Zobacz temat - [R25] Brak spryskiwacza tylnej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Brak spryskiwacza tylnej szyby

mikimisz - Nie Maj 08, 2011 16:12
Temat postu: [R25] Brak spryskiwacza tylnej szyby
Witam.
Jak tytule nie psika mi spryskiwacz tylnej szyby, ale...
pompka działa ( a przynajmniej "buczy")
nie jest to złamanie przewodu w tylnej klapie (płyn w ogóle nie dochodzi do bagażnika).
Jest jeszcze jakieś miejsce gdzie przewód lubi się łamać?
Jakieś inne pomysły?
Pozdrawiam
mikimisz

Chester - Nie Maj 08, 2011 19:38

szukanie nie boli n razy temat poruszany na forum.....

Poszukaj po lewej stronie w bagażniku tam jest łączony wężyk, ewentualnie zapchany kanalik w silniku wycieraczki....

Harry - Nie Maj 08, 2011 20:37

najczęściej przy klapie pęka, i wężyk ma fi 4
ew. zobacz jeszcze przy lewej lampie, jak odsłonisz wykładzinę to zobaczysz wężyk

kamax_19 - Nie Maj 08, 2011 22:19

U mnie były zapchane dysze te co są już na wycieraczce i też nie psikało wcale.
Ale tak jak Chester mówił, użyj szukajki napewno znajdziesz...!!! :wink:

mikimisz - Nie Maj 08, 2011 23:02
Temat postu: Re: [R25] Brak spryskiwacza tylnej szyby
mikimisz napisał/a:
Witam.
...
nie jest to złamanie przewodu w tylnej klapie (płyn w ogóle nie dochodzi do bagażnika).
...

Ludzie czytajcie posta przed odpowiedzią. Nie jest to tam, bo płyn w ogóle nie dochodzi do bagażnika.
Co do samych dysz, w wycieraczce to zapomniałem napisać, że przedmuchałem, więc też nie w tym problem

leszczu - Nie Maj 08, 2011 23:05

Sprawdź w komorze silnika gdzieś w okolicach zbiorniczka od płynu chłodniczego jest łączenie wężyka może tam spadło. :wink:
R-200 - Pon Maj 09, 2011 00:56

Przewód tylnego spryskiwacza wchodzi po prawej stronie do kabiny i biegnie wzdłuż prawej strony do tylnej kanapy, tam przechodzi na lewą stronę i po lewym nadkolu wchodzi do słynnego lewego przepustu, gdzie często się potrafi urwać, przechodzi przepustem do tylnej klapy. Sprawdź więc najpierw czy dochodzi do tego przepustu płyn czy nie. Zawęzisz obszar poszukiwań. :lol: :lol:
mikimisz - Sro Maj 11, 2011 21:33

Sprawa się rozwiązała - przy wymianie rozrządu przycięli przewód poduszką i nie leciało :evil: