Zobacz temat - [R200] Wysokie obroty tylko przy włączonej klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Wysokie obroty tylko przy włączonej klimatyzacji

Jarusek - Czw Kwi 28, 2011 12:16
Temat postu: [R200] Wysokie obroty tylko przy włączonej klimatyzacji
Witam

Przy włączonej klimatyzacji czasem obroty wskakują na 2000/3000 i tak trzymają. Klima chłodzi, wszystko się załącza. Nie działa mi pierwszy bieg nawiewu, ale czy to ma jakieś znaczenie? Przy wyłączonej klimie auto chodzi normalnie - przy nagrzanym silniku obroty na jałowym poniżej 1000. Ktoś miał podobny problem?

Rozan99 - Czw Kwi 28, 2011 19:36

Przy włączeniu klimatyzacji obroty powinny wzrosnąć nieznacznie. Napewno nie powinny przekroczyć 1tys obrotow
har0 - Pią Kwi 29, 2011 09:08

hmm dziwne zjawisko, u mnie przy włączonej klimatyzacji obroty wogóle sie nie zmieniają, czuć jedynie wibtracje sprężarki
RadZiu7 - Sro Maj 11, 2011 22:09

Mam taki sam problem. Gdy klima jest wylaczona wszystko jest ok. Ale jak wlacze klime to czasem obroty sie zacinaja w przediale 2-3 tys. Gdy ja wylacze znow wszystko ok. Jakis pomysl?
Jarusek - Czw Maj 12, 2011 12:36

Problem nadal nie rozwiązany, co więcej odczuwam spadek mocy przy włączonej klimie.
Trudno mi szukać pomocy jak serwisom od klimy kompetencje kończą się na nabiciu i oczyszczeniu klimatyzacji.

Brt - Czw Maj 12, 2011 12:43

Spadek niewielki ale odczuwalny spadek mocy jest normalnym zjawiskiem ... w belli (140KM) też odczuwam taki efekt przy ruszaniu podobnie było w R200. Klima bierze kilka kW z silnika i to czujesz właśnie .....a co do obrotów , to może problem jest w silniku krokowym lub przeoustnicy ?? nei wiem jak działa regulacja po włączeniu klimy. Serwis od klimy w każdym razie nie pomoże .... prędzej jakiś mechanik kumający diagnostykę silników.
Jarusek - Czw Maj 12, 2011 13:02

Odczuwam znacznie większy spadek mocy z porównaniem z tym co było przed awarią.
Nie wiem czy krokowiec i przepustnica ma jakieś znaczne powiązanie z klimą.

Brt - Czw Maj 12, 2011 13:09

one zajmują sie regulacją obrotów .... i komp po włączeniu klimy powinien przy pomocy krokowca podkręcić i wyregulować obroty silnika ... wiec jeśli z nimi cos nie tak (moze sie wiesza coś) to moga powodować takie zachowanie. Ja nie wiem czy to to szwankuje, ale sprawdzić/wyczyćcić nie zaszkodzi.
RadZiu7 - Czw Maj 12, 2011 14:25

Brt napisał/a:
one zajmują sie regulacją obrotów .... i komp po włączeniu klimy powinien przy pomocy krokowca podkręcić i wyregulować obroty silnika ... wiec jeśli z nimi cos nie tak (moze sie wiesza coś) to moga powodować takie zachowanie. Ja nie wiem czy to to szwankuje, ale sprawdzić/wyczyćcić nie zaszkodzi.


U mnie tak jest. Wlaczam klime podnosza sie obroty ale zaraz wyrownuja. Problem pojawia sie po przejechaniu kilku km, np. staje na swiatlach i na luzie mam 2 tys. Silnik krokowy mam "nowy", uzywany i przepustnice tez niedawno czyscilem.

leszczu - Czw Maj 12, 2011 14:51

RadZiu7, popuść lekko linkę gazu przy przepustnicy. :wink: