Zobacz temat - [R75] Głośna praca silnika, wibracje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Głośna praca silnika, wibracje

seyfer - Pią Maj 20, 2011 10:53
Temat postu: [R75] Głośna praca silnika, wibracje
Witam, porównywałem już kilka R75 i moje auto chodzi przy nich jak poczciwy traktor.

Sprawdzałem już:
2masę-ok
koło pasowe wału-ok
egr + kolektor - wyczyszczone
rurę IC
Sam odgłos dochodzi z silnika i wprawia karoserie w nadmierne wibracje .
Ostatnio wymieniłem też poduszkę silnika bo była oberwana drgania są mniejsze ale kierownicą nadal telepie i wszystko nadal brzęczy w sordku a reakcja samochodu na pedał gazu to ok 2s :shock:
Z tym ostatnim rozumiem, że czujnik cienienia doładowania do przeczyszczenia ale co z resztą ? wtryski ? pompa ? Macie jakieś pomysły ? :/

sknerko - Pią Maj 20, 2011 14:43

Poduszka ale ta taka gruszkowata z olejem w środku czy coś. We Freelanderze TD4 ktoś tak miał
seyfer - Pią Maj 20, 2011 14:54

to jest chyba ta przy łapie silnika co ją ostatnio wymieniałem
sknerko - Pią Maj 20, 2011 14:56

a nie masz tam więcej poduszek bo może lekko pęknięte już są ja mam tak w moim i drży mi delikatnie kiera
apples - Pią Maj 20, 2011 15:06

seyfer, sprawdź tą na podłużnicy jak radzi sknerko. Temat o poduszce http://forum.roverki.eu/v...p=433138#433138
seyfer - Pią Maj 20, 2011 15:45

sknerko, apples, tą poduszkę wymieniłem właśnie jakiś miesiąc temu :>

wczoraj przy wymianie pasków jeszcze ją sprawdzałem i jest cała, bez jakichkolwiek pęknieć

apples - Pią Maj 20, 2011 15:57

Sprawdzałeś filtr powietrza, filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej?

Zobacz też zawór wysokiego ciśnienia na pompie CR.

seyfer - Pią Maj 20, 2011 16:51

filtry wymieniane 2 miesiace temu. Został mi do sprawdzenia tylko zawór na pompie ale on miałby taki wpływ na kulture pracy silnika ? :|
Rowan - Pią Maj 20, 2011 18:53

apples napisał/a:
Zobacz też zawór wysokiego ciśnienia na pompie CR.

Nie ma znaczenia.
seyfer, jeśli EGR i rure IC sprawdzałeś... :neutral: No to może plecionka elastyczna od wydechu?

seyfer - Sob Maj 21, 2011 10:28

Rowan, plecionkę wymieniłem zaraz po zakupie auta tj. w czerwcu
Podejrzewam ze czujnik ciśnienia doładowania może miec wpływ na czas reakcji samochodu na gaz ale poza tym nie mam pojęcia co jeszcze sprawdzić....
Dymić nie dymi wiec wtryski raczej będą dobre.. Po podpieciu pod kompa pokazał tylko bład poduszki kierowcy i czujnik temp powietrza

Rowan - Sob Maj 21, 2011 11:08

seyfer, czujnik owszem, ma spory wpływ na dynamikę silnika, sam do tego doszedłem dość dawno metodą dedukcji...
Ale co do głośności pracy, to nie ma wplywu...

seyfer - Sob Maj 21, 2011 11:45

znajomy co w bawarkach siedzi zasugerował, że może pompa się przestawiła .... ale to bede diagnozować na samym końcu
Rowan - Sob Maj 21, 2011 12:27

seyfer, to jest nie możliwe... Pompa jest sterowana elektronicznie, a jest tylko napędzana z rozrządu. Także to bym wykluczył...
seyfer - Sob Maj 21, 2011 12:55

też nie mam w tym zadnego uzasadnienia :/ a auto chodzi zdecydowanie głośniej niz powinno
Dorzucam filmik

Rowan - Sob Maj 21, 2011 18:24

seyfer, faktycznie, ale to jest taki odgłos jak przy zrzuconym wężu z EGR. A sprawdzałeś kolektor dolotowy? Nie jest nigdzie pęknięty?
seyfer - Sob Maj 21, 2011 21:22

Dzisiaj miałem go w rekach i jest cały :/ Czyszczenie czujnika ciśnienia doładowania nie wpłynęło jednak w żadnym stopniu na czas reakcji auta na pedał gazu :/
apples - Sob Maj 21, 2011 22:20

seyfer napisał/a:
też nie mam w tym zadnego uzasadnienia :/ a auto chodzi zdecydowanie głośniej niz powinno
Dorzucam filmik
Sprawdź koło pasowe wału korbowego. Czy jak dodajesz gazu i obroty masz około 1500rpm to cichnie?

[ Dodano: Sob Maj 21, 2011 22:20 ]
Przeczytaj jeszcze to http://forum.roverki.eu/v...p=548303#548303

seyfer - Nie Maj 22, 2011 00:15

koło pasowe jest dobre, apples, workshop'a dosc często studiuję :P na chwile obecna to podpadłą mi jedynie ta poduszka, wkład gumowy na łąpie silnika ale to nijak bedzie sie miało chyba do głośnej pracy silnika. Wibracje są głównie na biegu jałowym/luzie co wskazuje właśnie na poduchę ale nie wiem co do kultury pracy silnika ...
apples - Nie Maj 22, 2011 09:29

seyfer napisał/a:
Wibracje są głównie na biegu jałowym/luzie co wskazuje właśnie na poduchę ale nie wiem co do kultury pracy silnika ...
lub koło dwumasowe.


Czy cichnie przy 1500rpm?

Rowan - Nie Maj 22, 2011 12:05

apples, gdyby aż tak waliło, to wtedy by usłyszał przy gaszeniu "churgot" :wink:
apples - Nie Maj 22, 2011 12:27

Rowan napisał/a:
apples, gdyby aż tak waliło, to wtedy by usłyszał przy gaszeniu "churgot"
Nie tylko.
Rowan - Nie Maj 22, 2011 15:40

apples, no tak, ale to jest typowy objaw, oprócz niego byłyby inne też. :wink:
seyfer - Sob Maj 28, 2011 10:43

apples napisał/a:
seyfer napisał/a:
Wibracje są głównie na biegu jałowym/luzie co wskazuje właśnie na poduchę ale nie wiem co do kultury pracy silnika ...
lub koło dwumasowe.


Czy cichnie przy 1500rpm?

Wibracje ustają jak tylko dodam minimalnie gazu, podejrzewam ze to któraś z pozostałych poduszek bo ta gruszka jest cała i jedynie wkład łapy nie wygląda za ciekawie bo guma jest trochę popękana. W tym kierunku przynajmniej zmierzam bo po zgaszeniu słychać ze jeszcze ostatnie bujnięcie silnika - nie dwumasy ;)

[ Dodano: Sob Maj 28, 2011 10:43 ]
Wczoraj profilaktycznie zabrałem się za czyszczenie czujnika ciśn ienia doładowania - masakra z tym dojściem O_o. Przedmuchany, wyczyszczony ale żadnych efektów po tym zabiegu nie zauważyłem. Nadal występuje pewnie opóźnienie i reakcja samochodu na gaz jest opóźniona :/
Poduszkę postaram się wymienić w przyszłym tygodniu ale tego wkładu przy łapie silnika nijak nie mogę namierzyć :shock: