Zobacz temat - [R620ti] Dziwny dźwięk z okolic lewarka biegów.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620ti] Dziwny dźwięk z okolic lewarka biegów.

Marshall7 - Sro Maj 25, 2011 19:40
Temat postu: [R620ti] Dziwny dźwięk z okolic lewarka biegów.
Witam,
ostatnio wkręcając na trójce roverka pod czerwoną krechę zaczęło się dziwne piszczenie, chrząszczenie czy nie wiem jak to nazwać z okolic drążka zmiany biegów. Dzisaij to samo zdarzyło mi sie na dwójce - równiez przy wysokich obrortach. MAcie jakieś pomysły co to może być ?? ?? Wcześniej tego nie odczułem a teraz już w 3 razy....

Dodatkowo podczas zmiany biegów na wyższych obrotach z 1 na 2 lubi zgrzytnąć. Czy to moze mieć jakiś związek?? Od czego może byc to zgrzytnięcie??? Od razu synchronizator ?? ?

prezes87 - Czw Maj 26, 2011 20:53

Mam podobny problem tylko ze u mnie on występuje na 1 i 3 biegu na niskich obrotach. u mnie przyczyna mogą byc poduszki na skrzyni bo strasznie mi szarpie przy ruszaniu ale dokładnie to sam nie wiem bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie;/ wiec rowniez bym prosil o jakies dodatkowe informacje
vck1000 - Sro Cze 01, 2011 10:17

Przede wszystkim to sprawdziłbym lewarek ale od spodu czyli na tym "mechaniźmie" do skrzyni biegów może jakieś luzy są i przy dużych obrotach drgania powodują tarcie elementów metalowych i piszczenie. A co do zgrzytnięć to radzę sprawdzić olej w skrzyni bo ja miałem podobnie na początku zgrzytało na 3 myślałem, że to kończące się już sprzęgło a okazało się, że w skrzyni nie było wystarczającej ilości oleju. Niestety musiałem wymienić skrzynie na nową ;/ Dlatego radzę sprawdzić olej!