Zobacz temat - [R416] Alarm wariuje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Alarm wariuje

Robertt - Sro Maj 25, 2011 15:54
Temat postu: [R416] Alarm wariuje
Witam, mam problem alarm wlancza sie samoczynie,gdyz zamykam samochod z pilota to natychmiast wlacza sie alarm i zaczyna trabic... :( czujniki w drzwiach,masa są dobre hmm na czym moze być wina ? wogle nie migaja swiatla kiernkowskazow jak zamykam auto 3xswiatło jedynie jak otwieram to 1x mrugniecie i jak zamykam auto z kluczyka to zamyka tylko drzwi kierowcy a reszty nie
hmm nie wiem co jest przyczna wiązka kabli lub jakas masa ?

darek_wp - Czw Maj 26, 2011 11:17

Jeśli to hatchback to w pierwszej kolejności sprawdź wiązkę tylnej klapy. Więcej na temat znajdziesz na forum - wystarczy poszukać.
baksik28 - Czw Maj 26, 2011 15:36

Sprawdz wszystkie bezpieczniki, te pod maska jak i pod kierownica.
U mnie bylo to przyczyna wariowania alarmu chociaz bezpiecznik wydawal sie dobry.

Robertt - Czw Maj 26, 2011 17:19
Temat postu: [ 416 Si] Schemat elektryczny drzwi przód
witam potrzebuje schemat elektryki do rovera 416 96r chodzi mi o wiazkie kabli idacej w drzwiach do kostki potrzebuje ktory pin idzie do wtyczki danego otworu z gory dzieki bo po kolorach wlasnie nie da sie dojsc do tego ;/
Robertt - Czw Maj 26, 2011 17:20

no u mnie wlasnie jest odlaczone piny od wtyczki z przednich drzwi i dlatego mi alarm wariuje moze ktos ma takie schematy bo z elektrykiem nie mozemy dojsc do tego ;/
kasjopea - Czw Maj 26, 2011 17:22

Byku456, to sobie ściągnij rave, tam masz rozpisane wtyczki.
Robertt - Czw Maj 26, 2011 23:01

ok

[ Dodano: Czw Maj 26, 2011 23:01 ]
Może ktoś juz u siebie w Roverze 400 montowal od nowa kable i kostkie w drzwiach?

Koju - Czw Maj 26, 2011 23:17

Byku456 jeśli Twój elektryk/elektronik nie umie czytać Rave to proponuje go zmienić,chyba że sam próbujesz walczyć z elektryką ;)
Takie rzeczy spec od elektroniki powinien zrobić bez zbędnych schematów.

Robertt - Czw Maj 26, 2011 23:21

no wlasnie spec od elektroniki wlasnie sobie nie radzi z tym probowal dzis bez rave i mu nie szlo bo te piny z wtyczki wypadly i nie wie gdzie maja byc i jeszcze kable niby sa pomieszane to znaczy ze powinny byc odwrotnie ze od kierowcy mialy isc do pasazera a od pasazera do kierowcy strony tak mi mowil moze ktos ma jakies foto z ta wtyczka i jak powinna byc zamontowana ?
Koju - Czw Maj 26, 2011 23:30

Byku456 raczej tym specem od elektroniki to jesteś Ty ;) wnioskują po wypowiedziach :)
Proszę podjechać do fachowca,ewentualnie dostarczyć Rave i masz problem z głowy.
Jak pisałem wyżej dobry fachowiec zrobi Ci to bez znajomości schematów po prostu on ma to w głowie ;)

Robertt - Czw Maj 26, 2011 23:33

Ja tego nie robie co ty... mam samochod u elektronika i sam nie moze dojsc do tego serio i to najlepsza niby firma w moim miescie...
Koju - Czw Maj 26, 2011 23:48

Ale nie dostarczyłeś Rave do rzekomego elektronika ?
Jeśli dalej nic nie wywnioskuje czyli nie ma pojęcia o elektryce/elektronice w autach,wiec proponuje mu pogratulować wiedzy i zmienić fachmena ;)
Jeśli sam szukasz usterki to niestety ale nie pomogę to mnie moja działka i nigdy nie miałem z tym problemu.

slax - Pią Maj 27, 2011 10:22

Byku456, http://www.roverki.pl/mul...00-800-mgf.iso/ tu masz rave na stronie klubowej, daj to tym mechaniorom, ale ja na Twoim miejscu zabrał bym się za to sam, mówiłem Ci że ta firma To Ci tylko skasuje i nic po za tym, oni są dobrzy w golfach... Taka prawda, że u nas ciężko o dobrego fachowca od Roverków...
Koju - Pią Maj 27, 2011 12:15

slax napisał/a:
mówiłem Ci że ta firma To Ci tylko skasuje i nic po za tym, oni są dobrzy w golfach... Taka prawda, że u nas ciężko o dobrego fachowca od Roverków...


Tutaj marka auta nie ma znaczenia ;) "normalny" elektryk samochodowy takie rzeczy robi bez schematów w końcu to nie rakieta tylko autoalarm ;)

slax - Pią Maj 27, 2011 14:12

Koju, ja rozumiem i wiem o tym że jak ktoś ma łeb na karku to sobie poradzi, ale wiesz jak niektórzy traktują nasze samochody Rover=zło
Koju - Pią Maj 27, 2011 14:17

slax napisał/a:
oni są dobrzy w golfach...


slax a co zrobią jak przyjade golfikiem z alarmem lub IMO dokładanym nie seryjnym ? :P
Alarm to alarm wiec nie ma znaczenia jakie auto ;) a jak chłopaki nie mają pojęcia to omijać ten warsztat szerokim łukiem :)

slax - Pią Maj 27, 2011 14:22

Koju napisał/a:
a jak chłopaki nie mają pojęcia to omijać ten warsztat szerokim łukiem
i tego się należy trzymać
Robertt - Sob Maj 28, 2011 14:23

Roverek zrobiony :)
darek_wp - Sob Maj 28, 2011 16:50

Byku456, napisz co było - będzie dla potomnych.
ascaris - Nie Maj 29, 2011 21:49

Ostatnio miałem tak samo. Zamykam auto z pilota, bolce w drzwiach się chowają i po sekundzie wyskakują i wyje alarm. okazało się, że lekko pęknięty jest plastik, w którym siedzi wewnętrzna klamka i z tego powodu nie wracała ona do swojego pierwotnego położenia. Zanim tego nie naprawie muszę po prostu po otworzeniu od wewnątrz drzwi lekko ta klamkę docisnąć
Robertt - Pią Cze 24, 2011 16:39

Powracam do tematu znów mam problem z alarmem zalacza sie samoczynie po zamknieciu samochodu i jeszcze do tego nie gasnie lampka podsufitki czujniki od drzwi gasna normalnie hmm.. nie wiem juz co to moze byc z tym alarmem nom-stop mi sie wlacza teraz:(
kasjopea - Pią Cze 24, 2011 18:31

To by wskazywało na krańcówki. Ale pewnie sprawdzałeś?
Robertt - Pią Cze 24, 2011 20:07

tak sprawdzalem nawet je dzis rozebralem przeczyscilem itd. i normalnie mi kontrolka od drzwi gasnie no ale coz alaram jakos mi sie zalacza nie wiem przez co wlasnie:(
slax - Pią Cze 24, 2011 22:12

wiązka tylnej klapy?
Adrian - Sob Cze 25, 2011 14:29

Byku456,
Migają Ci kierunkowskazy 3 razy po zamknięciu samochodu?

darek_wp - Sob Cze 25, 2011 15:11

Byku456, z alarmem są połączone oprócz krańcówek drzwi także maska i tylna klapa. Sprawdź zamki czy dobrze się domykają i warto zajrzeć do wiązki tylnej klapy.
Robertt - Pią Gru 23, 2011 12:15

AdrianWWL tak migaja mi kierunki po zamknieciu przed tem mi niedzialy bo mialem problem z wtyczka kompletnie wysypaly sie piny i dlatego mi sie alarm zalaczal itd. krancowki drzwi jeszcze raz rozkrecilem i przeczyscilem i od wczoraj jakos mi sie alarm nie zalacza hmm moze jakas wilgoc nachodzi i sie zalacza czy jak ? bo jest wkurzajace zostawisz gdzies auto i roznie raz po godzinie nieraz dluzej auto wyje.. :(

[ Dodano: Pią Gru 23, 2011 12:15 ]
Wracając do tematu znów mam problem z alarmem, mruga mi kontrolka od otwartych drzwi krańcówki są dobre niedawno kupiłem nowe, przewody od nich też ok oświetlenie kabiny wlancza samoczynnie po wyjęciu kluczyka, tylną klapa sprawdzałem przewody i nic niepokojącego nie zauważyłem.. Zamykanie z pilota są 3 x mrugniecie swiateł zamykania jest hm teraz problem czemu mi czasami mruga kontrolka od otwartych drzwi i oświetlenie wnętrza ?

czekam na jakieś wskazówki Pozdrawiam