Zobacz temat - [r200] czujnik temperatury cieczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] czujnik temperatury cieczy

Lewis - Pią Kwi 08, 2011 15:31
Temat postu: [r200] czujnik temperatury cieczy
WItam chciałbym wymienic czujnik temperatury cieczy i mam problem poniewaz mam jakies 2 wtyczki i niewiem ktore mam kupic i czy jest jakis problem z wymiana i jak sie za to zabrac:D prosze o POMOC :] i jakies linki z pasujacym czujnikiem do mojej wersji ;]
leszczu - Pią Kwi 08, 2011 15:46

Lewis napisał/a:
mam problem poniewaz mam jakies 2 wtyczki i niewiem ktore mam kupic

Jak to 2 wtyczki ??

Lewis - Pią Kwi 08, 2011 15:56

no jedna jest niebieska a druga jakas brązowa jedna jest od gory druga od spodu :D z tego co znalalem na forum to ta od gory jest od temperatury cieczy ;] ktos moze napisac jak wymienic ten czujnik ?:D zeby czegos nie spindolic :D i czy sa jakies problemy z tym na co uwazac:D
leszczu - Pią Kwi 08, 2011 16:06

Aha o to tobie chodziło, bo napisałeś tak z niezrozumieniem. :grin: Ten niebieski czujnik jest od wskazań na liczniku, to tak na przyszłość.
http://moto.allegro.pl/mg...1530073339.html
http://www.tomateam.pl/sk...elektryka&c=885
Lewis napisał/a:
ktos moze napisac jak wymienic ten czujnik ?

Po prostu go odkręcasz i musisz szybko wkręcić nowy, bo płyn będzie ciekł. :wink:

Lewis - Pią Kwi 08, 2011 16:20

aha :D dzięki bo niby działa ten czujnik bo jak odczepie go to wlancza sie wentylator ,ale mam problem wszystko juz wymienione i dalej jak sie nagrzeje najczęsciej od slonca jak jest ciepło to dlugo kręci podobno ten czujnik daje jakis sygnal do komputera i moze wtym czujniku tkwi mankament no nic kupie i zobacze jesl i to nie pomoze to ja niewiem co to moze byc :(
leszczu - Pią Kwi 08, 2011 16:23

Lewis napisał/a:
i dalej jak sie nagrzeje najczęsciej od slonca jak jest ciepło to dlugo kręci

Na nagrzanym silniku ?? Tez mam podobnie, ale bardzo rzadko u mnie się to dzieje. Kopułkę, palec i kable wymieniałeś ??

Lewis - Pią Kwi 08, 2011 16:27

tak wymienilem kable swiece czujniki polozenia walu cewke kopulke pompa paliwa chodzi ale dzieje sie to jak jest auto nagrzane czasem nawet jak po stoi na upalnym dniu pod sloncem to juz dlugo kręci co to jest ^^ to jest jakis smiech :D kurde w zime odpala odrazu a w lato problemy za to uwielbiam to auto :D heheh
leszczu - Pią Kwi 08, 2011 18:43

Lewis napisał/a:
co to jest ^^

No właśnie ja też nie wiem. Tylko patrzę, że u ciebie to częściej się dzieje, bo u mnie to bardzo rzadko. :wink:

Adrian - Pią Kwi 08, 2011 22:04

Jak na ciepłym macie problemy z odpalaniem, to szwankuje czujnik położenia wału. Jak go sprawdzić? Gdy pojawią się problemy z odpaleniem rozgrzanego samochodu, polejcie go (znaczy się czujnik :grin: ) wodą . Autko powinno wtedy odpalić.
Lewis - Sob Kwi 09, 2011 08:03

nie to nie ten czujnik poniewaz mam wymieniony na nowke i to nie to :) tez bylem przekonany ze to on ;/ z tego co wyczytalem na forum czujnik temperatury cieczy daje jakis sygnal do komputera i byc moze podaje zly sygnal i sa problemy po wymianie napisze czy pomoglo ;] jesli nie to bede musial z tym zyc heh
wroblikns - Sob Kwi 09, 2011 10:31

u mnie w dieslu też tak jest że w zimie odpala jak żyleta nawet przy -20 i więcej, a jak jest ciepło to musi obrócić ze dwa razy ?? i co może mięc na to wpływ? :roll:
leszczu - Czw Kwi 21, 2011 14:47

No to Lewis, czekamy na opinie po zmienię tego czujnika.
AdrianWWL napisał/a:
Jak na ciepłym macie problemy z odpalaniem

Znaczy ja wiem czy są to problemy z odpaleniem tylko, że dłużej musimy kręcić rozrusznikiem, aby odpalił. :wink:

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2011 14:47 ]
No i jak tam ?? Pomogło ?? Bo czytałem, że to może być też wina pompy paliwa. :/

Lewis - Sob Kwi 23, 2011 20:09

no zamowilem ten czujnik i czekam pewnie w tym tygodniu dostane ,a pytanie jak dostac sie do pompy paliwa trzeba zdejmowac kanape tylna czy jak? do tego baku sie dostac
leszczu - Sob Kwi 23, 2011 20:40

Chyba trzeba na kanał i bak odkręcić po prostu. :???:
Lewis - Sro Kwi 27, 2011 19:40

zobaczymy po wymianie czujnika jak nic to tylko zostaje pompa ale wątpie ze to ona nie ma innych objawów jak problem z odpalaniem ostatnio takze na zimnym problemy sie zrobily więc to bedzie ten czujnik na 90% bo kreci kreci odpala przez sekunde działa jakby na 3 gary i po 2 sekundzie chodzi rowniutko juz :) tak jakby zalewalo go ;] ehh oby to był ten czujnik bo juz nie mam pojęcia a zostało wymienione juz wszyscuitko od wałkow rozrządu do kabli itp itd .. :)

[ Dodano: Pon Kwi 25, 2011 12:44 ]
wiec mam nowe wiesci od tego czujnika :D byłem z nudow pojezdzic i wizialem ze soba miernik i zmierzylem ten czujnik na dobrze rozgrzanym silniku i teraz tak wylaczylem silnik i wlozylem kable do czujnika i mierzy patrze ok 300 ohmów mowie no dobry niby czujnik i czekam i patrze jak ohmy rosną i przy 570 OHM zaczeło sie skakanie ohm od 500 do 1100 i tak skacze 500 600 660 i zas spada do 500 i znou 900 i spada czy to bedzie wina tego czujika czy tak ma byc ?? według mnie ten czujnik swiruje i sa problemy z odpalaniem bo zalezy na jaki pomiar sie trafi :D raz zapala odrazu a raz nie .Niema na to reguły:D prosze o pomoc bo w tym tygodniu wymienie czujnik i sprawdze na nowym czy tez tak skacze :] HELP !! :)

leszczu - Sro Kwi 27, 2011 19:53

No ciekawe. Sam już nie wiem. Po wskazaniach jakby do wymiany. :/
Lewis - Czw Kwi 28, 2011 19:17

jutro bede miał czujnik i zobaczymy :D bo ja juz nie mam pomysłow wiecie gdzie na slasku jest jakis warsztat zeby podpiąc pod kompa ? jak to nic nie da to niewiem ;d

[ Dodano: Czw Kwi 28, 2011 19:17 ]
wiec mam czujnik wymieniony i narazie odpala dobrze na zimnym i ciepłym chociaz na takim srednio ostudzonym to juz troche dluzej kręcił ja juz niewiem :D moze to pompa paliwa czy trudno jest dostac sie do baku ? prosze o jakies porady :]

R-200 - Czw Kwi 28, 2011 22:42

A filtr paliwa kiedy był zmieniany :?:
leszczu - Pią Kwi 29, 2011 14:00

Lewis napisał/a:
wiec mam czujnik wymieniony i narazie odpala dobrze na zimnym i ciepłym chociaz na takim srednio ostudzonym to juz troche dluzej kręcił ja juz niewiem :D moze to pompa paliwa czy trudno jest dostac sie do baku ? prosze o jakies porady :]

A ja na razie się tym nie przejmuje i też ci radzę, nie przejmuj się. :wink:

bonus89 - Pią Kwi 29, 2011 14:03

ja na polonezowskim jeździłem troche i chodź nie da się miernikiem dobrze czujnika sprawdzić to mój ewidentnie był zły, jak komuś się szopki zaczynają to od tego bym zaczynał :P
Lewis - Pią Kwi 29, 2011 15:40

filtr paliwa zmieniany był z rok temu ale pamietam ze problemy były na starym filtrze tez niewiem zobacze zatankuje do polowy baku i sprawdze moze przez to ze jezdze zawsze na cwiartce paliwa i czasem na rezerwie moze pompa przez to siada bo zauwazylem ze nie zawsze jest taki sam odglos jak pompa działa podczas zaplonu elektryk powiedział ze to moze cos byc w stacycje bo jest taki moment jakby prąd za slaby był i niechce palic wpsikalem do stacyjki wd40 ;D moze cos było zapieczone bo czasem nie moglem kluczyka przekrecic cos blokowalo narazie odpala od kopa:D zobaczymy jak troche ostygnie czy zapali jak trzeba :] ehh chcialem sie zapytac czy ten palec bedzie pasowac bo nie wymienialem tego jeszcze http://allegro.pl/palec-k...1571216507.html i kopułka http://allegro.pl/kopulka...1570269421.html bedzie to wszystko pasowac?
bonus89 - Pią Kwi 29, 2011 20:24

ops, nie ten temat. Poprzednią wypowiedź potraktujcie jak by jej nie było :P myslałem że o czujnik położenia przepustnicy chodziło :P
leszczu - Pią Kwi 29, 2011 20:26

Lewis napisał/a:
ehh chcialem sie zapytac czy ten palec bedzie pasowac bo nie wymienialem tego jeszcze http://allegro.pl/palec-k...1571216507.html i kopułka http://allegro.pl/kopulka...1570269421.html bedzie to wszystko pasowac?

Tak wszystko podejdzie. :wink:

Lewis - Sob Kwi 30, 2011 10:17

no to fajnie :) dzieki za pomoc w tej sprawie daje POMOGŁ :]
leszczu - Nie Maj 01, 2011 11:42

Lewis, chyba rozwiązałem swój problem, otóż wymieniłem kopułkę i od tego czasu nie miałem problemu z długim kręceniem na ciepłym silniku. :wink:
Lewis - Sob Maj 14, 2011 17:52

hehhe wlasnie ostatnio duzo myslalem i tak mi do glowy wpadlo ze przeciez ta kopułka jest zaaraz przy silniku i tam strasznie jest goraco i byc moze to to wymienie i napisze czy pomoglo :]

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 11:54 ]
kopułka i palec wymieniony :D i odpala ;d od kopa zobaczymy jak na dlugo :D

[ Dodano: Sob Maj 14, 2011 17:52 ]
ehhh i znowu to samo :D nie ma reguly ,ale to bedzie chyba pompa paliwa bo albo jej wogole nie slychac albo slychac bardzo cicho tak jakby nie dawała cisnienia ;/ czy droga jest u mechanika wymiana pompy pompe juz mam kupiona

leszczu - Sob Maj 14, 2011 19:30

Lewis napisał/a:
czy droga jest u mechanika wymiana pompy pompe juz mam kupiona

Ja wiem nie powinna być droga wymiana. Tak mi się przynajmniej wydaje. Najlepiej podjedź do jakiegoś i się zapytaj. :wink:

Lewis - Sob Maj 14, 2011 19:57

a pytanie czy jest mozliwe ze jest uszkodzony jakis przekaznik i daje za slaby prad bo czasem slychac pompe bardzo cicho i wtedy wiadome ze nie odpali odrazu czy to wina jest tylko pompy ??
violinerpl - Wto Maj 07, 2013 13:03

Planuję wymienić czujnik temperatury ciczy chłodzącej w moim R 214.Jaki polecacie?
Adrian - Sro Maj 08, 2013 09:07

Oryginalny. A jak takiego nie dostaniesz, to wpisz w Google - 1.830.248
violinerpl - Sro Maj 08, 2013 10:32

Znalazłem coś takiego http://www.czescibrozek.w...=,,-1,N,,,33445

I mam pytanie- czy przed przykręceniem zakłada się jakąś uszczelkę, czy wkręcam bez i jest ok?

leszczu - Sro Maj 08, 2013 12:21

Daje się na uszczelkę.
violinerpl - Sro Maj 08, 2013 15:39

Jaka to musi być uszczelka? Czy zazwyczaj dają ją do czujnika w zestawie, czy też będę musiał dobierać w motoryzacyjnym? Jeśli tak, to jaka ona ma być?
leszczu - Sro Maj 08, 2013 15:43

Ja dostałem czujnik bez niej. Uszczelka miedziana lub aluminiowa, śr wew. 12
nat07 - Wto Maj 14, 2013 16:44

Bardzo proszę o pomoc. Mianowicie chodzi mi o temperaturę mojego roverka. Odkąd kupiłam to auto temperatura była na zegarze minimalnie poniżej 1/2, teraz zaczęła mi skakać nawet na samą górę (auto nie było tak nagrzane, nie włączał się wentylator, przewodu nie parzyły gdy dotykałam). Wymieniłam czujnik temperatury wody i niby temperatura nie skacze, ale trzyma teraz cały czas 3/4 na zegarze lub troszkę wyżej. Teraz nie wiem, czy wtedy było dobrze czy teraz. Jaka jest miarka stopni C w roverkach? Optymalna temp. powinna być na 1/2? Dodam jeszcze, że miałam wymieniany termostat z 2 miesiące temu, teraz też go wyciągałam, sprawdzałam w wodzie i normalnie się otwierał i zamykał, chłodnica też sprawna, węże też niby w porządku... Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to rozpisałam, jak na kobietę ;) Przepraszam jeśli w złym miejscu.
robsson78 - Wto Maj 14, 2013 17:07

nat07 lepiej nyło rozpocząć nowy osobny temat ale jak już piszesz to sprawdź połączenie akumulatora z masą nadwozia.
Miałem podobny przypadek.
Na fotce poniżej zaznaczyłem czerwoną strzałką dwa przewody które ida od ujemnej klemy akumulatora. Jeden idzie do rozrusznika a drugi do nadwozia w okolicy przedniego zderzaka i to właśnie ten drugi nas interesuje. Może się kruszy lub jest nadpalony.
Powinien być solidnie przymocowany do nadwozia. Spróbuj go odkręcić i przeczyścić papierkiem ściernym w miejscu gdzie styka się z nadwoziem auta.

ADI-mistrzu - Wto Maj 14, 2013 17:08

Temperatura powinna trzymać się w okolicach połowy.

Może termostat odwrotnie wsadzony?

Nie ma mazi w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego lub zamiast oleju w silniku?

nat07 - Wto Maj 14, 2013 17:49

robsson78: zapomniałam o tym wspomnieć, ale to też sprawdzałam. Czytałam już wcześniej o tym, w jakimś innym wątku, ale też nic...

ADI-mistrzu: termostat jest dobrze wsadzony. Miałam maź w zbiorniczku, ale cały płyn był wymieniany, a zbiorniczek czyszczony...

[ Dodano: Wto Maj 14, 2013 17:49 ]
a normalną rzeczą jest, że na wolnych obrotach, jak długo postoi, rośnie temperatura? raz właśnie włączył mi się wentylator chyba przez to

ADI-mistrzu - Wto Maj 14, 2013 17:59

To jak miałaś maź to masz uszkodzoną uszczelkę pod głowicą i pewnie dlatego tak się dzieje.
nat07 - Wto Maj 14, 2013 18:18

uszczelkę miałam też wymienianą ze 2 miesiące temu wraz z termostatem i płynem ;(

[ Dodano: Wto Maj 14, 2013 18:18 ]
zaraz po wymianie nic mi się nie działo

leszczu - Wto Maj 14, 2013 20:16

nat07 napisał/a:
Wymieniłam czujnik temperatury wody

Dokładnie który czujnik, ten od wskazań na licznik czy na kompa ?
nat07 napisał/a:

nat07 napisał/a:
a normalną rzeczą jest, że na wolnych obrotach, jak długo postoi, rośnie temperatura? raz właśnie włączył mi się wentylator chyba przez to

A do jakiej pozycji podskoczył wskaźnik temp ?

robsson78 - Wto Maj 14, 2013 20:40

nat07 napisał/a:
[ Dodano: Wto Maj 14, 2013 17:49 ]
a normalną rzeczą jest, że na wolnych obrotach, jak długo postoi, rośnie temperatura? raz właśnie włączył mi się wentylator chyba przez to

Normalne. Na postoju nie ma pędu powietrza a chłodnica nie działa najlepiej.
A czy po włączeniu wentylatora temperatura zaczęła spadać ?


[ Dodano: Wto Maj 14, 2013 20:40 ]
nat07 napisał/a:
teraz zaczęła mi skakać nawet na samą górę

Jakie to były skoki nagłe i szybkie czy płynne ?

nat07 napisał/a:
Wymieniłam czujnik temperatury wody i niby temperatura nie skacze, ale trzyma teraz cały czas 3/4 na zegarze lub troszkę wyżej.

Czyli pierwszy czujnik padł i wymieniłaś na nowy z którym jest problem bo źle wskazuje ?
Ogólnie czy auto się przegrzewa, czy masz tylko problem z tym wskazaniem temperatury ?

ADI-mistrzu - Wto Maj 14, 2013 20:56

A może ma korek w zbiorniczku wywalony i układ nie trzyma ciśnienia?
Sadev - Nie Cze 07, 2015 11:03

Witam, chciałbym wymienić czujnik wskaźnika temperatury na desce rozdzielczej, z tego co wyczytałem pierwszy czujnik od góry brązowy jest podpięty pod wentylator i komputer, dolny (u mnie zielony) jest od wskaźnika na desce. Pytanie, czy to są identyczne czujniki? Czy są róże i ewentualnie czym się kierować przy kupnie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Adrian - Nie Cze 07, 2015 12:45

Przecież masz w tym temacie napisane... :|
Sadev - Pon Cze 08, 2015 14:46

OK, ustaliłem że czujniki są różne dla poszczególnych zadań w takim razie może ktoś podesłać numer od czujnika temperatury cieczy który podaje sygnał na wskaźnik?. W sklepach internetowych nie ma podziału w których ktoś napisze czy to czujnik od sygnału do kompa czy wskaźnika. Z góry dziękuję.
robsson78 - Wto Cze 09, 2015 19:25

Numer czujnika na zegary to
YCB100370 czarny lub
YCB100420 niebieski
taki czy taki to ten sam czujnik i takiego szukaj, zamienników brak.

Sadev - Sob Cze 20, 2015 12:47

Szukam w sklepach internetowych - echo, pisałem do polecanego sklepu na forum http://tomateam.pl/ - historia, staram się znaleźć coś na szrotach, używanego w necie to samo... zaczynam powoli żałować zakupu Rovera, przegrzałem już raz silnik nie chciałbym tego powtórzyć niestety jestem od dłuższego czasu w d..ie bez rozwiązania z powodu głupiego czujniczka...
ruszti - Sob Cze 20, 2015 14:20

Nie wiem jak ty szukasz, ale allegro pełne takich czujników po 20-30 zł , intercars i tym podobne...
Wyszukane w 3 sekundy
Kod:

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-cieczy-rover-100-200-400-i5090324377.html
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3031311530310-FAE33155-O5329-czujnik-temperatury-plynu-chlodzacego.html


Dodatkowo link do czujników Link

Sadev - Nie Cze 21, 2015 12:08

Z całym szacunkiem, ale masz wiedzę na temat jak ludzie którzy sprzedają te wszystkie czujniki, pierwszy czujnik jest do starszego modelu silnika a drugi odpowiada za olej (bodaj jego temperaturę...)
MultecFSO - Nie Cze 21, 2015 12:33

Pierwszy czujnik jest z Memsa 1.6 czyli z aut sprzed 1995 roku, a drugi to czujnik temperatury płynu, nie oleju w nowszych Roverach (zapożyczony z BMW).

Ja chyba gdzieś mam taki używany, sprawny czujnik, jak znajdę to odezwe się na PW.

sknerko - Nie Cze 21, 2015 13:20

http://landstore.pl/searc...OL&Number=1%2C8
A tu szukałeś? bo to te same czujniki sa w freelanderze jak w roverze

robsson78 - Nie Cze 21, 2015 13:49

Panowie :!: Żaden z wyżej wymienionych czujników nie jest czujnikiem temperatury wody do Rover 200 ze wskazaniem na zegary.

Najtańszy jaki znalazłem ale raczej używany http://www.befr.ebay.be/i...=item3aac185552
Tutaj nowy http://www.befr.ebay.be/i...=item1e5e5bc1d8

sknerko - Nie Cze 21, 2015 23:58

http://www.iparts.pl/czes...215-ws3111.html
zamiennik a w opisie masz pozostałe numery rovera po których można szukać czyli YCB100370 i MDY100080 na http://www.rimmerbros.co.uk/ znajdziesz zawsze numery zamienników

power_grey - Nie Gru 17, 2017 16:37

Witam czy po wymianie czujnika płynu chłodniczego trzeba odpowietrzać?Czy do wymiany czujnika lepiej spuścić płyn czy niewarto tego robić?
sknerko - Nie Gru 17, 2017 18:36

Ja tam nic nie spuszczałem i nic się nie zapowietrzyło, wykręciłem czujnik, palcem zatkałem otwór i potem szybka podmiana i wkręciłem nowy, ubyło z kilkanaście mililitrów płynu.
power_grey - Nie Gru 17, 2017 19:41

Dzieki sknerko też tak zrobie.