Zobacz temat - [freelander] kontrolka otwartych drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander] kontrolka otwartych drzwi

amik - Nie Maj 01, 2011 11:16
Temat postu: [freelander] kontrolka otwartych drzwi
witam koledzy mam taki problem dzisiaj jak wróciłem do domu chciałem zamknąć autko pilotem usłyszałem krótki dźwięk klaksonu pomyślałem któreś drzwi niedomknięte pozamykałem wszystkie jeszcze raz włącznie z tylną klapą , dodam że tylna klapa wcześniej nie była otwierana niestety nic to nie zmieniło po zamknięciu wszystkich drzwi świeci się kontrolka otwartych drzwi . Koledzy jak moge sprawdzić który z zamków podaje sygnał o otwartych drzwiach nie podłączając pod kompa jeśli ktoś już miał taki problem i sobie poradził prosze o podpowiedź Pozdrawiam dodam że wszystkie drzwi się zamykają i otwierają
SyntaX - Nie Maj 01, 2011 12:55

Wiesz co miałem kiedyś to samo.
Najczęściej winny jest czujnik otwarcia maski.
Tam kabel idący do czujnika jest mocno napięty i czasem po prostu wypada z kostki.
Czujnik jest po prawej stronie.
Mogła też tak jak u mnie przesunąć się na nim gumka.
Najlepiej go rozbierz, dokładnie wypłucz tą gumkę, popsikaj WD40 w kostkę i załóż dokładnie gumkę na nowo.

Jeżeli chodzi o drzwi to zaczął bym od wykręcenia krańcówek i sprawdzenia czy się tam kostka jakaś nie wypięła.
Jak byś miał problem ze zdjęciem boczków pisz do mnie na PW.

amik - Pon Maj 02, 2011 16:26

witam koledzy problem rozwiązany tylne prawe drzwi miałem kiedyś już problem z tym zamkiem okazało się że plastikowa zapadka która dociska wyłącznik po zatrzaśnięciu zamka po prostu się zawiesiła jest tam sprężynka która nie widząc czemu spadła i po kłopocie Pozdrawiam :wink:
SyntaX - Pon Maj 02, 2011 17:10

No widzisz.
Pisząc krańcówka właśnie to miałem na myśli :)