Zobacz temat - [620 Di] uszczelniacz wału korbowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620 Di] uszczelniacz wału korbowego

fireman - Pią Kwi 08, 2011 19:34
Temat postu: [620 Di] uszczelniacz wału korbowego
Witam Roveroviczóv;)
Planuje wymianę sprzęgła i przy tej okazji planuję wymienić uszczelniacz wału korbowego, jednak jak wiadomo, występują metalowy i plastikowy.
Czy można jakoś sprawdzić bez rozbierania jaki będzie prawidłowy?
Chciałbym ze względów finansowych zrobić to jedną robotą, a z kolei nie chciałbym być przez tydzień uziemiony czekając na wymianę uszczelniacza.
Uszczelniacz chcę kupić u Tomiego a mój Roverek jest z 1995 roku.

marthinez - Pią Kwi 08, 2011 19:55

fireman napisał/a:
Chciałbym ze względów finansowych zrobić to jedną robotą, a z kolei nie chciałbym być przez tydzień uziemiony czekając na wymianę uszczelniacza.
To rozbierz, sprawdź i kup od razu na miejscu.

Inaczej nie odróżnisz, bo montowane były bardzo różnie. Niezależnie od rocznika, czy Vin-u.
Chyba, że czegos nie wiem. :roll:

adamsky - Pią Kwi 08, 2011 20:07

fireman, a kolegę z Oleśnickiej zapraszamy na zlot w niedzielę ;)) codziennie Twoje auto widzę pod bramą swoją a na spota to nie wpadasz ;)
fireman - Pią Kwi 08, 2011 20:12

Bym tak zrobił, gdybym miał dostępne części na miejscu. A ja będę zamawiał z Tomateam wysyłkowo.
A czy to nie jest tak, że w miejsce montażowe wymiarowo będzie pasować i jedna i druga w takim razie? Z tego co mi mówił mechanik z własnego doświadczenia, to w innych markach jakie robił, zazwyczaj były metalowe

[ Dodano: Pią Kwi 08, 2011 20:12 ]
O proszę, hehe chętnie bym wpadł na jakiś spot. Kiedyś parę razy odwiedziłem parking Magnolii, ale odkąd zacząłem pracować w weekendy zwyczajnie nie mam czasu. Od poniedziałku do piątku zajęcia na uczelni, sobota i niedziela w pracy od rana do wieczora :sad: ale jak kiedyś znajdę czas, gdy będzie jakiś spot organizowany, to z chęcią wpadnę :mrgreen:

marthinez - Pią Kwi 08, 2011 21:00

fireman napisał/a:
Bym tak zrobił, gdybym miał dostępne części na miejscu.
Naprawdę w takim mieście jak Wrocław nie ma tych części?
Przecież są takie same jak od Accorda CE7 diesel.

fireman - Pią Kwi 08, 2011 21:05

Mechanik szukał w hurtowniach, w których się zaopatruje, nie znalazł.

Bardzo proszę osobę, która jest zorientowana w temacie, o podzielenie się wiedzą :wink: