Zobacz temat - [R214i] Poduszki silnika a ich zużycie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] Poduszki silnika a ich zużycie

tomi83 - Pon Maj 16, 2011 18:06
Temat postu: [R214i] Poduszki silnika a ich zużycie
Witam, kiedy otworzę pokrywę silnika i przegazuję silnik bardzo ruszają się poduszki silnika szczególnie ta od strony rozrządu, czy to normalne?? Dodam, że wspomniana poducha, aż wytarła lakier na łapie...
adamsky - Pon Maj 16, 2011 18:21

tomi83 napisał/a:
Dodam, że wspomniana poducha, aż wytarła lakier na łapie...

to kiedy wymieniasz ?:)
tomi83 napisał/a:
czy to normalne??

raczej nie.
poduszki to część eksploatacyjna która się zużywa.
jaki masz przebieg ?

tomi83 - Pon Maj 16, 2011 18:24

adamsky napisał/a:
tomi83 napisał/a:
Dodam, że wspomniana poducha, aż wytarła lakier na łapie...

to kiedy wymieniasz ?:)
tomi83 napisał/a:
czy to normalne??

raczej nie.
poduszki to część eksploatacyjna która się zużywa.
jaki masz przebieg ?


140kkm, dodam, że między 2200-3000 rpm w aucie słuchać głośne buczenie, na 5-tym biegu od 100km/h w górę jest ciszej niż między 80-99km/h....

adamsky - Pon Maj 16, 2011 18:28

mam ponad 180kkm i też mnie czeka wymiana w niedalekiej przyszłości... również spowodowane jest to koniecznością wymiany świec żarowych bo przy uruchomieniu dosyć mocno szarpie silnikiem.
a co do tego buczenia to nie wiem co to może być.. próbowałeś lokalizować ten dźwięk skąd może dobiegać?

tomi83 - Pon Maj 16, 2011 18:35

adamsky napisał/a:
mam ponad 180kkm i też mnie czeka wymiana w niedalekiej przyszłości... również spowodowane jest to koniecznością wymiany świec żarowych bo przy uruchomieniu dosyć mocno szarpie silnikiem.
a co do tego buczenia to nie wiem co to może być.. próbowałeś lokalizować ten dźwięk skąd może dobiegać?


Łożyska piast na pewno nie, bo jak rozpędzę auto i wrzucę na luz to słuchać tylko szum opon :/ Wychodzi na to, że związane jest to bezpośrednio z silnikiem i pewnym zakresem jego obrotów, ktoś mi próbował wmówić, ze te auta tak mają, ale w podanych wyżej przeze mnie zakresach buczenie jest takie, że aż głowa boli... Nie jest ciągłe, ma przebieg sinusoidalny czyli ciszej głośniej ciszej głosniej itd...

adamsky - Pon Maj 16, 2011 18:39

to trzeba poczekać na opinię innych co mieli podobną przypadłość.
leszczu - Pon Maj 16, 2011 18:48

tomi83, a może nagraj filmik ??
tomi83 - Pon Maj 16, 2011 19:15

leszczu napisał/a:
tomi83, a może nagraj filmik ??


Proszę, oto filmik, lecz niewiele na nim widać, na żywo bardziej się to wszystko "giba"... :(

http://www.youtube.com/watch?v=Xo2gqDZk2QM

farek - Wto Maj 17, 2011 13:49

kiedyś w golfie urwałem poduszke i gdy przyspieszałem to silnik sie podnosił z przodu nieco a to z kolei powodowało z tyłu rozszczelnienie wydechu ;p i buczało.. ale tam był wyjechany mocno łącznik elastyczny
tomi83 - Wto Maj 17, 2011 13:57

Źródło buczenia jest ciężkie do określenia, buczy jakby w całym samochodzie, cicho robi się po wrzuceniu na luz... Układ wydechowy szczelny, są to raczej wibracje bo we wstecznym lusterku wszystko się rozmazuje...
kzrr - Sro Maj 18, 2011 09:36

tomi83, u mnie jest to samo. Buczy, trzesie, wibruje w całym samochodzie.

Dlaczego, prawdopodobnie dlatego że poduszki pod silnikiem (nie wiem które) są wywalone. Poduszka ma zadanie wyłapywac jakby te wszystkie w/w które silnik wytwarza podczas pracy. Jeśli poduszki są już zużyte to to wszystko przenosi się samochód. Podobnie jest z zakresem obrotów podanych przez Ciebie u mnie dokladnie tak samo. Z tego co wiem to w 8V są 3 poduszki zawieszenia silnika. Kurde trochę przypadłości już czytałem na ten temat u nas forum, to chyba jakiś defekt osmiozaworówek. Czy orientuje się ktoś czy da rade poduszki regenerować czy trzeba wymieniać na nowe, koszty troche przerażają.

tomi83 - Sro Maj 18, 2011 11:24

kzrr napisał/a:
tomi83, u mnie jest to samo. Buczy, trzesie, wibruje w całym samochodzie.

Dlaczego, prawdopodobnie dlatego że poduszki pod silnikiem (nie wiem które) są wywalone. Poduszka ma zadanie wyłapywac jakby te wszystkie w/w które silnik wytwarza podczas pracy. Jeśli poduszki są już zużyte to to wszystko przenosi się samochód. Podobnie jest z zakresem obrotów podanych przez Ciebie u mnie dokladnie tak samo. Z tego co wiem to w 8V są 3 poduszki zawieszenia silnika. Kurde trochę przypadłości już czytałem na ten temat u nas forum, to chyba jakiś defekt osmiozaworówek. Czy orientuje się ktoś czy da rade poduszki regenerować czy trzeba wymieniać na nowe, koszty troche przerażają.



Ciekawe jak kształtują się ceny poduszek na wyspach??