Zobacz temat - [R 220 SDi] Osuszacz do klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 220 SDi] Osuszacz do klimatyzacji

gugur - Wto Kwi 26, 2011 19:24
Temat postu: [R 220 SDi] Osuszacz do klimatyzacji
Witam.
Czy ktoś jest mi w stanie poradzić gdzie można dostać nowy osuszacz do klimatyzacji do rovera 200 (1999 rok)? Etykietka ze starego była słabo czytelna ale najprawdopodobniej część posiadała numer jrjJRJ00680 http://www.sklep.climatea...products_id/744 (z czujnikiem zakręcanym od góry - wszyscy oferują osuszacze z czujnikiem zakręcanym z boku - te mają inny gwint pod czujnik i podobnież rurki też nie podejdą). Z góry dziękuję za pomoc...

tronsek - Wto Kwi 26, 2011 19:31

Skontaktuj się z kolegą Brt Sprzedaje coś takiego.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66758

greg-si - Wto Kwi 26, 2011 19:33

kolega z forum o nicku Brt miał nowy osuszacz z tego co pamiętam.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66758

gugur - Wto Kwi 26, 2011 19:38

Taki osuszacz niestety nie pasuje do mojego samochodu :( miejsce na czujnik jest z boku, tak jak pisałem jest inny gwint i ponoć rurki też nie podejdą. Poszukuję takiego jak na załączonym linku. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie.
Tomi - Wto Kwi 26, 2011 20:05

Rurki podejdą a otwór można przegwintować. Już takie auta jeżdżą i się sprawdza.
driftdreamer - Wto Kwi 26, 2011 20:55

Tomi napisał/a:
Rurki podejdą a otwór można przegwintować

dokładnie jest tak jak pisze Tomi
w swoim R też byłem zmuszony do wymiany osuszacza i kupiłem dokładnie taki jaki sprzedaje Brt (kupiłem go za ok 60 zł) więc śmiało możesz kupić ten jeśli nie chce Ci się szukać.
gugur napisał/a:
wszyscy oferują osuszacze z czujnikiem zakręcanym z boku - te mają inny gwint pod czujnik

znajdź tokarza który Ci to zrobi, mi dorabiał taką przejściówkę dzięki której połączysz nowy osuszacz ze starym czujnikiem.
A i wymień koniecznie oringi.

mirwin - Sro Kwi 27, 2011 08:47

Zapytaj TU
driftdreamer - Sro Kwi 27, 2011 15:57

mirwin, kliknij na link w pierwszym poście
Tomi - Sro Kwi 27, 2011 21:41

driftdreamer napisał/a:
Tomi napisał/a:
Rurki podejdą a otwór można przegwintować

dokładnie jest tak jak pisze Tomi
w swoim R też byłem zmuszony do wymiany osuszacza i kupiłem dokładnie taki jaki sprzedaje Brt (kupiłem go za ok 60 zł) więc śmiało możesz kupić ten jeśli nie chce Ci się szukać.
gugur napisał/a:
wszyscy oferują osuszacze z czujnikiem zakręcanym z boku - te mają inny gwint pod czujnik

znajdź tokarza który Ci to zrobi, mi dorabiał taką przejściówkę dzięki której połączysz nowy osuszacz ze starym czujnikiem.
A i wymień koniecznie oringi.


Otwór jest mniejszy niż potrzebny, więc nie trzeba tokarza. Można pojechać do marketu budowlanego z czyjnikiem i tam powinni dobrać odpowiedni gwintownik. Przegwintować można samemu i nie trzeba przejściówki.

mirwin - Czw Kwi 28, 2011 11:08

Ups, nieuważnie przeczytałem.
Krzysi3k - Pią Sie 05, 2011 17:38

Panowie, o dziwo u mnie czujnik do nowego osuszacza pasuje bez przeróbek...

Remigiusz - Pią Sie 05, 2011 21:46

Krzysi3k, Gdzieś ty to cudo kupił i za ile :wink:
Krzysi3k - Pią Sie 05, 2011 22:39

Krzysi3k, u Tomiego, za 8 dych z przesyłką ;)
Miałem przegwintowywać, a okazało się, że pasuje jak ulał :mrgreen: