Zobacz temat - [R216] brak kabla na czujniku na górze skrzyni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] brak kabla na czujniku na górze skrzyni

pavello200 - Czw Maj 12, 2011 13:51
Temat postu: [R216] brak kabla na czujniku na górze skrzyni
witam panowie powiedzcie mi taką rzecz. odkręciłem filtr powietrza i patrze na górze skrzyni jest "pusty" czujnik czyli niepodłączony żaden kabel do niego na dwa piny. od czego on jest i co najważniejsze skąd ma iść kabel do tego czujnika zeby go znależć i podłączyć?????
dodam ze nie działają mi światła cofania i mam wystający kabel nie podłączony do niczego tylko że na 4 piny (dołączam zdjęcie tego kabla)

http://imageshack.us/phot...djcia0022g.jpg/
Pomocy !! !

PTE - Czw Maj 12, 2011 13:59

Na górze skrzyni znajduje się właśnie włącznik świateł cofania.
pavello200 - Czw Maj 12, 2011 14:05

kurcze to by wszystko tłumaczyło a jaki kabel tam ma być podłączony to znaczy skąd ma wychodzić, gdzie go szukać bo ten mój niepodłączony kabel co na zdjęciu zamieściłem to ma 4 kabelki a ten wtyk na skrzyni ma dwa piny?????
leszczu - Czw Maj 12, 2011 14:06

A próbowałeś wogle tą wtyczkę wsadzić w czujnik ??
pavello200 - Czw Maj 12, 2011 15:00

a skąd mam wiedzieć który z tych 4 pinów podłączyć jak tam na skrzyni są dwa. nie chce zwarcia jakiegoś narobić

[ Dodano: Czw Maj 12, 2011 14:29 ]
a i byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł zrobić zdjęcie jak wygląda ten wtyk co idzie do tego czujnika na górze skrzyni i zobaczyć dokąd idzie ten kabel od tego czujnika. bardzo prosze.

[ Dodano: Czw Maj 12, 2011 15:00 ]
czy ten przewód idzie prosto do bezpieczników czy łączy się z jakąś kostką po drodze???

wlodi893 - Czw Maj 12, 2011 16:31

Tez przerabiam ten temat. Ale u mnie najprawdopodobniej czujnik do wymiany... Prosiłeś o zdjęcie tej wtyczki/czujnika, więc prosze :grin:
Niestety nie udało mi się zlokalizować gdzie dalej idzie ten przewód... Ale takie poglądowe zdjęcie masz ;) Może ktoś inny Ci wytłumaczy.

pavello200 - Pią Maj 13, 2011 14:55

dzieki wielkie i ogromne za zdjęcie wlodi893, teraz wiem ze trzeba przypiąć tam dwa zielone kable i tak zrobiłem i działa:D:D:D:D dzieki wielkie jeszcze raz:)


teraz pozostaje kwestia do czego potrzebne są mi jeszcze dwa czarne kable które idą obok tych zielonych w tej wiązce???:)

wlodi893 - Pią Maj 13, 2011 21:29

Fajnie, ze do czegoś się przydało ;) Czyli okazuje się, ze czujnik masz dobry... światło wsteczne się pokazało, tak? :smile:
pavello200 - Sob Maj 14, 2011 10:22

tak jest podpiąłem te dwa zielone kabelki jak pokazałeś na zdjęciu i światła wsteczne działają:).
ale obok tych zielonych kabli w tej samej gumie izolującej idą dwa czarne a dokładnie jeden czarny a drugi bodajże czarno-pomarańczowy i nie wiem po co i do czego one są???


dodam jeszcze ze mam taką usterkę że nie działa mi licznik prędkości i liczniki "nabijania" kilometrów na zegarze. zegar wymieniłem i to nic nie dało. może na skrzyni jest czujnik prędkości i kilometrów i te dwa czarne kable tam maja iść, tylko gdzie jest ten czujnik???:)

leszczu - Sob Maj 14, 2011 19:15

pavello200 napisał/a:
dodam jeszcze ze mam taką usterkę że nie działa mi licznik prędkości i liczniki "nabijania" kilometrów na zegarze. zegar wymieniłem i to nic nie dało. może na skrzyni jest czujnik prędkości i kilometrów i te dwa czarne kable tam maja iść, tylko gdzie jest ten czujnik???:)

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=68161