Zobacz temat - [414]kanciak wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [414]kanciak wymiana oleju w skrzyni biegów


didzuridu - Czw Maj 05, 2011 13:08
Temat postu: [414]kanciak wymiana oleju w skrzyni biegów
witam,
przymierzam sie do wymiany oleju w silniku, przy okazji chciałby uzupełnic olej w skrzyni widać juz na niej małe wycieki, zastanawiam sie jednak czy moge tylko dolac do niej oleju bez całkowitej wymiany, o ile w przypadku wymiany silnikowego jest to banalnie proste to w przypadku skrzyni wydaje sie nieco bardziej komplikowane(przeglądalem juz dokładna instrukacje zamieszczoną na forum) zastanawiam sie więc czy nie łatwiej bylo by po prostu dolać troche oleju do skrzyni, problem komplikuje to iż nie wiem jaki olej wlewał poprzedni właściciel ,skrzynia nie wydaje żadnych skrzypów itp, czy jezeli doleje oleju innej marki moze to spowodowac uszkodzenie, być moze ktoś juz wykonywał taki manewr.
Pozdrawiam

leszczu - Pią Maj 06, 2011 17:47

Możesz dolać, nic nie powinno się stać. :wink:
qba88 - Pią Maj 06, 2011 20:37

miesiąc temu wlałem litr oleju do skrzyni (nie wiem jaki był) i do tej pory jeździ :D nic się nie zepsuło tylko poprawiło :D bo skoro litr brakowało to możecie sobie wyobrazić co się tam mogło dziać niestety ;/