Zobacz temat - [R75] Kontrolka ręcznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka ręcznego

snky1987 - Pon Kwi 11, 2011 22:41
Temat postu: [R75] Kontrolka ręcznego
Witam

Przeczytałem posty o podobnej nazwie ale nie znalazłem odpowiedzi.

Na początku wszystko działało tak: Po przekręceniu kluczyka na zapłon świeciły się świece żarowe, poduszka powietrzna, kontrolka ręcznego oraz ABS. Po chwili wszystko gasło i zostawał tylko ABS po odpaleniu silnika wszystkie kontrolki gasły na stałe (zdrowy objaw)

Ale za to nie działało webasto jak trzeba.

Po odcięciu przewodu diagnostycznego od webasto wszystko działa tak: Po przekręceniu kluczyka na zapłon świecą się świece żarowe, poduszka powietrzna, kontrolka ręcznego oraz ABS. Po chwili wszystko gaśnie i zostaje tylko ABS po odpaleniu silnika wszystkie kontrolki gasną ale na sekundę włącza się kontrolka od ręcznego i po sekundzie gaśnie.


Rozumiem że miało na to wpływ odcięcie diagnostyki webasto (które teraz działa tak jak trzeba). Autko kręci się do pełnych obrotów i nie pali chyba więcej :) Różnicy w mocy nie odczułem bo w moim 116km w ogóle tej mocy nie czuć od początku (w porównaniu do cdti teścia :D . ale nie o tym tutaj :) )

Mam pytanie. Czy może mieć to jakiś wpływ na pracę komputera (szczególnie na pogorszenie pracy całego samochodu) jeśli tak to wolę już nie mieć webasto sprawnego ale za to dobrze działający komputer :)

Pozdrawiam :)

kris-tofer - Wto Kwi 12, 2011 09:25

Odcięcie K-BUS od webasto nie ma żadnego wpływu na działanie auta
apples - Wto Kwi 12, 2011 11:01

snky1987 napisał/a:
po odpaleniu silnika wszystkie kontrolki gasną ale na sekundę włącza się kontrolka od ręcznego i po sekundzie gaśnie.
Sprawdź poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku.
snky1987 napisał/a:
Rozumiem że miało na to wpływ odcięcie diagnostyki webasto (które teraz działa tak jak trzeba).
snky1987 napisał/a:
Mam pytanie. Czy może mieć to jakiś wpływ na pracę komputera (szczególnie na pogorszenie pracy całego samochodu) jeśli tak to wolę już nie mieć webasto sprawnego ale za to dobrze działający komputer
Nie ma wpływu.
mkowals5 - Sro Kwi 13, 2011 18:01

U mnie mam ten sam objaw od początku posiadania auta i nie zależy to od tego czy mam podłączone webasto czy nie. Myślę, że nie jest to jakiś konkretny objaw.
arkady - Sro Kwi 13, 2011 18:47

jak mialem nissana przy zapaleniu kontroli recznego okazala sie ze bylo malo plyny a spowodowane to bylo zuzyciem klockow po wymienie klockow bez dolewki plynu kontrolka zgasla