Zobacz temat - [214i]Klejenie tapicerki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i]Klejenie tapicerki

JeCiu - Nie Kwi 10, 2011 11:05
Temat postu: [214i]Klejenie tapicerki
Witam.Mój problem na tym,zaczęła się odklejać podsufitka czy ktoś by pomógł ustalić przyczynę?
i Jakim klejem lub czymś innym przykleić ja aby nie została plama od kleju ponieważ jest w kolorze beżowym..?

kasjopea - Nie Kwi 10, 2011 11:54

JeCiu, poszukaj tematów o tym. Było kilka. Klejenie nie ma większego sensu, bo będzie się dalej odklejać i będą plamy. Pozostaje wymiana podsufitki, która nie jest aż tak drogim zabiegiem.
wachu990 - Nie Kwi 10, 2011 14:59

Wyjmij podsufitke z auta (ok 30 min) - listwy wyciągaj z czułością, żeby nie połamać zaczepów :D , połóż na dużym stole, zedrzyj stary materiał, oczyść wytłoczkę z resztek starego materiału, z kleju (rozpuszczalnik ekstrakcyjny), kup klej tapicerski (ok 17 zl), Kup nowy materiał na podsufitkę (ok 20 zl), Posmaruj nowy materiał klejem, potem wytłoczkę również dobrze posmaruj klejem, poproś drugą osobę i nałóżcie równo materiał, Zabierz czysty wałek do malowania i podociskaj nim by się dobrze przykleiło, porównaj ręką/pomasuj hehe (ok 20 min), zostaw na noc i załóż do auta (ok 30 min). Ja jeszcze podklejałem materiał na drugą stronę - ale to już super glue :D Wygląda jak fabrycznie - chcesz dodam zdjęcia .. Widać każde wytłoczenie - szczególnie gdy klej już "obciągnie". Pozdrawiam !! Ps raczej nie warto sie bawić w podklejanie - lepiej zrobić to raz a pożądnie i cieszyć się nową, czystą podsufitką długi czas .... Aaaa podklejenie na drugą stronę jest potrzebne na przodzie i tyle, zrób to dopiero na drugi dzień jak już materiał będzie dobrze sklejony z wytłoczką.
wachu990 - Nie Kwi 10, 2011 14:59

Wyjmij podsufitke z auta (ok 30 min) - listwy wyciągaj z czułością, żeby nie połamać zaczepów :D , połóż na dużym stole, zedrzyj stary materiał, oczyść wytłoczkę z resztek starego materiału, z kleju (rozpuszczalnik ekstrakcyjny), kup klej tapicerski (ok 17 zl), Kup nowy materiał na podsufitkę (ok 20 zl), Posmaruj nowy materiał klejem, potem wytłoczkę również dobrze posmaruj klejem, poproś drugą osobę i nałóżcie równo materiał, Zabierz czysty wałek do malowania i podociskaj nim by się dobrze przykleiło, porównaj ręką/pomasuj hehe (ok 20 min), zostaw na noc i załóż do auta (ok 30 min). Ja jeszcze podklejałem materiał na drugą stronę - ale to już super glue :D Wygląda jak fabrycznie - chcesz dodam zdjęcia .. Widać każde wytłoczenie - szczególnie gdy klej już "obciągnie". Pozdrawiam !! Ps raczej nie warto sie bawić w podklejanie - lepiej zrobić to raz a pożądnie i cieszyć się nową, czystą podsufitką długi czas .... Aaaa podklejenie na drugą stronę jest potrzebne na przodzie i tyle, zrób to dopiero na drugi dzień jak już materiał będzie dobrze sklejony z wytłoczką.
JeCiu - Wto Kwi 12, 2011 20:36
Temat postu: [214i]Klejenie tapicerki
Mam pytanie w jaki sposób poodczepiać bezpiecznie aby nie złamać zaczepów plastiki które należy ściągnąć przy wyciąganiu podsufitki.
I przy zakładaniu tych plastików bym chciał odrazu w jakiś sposób je wyciszyć aby nie było słychać plastików tak jak teraz na dziurach.I czym najlepiej to wyciszyć?
Liczę,ze znajdzie się osoba chętna do udzielenia pomocy.

kasjopea - Wto Kwi 12, 2011 20:48

JeCiu, leniuchu
przecież pisałam, że były o tym tematy: http://forum.roverki.eu/v...p=605571#605571 ;)

JeCiu - Sro Kwi 13, 2011 13:02
Temat postu: [214i]Klejenie tapicerki
Dobrze te wiadomości w tych tematach przeczytałem i co do wymiany już wiem lecz zastanawia mnie czym wyciszyć te ,,plastiki" jak będę ściągał ze słupków itp. ponieważ na dziurach strasznie je słychać co nie ukrywam,ze jest denerwujące.
wachu990 - Sro Kwi 13, 2011 13:09

Plak, Taśma izolacyjna, wd-40 - na łączeniach ... pokombinuj ;D
drewer - Czw Kwi 14, 2011 11:23

JeCiu napisał/a:
Jakim klejem lub czymś innym przykleić ja aby nie została plama od kleju ponieważ jest w kolorze beżowym..?

witam. Jeśli mogę pomóc to polecam Bonaterm AS, są małe opakowania ale większość prac będziesz musiał wykonać są. Podklejanie sufitu wymaga staranności i pewnej wiedzy. Wiem bo sam to przeszedłem. Polecam lekturę klej-tapicerski.pl :idea:

szoso - Czw Kwi 14, 2011 11:25

w moim przypadku podklejanie nic nie dało, musiałem wymienić materiał
drewer - Czw Kwi 14, 2011 11:46

szoso420 napisał/a:
musiałem wymienić materiał

to wszystko zależy od stanu pianki na której jest podklejona sufitka. Materiał stosowany fabrycznie składa się z dwóch warstw jedna to dzianina (strona widoczna) druga warstwa to pianka i jeśli ona straci swoje własności to sufit zaczyna już się odklejać. Ważne jest by stosować odpowiednie kleje do tego przeznaczone i oryginalne tkaninysamochodowe. Ja wymieniałem na oryginał który teraz trzyma doskonale i nic nie widać.

szoso - Czw Kwi 14, 2011 11:49

drewer napisał/a:
Ważne jest by stosować odpowiednie kleje do tego przeznaczone i oryginalne tkaninysamochodowe

własnie takie kupiłem
nie było szans na podklejenie starej

drewer - Czw Kwi 14, 2011 11:59

a gdzie znalazłeś oryginalne tkaniny? bo mi to zajęło dużo czasu by odnaleźć oryginał, bo tylko taki chciałem zastosować.
szoso - Pią Kwi 15, 2011 07:28

drewer napisał/a:
a gdzie znalazłeś oryginalne tkaniny?

niestety nie pamiętam, jak znajdę namiary to napiszę

drewer - Pią Kwi 15, 2011 09:03

efektem moich poszukiwań było znalezienie portali które zajmują się tapicerstwem samochodowym jeden to hurtownia z obiciowymi tkaninami tapicerskimi tkaninysamochodowe.pl a drugi to internetowa hurtownia tapicerska hurtownietapicerskie.pl tu kupowałem klej tapicerski. Wykonanie samemu napraw tapicerskich pozwala zaoszczędzić kilkaset złotych. Ostrzegam jednak nim się rozpocznie cokolwiek robić nie wystarczą dobre chęci :lol:
pozdrawiam wszystkich