remi za mapki.


Daj znać jak pojeździsz jakie są wrażenia itp.

Mundekk - Sob Kwi 07, 2012 15:44

barney79, a po co odpinasz przepływomierz? Na mafless chyba powinien iść tak samo dobrze z przepływomierzem jak i bez, tylko że z przepływomierzem moze mniej palić. Ja odpinałem rpzepływomierz i nie ma różnicy tak samo idzie
barney79 - Sob Kwi 07, 2012 17:28

Mundekk napisał/a:
barney79, a po co odpinasz przepływomierz? Na mafless chyba powinien iść tak samo dobrze z przepływomierzem jak i bez, tylko że z przepływomierzem moze mniej palić. Ja odpinałem rpzepływomierz i nie ma różnicy tak samo idzie


Tu się mylisz.Przeczytaj pierwszy post to będziesz wiedział.

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2012 17:28 ]
Remigiusz napisał/a:
Witam,
Wyczytałem ze Anglicy gdzieś od końca 2009 roku robią Chip tuning w 25/45/ZR/ZS modelach po 2000-2004 roku, z mapami ze już nie trzeba przepływki :shock:

Co bardziej ciekawe można w tedy ja całkiem wywalić do kosza, spalanie nie wzrasta się trochę obniża i lepszy od dołu się staje Rover :wink: Brak kopcenia itd.

Ale co lepsze to jest Dual mapping :razz: Polega to na tym ze mapa podstawowa oraz awaryjna (czyli tak jak przechodzi komp w tryb awaryjny) tak zostaje przerabiane ze ma sie max moc i program Eco :wink:

Działa to w ten sposób ze montują sobie włącznik które podaje napięcie na przepływke lub je odcina. W tedy kom przechodzi na mapę podstawowa, ktoś jest mapa Eco w tym przypadku. Odcięcie paliwa następuje np powyzej 3000rpm, sygnał od przeplywki jest pobierany, największy moment obrotowy jest na samym dole i spalanie mamy ok 5 litrów/sto :wink:

Druga mapa jest jak sie wyl. przepływke, czyli jak by awaryjna która daje najwięcej mocy. Spalanie wzrasta na normalny poziom tych 6litrow, brak kopcenia i co ciekawe można kręcić do 5000rpm i brak tez pojawienia się "Check engine" :wink: Komputer cale dane pobiera tylko z map sensora w tedy tak jak w SDI :wink:

Nie wiem jak te mapy jako hexy dostać ale chce to mieć :mrgreen: Mozę ktoś coś wie albo znal by jakiegoś tunera co by takie coś potrafił wykonac :wink:

Koko_24 - Sob Kwi 07, 2012 20:20

barney79 napisał/a:
Daj znać jak pojeździsz jakie są wrażenia itp.


Ok. Jak dłuzej pojeżdze to dam znac. Ale juz teraz moge powiedziec ze jest super. Tylko nie wiem jak tam ze spalaniem bedzie ale mysle ze nie powinien duzo wiecej palic :mrgreen:

Ja swój przepływomierz juz odpiąłem bo jest zepsuty wiec i tak mi nic on nie da.

Mundekk - Sob Kwi 07, 2012 20:29

barney79, tzn masz mapy mafless i mg++? Bo w założeniu chodziło o to, że maflessy będą działać po odpięciu przepływki a okazało sie, że są one lepsze zarówno z przepływką jak i bez i większość osób tylko na nich jeździ
barney79 - Sob Kwi 07, 2012 21:34

Mapki mam od Remiego.Całkiem całkiem ale tylko bez przepływki.Tak to nie bardzo czuję różnicę.Myślę by testować a potem pisać jak spalanie na odpiętej przepływce.

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2012 21:34 ]
Mundekk napisał/a:
barney79, tzn masz mapy mafless i mg++? Bo w założeniu chodziło o to, że maflessy będą działać po odpięciu przepływki a okazało sie, że są one lepsze zarówno z przepływką jak i bez i większość osób tylko na nich jeździ

Mundekk - Sob Kwi 07, 2012 21:40

To dziwnie też mam od Remiego i ja po założeniu udrazu poczułem znaczną różnice i to z podłączoną przepływką. Spala mi w mieście tyle samo co wcześniej a na trasie nie sprawdzałem
Remigiusz - Nie Kwi 08, 2012 01:12

To ja już sam nie wiem co z tymi mapami ma być :wink: Ja mam tylko problem ze mam sprawna przeplywke i u mnie to jest bez różnicy czy mam wpięty czy nie mam, nie ma jakoś za bardzo teraz różnicy :wink:
barney79 - Nie Kwi 08, 2012 09:12

Być może jest tak że ja mam uszkodzoną przepływkę i dla tego odczuwam taką różnicę przy odłączonej.Juz teraz sam nie wiem o co tutaj chodzi???Może mi to ktoś wytłumaczy?

[ Dodano: Nie Kwi 08, 2012 08:59 ]
Remigiusz napisał/a:
To ja już sam nie wiem co z tymi mapami ma być :wink: Ja mam tylko problem ze mam sprawna przeplywke i u mnie to jest bez różnicy czy mam wpięty czy nie mam, nie ma jakoś za bardzo teraz różnicy :wink:


[ Dodano: Nie Kwi 08, 2012 09:12 ]
Po co Angole zrobili sobie przełącznik na MAF?Właśnie po co by móc się przełączać między mapkami.Więc powinna być różnica.

azer - Nie Kwi 08, 2012 10:12

barney79, powinna, ale na wykresach z hamowni Remiego nie ma tej różnicy. Ale może kluczem jest to, że on ma sprawną. Ja na odpiętej i podpiętej też różnicy nie czuje zbytnio.

[ Dodano: Nie Kwi 08, 2012 10:12 ]
wykresy pare stron do tyłu

barney79 - Nie Kwi 15, 2012 14:47

Jeżdżąc z wywaloną przepływką średnie spalanie w trybie mieszanym wychodzi 6litrów.Spalanie na przyzwoitym poziomie.
zed - Wto Kwi 17, 2012 22:20

Witam Panów Roverzystów!
Jestem nowy z niedawno kuponym roverkiem. Ostatnio u mechanika dowiedziałem sie zema chip tuning zainstalowany!! Tu na tym forum dowiedziałem sie mniej wiecej oco chodzi w tym, jednak po tylu informacjach zgubiłem sie!!!! Ja z mechaniką to mam na bakier wiec jesli moglibyscie pomóc a raczej douczy mnie:)) :idea:
Przepływka jest cały czas odłączona, pod kierownicą mam przełącznik który sie swieci na czerwono(gdy przekręcam gasnie swiatełko). Gdy podłączam przepływkę samochód jest słaby dopiero gdy przekraczam 2tys to zaczyna przyśpieszać.(bez przepływki jest ok).
I teraz moje pytanie(pytania). co to swiecąca lampka znaczy? czy wtedy już podkręcony? czy jak przelącze to wtedy dostanę kopa? czy jak podłącze przepływkę a wyłącze przełącznik to wtedy bedzie mniej palił (obecnie jakies 5,4 mieszany cykl). Może to bardzo laickie ale ciągle mówicie o kopceniu- o co chodzi z tym? Jesli możecie pomóc bedę wdzięczny. Nie wiem czy teraz jeżdze na eco czy na podkreconym.

Firq - Wto Kwi 17, 2012 22:35

forumowe 45 kupiłeś ??
Remigiusz - Wto Kwi 17, 2012 23:15

Odepnij przeplwyke i spróbuj nawet na wolnych obrotach do kręcić powyżej 4tys obrotów i napisz czy się tak da :wink: NP na 4.5tys rpm bez przeplwyki :wink:
zed - Wto Kwi 17, 2012 23:39

Nie wiem czy to forumowe:(
A co do przepływki to ona cały czas jest odpięta. Nie rozumiem co to znaczy" na wolnych obrotach dokręcic powyżej 4 tys.....NP na 4,5 tys rpm bez przepływki"
Jesli ci chodzi o to żebym przy jezdzie doszedł powyżej 4tys. to jutro spróbuję i napisze. Ma znaczenie na którym biegu?

Remigiusz - Wto Kwi 17, 2012 23:51

zed, Obojętnie może być tez na luzie :wink:
zed - Sro Kwi 18, 2012 16:53

Więc tak: bez przepływki do 4tys ani drgnie wiecej, natomiast z przepływką ponad 4,5 tys.
Próbowałem te kombinacje z włączonym i wyłączonym przełącznikiem pod kierownicą ale nie miało znaczenia czy sie swieci lampka przełącznika czy nie. Działał tak samo

Remigiusz - Sro Kwi 18, 2012 18:49

zed, Wiec ten przełącznik nie wiadomo do czego jest i tych naszych map nie masz w każdym bądź razie :wink:
zed - Sro Kwi 18, 2012 20:21

czyli co z ta przepływką? podłączyc ją czy zostawić tak jak jest? dzieki za pomoc
Remigiusz - Sro Kwi 18, 2012 20:47

zed, Jak pisałeś ze jest auto molowate to jest walnięta przeplywka :wink: Kup albo nowy wkład albo sobie zainstaluj nasze mapy ale jeździj bez niej :wink: Decyzja jest twoja :mrgreen:
zed - Sro Kwi 18, 2012 22:38

Napisałeś "Kup albo nowy wkład albo sobie zainstaluj nasze mapy ale jeździj bez niej"
Troche nie rozumiem, jesli mam jeżdzić bez niej to po co mam kupować nowy wkład

Remigiusz - Sro Kwi 18, 2012 22:41

zed,

zed - Sro Kwi 18, 2012 23:33

Jakbys sformułował zdanie logicznie to byłoby ok. Ale mimo wszystko dzięki
Mundekk - Sro Kwi 18, 2012 23:41

zed, Remigiusz podał 2 możliwości albo kupno przepływomierza albo mapy. Jeśli kupisz mapy wtedy nie musisz kupować przepływomierza i jeździsz z odpiętym, a jeśli kupisz przepływomierz to chyba oczywistym jest, że nie po to żeby jeździć z odłączonym :mrgreen:
zed - Czw Kwi 19, 2012 09:17

Teraz od roku jeżdze na odłączonej przepływce. Powiedźcie co sie może stać. Po coś ta przepływka jest. Słyszałem ze jest ona dostarczanego powietrza i reguluje spalanie. Teraz spala mi srednio nieco ponad 5 na trasie i nie wiele wiecej w trybie mieszanym.
Czyli jesli kupie dobrą przepływkę to bedzie jeszcze mniej spałał.
Jesli chciałbym takie mapy kupić to ile to by kosztowało, i u kogo można było cos takiego zainstalowac. Po przeczytaniu tego forum to fajna rzecz tylko nie zawsze wychodzi instalacja :roll:

bociannielot - Czw Kwi 19, 2012 10:25

zed napisał/a:
Powiedźcie co sie może stać.
płacisz więcej za paliwo :?:
zed napisał/a:
Teraz spala mi srednio nieco ponad 5 na trasie
to nieźle jak na padniętą przepływkę
zed napisał/a:
Czyli jesli kupie dobrą przepływkę to bedzie jeszcze mniej spałał.
no ba
zed napisał/a:
Jesli chciałbym takie mapy kupić
to zapytaj się Remigiusza na PW
zed napisał/a:
u kogo można było cos takiego zainstalowac
jakikolwiek punkt naprawy RTV np gdzie posiadają elektryka i lutownicę :?:
marcin731 - Pon Maj 14, 2012 14:32

Niestety znów mój przepływomierz zaczął szwankować, jeżdżę teraz na odpiętej przepływce.

Remigiusz, wspominałeś że można padniętą przepływkę użyć do zmniejszenia spalania na mapach mafless, mógłbyś napisać jak to dokładnie zrobić?

Remigiusz - Pon Maj 14, 2012 14:55

Wywierć dziurę w przeplywce :wink: Lub podłącz tylko sygnał temperatury od przeplwyki :wink:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=68177

marcin731 - Pon Maj 14, 2012 16:05

a co da dziura w przepływce?

Jeśli chodzi o ten czujnik to należy które piny należy podłączyć? 1 i 4 czy odłączyć tylko pin z 12V?


Chodzi mi o to by uzyskać taki efekt żeby dynamika pozostała taka jak na odłączonym przepływomierzu z mafless ale żeby troche ograniczyć spalanie, rozumiem że podłączenie tego czujnika temperatury da taki efekt?

Remigiusz - Pon Maj 14, 2012 16:07

marcin731, 1,3,4 Pin trzeba zostawić jak dobrze pamiętam :wink:

Dziura daje to ze przeplwyka trochę potrafi odżyć przez to :wink:

Jordan87 - Pon Maj 14, 2012 22:38

Właśnie, to jak to w końcu jest, stan przepływki ma wpływ na charakterystykę na mapach mafless czy nie? :)
marcin731 - Pon Maj 14, 2012 23:20

jesli jest podłączona i nie działa to ma bardzo duży, mapa mafless jest głównie po to żeby samochód z odpiętą przepływką jeździł tak jak z przypiętą czyli nie miał odcięcia przy 4000 obrotów i miał podobną moc.
Jordan87 - Wto Maj 15, 2012 19:11

No sporo jak sam piszesz ma jeździć na tych mapach bez przeplywki tak jak by ja mial to chyba nie powinno mu robić różnicy :D
barney79 - Wto Maj 22, 2012 18:45

Jeżdżę cały czas na odpiętej przepływce na Mafless i nie zauważyłem zwiększonego spalania.Poza tym myślałem że pin 12v wystarczy odpiąć do ,,używania przepływomierza do mierzenia temperatury,,zasysanego powietrza.Już z tego głupi jestem.Trzeba to będzie sprawdzić czy autko zmuli jak odłączę tylko Zasilanie 12V,czy pin do Ecu(5) też musi być ,,odciety,,

[ Dodano: Wto Maj 22, 2012 18:45 ]
Przepływomierz podłączony.Pin nr 2 oraz 5 odłączone.Mam teraz dłuższą trasę więc zobaczę teraz jak wyjdzie spalanie.

Remigiusz - Wto Maj 22, 2012 18:49

barney79, Git daj znac co i jak :wink:
barney79 - Czw Maj 24, 2012 05:10

Remigiusz napisał/a:
barney79, Git daj znac co i jak :wink:


A więc tak.Spalanie przy średniej jeździe 120km/h wyniosło 6,2 litra.Trasa Opole-Katowice tam i powrót-tankowanie po korek.Przejechane 212km zatankowane 12,4 litra.Na A4 średnia prędkość 140km/h.Jeszcze muszę sprawdzić jak wyjdzie spalanie na odpiętej przepływce i wtedy można porównać.

Jordan87 - Pią Cze 15, 2012 19:41

Ktoś w poliftowym iDT wstawiał mafless? Bo ja dziś wlutowałem podstawki i niestety coś Check Engine nie chce się zaświecić. Jak wstawiam oryginalne do podstawek to jest ok.
Podstawki trzy razy sprawdzane.

Remigiusz - Pią Cze 15, 2012 20:10

Jordan87, Były wstawiane już w jednym poliftowym IDT. osobiście montowałem :wink:

jak działają orig kości to dziwne ze moje nie działają :neutral: By mi sie chyba pierwszy raz zdarzyło ze kości zle zaprogramowane :sad:

Jordan87 - Nie Cze 17, 2012 12:53

Remi odpisz proszę na moją wiadomość PW bo widzę że na forum się pojawiasz ale chyba nie zauważyłeś poczty :)
Remigiusz - Czw Cze 21, 2012 22:32

Wiec i mi coś padła przeplywka :mrgreen: Nie da rady na niej nawet z MAFAM jechac szybciej niz 140km/H bo robi sie straszny mul auto :wink: Gaz w podłodze i ledwo co ciągnie do 160km/h. Stalo się to nagle jak padało tydzień temu kiedy wracałem z Polski do Wiednia już pod domem prawie :wink:

Dzis odpiąłem i od razu inna jazda, jedzie jak szalony :wink: Porobię jeszcze wykresy mafa jak będę miał chwile czasu może jutro :wink: Juz wiem tez czemu tak zaczynało mi go mulic przez jakiś czas temu ze mi czasem mocy brakowało :wink:

Dobrze ze mamy te mapki :D

Jordan87 - Czw Cze 21, 2012 22:44

Na ja niestety nie mogę się z nich cieszyć bo z jakiegoś powodu nie chcą działać w moim aucie :beczy:
Mundekk - Pią Cze 22, 2012 17:57

Remigiusz, a nie będziesz podłączać przepływki tak, żeby mieć czujnik temperatury? Nie zwiększyło się ciśnienie doładowania po odłączeniu?

barney79, porównałeś już spalanie z odłączoną i podłączoną przepływką?

Remigiusz - Sob Cze 23, 2012 02:56

Na razie będę robił logi i zobaczymy co z tego wyjdzie :-)
Mundekk - Nie Cze 24, 2012 15:07

Odłączyłem przepływomierz i auto troche lepiej przyspiesza więc wnioskuję, że przepływka już nie jest zbyt dobra. U Was po odłączeniu przepływomierza na postoju po wdepnięciu na chwile gazu w podłoge też jest taka duuża czarna chmura? Z przepływką tylko troche dymi, a bez to generator dymu. Podczas jazdy natomiast nie widać zwięksoznego kopcenia a chyba nawet jest mniejsze. Jak możecie to przegazujcie na jałowym i powiedzcie czy też macie wtedy takiego batorego
azer - Nie Cze 24, 2012 19:49

Ja od wczoraj też jeżdzę na odpiętej przepływce. Na całkowicie odpiętej trochę dymku zostawiłem przy bucie w podłodze przy 100km/h na 5tce. Potem podpiąłem 2,3,5 czy co tam trzeba było i jestem zadowolony.
Zrobione na odpiętej całkowicie 100km na trasie, kolejne 100 z podpiętymi niektórymi przewodami i spalanie organoleptycznie wygląda że jest w normie. Za to konie powróciły do stajni :)

Mundekk - Nie Cze 24, 2012 20:27

A w jaki sposób odpiąłeś te piny co są zbędne? Trzeba tym niepotrzebnym kable popodcinać?
azer - Nie Cze 24, 2012 20:55

przeciąć kabel :-)

jak będziesz chciał wrócić, połączysz kostką

Remigiusz - Nie Cze 24, 2012 23:38

Ja już teraz tez bez przeplwyki zostałem :wink: MAFAM nic nie daje juz, ale bez niej jest lepsza jazda mniej dymu mi generuje podczas obciążenia niż z przeplwyka :wink: I tak coś czuje ze mapki maflees ulegną zmiany czyli kolejnemu remapu :wink:
Shrekinho90 - Sob Lip 07, 2012 07:15

U mnie właśnie pierwsza awaria i nie wiem czy to czasem nie przez mapy. Mianowicie podczas jazdy zapalił się check, spadły obroty, i zero reakcji na gaz. Podpiąłem przepływke i nadal pali się check ale da się jechać (wkreca się). I nie rozumiem co mogło dać podpięcie przepływki? Później zajrze do kompa czy kości się nie poluzowały itp.
Remigiusz - Sob Lip 07, 2012 09:32

Shrekinho90, Przepaliło gdzieś kabel. Mialem to samo jak mi kabel od wtryska zwarcie zrobił bo się na silniku przetopił :neutral: Jedz na T4 i będzie wiadomo co zrobiło zwarcie bo widzę ze błąd pozostał :neutral:
Shrekinho90 - Sob Lip 07, 2012 17:54

Ok, Dzięki :ok: Ale dziwi mnie że po podpięciu przepływki silnik zaczął się wkręcać, jakie to może mieć powiązanie z przepływką?

Po paręnastu kilometrach odpiąłem przepływkę i o dziwo silnik reaguje na gaz ale check się nadal świeci.

Remigiusz - Pon Lip 09, 2012 02:49

Shrekinho90, Jedz na T9 z to będziesz wiedział co masz za błąd :wink: Wina przeplwyki to nie jest chyba jak była odpięta tym bardziej :wink:

[ Dodano: Pon Lip 09, 2012 02:49 ]
Jeszcze jedno tak się robi ten włącznik pod maflessy :)



Bez przeplwyki ECU widzi 0 g/sec. oraz 215°C jako temp dolotu :)

azer - Pon Lip 09, 2012 21:34

2jke jednak zostawiamy a przerwę robimy tylko na maf to ecu?
Remigiusz - Pon Lip 09, 2012 21:44

azer, Najmniej ciecia jest a jak ECU nie dostanie sygnału od przeplwyki to już dla niego przeplwyki nie ma :wink: Ale widzi dalej temp. dolotu :wink:

[ Dodano: Pon Lip 09, 2012 21:44 ]
Mozna tez wsadzić tylko wyłącznik pod 2 Pin na +12V i będzie to samo :wink:

lukasz17 - Pon Lip 23, 2012 13:07

Witam jest ktos z woj. lubelskiego kto moglby zrobic chipa w roverze 45?? bo sam za to nie chcialbym sie zabierac...:)
bociannielot - Pon Lip 23, 2012 14:24

lukasz17, jak masz kości to wyciągasz kompa, sam to zrobisz, idziesz do elektronika z lutownica i wlutuje Ci kości, bądź podstawki, potem wkładasz kompa :) ile można Ci prawić a Ty swoje :) auto kup najpierw :) .
barney79 - Pon Lip 23, 2012 20:13

Mundekk,
barney79, porównałeś już spalanie z odłączoną i podłączoną przepływką?

Spalanie bez przepływki wyszło przy jeździe 90 km/h z włączoną klimatyzacją jak jechałem na urlop 2 tyg temu 4 litry.Gdy podjechałem pod dystrybutor i zaczołem tankować (po przejechaniu 100km)to myślałem że źle dystrybutor pokazuje.Jedyny minus to kopcenie jak się przegoni autko,lecz brak problemu z przepływomierzem.

Remigiusz - Nie Sie 05, 2012 22:59

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Jednak nie warto montować tych podstawek. U mnie one wylatują i wchodzą kości na stale bo miałem przykry przypadek dobrze ze udało mi się dojechać jakoś do Wiednia :neutral: Nagle na autostradzie auto zgasło, brak Checka. No to pierwsza myśl pompa ale jak nie ma checka to nie winna pompy.

Cb Radio w łapę, dobrze ze był inny rodak na radiu i miałem line holownicza ze sobą i zostałem s holowany na Parking. Rozebrałem ECu wyczyściłem z 5x chipy i w końcu Check odżył :shock:

Po powrocie wylatują podstawki i wchodzą kości na stale :roll:

Firq - Pon Sie 06, 2012 10:48

ano własnie :) czyli dobrze zrobiłem że odrazu na stałe poszły kości w Kompa :)
pelson91 - Pon Sie 06, 2012 11:53

zaczynam się bać :/ :???:
bociannielot - Pon Sie 06, 2012 13:09

pelson91, to przelutuj bez podstawek kości ;p
Remigiusz - Pon Sie 06, 2012 19:34

pelson91, Twoje mega kosci nie wypadna :D Dotyczy to tylko PLCC32 podstawki w IDT :wink:
pelson91 - Pon Sie 06, 2012 19:38

uff, dzięki, uspokoiłeś mnie :D Ale chłopaki (szoso i Raptile) narzekają na redukcje turbiny, więc nadal na lajcie nie siedzę mimo wszystko :D

No nic, to czeka Cię lutowanko :D

lukasz17 - Sro Sie 22, 2012 15:03

mapki w lutowane... moze jest lekka poprawa ale w granicach obrotow 4tys innej zmainy nie zauwazylem dol jaki byl slaby taki jest zbierac zaczyna sie dopieor od 2.250obr jak dla mnie to bardzo pozno osiagi moglbym porownac do vw tdi 90Km... nie wiem czy u mnie w aucie cos jest nie tak...
bociannielot - Sro Sie 22, 2012 15:10

lukasz17 napisał/a:
zbierac zaczyna sie dopieor od 2.250obr
no u mnei od około 1800-2000 obr więc to trochę nie tak. Rozglądnij się może jest ktoś na forum co ma 45-kę w diesel'u - byś porównał :ok:
pelson91, szoso wymieniał redukcję na tą od fmic'a zdaje się - też na nią narzeka ?

lukasz17 - Sro Sie 22, 2012 18:40

ale jaka redukcje zmienial ?? o co dokladnie chopdzi?
bociannielot - Sro Sie 22, 2012 19:20

lukasz17, redukcje do turbo :ok:
lukasz17 - Sro Sie 22, 2012 19:36

ale nie wiem dalej do czego sluzy ta redukcja wydaje mi sie ze powinien zbierac sie duzo wczesnije a nie od tak wysokich obrotow... ten chip bylby wadliwy?
Remigiusz - Sro Sie 22, 2012 19:54

A przepływke odpialeś czy dalej masz podłączona :)
pelson91 - Sro Sie 22, 2012 21:15

eee ja mam podłączoną przepływkę i zbiera się od 1800-2000obrotów
Remigiusz - Sro Sie 22, 2012 21:40

ehh to wy tu pitu pitu o SDI co ma nic wspólnego z tematem :neutral:
lukasz17 - Czw Sie 23, 2012 01:11

przep;ywka podlaczona...jutro sprobouje bez ale wtedy gora bedzie slaba wolalbym zeby dol byl wiekszy:)
Krzysi3k - Czw Sie 23, 2012 12:13

lukasz17, błagam Cię... Przeczytałeś temat?
Wlutowałeś obie mapki? Przecież po to one są, że jak odepniesz przepływkę to masz identyczną moc do końca obrotów. Z silnikiem się nic nie dzieje, przepływka Ci umiera i tyle.

lukasz17 - Czw Sie 23, 2012 16:00

aha nie doczytalem ze przeplywka musi byc odpieta... ale troche nie moge zrozumiec jak on ma chodzic bez przeplywki... ciekawe czy ludzie co zajmuja sie chiptuningem tez kaza odlaczyc przeplywke??
bociannielot - Czw Sie 23, 2012 16:09

lukasz17, nie kombinuj do jasnej ciasnej - masz odpiac - odepnij - to nie do końca czip to tez emulator przeplywki - znasz pojęcie emulacja ? Ty chyba dalej nie czytałeś tego tematu :roll:
Remigiusz - Czw Sie 23, 2012 19:25

lukasz17, Masz IDT 45 czy w kocnu 420 ??
lukasz17 - Czw Sie 23, 2012 19:58

45 odlaczylem i jestem juz zadowolony:D idzie jka powinien jakos umknelo mi to ze przeplywka musi byc oidpieta :)
pawel90 - Nie Paź 07, 2012 11:01
Temat postu: R 25 IDT Problem z kopceniem
Witam.

Moj problem polega na tym, że po zmianie wtrysków na te z SDi autko zaczeło bardzo kopcić. Dodam ze wskaźnik doładowania turbo podczas jazdy w czasie przyspieszania pokazuje 1.3 tylko przez ułamek sekundy, a następnie spada do 1.2 gdzie się stabilizuje. Samochód zaczyna kopcić jak smok powyżej 2tys. obrotów. Przed zmianą wtrysków praktycznie nie zdarzało mu się "puścić bąka" lub bardzo znikomego( jak nie diesel). Wygląda to na turbinę ? Czy ktoś ma jakieś inne pomysły ?

Pływak - Nie Paź 07, 2012 11:04

Po zmianie wtrysków to normalne, że lubi zakopcić ale jeśli kopci naprawdę sporo to ja bym obstawił, że kupiłeś zwalone wtryski.

P.S Albo naucz się odpowiednio nazywać tematy albo dopisuj swój post do już istniejących, a tematów o modyfikacja L serii i wymianie wtrysków jest sporo :)

pawel90 - Nie Paź 07, 2012 11:06

Tez o tym pomyślałem ale skad ten skok w ciśnieniu turba?

P.S
Już się poprawiłem

Mundekk - Nie Paź 07, 2012 12:51

pawel90, to normalne że dużo bardziej kopci na wtryskach sdi bo masz sporo większa dawkę. U mnie na ciśnieniu 1,25 kopcił jak lokomotywa ale po podniesieniu doładowania na 1,4 w szczycie i 1,35 po ustabilizowaniu i przy odpowiednim ustawieniu kąta wtrysku zrobił się bardziej cywilizowany :razz: Możesz jeszcze troszkę podnieść ciśnienie tak żeby miał 1.35 bara, podobno bezpiecznie a kopcenie powinno być sporo mniejsze jak i moc troszkę większa. Sprawdź też kąt wtrysku bo on może też powodować większe kopcenie. Skok o którym pisałeś jest całkowicie normalny i tym sie nie przejmuj, u mnie chwilowo jest 1,4 a potem 1,35
pawel90 - Sro Paź 17, 2012 19:14

mam problem nie moge nigdzie dostać podkladek pod wtryski? Zjezdzilem dzisiaj moje okolice w promieniu 50 km jedynie salon-serwis hondy posiada takie 28 zl sztuka ? czy gdzies w internecie dostane ? albo gdzies w okolicach legnicy wrocławia?
Remigiusz - Sro Paź 17, 2012 19:45

o sklepie Land Rover nie słyszałeś :mrgreen:

http://landstore.pl/podkl...-tdi-freelander

pawel90 - Sro Paź 17, 2012 20:11

I właśnie zostałes moim GURU :lol:
RUDiCK - Sro Paź 31, 2012 11:30

Witam panowie.
Dawno juz nie pisalem bo jakos nie bylo czasu, ostatnio jednak wkońcu udalo mi sie zalozyc wtryski od SDi. Przypomne ze mapki od remigiusza juz dawno mam wlutowane wiec w tej chwili mam komplet dualmap + wtryski SDi. Powiem tak... wrazenia z jazdy niesamowite :rotfl: nareszcie samochod idzie od samego dolu, powiem szczerze ze nawet nie kopci mi za bardzo (przynajmiej w lusterku nie widac). Mam jednak jedno ale i wlasnie dlatego pisze...

czy u was po zmianie wtryskow tez macie taki efekt, ze na zimnym silniku po odjeciu gazu telepie przez chwile silnikiem??. Dodam ze nie chodzi mi o odpalanie i prace na wolnych obrotach (tutaj wszystko jest ok) chodzi o momenty w trakcie jazdy kiedy to dojeżdżam np do krzyzowki zatrzymuje sie (czyli wciskam sprzeglo i hamulec) i w tym momencie jak silnik schodzi z wyzszych obrotow na jalowe zatelepie nim przez jakies 2-3sec i wszystko wraca do normy. Efekt jest tylko na zimnym silniku, napiszcie jak jes u was.



pawel90 napisał/a:
mam problem nie moge nigdzie dostać podkladek pod wtryski? Zjezdzilem dzisiaj moje okolice w promieniu 50 km jedynie salon-serwis hondy posiada takie 28 zl sztuka ? czy gdzies w internecie dostane ? albo gdzies w okolicach legnicy wrocławia?

Ja takie podkladki miedziane kupilem w zwyklym sklepie motoryzacyjnym po 30gr sztuka :ok: . Wiec kupilem ich chyba 16 tak na zapas :razz: . Popytaj w zwyklych sklepach motoryzacyjnych powinni gdzies miec.

lukasz17 - Sro Paź 31, 2012 11:33

ciezko kolego bylo wtryski wyciagnac?? jade dzisiaj jeszcze te wtryski wyciagnac bo mam u kumpla i zawioze na sprawdzenie ciekawi mnie jka bedzie jechal:D
pawel90 - Sro Paź 31, 2012 11:41

Wyciagniecie wtryskow to 20-30 min i klucze 11, 17, 10 to do wtryskow najpierw odkrecasz ten dolot metalowy od strony kolektora dolotowego 2x srubka na klucz 8 i 2x na 10 sciagasz to z gumowej rury od IC i masz latwy dostep do wtryskow ktore trzymaja sie na takich podkowkach jakby wtryski nie chcialy wyjsc pokrec nimi na boki klucz 15
lukasz17 - Sro Paź 31, 2012 11:45

a podczas sprawdzania wtryskow z sdi jakie powinny miec parametry??
pawel90 - Sro Paź 31, 2012 11:51

No jezeli jedziesz sprawdzic to tam Ci powiedza najwazniejsze zeby wtryski popularnie mowiac zeby nie lały
lukasz17 - Sro Paź 31, 2012 11:53

ok dzieki na dniach zdam relacje z wymiany:D
Remigiusz - Sro Paź 31, 2012 12:06

RUDiCK, Nie zwróciłem na to nigdy uwagi przy zimnym silniku. Wiem tylko tyle ze na zwykłych mapach tak miałem z wtryskami na każdych światłach na ciepłym silniku. Z tymi naszymi mapkami tego problemu już nie ma na ciepłym. Jak mowie na zimnym nie zauważyłem tego lub nie zwróciłem za bardzo uwagi bo silnik zimny to sie staram go rozgrzać. :wink:
pawel90 - Sro Paź 31, 2012 13:46

Potwierdzam słowa Remigiusz, nie zauważyłem żadnych odchyłów jest tak jak przed zmianą wtrysków.
bociannielot - Sro Paź 31, 2012 21:01

Remigiusz napisał/a:
RUDiCK, Nie zwróciłem na to nigdy uwagi przy zimnym silniku. Wiem tylko tyle ze na zwykłych mapach tak miałem z wtryskami na każdych światłach na ciepłym silniku.
ja mam same wtryski na ori mapach, zera problemu, a ostrzegałeś mnie Remi że na światłach problemy będą a tu spokój ;) generalnie polecam mod jest całkiem spoko a ew. problemy zapewne zależą od stanu wtrysków :D .
RUDiCK - Sro Paź 31, 2012 22:11

lukasz17 napisał/a:
ciezko kolego bylo wtryski wyciagnac?? jade dzisiaj jeszcze te wtryski wyciagnac bo mam u kumpla i zawioze na sprawdzenie ciekawi mnie jka bedzie jechal:D


Ja nie bralem sie sam za to, bylem u goscia co zajmuje sie naprawa pomp wtryskowych i wtryskiwaczy. Pracy nie bylo przy tym wiele a i nie zaplacilem duzo. Mialem 7 wtryskow od SDi (6 zwyklych i jeden sterujacy) wszystkie mi sprawdzil i wybral najlepsze. Dodatkowo sterujacy przeczyscil bo podobno sie podwieszal - mowil ze zbyt dlugo lezal nieuzywany, to by sie zgadzalo bo kupilem je rok temu ;) i lezaly w piwnicy :) . Suma sumarum robil to przy mnie wszystko i bardzo dokladnie. Zeszło troche ponad godzinke a wziąl 120zl, wiec mysle ze nie tragedia a zawsze moge podjechac jak bysie cos działo.


pawel90 napisał/a:
... jakby wtryski nie chcialy wyjsc pokrec nimi na boki klucz 15

I to jest wlasnie jedna z rzeczy ktorych nie powinno sie robic bo koncowki wtryskow sa dokrecane konkretnym momentem i nie wolno ich tak sobie odkrecac czy dokrecac. A przy takim sposobie jak kolega wyzej napisal mozna przez przypadek poluzowac koncowke wtrysku, przez co wtrysk nadaje sie do ponownego ustawienie na maszynie. Gorsza wersja, to zdarza sie ze mozna koncowke skrzywis albo zlamac. Nie to zebym sie madrzyl ale czytalem kiedys o tym i potwierdzil to rowniez gosciu ktory mi wymienial wtryski. Do poprawnego wyjmowania sluzy specjalne narzedzie - taki ciezarek na drazku ktory wkreca sie na wtrysk i potem sie go delikatnie wybija do gory. U mnie poszlo to dosc gladko.

pawel90 - Sro Paź 31, 2012 23:25

Żeby poluzować albo faktycznie złamać końcówkę wtrysku to według mnie trzeba mieć trochę siły i nikt chyba nie będzie tego robił na "chama"........ lecz zawsze warto słuchać mądrych rad i podpisuję się pod Twoją RUDiCK tezą.
Remigiusz - Czw Lis 01, 2012 10:14

bociannielot, To już nie wiem od czego to zależy mi dosłownie prawie na każdych światłach telepało i trzeba było prze gazować, a miałem 3 komplety wtrysków od SDI i Freelandera i na każdych było to samo :neutral:
RUDiCK - Czw Lis 01, 2012 11:34

Remigiusz napisał/a:
bociannielot, To już nie wiem od czego to zależy mi dosłownie prawie na każdych światłach telepało i trzeba było prze gazować, a miałem 3 komplety wtrysków od SDI i Freelandera i na każdych było to samo :neutral:


Odnosnie telepania, wiecie co zauwazylem u siebie. Wydaje mi sie ze moze to byc powiazane z czujnikiem pedalu hamulca. Odnosze wrazenie ze silnikem telepie tylko w momentach kiedy przyhamuje i przez chwile trzymam wcisniety pedal hamulca. Bo jak zdejme noge z gazu i wcisne tylko sprzeglo to nie zatelepie. Moze bociannielot ma odlaczony albo niesprawny teen czujnik. Co wy na taka teorie??

Firq - Czw Lis 01, 2012 14:36

mam to samo i tez zawsze jak przytrzymie pedał od hamulca... zauważyłem to juz dawno i zawsze małą przegazówke robiłem
Alexi - Czw Lis 01, 2012 20:11

U mnie jest w porządku.
lukasz17 - Pią Lis 02, 2012 09:38

to teraz pasowaloby dojsc dlaczego u niektorych telepie silnikiem na zimnym.na dniach ja zakladam wtryski to sprawdze jak bedzie u mnie:)
bociannielot - Pią Lis 02, 2012 11:45

RUDiCK, ciekawa teoria ;) . Żeby ruszyć temat powiem co nieco o czujniku - no więc kiedyś robiłem test jego wg wskazówek Raptile'a czyli depa obroty i na hamulec, obroty nie spadają jak u niego w SDi, ale przyjąłem że tak ma być - ponieważ kolega Niceman też ma tak samo u siebie w iDT.
Remigiusz - Pią Lis 02, 2012 11:50

bociannielot, W SDI tak jest ze jak masz walnięty czujnik pedału hamulca, lub złą żarówkę stopu to spadają obroty lub silnik nie może się wkręcić na obroty lub nawet gaśnie z czego co pamiętam.

W IDT czujnik jest połączony z ECU oraz pompa wtryskowa ale tylko to kontroli czy nie jest na max wciśnięty pedał hamulca i gazu podczas jazdy. Służy to jakoś to kontroli. Przynajmniej tak w Rave to opisane jest.

lukasz17 - Sob Lis 03, 2012 14:30

zalozylem wkoncu wtryski:) zapier... jak zly tylko ze dymi wydaje mi sie ze bardziej niz przed wymiana.jak przygazuje to slychac jak mocno powietrze zasysa i mam takie pytanie czy to nie za mocno turbo pompuje? zeby zaraz go nie uszkodzilo...mial ktos juz jakies awarie przez tego chipa albo zmiane wtryskow?
bociannielot - Sob Lis 03, 2012 16:06

lukasz17, wsio masz ok raczej ;) u mnie jedyna rzecz negatywna po wymianie wtrysków to wzrost spalania ;)
lukasz17 - Sob Lis 03, 2012 16:19

podejrzewam ze ten wzrost spalania to tez od ciezkiej nogi:) a Ty masz zalozonego chipa czy tylko wtryski? duzo wiecej Ci pali??
Remigiusz - Sob Lis 03, 2012 16:27

lukasz17, Turbo oczywiście ze może więcej pompować bo się dawka zwiększyła dlatego warto sprawdzić ciśnienie doładowania :wink:

[ Dodano: Sob Lis 03, 2012 16:27 ]
Mi się tez wydaje ze teraz większa frajda z jazdy wiec się bardziej butuje :mrgreen: Ja swoim dalej potrafię zrobić z 900km na jednym baku jak tylko chce i mi wychodzi 5,5 do 6 litrów :wink:

lukasz17 - Sob Lis 03, 2012 16:44

wiec pasowaloby kupic jakis interfejs zeby go podlaczyc i sprawdzic doladowanie?jakie doladowanie byloby bezpieczne?wydaje mi sie ze po zmianie wtryskow az tak duzo nie bedzie palil mysle ze w 6 bedzie sie miescil :P
Remigiusz - Sob Lis 03, 2012 16:54

lukasz17, Najlepiej to kupić sobie manometr najbardziej wiarygodne jest :wink:
lukasz17 - Sob Lis 03, 2012 16:58

mam kumpla co napewno ma manometr tylko jak i gdzie go wpiac? bo az mnie dziwi ze tak idzie ;P jak kumpel ruszal nim to z rury wydechowej tak bylo slychac mocne doladowanie ;P
bociannielot - Sob Lis 03, 2012 19:32

lukasz17, zdecydowanie częściej więcej buta dostaje dlatego to spalanie ;) choć wydaje mi się że jakby się ekono włączyło to i niżej niż dawniej można by zejść ;)
Mundekk - Sob Lis 03, 2012 19:33

To norma że tak słychać. Ja u siebie po założeniu wtrysków i mapy też tak mam że aż z rury słychać jak ciśnienie uchodzi, aż syczy :twisted: Ciśnienie na turbo było po założeniu 1.25 bara(nie ruszane wczesniej), a podkręciłem jeszcze troche do 1.35 :mrgreen: . bociannielot, może masz coś nie tak z wtryskami? U mnie spalanie spadło po modach bo można jeździć na niższych obrotach niż na serii zachowując dynamike jazdy. Powiedzcie czy u Was też puszcza takiego małego dymka jak się przegazuje na jałowym po zmienie wtrysków?
lukasz17 - Sob Lis 03, 2012 20:00

dokladnie tak smao u mnie z rury slychac takie cisnienie :D jak na jalowym przygazuje to puszcza baka i jak jade i wcisne gaz w podloge to w lusterku widze ze zostawia dymu troche, ale jak go kupilem nie dymil ale i nie jechal ateraz zapier... i dymi wiec nie przeszkadza zbytno mi to ale troszeczke wkurza bo ktos z tylu zaraz bedzie myslal ze silnik jakas debra ;P
Remigiusz - Sob Lis 03, 2012 20:21

Oj tam dymi :D Chybie nie wicie co to znaczy dymienie :D Radze jechać tak z 40km/h na 5. biegu i nagle wcisnąć gaz do podłogi i tak trzymać aż dojdą obroty do 3tys rpm :D W tedy dowiecie się co to znaczy dymienie na wtryskach SDI :mrgreen:

Dobry patent jak ktoś za blisko na tylko siedzi w mieście :mrgreen:

Mundekk - Sob Lis 03, 2012 20:23

lukasz17, zobacz ciśnienie jakie masz, u mnie po podniesieniu z 1.25 na 1.35-1.4 baradużo mniej kopci podczas jazdy bo lepiej się dopala paliwo. Podobno 1.35 to maksymalna dopuszczalna granica przy której turbo sie nie rozleci.
Remigiusz patent znam i rzeczywiscie jest dobry :D ale 40km/h na 5 to juz przesada ;p

ps. Sprawdzali komuś z Was spaliny na przeglądzie po tych modach? Bo obawiam się czy w obecnej chwili nasze dieselki by zaliczyły test na zadymienie. U mnie na szczęście nie sprawdzają spalin :razz:

Remigiusz - Sob Lis 03, 2012 20:30

Mundekk napisał/a:
Remigiusz patent znam i rzeczywiscie jest dobry :D ale 40km/h na 5 to juz przesada ;p


Im niższe obroty i prędkość tym dłużej i bardziej dymi :razz:

lukasz17 - Sob Lis 03, 2012 20:40

sprawdze cisnienie a jak je pozniej podniesc?? jak juz to na te 1.3 bym podkrecil i czuc jeszcze roznice po podkreceniu cisnienia?
bociannielot - Nie Lis 04, 2012 10:16

Mundekk napisał/a:
bociannielot, może masz coś nie tak z wtryskami? U mnie spalanie spadło po modach bo można jeździć na niższych obrotach niż na serii zachowując dynamike jazdy.
na niższych obrotach to u mnie pewnie też spadło ale jakoś jak się już nagrzeje to tak często idzie wskazówka wyżej :mrgreen: Wtryski są sprawne, nie zdziwiłbym się jak bardziej niż ori co miałem ;) moje spalanie to średnio 7,5 l więc tragedii nie ma, czasem pod 8 podejdzie :)

[ Dodano: Nie Lis 04, 2012 10:16 ]
aha mapek nie mam Mundekk to może też mieć znaczenie jeśli chodzi o spalanie ;)

Remigiusz - Nie Lis 04, 2012 11:56

bociannielot, wow takie spalanie to ja mam ale przy 180km/h non stop i wtedy max 7litrow wyciągnę więcej się mi nie udało nie wiadomo jak butuje się na drodze :wink:
bociannielot - Nie Lis 04, 2012 11:57

Remigiusz, więc wychodzi na to że mapki tez mają duzy wpływ na spalanie ;)
Mundekk - Nie Lis 04, 2012 20:27

Ja potwierdzam że 7 litrów to jest max przy ostrym katowaniu. Jak jeżdże po mieście w miare econo to w 6l można się zmieścić i to jeżdżąc po centrum łodzi. Duże znaczenie ma kąt wtrysku miałem wcześniej przestawiony i palił też prawie litr więcej więc bociannielot, polecał bym go spawdzić
bociannielot - Wto Lis 06, 2012 11:58

Mundekk, wierzaj mi że z kątem wsio ok, pogadaj z Jugolem zapytaj ile jemu spala na wtryskach samych to się przerazisz :mrgreen:
lukasz17 - Pią Lis 09, 2012 21:31

dzisiaj poszla mi rura od IC;P ale widac ze byla juz skracana i na zgieciu kolo obudowy silnika strzelila wymienilem na druga ale zastanawiam sie czy nie prezrobic troche tego i zamiast gumy dorobic cos z kwasowki? robil ktos cos takiego?? :)
Remigiusz - Pią Lis 09, 2012 23:07

lukasz17, Wystarczyło poszukać :)

http://forum.roverki.eu/v...67440&start=150

lukasz17 - Pią Lis 09, 2012 23:53

dzieki remi chyba bym nie znalazl tego tematu
redcloud - Pon Lis 19, 2012 23:40

Dobra, od dziś jestem posiadaczem chipsów od Remiego. Wtryski od Sdi czekają, EGR już poleciał, strumienica zamówiona. Mech jak tylko skończy robić zawieszenie to się bierze za to. W tym tygodniu jadę do elektronika lutować ECU. trzymajcie kciuki, podzielę się wrażeniami z jazdy PO.
torek86 - Sro Lis 21, 2012 13:35

o daj koniecznie znać, bo ja będę brał chipsa w przyszłym miesiącu i jestem ciekaw jaki da Ci przyrost w IDT :mrgreen:
bociannielot - Sro Lis 21, 2012 13:46

torek86, a masz juz wtryski sdi?
torek86 - Sro Lis 21, 2012 14:23

nie.. i mówiąc szczerze nie za bardzo chcę je zmieniać.. no chyba że bez tego przyrost będzie nie odczuwalny w przypadku IDT.. na razie to robię to głównie po to by ominąć walniętą przepływkę :mrgreen:
bociannielot - Sro Lis 21, 2012 14:24

torek86, aha :) - z tego co wiem przyrost odczujesz nawet bez wymiany wtrysków :) ja z kolei na samych wtryskach bez mapki jeżdżę :)
lukasz17 - Sro Lis 21, 2012 17:20

po samych chipsach poczujesz odczuwalna roznice ale zobaczysz ze bedzie Cie kusic zeby zalozyc wtryski z SDi wtedy to bedzie rakieta:D
Remigiusz - Sro Lis 21, 2012 17:46

A po wytryskach uznasz ze dalej jest mało :mrgreen: I zamontujesz Turbine VNT :razz:
Po czasie uznasz ze dalej coś mało jest :roll:

lukasz17 - Sro Lis 21, 2012 17:47

to odrazu niech zroib swapa na jakis 3.0 tdi:D
Remigiusz - Sro Lis 21, 2012 18:58

lukasz17, Chętnie tylko zmieść to pod maska w 45 :razz:
bociannielot - Sro Lis 21, 2012 19:02

lukasz17, te dwieście ileś koni na długo tez nie wystarczy - zawsze jest za mało :P
lukasz17 - Sro Lis 21, 2012 20:00

gdzie ja bym jezdzil z takimi predkosciami :razz: bylem na miescie teraz jest lekka mrzawka i powiem ze tragedia normalnie jadac zaczyna na 3 mielic kolami :razz: wystartowac szybciej nie ma szansy:/ brak trakcji :cry:
Raptile - Sro Lis 21, 2012 23:13

lukasz17 napisał/a:
gdzie ja bym jezdzil z takimi predkosciami bylem na miescie teraz jest lekka mrzawka i powiem ze tragedia normalnie jadac zaczyna na 3 mielic kolami wystartowac szybciej nie ma szansy:/ brak trakcji


zaloz normalne opony , a nie pokoloko tires ;)

bociannielot - Czw Lis 22, 2012 12:47

lukasz17, no zaba ma dużo racji - szersze - dobre opony
Alexi - Czw Lis 22, 2012 13:32

215 :P mi na 185 zimówkach mieli jak zły.
redcloud - Czw Lis 22, 2012 13:46

Słuchajcie czy po założeniu wtrysków SDI + chipsy od Remiego trzeba podkręcić turbo?

Taka ciekawostka:
http://www.ebay.co.uk/itm...ar+Make%3ARover|Model%3A45&hash=item1c29a9293a

Mundekk - Czw Lis 22, 2012 13:51

redcloud, lepiej jest podkręcić bo jak zostawisz oryginalne zbyt małe do tej dawki paliwa ciśnienie, to będzie Ci kopcił jak stara lokomotywa na węgiel :razz:
bociannielot - Czw Lis 22, 2012 13:58

redcloud, do nabycia u nas na allegro za 800zł ;) - taka ciekawostka ;) ja Turbo nie podkręcałem - nie dymi jakoś tak zbytnio - no czasem "puści bąka", ale tylko czasem ;)
Mundekk - Czw Lis 22, 2012 14:02

bociannielot, może dlatego bo nie masz mapek które jeszcze dodatowo podnoszą dawke. Mi po założeniu wtrysków i mapek kopcił nieziemsko ale po podniesieniu doładowania jest całkiem nieźle, już nie kopci bardzo mocno
bociannielot - Czw Lis 22, 2012 14:03

Mundekk, bardzo prawdopodobne, a mały up o spalaniu na samych wtryskach- ostatnio w trasie ok 6,3l
redcloud - Czw Lis 22, 2012 14:05

Mundekk, o ile konkretnie podnieść doładowanie?
Remigiusz - Czw Lis 22, 2012 14:31

redcloud, Zasada i wiele razy to pisałem ale widzę zanikło jest taka, bo każde dodatkowe wtryskiwanie podnosi w sumie automatycznie doładowanie :wink:

Więc załóż mapki i wtryski i zmierz ile masz doładowania miernikiem lub ELM327 jak masz :wink: I jak będzie do 1,2bara do sobie podkręć do max 1,3bara i tyle. O to cala filozofia :wink:

karooo - Czw Lis 22, 2012 14:38

remi, a inni pisali ze nie da rady elm327 zmierzyc, wiec konkretnie jak to jest? ja mam narazie same mapy i moge podniesc cis doladowania czy nie? wszyscy pisali ze musi byc zegar dorobiony bo tak sie nie da...
Remigiusz - Czw Lis 22, 2012 15:12

Czemu się by miało nie dać, ja porównywałem sobie ELM327 z programem na androida i miernikiem i pokazuje to samo :wink:

Tylko jak się robi testy elm327 to trzeba wiedzieć zęby tyko jeden sygnał odczytywać a nie wszystko na raz bo w tedy opóźnienia odczytu są dramatyczne :neutral:

Więc jak odczytuje tylko doładowanie to wybieram tylko doładowania w programie i żeby mi nic więcej nie odczytywał.

Ciśnienie zawsze możną podnieść tylko żeby było wiadomo o ile trzeba je najpierw zmierzyć i przy każdej zmianę na większe dawkowanie pamiętać o zmierzenie ponownie.

lukasz17 - Czw Lis 22, 2012 17:32

Remigiusz napisał/a:
Czemu się by miało nie dać, ja porównywałem sobie ELM327 z programem na androida i miernikiem i pokazuje to samo
a co to jest za program ELM327?? mozna to kupic na allegro?
Remigiusz - Czw Lis 22, 2012 17:40

lukasz17, ELM327 to jest chip do odczytu OBD2 wstukaj sobie w allegro elm327 i będziesz miał wtyczkę dla OBD to tego trzeba jeszcze program żeby za pomocy ELM327 odczytać dane z ECU :wink:

Na Androida polecam Torque App :wink:
Na PC Windowsa Digimoto 4.03 :wink:

lukasz17 - Czw Lis 22, 2012 18:18

kabel do obd II mam w domu. a ten program na Pc znajde winternecie za free czy trzeba placic

[ Dodano: Czw Lis 22, 2012 18:18 ]
Wyszperalem program w necie... zainstyalowalem na lampka i wlacza sie tylko ciekawe czy ten kabel bedzie chcial z nim wspolpracowac to niby taki uniwerslany obd II,ale program mam po angielsku i moze Remi podpowiesz co gdzie trzeba wybrac i wejsc zeby tylko doladowanie turba zbadac:) wiem ze od wartosci trzeba odjac 1bar czyli jak pokaze 2,2 to wychodzi z ema doladowanie 1.2 bar

redcloud - Czw Lis 22, 2012 18:27

ten ELM to np taki bedzie dobry? (najtanszy na allegro):
http://allegro.pl/interfe...2810668744.html

Szymon199010 - Czw Lis 22, 2012 19:11

Raczej szukaj wersji 1.4 b np http://allegro.pl/elm-327...2758737749.html (pierwszy lepszy z brzegu jaki znalazłem )
redcloud - Wto Lis 27, 2012 14:48

Słuchajcie lutował ktoś chipsy Remiego w Krakowie (ewentualnie w okolicach)? U siebie (w Chrzanowie) mam tylko jednego dzięcioła, który mógłby się podjąć za ok 50 zł, ale boję się dać mu kompa bo telewizora nie był w stanie mi naprawić.
bociannielot - Wto Lis 27, 2012 15:00

tv potrafi byc bardziej skomplikowany w naprawie niż przelutowanie układu, ale z drugiej strony wszyscy pisali o ok 30zł nie 50 :roll:
Alexi - Wto Lis 27, 2012 16:35

Ja poszedłem do pierwszego lepszego. Grunt, że kumatego i skasował 20 zł. Tak naprawdę to każdy kto pasjonuje się elektronika to przelutuje. I nie kurde 'podejmie się' bo to w tym wypadku żałosne jest.
marcinZG - Wto Lis 27, 2012 16:58

Mi to zrobil gosc w sklepie z czesciami elektronicznymi i skasowal 50zl, ale przyznam szczerze ze zrobil to tak skrupulatnie, ze w ogole nie widac, ze kosci byly przelutowane, porownujac do zdjec jakie niektorzy to wrzucali.
A 50zl to duzo? Nie przesadzajcie, mi osobiscie za mniej nie chcialoby sie tego robic.

Btw na samych chipach czuc roznice, auto przyspiesza bardzo fajnie.
Moje spostrzezenie jest takie, ze z podlaczona i troche juz sfatygowana przeplywka dol jest odrobine lepszy, ale nadal do kitu, ale u gory czuc znaczna roznice na plus.
Za to z odlaczona przeplywka dol jest super, za to przy wyzszych obrotach czuc troche mniejsza roznice niz z podlaczona przeplywka, ale moze to subiektywne odczucie.

redcloud - Wto Lis 27, 2012 22:35

Słuchajcie jak wyciągnąć układ z obudowy kompa? U mnie jest to tak, że te interesujące nas chipy są w tej większej części obudowy. Widzę takie 3 czarne malutkie zaczepy z plastiku ale nawet jak je delikatnie odginam to komp siedzi. Wydaje mi się, że trzymają go nóżki od wtyczek?
Remigiusz - Wto Lis 27, 2012 22:57

redcloud, Jak odkręciłeś wszystkie 4 śrubki Torx to łapiesz ręką za czarna wtyczkę i druga ręką placami odciągasz na sile obudowę :wink: Klej tak mocno trzyma niestety nic tam więcej nie ma, trochę siły trzeba użyć i nie boj się nic tm nie pęknie :wink:
redcloud - Wto Lis 27, 2012 23:45

Okej Remi, poszło, dzięki :)
torek86 - Pią Gru 14, 2012 21:07

a więc dołączyłem do posiadaczy IDT + :mrgreen:
tylko.. hm.. nie czuję zbytniego przyrostu mocy :/ jest lepiej niż było na niedziałającej przepływce.. akle czy lepiej jak w serii.. hm.. tego nie wiem :wink: no ale nic.. zapytam żonki czy czuje różnicę.. jak poczuje to git :mrgreen:

[ Dodano: Pią Gru 14, 2012 21:07 ]
Ok, poprawka. Jeste lepiej. Znacznie lepiej :mrgreen: wieksza elastycznosc i p :lol: rzyspieszenie na kazdym biegu:-)
Jestem zadowolony

bociannielot - Sob Gru 15, 2012 10:55

torek86, to jak Ty to porównywałeś że nie zauważyłeś wcześniej :roll:
torek86 - Sob Gru 15, 2012 11:13

jeździłem po osiedlu :mrgreen:
Raptile - Sob Gru 15, 2012 17:53

torek86 napisał/a:
jeździłem po osiedlu
:lol:
redcloud - Pon Gru 17, 2012 15:26

Okej, moge na razie potwierdzic ze chipsy robia i wlutowane są dobrze (koles z chrzanowa to lutowal). Silnik odpalil jak zwykle, check engine sie nie pali :)
Wrazenia opisze jak beda :D

karooo - Pon Gru 17, 2012 16:07

po mapkach check ma sie nie palic?u mnie jak palil sie przed tak pali sie i po :)
lukasz17 - Pon Gru 17, 2012 16:12

nie powinien sie palic... ale skoro u Ciebie palil sie przed mapkami to cos chyba jest nie tak...
Remigiusz - Pon Gru 17, 2012 16:13

karooo, Ma się tylko świecić kilka sekund przy przekręceniu kluczyka na Poz. II jako system test i ma gasnąc potem. Jak się świecił komuś przed i się świeci dalej po mapach to znaczy ze jest nadal jakiś błąd który ECU widzi :wink: Warto na T4 jechać :wink:

Pisałem o tym wiele razy ale nikt nie czyta polowy.

karooo - Pon Gru 17, 2012 23:30

wiem, ze warto jechac na T4, ale ja ze szczecina jestem :( komputer jakies 300km odemnie ;/
bociannielot - Wto Gru 18, 2012 12:02

Karooo nie tylko t4 odczytuje i kasuje błędy - u mnie gościu odczytywał/kasował błędy spokojnie, kts boscha nie wiem czy nie czyta. musiałbyś popytać jeszcze tu na forum, ale jest temat do ogarniecia bez t4
Alexi - Wto Gru 18, 2012 12:14

Podobno jeszcze TAXA odczyta bledy z R. Ale jeszcze tego nie sprawdzilem. Jesli masz gdzies pod reka nie zawadzi sprawdzic.
misiek409 - Nie Gru 23, 2012 18:52

Witam kupiłem złącze elm zainstalowałem torque pro . Podłączyłem wszystko ale nie połączyło się z autem.
pawel90 - Pon Gru 24, 2012 14:39

w programie trzeba tam wybrać port COM albo coś takiego, tak czy inaczej w ustawieniach programu trzeba pogrzebać. Przyjmuje, że sparowałeś telefon z elm`em.
misiek409 - Pon Gru 24, 2012 21:49

tak sparowałem , wszystko niby ok tylko auto sie nie pokazuje na torque, jutro spróbuje dzięki:)
Jordan87 - Wto Gru 25, 2012 00:35

Tylko pytanie, czy torque nie łączy się tylko z autem czy też z interfejsem.

Ja pół roku temu kupiłem ELM327 i działa bez problemu, ostatnio kupowałem dla znajomego i trzy razy mi wymieniali bo torque nie widział interfejsu mimo prawidłowego "sparowania".

Dopiero ostatnio zauważyłem że winny jest program bo pobrałem aplikacje "OBD Car Doctor" i "ScanMaster Lite" i te dwie już się łączą na nowym interfejsie z autem.

redcloud - Czw Gru 27, 2012 19:07

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

OTO MOJA MINA PO SZYBKIM TEST DRIVIE NA MAPKACH REMIEGO (i strumienicy).

Autko odżyło, duuuuuzo szybciej się zbiera dół i wkręca na obroty, dosłownie czuć efekcik (jeszcze nie efekt) wciskania w fotel.

REMI JESTEŚ WIELKI I WIELKIE DZIĘKI!!!!!

Po Nowym Roku regeneracja wtryskiwaczy od SDI (jak coś robić to porządnie) i wtedy będzie full wypas.

lukasz17 - Pią Gru 28, 2012 02:08

można? można:D
bociannielot - Pią Gru 28, 2012 12:33

redcloud napisał/a:
Po Nowym Roku regeneracja wtryskiwaczy od SDI (jak coś robić to porządnie) i wtedy będzie full wypas.
e tam jak chciałeś porządnie to trzeba było nówki na allegro za 800 zł zamówić :roll:
redcloud - Pią Gru 28, 2012 14:48

już bez jaj :-P ale mam ponoć w okolicy jakiegoś oszołoma który regeneruje wtryskiwacze za normalne pieniądze. Typ jest w sanatorium i wraca dopiero po Nowym Roku. Jak będę znał cenę i jakość usługi to się odezwę w temacie.
bociannielot - Pią Gru 28, 2012 15:41

redcloud, ja kupiłem najtańsze jakie znalazłem na alledrogo - z auta o nieokreślonym przebiegu - hulają bez żadnych przedmuchów, auto nie trzęsie odpala aż miło. Jest duzo lepiej niż na ori wtryskach. Także nie czekaj - niech mocy przybywa :mrgreen: a jakby coś było z nimi nie tak to do regeneracji je :) .
redcloud - Pią Gru 28, 2012 16:37

No właśnie dałem je do sprawdzenia, i okazało się, że dwa leją na potęgę (a moje iDT 10 letnie jak nówki są). Szkoda, bo kupiłem je od kogoś z forum (nie pamiętam).
yagyelsky - Czw Sty 17, 2013 09:32

Witam!
Mam problem. Jeżdżę dieslem R 25 z 2000 roku. Na jesieni, jadąc w trasie auto zaczeło tracić moc - jest, nie ma aż w końcu zrobił się stały muł. Zatrzymałem się na stacji, odłączyłem przepływkę, auto odżyło. Po poczytaniu forum zamówiłem od Remgiusza chipy z mapami Mafless. Wczoraj wyjąłem komputer, otwieram i widzę, że te mapy już były wymienione, widać amatorskie lutowanie, kalafonia itp. Kości też opisane "H" i "L". Poprzedni właściciel nic nie wie, mówi, że w komputerze nigdy nie grzebał, auto sam kupił używane, zdaje się z Francji. O co może chodzić? Ktoś zmieniał pewnie mapy ale jak sprawdzić na jakie? Gdyby był Mafless to czemu miałem objawy padnięcia przypływki? Może to nie przepływka padła ale w takim razie czemu odpięcie pomogło?
Czy poprostu nie zastanawiać się tylko wstawić kości od Remigiusza?
Ratujcie!!
Pozdrawiam!

redcloud - Czw Sty 17, 2013 09:43

Zabierz kompa, jedź do punktu rtv i niech Ci wlutują. Skoro i tak już masz chipsy to z nich korzystaj i wywołaj legendarny już "banan_na_paszczy" :)
Acha, lutowanie powinno Cie kosztować maks. 50 zł

yagyelsky - Czw Sty 17, 2013 15:09

Witam!
Dzięki za odpowiedź. Pewnie i tak je wstawię tylko jestem z tych, co wolą wiedzieć co i jak i wolałbym wcześniej wiedzieć co i jak :mrgreen: żeby np. nie wymienić maflesa na maflesa...
Pozdrawiam!

torek86 - Czw Sty 17, 2013 20:30

tylko uważaj na lutowanie.. bo u mnie był jakiś problem z już "nadwyrężoną" płytką i trzeba było robić to arcy delikatnie..
yagyelsky - Pon Sty 21, 2013 10:59

Witam!
Stare czipsy wycięte :arrow: :ok2:
Stare nóżki wylutowane :arrow: :ok2:
Wlutowane nowe czipsy :arrow: :ok2:
Komputer założony :arrow: :ok2:
Check engine zapalił się i zgasł :arrow: :ok2:
Auto odpaliło :arrow: :ok2:
Wyjazd na drogę i gaz w podłogę :arrow: :ok2:
Banan na gębie :arrow: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W weekend robię trochę trasy (500 km) więc sprawdzę czy spalanie się zmieniło.
Jednym słowem mapy działają i robią robotę :ok2:
Dzięki i pozdrawiam!

torek86 - Pon Sty 21, 2013 12:10

ja wczoraj sprawdzałem spalanie.. i mam około 8l/100km w mieście.. ale teraz jest słaby czas na pomiary, bo są mrozy i auto czasami stoi po 5min na odpalone przed wyjazdem, co by choć trochę się na grzało. Więc zapewne trochę spalanie podnosi. W wakacje przed chipsem miałem w mieście około 6,5l/100.
lukasz17 - Pon Sty 21, 2013 21:36

ja ostatnio roobilem trase zamość niemcy 1350km petarda caly czas 160-180 na autostradzie caly czas bylo to spalanie wyszlo jakies 7,6L byla jeszcze plusowa temperatura
borek88 - Nie Sty 27, 2013 11:17

lukasz17, mi wychodzi więcej w trasie 1tys km wszystko autostrada i przy prędkości raczej 150-160
tyle ze auto załadowane zawsze
żeby w 7l się zmieścic to muszę jechać 130
powyżej spalanie dość znacznie wzrasta
za krotka skrzynia się mi wydaje

lukasz17 - Nie Sty 27, 2013 14:48

ja mailem 2 oosby na pokladzie i troszeczke bagazu... to jest ogolne spalanie przez polske i w strykowie wpadlem na autostrade i prawie do konca autostrada skrzynia moja tez troche za krotka to 3tys obr i jakies 130 chyba tylko mam
tuners - Nie Sty 27, 2013 16:44

5ka z freelandera moze troche by pomogla tam jest dluzsza niz u nas
lukasz17 - Nie Sty 27, 2013 22:26

jakieosiagi masz na 5?? ogolnie moja cala skrzynia jest krotsza tato w r420 sdi mial dljuzsza ;P
yagyelsky - Pią Lut 01, 2013 13:08

Witam!
Wyniki testów spalania.
Zeszły weekend, trasa 430 km (Kraków-Opole Lubelskie i powrót), około -10 do -15 st na zewnątrz. Jedno palenie (w sumie to piłowanie) na mrozie i dwa palenia na ciepło. Cała trasa eko driving (bardziej cenię ile na 100 niż ile do 100) ale też kilka dynamicznych wyprzedzań. Sumaryczne zużycie 5,29 l/100km. Daje radę, pewnie w lecie będzie niżej.
Pozdrawiam!

lukasz17 - Pią Lut 01, 2013 15:27

dzisiaj zaliczylem trase powrotna plus na dworze jakies 4 :) ale za to ogien non stop tym razem 180 i bardzo duzo razy licznik wypil lekko ponad 200 i dziwne spalanie na baku niemieckiego zwyklego shela wyszlo jakies 7,6 :) ale na bp tankowane w polsce i tez spalanie nie wieksze wiec 8L nie przekrocze nigdy
bociannielot - Pią Lut 01, 2013 15:39

lukasz17, oczywiście trasa w całości po niemieckim autobahnie :D
lukasz17 - Pią Lut 01, 2013 17:23

zartujesz:D ?? od swiecka do strykowa po polskiej ale 200 z raz bylo ale srednia i tak wahala sie 160-180 :D a reszta to takie boczne do zamościa :) to na zbiorniku moze wyszlo deko mniejsze ale nie duzo z 7,2 ;P niezauwazalna roznica :)
tuners - Pią Lut 01, 2013 21:05

Lukasz o czym ty mowisz przeciez powyzej 140 to jechales w niemczech nie pamietasz? ;-)
regins - Sro Lut 27, 2013 17:44

pozwolę sobie odświeżyć bo też jestem już po przeszczepie mapek od Remiego. Z biciem serca podłączyłem dziś w autku kompa z nowymi mapkami, autko odpaliło i...
w końcu zaczęło żyć. Każdy doceni zmianę mapek kto musi jeździć po górach, auto w końcu przestało mulić, normalnie wchodzi na obroty znacznie poniżej 2000, stało się fajne i elastyczne. Z moich obserwacji to same plusy, choć mam pytanie bo testowałem to na odpiętym przepływomierzu i on ma być odpięty czy nie bo czytając cały temat to każecie żeby był odpięty.

tuners - Sro Lut 27, 2013 18:07

Jak przepływka jest sprawna to z nią jest o 3km więcej niż bez niej ale jak jest niesprawna to odczujesz ;)
tuners - Pią Mar 08, 2013 08:33

Jestem ciekaw co do spalania jak zmontuje tą hybryde skrzyń powinno być o 10℅ mniejsze :-)
kurek - Pon Mar 18, 2013 11:23

Do SD też można te mapki wgrać? nie mam teraz czasu czytać całego tematu, a jestem ciekawy czy do mojego podejdzie no i ile to kosztuje


edit:
chyba jednak nie podejdzie bo widze, że wszyscy macie silniki iDT

bociannielot - Pon Mar 18, 2013 11:29

kurek, u Ciebie to IC montuj, podkręcaj dawkę paliwa i jazda :D
xtek - Pon Mar 18, 2013 20:15

kurek napisał/a:
Do SD też można te mapki wgrać? nie mam teraz czasu czytać całego tematu, a jestem ciekawy czy do mojego podejdzie no i ile to kosztuje


Jak nie masz czasu tematu czytac to moze chociaz tytul bys przeczytal?

RAKU_44 - Sro Kwi 10, 2013 16:25

Do mnie też zawitały mapki, wlutowałem sam choć nie powiem trochę problemu mi to sprawiało na początku to jednak zaraz doszedłem do wprawy i obyło się bez żadnych niespodzianek po przerzuceniu kompa z powrotem do R :)
Odczucia całkiem pozytywne wreszcie jest trochę więcej dołu na pierwszych biegach bo to najbardziej mnie frustrowało. Co do jazdy bez przepływki fajnie się auto zbiera i gniecie w siodło :)
Jak na razie śmigam z wpiętą przepływką i zastanawiam się nad zrobieniem sobie jednak przełącznika, ale najpierw ją przeczyszczę i zobaczymy czy będzie jakaś różnica.

Dzięki za ten las Remi ;)


Full size

Remigiusz - Sro Kwi 10, 2013 21:00

Spoko :) ważne że działa jak należy :)
Szymon199010 - Sob Kwi 13, 2013 22:17

Chipy robią robotę :mrgreen: roverek jedzie jak szalony :twisted:
kuszekx - Pon Kwi 22, 2013 00:07

Witam wszystkich,
to mòj pierwszy post na tym forum, jestem ciekaw czy czy jest jeszcze jakaś szansa żeby jakoś zdobyć te chipy o których piszecie?

Mam rovera 45 w Anglii i chciałbym go troszkę ulepszyć ;)

Pozdrawiam

Remigiusz - Pon Kwi 22, 2013 00:14

Zawsze jest opcja napisz mi PW :wink:
frezer20 - Sro Lip 17, 2013 09:52

Witam , wczoraj przyszły chispy i dzisiaj montaż. Mam nadzieje że wszystko ładnie zadziała. Jeśli tak to chyba będę miał pierwszego Civica Aerodeck iDT z maffless :)
Remigiusz - Sro Lip 17, 2013 15:56

frezer20, hehe.. no będzie pierwszy chyba taki w Polsce nam znany :mrgreen: Chyba ciebie kiedyś odwiedzę i się tym przejadę :mrgreen: Moje marzenie kombi z L-seria :mrgreen:
frezer20 - Sro Lip 17, 2013 16:44

Remigiusz napisał/a:
Chyba ciebie kiedyś odwiedzę

Jasne zapraszam.
Chipsy wymieniłem :D :D:D:D:D:D:D no teraz to to jedzie.

moja przepływka chyba była w dobrym stanie bo dużych różnic w trybie maffless nie poczułem. Z moim przelotowym wydechem jest bardzo fajny dzwięk , polecam.

Perez - Nie Mar 02, 2014 17:09

Cześć wszystkim, baaaardzo dawno nie było mnie na forum, a teraz kupiłem 45 idt i korci zrobić chipy.
Trochę odkopuję temat, ale wierzę, że jeszcze nie jest za późno.
Od początku tematu minęły trzy lata. Chciałem się zapytać czy jest ktoś (oprócz Remiego) kto przez te trzy lata jeździł bezawaryjnie bez uszkodzeń spowodowanych chipsem? Boję się, że na forum się wszyscy chwalą, a nikt nie chwali się porażką.
Odnośnie spalania, na trasie non stop 90km/h, ale czasami wyprzedzając, więc wciskałem w podłogę spalił 4,5L, potem trochę podganiałem 140-150km/h i jak już dojechałem do domu zalałem znowu pod korek, spalanie wyszło 5,5L. W mieście jeszcze nie tankowałem pod korek, więc nie mam dokładnych wyników, ale jeżdżąc baaardzo dynamicznie po Warszawie myślę, że mieści się w 6,5L (patrząc po wskazówce).
Przeczytałem cały temat i Wasze spalania mają się nijak do mojego. Chciałbym zrobić chipsa, ale boję się że zacznie żłopać, a na spalaniu mi zależy, bo robię bardzo duże przebiegi po mieście (Roverek zarabia na siebie).
Co zrobić, żeby auto dalej paliło tyle samo, a żeby moc wzrosła?
Mocy nie mierzyłem, ale po wyścigu z 115konnym Mondeo myślę, że mam zdrową serię.
Może mapę LOW zrobić seryjną, a High tą od Remiego? (wolne przemyślenia gdybym się zdecydował).
Jeszcze pozostaje kwestia powrotu do serii, bo jeżeli miałbym przełącznik z serią na LOW to co z ciśnieniem doładowania, które musiałbym podnieść, żeby nie kopcił.
Mój na chwilę obecną nie kopci wcale tylko przy pełnym bucie w lusterku widzę delikatnie rozmazany obraz, ale tylko pod warunkiem, że jest ciemno i jedzie za mną samochód na światłach.
Chciałbym też, żeby kopcenie pozostało w normie, czyli żeby samochód podczas przyspieszania nie wyglądał jak stary grat.

Aaaacha, robiłem testy elastyczności i nie wyglądają kolorowo. 60-120 IV bieg 13 sek, 80-120 V bieg 12,3sek. Norma jak na 101KM?

pelson91 - Nie Mar 02, 2014 18:35

Perez napisał/a:
60-120 IV bieg 13 sek,
zrób pomiar 60-100, wtedy będzie z czym porównywać ;) no i tutaj niuty robią robotę a nie moc
bociannielot - Nie Mar 02, 2014 20:15

Perez, powem ci tak, bez chipa w jednym idt pompa mi padla i z chipem w drugim tez... spalanie Ci wzrosnie, ale bez przesady - ja mam obecnie niecale 7,6 na 100km. generalnie caly pakiet to wtryski i chip, po wtryskach mało kopcił, po czipie dodanym to wtrysków dużo kopci. Ja polecam do serii bym nie wrócił mimo zwiększonego spalania.
barney79 - Nie Mar 02, 2014 21:10

Spalanie spada nie wzrasta.Mam chipy i wtryski od ponad roku i nie ma to nic wspólnego z padaniem pomp wtryskowych.Wzrasta moc razem z dymkiem z rury wydechowej ale po założeniu wtrysków SDI,a spada spalanie.Sama nazwa map Mafless wskazuje na wyeliminowanie przepływomierza powietrza.Każdemu polecę taki zestaw do serii.A wracając do kopcenia to też można to troszkę wyeliminować podkręcając zawór Westegate
bociannielot - Pon Mar 03, 2014 10:13

barney79 napisał/a:
Spalanie spada nie wzrasta.
to już zależy od stylu jazdy mi wzrosło bo więcej butuje, w końcu jest czym po prostu :D .
Remigiusz - Pon Mar 03, 2014 12:34

Spalanie wiele zależy od stylu jazdy :) Mi nie potrafi więcej niż 7litro spalić przy używaniu Vmax non stop, ale przeciętnie jestem w granicy 5.8 do 6.3 litra ;) Jak muszę to i zrobię na baku 950km.

Plus tych map jest ze spalanie z wtryskami SDI zostaje na takim samym poziomie jak na serii.

Mi na mapch serii i wtryskach spalanie potrafiło dochodzić do 8litrow przy vmax :wink:

Perez - Pon Mar 03, 2014 13:12

Czyli sprawa spalania mniej więcej rozwiązana. Ja teraz ciągle butuję po mieście, ale po podniesieniu pewnie nie będę tak musiał. Generalnie jeżdżę w ten sposób, że po wrzuceniu dwójki rozpędzam się jak najszybciej i potem sobie lecę. Remi, Ty jeździsz głównie trasy, więc z Tobą nie porównuje.
Czyli rozumiem, że jeżeli wrzucę tylko wtryski (w dobrym stanie) to nie będzie kopcił, ale spalanie trochę wzrośnie. Jeżeli do tego dodam remap spadnie spalanie, ale wzrośnie dymienie. Potem podreguluję westgate i spadnie dymienie, ale lekko wzrośnie spalanie?
Czyli finalnie da się wyregulować tak, żeby nie zostawiać chmury, ale palił będzie mniej więcej z litr więcej?
Jeszcze pytanie co mi się pierwsze wysypie? Sprzęgła nie chcę na razie robić, więc nie zakładam wydobywania jak największej mocy. ;)
Możecie jeszcze przy okazji mi opisać co i jak z westgatem? Mogę go teraz podkręcić na serii? Jak to się robi?
No i nadal nie mam odpowiedzi, czy na LOW mogę mieć mapę ori, a na High maflessa.

barney79 - Pon Mar 03, 2014 15:51

Tutaj masz tuning L-Series tak że opisany westgate
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=25621

bociannielot - Pon Mar 03, 2014 16:39

Z tym spaleniem u mnie to dzis sie okazało że moze byc inna przyczyna, juz jakis czas temu przeciekał założony nowy wężyk na 4-tym wtrysku więc może to byc to :ok: .
gwidon1701 - Pon Mar 03, 2014 22:03

Mi również po zmianie wtrysków i map spalanie wzrosło o mniej więcej 1 litr , w trybie mieszanym 6,3 - 6,5 litra . Ale też teraz trochę inaczej jeżdżę bo roverek idzie o niebo lepiej . Więc również polecam :) .
lukasz17 - Pon Mar 03, 2014 22:47

to teraz kolej na mnie... po chipie i wtryskach zrobione ponad 45tys km olej wymieniany srednio co 12tys od wymainy do wymiany nawet setki nie dolalem,sprzeglo zrobilem 2 dni po tuningu ale wyczowalnie juz byla koncowka i mu pomoglem :D jezdze glownie w kolo komina;P spalanie wacha sie caly czas kolo 7L bywaja tez trasy polska niemcy to na niecale 1400km spalil mi 7.8l/100km ale niemcy i polska to predkosci prawie caly czas z 2 z przodu wiec prawie vmax,turbiny jeszcze nie krecilem ale musze sie troche za to wziac bo te dymienie brzydko wyglada z tylu :D ale znajomy bmw e39 2.8 z sekwencja powiedzial co Ty kur... masz pod maska :D jest moc to i gnojowki musi troche wypic :)
Remigiusz - Sob Maj 10, 2014 23:55

Tak tam dziś z okna :D Chipowanie na maxa :mrgreen:



[ Dodano: Sob Maj 10, 2014 23:55 ]
Daje znać jak tam wrażenia :D

maciek73 - Nie Maj 11, 2014 01:46

Dzięki Remigiusz, po mapkach inna jazdzda. Jeszcze wtryski tylko wymienić i full banan na twarzy :lol:
Remigiusz - Nie Maj 11, 2014 11:13

Wpadnij jeszcze kiedys to sprawdzimy doladowanie Turba :)
hagipl - Pią Maj 23, 2014 07:45

Hejka
dzięki jeszcze raz Remik autko teraz jak szalone. Spalanie dzisiaj sprawdzałem i w mieszanym wyszło fajnie bo 5,7 l/100 :mrgreen:

Remigiusz - Pią Maj 23, 2014 11:28

Git jak śmiga :)

Ogólnie ze się zabrałem za chipowanie można różne różności robić z mapami :)

Jordan87 - Pią Maj 23, 2014 11:48

Może uda się przerobić oryginalne mapy od wersji poliftowej?
Raptile - Pią Maj 23, 2014 12:59

były próby , narazie lipa
Remigiusz - Pią Maj 23, 2014 16:25

Wszystko będzie i się zrobi :)
Ja tam prób nie widziałem :)

liberoy - Czw Sie 21, 2014 19:02

Witam

Też chcę się pochwalić, że dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy mapek mafless :)
Jeszcze nie w aucie, ale są ;P
I tu pojawia się moje pytanie, czy któryś z Was zna jakiegoś dobrego lutownika w Łodzi, który mi te mapy wlutuje?

pozdrawiam

Po ciężkim i niepewnym weekendowym lutowaniu chipów ( przy użyciu 200 litrowego kompresora powietrza, piwa i lutownicy transformatorowej) mogę również dołączyć do Panów z Bananem na ryju :D
Jeszcze tylko EGR i turbo przestawić, ale najpierw na warsztat idą hamulce :P

shaggy - Pon Paź 27, 2014 14:27

Witam. Są jeszcze te mapy do dostania bo tez jestem zainteresowany :-P
Remigiusz - Pon Paź 27, 2014 15:04

Sure sure :mrgreen: Wszystko jest dostępne choc teraz w innym wydaniu :wink:
shaggy - Pon Paź 27, 2014 17:17

Super. A może kolega uchylic rąbka tajemnicy co to i jak to dostać? :-P
Remigiusz - Pon Paź 27, 2014 18:11

Masz PW :roll:
RAKU_44 - Pon Paź 27, 2014 19:47

Remigiusz napisał/a:
Sure sure :mrgreen: Wszystko jest dostępne choc teraz w innym wydaniu :wink:


W sensie? Coś nadłubałeś w tej podstawowej mapie od Angoli czy tworzyłeś coś sam ?
Co na + co na - i czy już hamowane?

Remigiusz - Pon Paź 27, 2014 20:00

mapy zmienilem troche innaczej pewne wartosci sa wieksze :)
RAKU_44 - Wto Lis 04, 2014 08:25

Ale nikt tego jeszcze nie shamował?
Nie wiem czy już kiedyś nie pytałem, ale to nie są czasem mapy pod większe końcówki wtrysków?

Remigiusz - Wto Lis 04, 2014 19:32

RAKU_44, Kto tutaj cokolwiek z hamował :razz: :roll: Malo kto się bawi w takie rzeczy ;)

Nie to nie są mapki pod wtryski Td200 :) Bawic się z mapami jeszcze można tylko niestety trzeba pamiętać ze seryjne turbo psuje cały fun a nie chce żeby komuś potem HGF wyskoczyły.

Raptile - Sro Lis 05, 2014 09:38

Ja hamowałem :D
tuners - Sro Lis 05, 2014 10:30

Na ori turbinie niema co mapowac td200 bo ani potencjału ani mocy a szybo można przegrać dziada
RAKU_44 - Sro Lis 05, 2014 15:18

Jak to nikt nie hamował?
Ja hamowałem w Wyrazowie, mapy+wtryski SDI, kat off, pierwsza krecha doładowanie 1,3-1,35 drugi pomiar 1,4-1,45
https://dl.dropboxusercontent.com/u/88745788/R/DSC09782.JPG

Czyli jednym zdaniem koniec zabawy bez wymiany turbawki...

Czartu - Czw Sty 22, 2015 14:02

przeczytałem cały temat ten i [l-series po '04], i nasuwa mi się pytanie, czy wymieniając komputer który mam czyli MSB101151 na MSB101150 i wlutować do niego te mapki uzyskam zadowalający wynik czyli ~145KM? Oczywiście o ile są jeszcze dostępne te mapki.
bociannielot - Czw Sty 22, 2015 14:09

Czartu, podkrecic turbo tez bys musial, ale bez wtrysków w komplecie (tych 200bar od SDi) raczej ponizej tej wartosci bedzie :ok:
Czartu - Czw Sty 22, 2015 14:22

bociannielot, czyli jak się nie mylę to podpiąć ELM 327 żeby sprawdzić doładowanie, i skrócić bardziej cięgno? :D
bociannielot - Czw Sty 22, 2015 14:32

Czartu, dokładnie tak, tylko pamietaj ze max doladowanie bedziesz mial dopiero na 4-5 biegu, musisz znalezc kawalek prostej zeby to dokladnie sprawdzic, max 1,4 powinno byc bezbiecznie, ja mam obecnie 1.3 na wiosne podciagne do 1.4 (waskie opony to i tak traci przyczepnosc)
Remigiusz - Czw Sty 22, 2015 14:37

Ecu msb150 kosztuje nie całe 30-50zl na alledrogo :)

Dało by rade podkręcić nawet na samej mapie tyle choć mniejsze obciążenie doznaje pompa na wyryskach sdi :)

Jako ciekawostka limit przepływu wtryskow sdi kończy się na granicy do 180km. Powyżej i tak 160km juz inną Turbine trzeba po inaczej głowice podniesie :)

Czartu - Czw Sty 22, 2015 14:53

Troszkę was dręczę tymi pytaniami ale tak to jest jak człowiek zaczyna :P
http://allegro.pl/sterown...4949212060.html może być takie coś? :)
taki jest najtańszy (chyba że nie umiem szukać) :P

poszukałbym wtrysków w okolicy na szrocie, może by się coś znalazło.

Remigiusz - Czw Sty 22, 2015 15:09

Bedzie pasowal Panie :mrgreen:
tomek_82 - Czw Lut 12, 2015 00:35

Witam szanownych Panow.
Wiem, ze moze to dziwne miejsce na pierwszego posta, ale chyba jestem tu jedyny ktory przeczytal ten temat od deski do deski, lacznie z wiekszoscia wklejonych linkow, jednoczesnie nie majac jeszcze rovera...

Nie chce za bardzo pisac zyciorysu, ale szukam rovera, a wlasciwie moja luba szuka, a dokladnie mg zr, z duzym parciem na polifta... obstawiam pomiedzy 1.8 a dieslem, ale uwierzcie mi, znalezienie takiego 1.8 w stanie zdatnym do jazdy przez kobiete w tym kraju graniczy z cudem

I teraz zeby wrocic do tematu moje pytanie.
Jak mialby sie ten chip do 113 konnego zr? To dokladnie 2004r, buda przedlift, ale doczytalem ze sa roznice w silnikach, niestety doczytalem to juz po obejzeniu kandydata i nie jestem pewien ktory to silnik, na 99% auto ma padnieta przeplywke, stad mysle, ze cena jest jaka jest, z podpieta przeplywka auto nie ma sily ruszyc pod gorke a po odpieciu jako tako jedzie, choc i tak sa ta osiagi porownywalne z matizem, ale zaryzykowalbym juz jego kupna, tylko chcialbym wiedziec czy raczej szukac przeplywki czy ten chip do zr'a tez sie nadaje?
Zalezy mi raczej glownie na spalaniu i jako takiej kulturze pracy, sluzbowo jezdze dostawczakiem z bardzo duza iloscia kilometrow miesiecznie, i wrecz rutyna jest, ze chip zwiekszajacy moc jednoczesnie obniza spalanie, a tu w wiekszosci przypadkow jest odwrotnie...

Remigiusz - Czw Lut 12, 2015 01:13

To chipowanie nadaje sure do każdej l-serii z edc15m od Przedlifta. Jak 2004 to na pewno masz ECU polift i zmienić kompa trzeba. Poszukaj tematu o tym samym tytule ale dla po 04 :)

Ogólnie tych wersji map się do tego czasu zmieniły i trochę inne parametry mają niż początkowo :)

tuners - Czw Lut 12, 2015 05:54

Remi nie koniecznie na 100% bo u mnie 2004 na dodatek wiązki od polifta tak jak bezpieczniki a mało to nawet wtyczka byla w dolocie jak w polifcie i maflessy działają :)
bociannielot - Czw Lut 12, 2015 08:25

Remigiusz, nie musi szukac. Jest w powiązanych ten temat :ok: .
Czartu - Czw Lut 26, 2015 00:15

Remigiusz, komputerek zamontowany, także myślę że jeden z pierwszych poliftowych SW z mafless śmiga po Polsce ;D
bad_gs - Wto Lip 21, 2015 14:43

Witam wszystkich :)
Posiadam MG ZS 2.0 TD tego 113 konnego w wersji polift, i ciekawi mnie co musiał bym zrobić by podnieść mu moc. Trochę wczytałem się w temat i z tego co się orientuję to do polifta oprócz wtrysków sdi, mapy i regulacji cięgna westagate musiał bym jeszcze wymienić komputer tak...
Drugie pytanie to ile by mnie to kosztowało i gdzie bym mógł to zrobić gdzieś w wielkopolsce...
Pozdrawiam

Remigiusz - Wto Lip 21, 2015 18:09

bad_gs, komp ok 50zl allegro :)
Zobacz najpierw jakis masz nr na kompie czy MSB101151 czy MSB101150 :P

bad_gs - Sro Lip 22, 2015 12:34

Witam nr na kompie to MSB101151, dobrze myślę że wyższa liczba czyli komp nowszy i czeka mnie zmiana...
Remigiusz - Sro Lip 22, 2015 14:39

bad_gs, Dokładnie tak jest, trzeba ECU wymienić :razz:
bad_gs - Sro Lip 22, 2015 16:48

Powiedźmy że mam już wtryski sdi założone i ecu kupione tak teoretycznie. Co dalej gdzie bym mógł zrobić resztę, zamontować ecu wgrać mapy i ustawić cięgno by nie widzieć chmury za sobą...
bociannielot - Sro Lip 22, 2015 17:20

bad_gs, mapy kupujesz w czipie i przelutowujesz np w serwisie rtv, zdaje sie razem z ukladem immo ktory masz w swoim aktualnym kompie, wtryski wymieniasz, potrzeba tylko podkładek, sa w landroverowy pl chyba :P wszystko jest na forum ;p
Remigiusz - Sro Lip 22, 2015 19:13

Albo całe ecu możesz podesłać to można tak też mapy wgrać :) jedynie trzeba podmienić kość immo żeby nowy ecu działał :)
bad_gs - Czw Lip 23, 2015 12:00

Rozumiem że mówicie o kości od immobilizera :) w domu raczej nie będę robił bo nie mam sprzętu, wtryski trzeba przykręcić z odpowiednią siłą i doładowania przy cięgnie też nie miał bym jak sprawdzić... tylko gdzie tu zaufanego mechanika znaleźć :P
Rozumiem też że przepływka wypada, bo wszystkim sterują mapy. EGR nie był zaślepiany...
A gdybym do tego dorzucił jeszcze mocniejsze turbo jak by to wyglądało, musiały by być inne mapy?
I do ilu km i nm można kręcić bezpiecznie te silniki, czytałem że sprzęgło siada ale moje jest w idealnym stanie i raczej nie ruszam z butem w podłodze :P

bociannielot - Czw Lip 23, 2015 13:47

bad_gs napisał/a:
i doładowania przy cięgnie też nie miał bym jak sprawdzić...
koncowka elm dobrze boosta podaje, koszt smieszny, wtryski sie latwo wymienia nawet nie dokrecasz ich samych tylko lapki ktore je trzymaja
bad_gs - Czw Lip 23, 2015 18:15

Doczytałem właśnie że z ecu mk2 czyli poliftowym wystarczy zmienić wtryski sdi i zwiększyć doładowanie na turbo by mieć w okolicach 130-140 km.
Dobrze doczytałem bo jak tak to raczej nie ma sensu bawić się w mapki, no chyba że po takim zabiegu zobaczę w lusterku czarną chmurę i po to są mapki.

bociannielot - Pią Lip 24, 2015 09:16

bad_gs napisał/a:
Dobrze doczytałem bo jak tak to raczej nie ma sensu bawić się w mapki, no chyba że po takim zabiegu zobaczę w lusterku czarną chmurę i po to są mapki.

mam mape 113km z poliftowego mg w 45 i powiem Ci tak, gó*no warta jest przy tych podkręconych ;] ale same wtryski to sobie od razu zmien, nie ma na co czekac ;p

bad_gs - Pią Lip 24, 2015 13:51

Wtryski mam zamiar wymienić tylko muszę dorwać jakieś dobre :mrgreen: do tego chce założyc zegar busta i podkręcić turbo jeszcze.
Wie ktoś jaka jest różnica z mapami a bez w poliftowych, ale proszę o konkrety najlepiej z hamowni

bociannielot - Pią Lip 24, 2015 14:03

bad_gs, guzik Ci da wykres, to trzeba poczuc, na mapie ori + wtryski do 2000 obr jest prawie jak było bez wtrysków, z mapą jest w końcu dół i góra obrotów jest też dużo żywsza
bad_gs - Pon Lip 27, 2015 17:48

Skoro tak mówisz :) na razie kupie wtryski i podkręcę turbo, skoro mówicie że przykręcę to zwykłym kluczem :) ja zawsze myślałem że musi to być przykręcone z odpowiednią siłą... Powiedzcie mi też jakie te podkładki do wtrysków, bo na landroverach pl widziałem tylko do rover 75/MG ZT i do frelandera... A także co to za końcówka elm do mierzenia ciśnienia doładowania bo nie mam pojęcia...
Chciałem sobie kupić zegar busta autogauge ale ponoć nie są za dobre, jak myślicie jaki by się nadał za rozsądną cenę bo różne są opinie :P

Remigiusz - Pon Lip 27, 2015 18:12

Najlepszy i dokładniejszy zegar boosta jest wypełniony gliceryna do pomiarów ciśnienia w przemyśle :wink:



Podkładek trzeba tobie takich:
http://landstore.pl/podkl...-tdi-freelander

Co do kluczy to się to zwykłym kluczem oczkowym przykręca wszystko lub jakaś nasadka ;) Tylko nic nie na hama, tylko tak z wyczuciem bo to jest gwint w aluminium wiec łatwo zepsuć ;)
Druga sprawa wyczyść porządnie najpierw przed montażem wtrysków otwór na wtrysk w głowicy żeby tam nic nie było żadnego syfu ani kawałków sadzy bo będą przedmuchy :wink:

Poszukaj sobie elm327 na allegro :wink:

bad_gs - Pon Lip 27, 2015 18:32

Jest trochę tych elm327 brać jakiś szczególny czy to bez różnicy... i dzięki za linka już zamawiam podkładki :) wtryski za 150 na allegro widzę :)
A powiedzcie mi wtryski które mam wsadzone w samochodzie powiedzmy orginały :P a te od sdi powinny różnić się wyglądem, bo jak tak patrze na foto tych wtrysków to są identyczne jak moje...

Remigiusz - Pon Lip 27, 2015 19:09

Bierz elma jaki chcesz to juz wybor nalezy do ciebie. dobrze by bylo zeby byl na Bluetooth :)

Wtryski SDI z wyglądu są identyczne, różnica jest taka ze muszę mieć na korpusie nabite 200bar ;)

bad_gs - Pon Lip 27, 2015 19:17

Ok dzięki, będę płacił przy odbiorze więc sobie sprawdzę :) a elm wszystkie są prawie z blutaczem, myślałem że niektóre są stabilniejsze albo coś a jak wszystko to to samo to po co przepłacać :P
Rozumiem też że muszę ściągnąć jakiś program na tableta lub telefon, by mugł sprawdzić doładowanie czy program będzie na płytce?

bociannielot - Pon Lip 27, 2015 20:20

torque pro jest dobry na androida :ok:
bad_gs - Pon Lip 27, 2015 20:30

a coś na windows phone korzysta ktoś bo tel mam zawsze pod ręką w razie jakiś nieprzewidzianych problemów :)

Wtryski zamówione elm też to teraz tylko poczekać :)

A więc wtryski sdi już siedzą i efekt boski :) teraz muszę poczekać jeszcze na elma by podkręcić turbo :P ale jak to u mnie musiałem nabroić, spadła mi blokada od czujnika i żeby ją sięgnąć odkręciłem nadkole... no i zapomniałem przykręcić przed jazdą próbną :P
całe szczęście znalazłem na aledrogo nadkole do mg i już do mnie jedzie za 60 zł...

YOBACK - Sob Lut 20, 2016 12:17

Przy zmianie wtrysków zmienia się zużycie paliwa? Jakie wtryski do takiego diesla w mg zs 2.0 115km
Remigiusz - Sob Lut 20, 2016 12:31

YOBACK, Na seryjnych mapach wzrasta spalanie o 1litr. Wtryski z SD lub SDI które maja mieć nabite 200bar na korpusie, pasuja z 620, 420 oraz 220.
YOBACK - Sob Lut 20, 2016 23:10

Remigiusz, a jest możliwość wgrania takiej mapy żeby osiągnąć więcej kuni (mapa + wtryski sdi) ale jednocześnie utrzymać spalanie? Można to osiągnąć samym mapowaniem?
Remigiusz - Sob Lut 20, 2016 23:16

Jak bys poczytaj temat drugi to bys doczytal ze mapa pozwala powrocic spalaniu z powrotem jak bylo przed wtryskami ale moc zostaje :P
bociannielot - Pon Lut 22, 2016 09:24

Mi tam wiecej pali po mapie niz po wtryskach :D kwestia spalania zalezy od nogi kierownika Panie YOBACK, możesz miec niższe niż na ori mapie wystarczy tylko mniej cisnąc :D
daniell24 - Pią Wrz 30, 2016 15:48

Witam, od 2 miesiecy jestem posiadaczem Rovera 25 2.0 101km r. 2000, przeczytalem dzisiaj caly temat i chcialbym zapytac czy nadal istnieje opcja zamowienia chipow mafless? :?: Jezeli tak to rozumiem (jestem bardzo zielony w tych sprawach :-| ), ze wystarczy wylatuwac serie i wlutowac Mafless, potem ew. podniesc cisnienie w turbo jezeli tylko autko bedzie kopcic? Poza tym z tego co czytalem to chyba nikt sie nie skarzyl, ze nowe chipy wywolaly jakies negatywne efekty :smile:
Plus nie wiem jak to przetrzyma skrzynia bo mam wrazenie, ze na zimnym silniku glosniej pracuje :sad:

Remigiusz - Pią Wrz 30, 2016 22:29

daniell24, Tak można zamówić :D Na zimnym silniku wszystko glsoniej pracuej, jak olej jest w skrzyni taki jak ma byc to obaw bym raczej nie mial.

Oraz tak podmiana kosci jest na zasadzie wylutowania i wlutowania tych mafless. Jak ktos z bliska jest istnieje tez opcja wgrania mapy przez OBD.

daniell24 - Sob Paź 01, 2016 07:17

Ja bym sie decydowal na te kosci, a podstawki z tego co pamietam to mam sobie odpuscic :razz: generalnie mieszkam w Krakowie
Rozumiem, ze reszte trzeba ustalic na PW ?

Excalibue - Sob Paź 01, 2016 16:02

Temat ożył więc miałbym parę pytań odnośnie tych map i wtrysków ?
Obecne mapy Mafless + wtryski SDI ile dają koni/nm ?
Często padało stwierdzenie, że coś koło 150km/ 350nm.
Jezdze obecnie Roverem Alexiego, na hamowni wyszło mu 128km/328nm, z bardzo dużo górką nm w okolicy 2,200 obr. ( turbina ustawiona na 1.1 bar )
Można te nm, jakoś zmniejszyć, bądź rozłożyć lepiej ?
Co do awaryjności po zestawie wtryski + mapy, alexi miał ten zestaw chyba od 2011r, wiem że szybko skończył nowe sprzęgło ( choć może było lichej jakości ? ) , zobacze ile ja na obecnym wyjeżdze.
Do wymiany doszła mi skrzynia, wyrobiło się łożysko w środku przy wyjściu do półosi, przez co huczy i cieknie.. nie wiem czy to też mogę powiązać..
Jednak ogólnie warto, bo w porównaniu do serii to jest spora różnica na plus w mocy, gdyby tylko zlikwidować jakoś ten skok nm.. Bo tutaj głównie dostaje silnik i osprzęt po tyłku.

Teraz składamy drugiego Rovera i zapewne również pójdą wtryski + mapy.

bociannielot - Pon Paź 03, 2016 11:53

Excalibue, ale Ty pytasz czy oznajmiasz? :D Ja mam 137,9km z przepływką niby a 134.9 w trybie maffless, turbo 1.3 w peaku.
Excalibue - Pon Paź 03, 2016 15:21

Znak mi się nie taki wstawił : )
Czyli wtryski + mapy na dają coś koło 130-135km zależnie od ustawienia turbiny, choć dla mnie największym bólem są te nm.

Remigiusz - Pon Paź 03, 2016 16:04

Excalibue, Przy zdrowej pompie i dobrych wtryskach powinno być min 150km i kolo 320-350nm.

Czemu ma być niby ból te NM 350 NM to i tak mało :D

lukasgo - Pon Lis 21, 2016 03:15

Cześć! Mam kilka pytań w temacie, na które nie znalazłem odpowiedzi w tej 34-stronicowej opowieści :-)

Czy jest sens zmiany ustawień/robienia chipa na oryginalnych wtryskach?

Z tego, co zrozumiałem nowe mapy mają wersję z/bez przepływomierza. Czy wadliwy/niesprawdzony przepływomierz można zostawić dla samego pomiaru temp?

Czy po zmianie map EGR przestanie działać?


Mam komputer od kolegi NowyZiomek ale niestety po 3 sekundach od zapalenia auto gaśnie - immo czy pompa? Dodam, że mój stary sterownik był immo-off, ale zmieniłem immo na to z kompletu z nowym sterownikiem, niestety bez efektu.

bociannielot - Pon Lis 21, 2016 09:16

lukasgo, nie można sobie ot tak przełożyc samego kompa bo immobilizer jest jeszcze i zapewne on przeszkadza, ew.możesz same kosci przełożyc jesli to te mafless, do swojego starego kompa
Remigiusz - Pon Lis 21, 2016 13:41

lukasgo napisał/a:
Czy jest sens zmiany ustawień/robienia chipa na oryginalnych wtryskach?

Tak, bo eliminuje juz potrzeby przeplwyki.

lukasgo napisał/a:
Z tego, co zrozumiałem nowe mapy mają wersję z/bez przepływomierza. Czy wadliwy/niesprawdzony przepływomierz można zostawić dla samego pomiaru temp?

Dokladnie, jak chcesz mieć pomiar temp. to trzeba kabelki ciąć zeby sygnal przeplywomierza powietrza nie dochodził do ecu.

Cytat:
Czy po zmianie map EGR przestanie działać?

Byl wyłączony EGR w mapach.

lukasgo - Sro Lis 23, 2016 01:11

bociannielot, Dziękuję za odpowiedź. Już skonsultowałem sprawę z Remigiusz na priv i wychodzi na to, że:

- w starym kompie mam wycięte immo
- ktoś grzebał w instalacji w związku z powyższym
- najprawdopodobniej nowy komp ma czynne immo

Stąd:
- muszę odtworzyć instalację elektryczną, by komputer dostawał informację od immobilisera, że ten jest rozkodowany lub
- przełożyć kości z "nowego" do "starego" kompa lub
- wyłączyć immo w "nowym" komputerze.

Zabiorę się do tematu w weekend i dam znać o efektach. Napaliłem się na tego chipa, tym bardziej, że u mnie chyba coś nie tak dzieje się z przepływomierzem, a zawór podciśnienia egr zaczął ostatnio "bzyczeć" w momencie kiedy powinien działać.

Pozdrawiam,
Łukasz

Remigiusz - Sro Lis 23, 2016 08:24

Egr jak wydaje dźwięki to znaczy ze pracuje :-) one ze starości tak mają.
iktorn73 - Nie Lut 19, 2017 12:18

Że tak się podepnę :) .
Może wiecie kto w Warszawie lub okolicach wgrywa mapki mafless ?

dja13k - Czw Maj 11, 2017 10:00

Jest ktoś w stanie podesłać mi na PW gotowe mapki bez przepływki do MSB101151? Może być pod wtryski z SDI lub bez obojętne :) Jak ktoś mi podeślę to co trzeba zrobię przelew na dobrą flaszkę :P
bociannielot - Czw Maj 11, 2017 11:02

Sprzedają tu ludzie mapki ale nie na pw tylko np pocztą dostajesz kości do przelutowania i to raczej Ty musisz przelac najpierw kase. Widac że nie czytałeś dokładnie wątku :) .
dja13k - Nie Maj 21, 2017 18:24

Mogę przelać przed nie ma problemu :) Tylko wolałbym mapki w formie elektronicznej bo chciałbym jeszcze zrobić parę przeróbek :)
visionperfect - Sob Lis 09, 2019 16:15

Witam czy jeszcze się tym zajmujecie? Można zamówić coś takiego?
Remigiusz - Sob Lis 09, 2019 19:49

Można :-) masz pw
Van_PTK - Pon Wrz 20, 2021 11:22

Dalej aktualne możliwości pozyskania " tabletek na przepływomierz"? Odcięło roverka pod górkę i z podpięta to szybciej się pory roku zmnieniaja niż żona biegi. A z odpięta to nie jazda.
Remigiusz - Wto Wrz 21, 2021 00:08

Możliwość jest nadal. Pytanie skąd ty jesteś dokładnie.