Zobacz temat - [MG ZR] szybko migające kierunkowskazy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] szybko migające kierunkowskazy

JacK - Sob Maj 14, 2011 23:15
Temat postu: [MG ZR] szybko migające kierunkowskazy
witam, w MG ZR 2.0 diesel 2004r. migaja mi szybko kierunki, podkreślam że żarówki są dobre imają odpowiednia ilośc wat, awaryjne działają dobrze a obydwa kierunki szybko migąją, szukałem przerywacza ale nie moge go znaleść, w szkszynce bezpieczników go nie ma tak jak to w roverach jest, tak wogóle to inną skrzynke bezpieczników mam niż w r25 i r200 bo tam są takie same a u mnie jest wogóle inna.
tomi83 - Nie Maj 15, 2011 14:12
Temat postu: Re: [MG ZR] szybko migające kierunkowskazy
JacK napisał/a:
witam, w MG ZR 2.0 diesel 2004r. migaja mi szybko kierunki, podkreślam że żarówki są dobre imają odpowiednia ilośc wat, awaryjne działają dobrze a obydwa kierunki szybko migąją, szukałem przerywacza ale nie moge go znaleść, w szkszynce bezpieczników go nie ma tak jak to w roverach jest, tak wogóle to inną skrzynke bezpieczników mam niż w r25 i r200 bo tam są takie same a u mnie jest wogóle inna.


popraw najpierw byki bo ciężko się to czyta :?

JacK - Nie Maj 15, 2011 15:12

dzięki za gramatykę pisałem jak byłem zmęczony, a może masz jeszcze umiejętności w mechanice ?
tomi83 - Nie Maj 15, 2011 22:32

JacK napisał/a:
dzięki za gramatykę pisałem jak byłem zmęczony, a może masz jeszcze umiejętności w mechanice ?


miałem na myśli ortografie :)

Ciufa - Nie Maj 15, 2011 22:41

JacK napisał/a:
podkreślam że żarówki są dobre imają odpowiednia ilośc wat,

wszystkie sześć żarówek działa ?

kamax_19 - Nie Maj 15, 2011 22:45

JacK, A powiedz jeszcze czy to ci się stało z dnia na dzień czy wymieniałeś którąś żarówke..???
JacK - Pon Maj 16, 2011 21:20

wszystkie 6, hehe ortografie racja :mrgreen: nie kupiłem już takiego i sprawdzałem żarówki i są ok, awaryjne działają dobrze a migacze szybko migają, lecz pierwsze dwa mrugnięcia są wolne a później szybkie
flapjck1 - Pon Maj 16, 2011 21:30

a ktoras zarowka nie jest czasem na 24V ?
chudson - Pon Maj 16, 2011 21:53

Może przyrdzewiałe styki przy żarówce ? Upewnił bym się czy boczne kierunki napewno mają żarówki o jednakowej mocy bo żarówki t10 łatwo pomylić a są 3 , 5 i 10 watowe
maniaq - Wto Maj 17, 2011 01:32

objaw typowy, dla przepalonej zarowki lub niewlasciwej... zaczalbym od sprawdzenia dzialalnosci, stykow zarowek , i mocy samych zarowek.

Jak juz bedziesz wyjmowal podegnij nieco blaszki w gniazdach, bo lubia sie luzowac ;)

Tomi - Wto Maj 17, 2011 07:47

A może masz zastosowane gdzieś żarówki ledowe?
JacK - Wto Maj 17, 2011 18:18

sprawdzałem już i waty się zgadzają, sprawdze jeszcze blaszki i styki na nich, żadnych ledów nie mam, wszystkie 12v, dziwne że lewy i prawy tak samo szybki migają, może ktoś wie gdzie może być przerywacz, chyba że to jakoś przez kompa jest sterowane
ADI-mistrzu - Wto Maj 17, 2011 18:27

Przerywacz jest wbudowany w przekaźnik bodajże przy bezpiecznikach w kabinie.
Kiedyś to rozbierałem z ciekawości, prosty układ i kondensator którym się czas określa, jeśli on poszedł to może takie rzeczy robić.

JacK - Wto Maj 17, 2011 22:19

ADI-mistrzu - właśnie w tym jest problem bo w mojej skrzynce bezpieczników są wszystkie takie same przekaźniki i gdy ten cykający podczas włączonego kierunku zmienie na inny to dalej to samo, jutro zrobie zdjęcie skrzynki i wytłumacze obrazowo
ADI-mistrzu - Wto Maj 17, 2011 22:36

Czyli podmieniałeś przekaźnik kierunkowskazu na inny sprawny i dalej to samo? Jak tak to grubsza sprawa skoro wszystkie kierunki działają...

Może coś z przyciskiem świateł awaryjnych? On potrzebny jest aby kierunki działały w ogóle, więc może w nim problem?

JacK - Pon Maj 23, 2011 21:10

jak napisałem wcześniej nie ma u mnie takiego przerywacza jak w r200 lub r25 tego dużego Lucasa u mnie są jednakowe przekaźniki (jak na zdjęciu), wyglądaja na zwykłe stykowe przekaźniki zwierne, wszystkie w skrzynce sa takie same a zamiana nic nie daje

[ Dodano: Sro Maj 18, 2011 22:08 ]
przy włączonych kierunkach wyciągałem przycisk awaryjnych a kierunki dalej działają tak samo nie ma żadnej różnicy

[ Dodano: Pon Maj 23, 2011 21:10 ]
nie mam pojęcia gdzie szukać :( żarówki wszytskie dobre, waty też takie jak maja być nawet już dodatkowa żarówke podłączałem i nic, blaszki czyściłem, dodatkową mase podłączałem, trzeba do elekteryka podjechać i niech z tym powalczy

ADI-mistrzu - Pon Maj 23, 2011 21:30

Aż poszedłem i zrobiłem zdjęcia:



Jak widać przekaźnik w środku ma baaaardzo prosta elektronikę składającą się w sumie z scalaka i kondensatora taktującego rytm cykania przekaźnika.

Nie masz czegoś takiego ?

JacK - Pon Maj 23, 2011 21:58

o to właśnie chodzi że nie mam czegos takiego i temu mam taki problem, bo mam dwa przekaźniki jak zdjecie które pokazałem wcześniej
ADI-mistrzu - Pon Maj 23, 2011 22:02

Z którego roku masz to MG ?
JacK - Pon Maj 23, 2011 22:11

2004
ADI-mistrzu - Pon Maj 23, 2011 22:23

To niestety nie wiem w jaki sposób jest rozwiązane tam sterowanie :???:
Krzysi3k - Wto Maj 24, 2011 07:51

No właśnie my też na spocie się głowiliśmy, bo wszystkie bezpieczniki pod kierownicą i inne pierdoły zupełnie inaczej wyglądają... nawet bezpieczniki inaczej...
Jack masz namieszane z instalacją, dlatego że po wyjęciu guzika awaryjnych nie powinny kierunki działać.

JacK - Wto Maj 24, 2011 21:49

najwyraźniej musi być cos namieszane, jak będe miał czas to elektryka popytam
Felipe987 - Sob Lis 26, 2016 23:58

Witam :mrgreen: Kupiłem Zeterka z 2005r i mam problem z kierunkami. Po włączeniu kierunku, czy to lewy, czy prawy, pierwsze dwa mignięcia są w normalnym tempie a później miga szybko, tak jakby spalona była żarówka. Awaryjne działają normalnie. Sprawdziłem żarówki - moc i napięcie się zgadza, sprawdziłem bezpieczniki - odpowiedni amperaż, podmieniałem przekaźniki i dalej migają szybko. Co może być przyczyną? Pozostał do sprawdzenia jeszcze włącznik awaryjnych, ale póki co nie wiem jak go wyciągnąć? Czy wystarczy tylko podważyć (tak jak w R200), czy trzeba ściągnąć ten wierzchni plastiki z konsoli centralnej. Może kierunkami steruje jakiś moduł i jego warto sprawdzić?
longer86 - Nie Lis 27, 2016 00:09

A nie ma gdzies przypadkiem włożonych żarówek ledowych w kierunki?
Felipe987 - Nie Lis 27, 2016 01:08

Niee, wszystkie żarówki są żarnikowe 12V przód i tył 21W, boczne 5W.
JacK - Nie Lis 27, 2016 18:46

ja do końca z tym nie poradziłem ale na sam koniec miałem wymienić przekaźniki w module komfortu co jest pod boksem nawiewu pod wykładziną schowany, coś na forum angielskim kojaże że znalazłem, nie sprawdziłem tego gdyż sprzedałem zr, jak z tym poradzisz to napisz bo ciekawość zżera :P
Felipe987 - Nie Lis 27, 2016 19:44

Chodzi o SCU? Jakiegoś linka do forum można prosić?
JacK - Pon Lis 28, 2016 15:53

ja to ten trop znalazłem na angielskim forum ale teraz nie mogę tego znaleść :/ bo ja miałem przed lifta ale już z instalacją na polifta, tak chodzi o scu, daje linka z tymi przekaźnikami i od razu zobaczysz jak wygląda w środku

http://www.ebay.co.uk/itm...UQAAOSwIBBUZKLQ

[ Dodano: Pon Lis 28, 2016 15:53 ]
ewentualna podmianka z innego sprawnego zr to zmniejszy koszty szukania

Felipe987 - Pon Lis 28, 2016 19:48

A w SCU nie ma immo? Jak podmienie cały moduł to nie odpale. W jażdym razie dzięki za trop.
JacK - Pon Lis 28, 2016 20:15

bardzo prawdopodobne, ale z tego co pamietam wystarczy podać mase na przekażnik rozrusznika, tylko nie pamiętam na który pin, jest gdzieś na forum opisane

[ Dodano: Pon Lis 28, 2016 20:15 ]
przekaźnik jest pod maską