Zobacz temat - [All] Tuning fabrycznego radia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [All] Tuning fabrycznego radia

Perez - Pon Maj 30, 2011 14:05
Temat postu: [All] Tuning fabrycznego radia
Mam u siebie radio, które idealnie pasuje wizualnie do auta i wygląda jakby było fabrycznie (ale nie jest).
Jest to jakiś Pioneer na kasety, ale ma wyjście na zmieniarkę, dwa wzmacniacze.

Chciałbym się go nie pozbywać i teraz pytanie, czy można je jakoś tuningować? Chodzi mi o polepszenie parametrów tego radia.

greg-si - Pon Maj 30, 2011 19:24

Perez napisał/a:
Chodzi mi o polepszenie parametrów tego radia.

A co chcesz polepszyć :)

Perez - Wto Maj 31, 2011 00:14

Moc, bo radio dosyć stare, może jakieś parametry, jak czystość itd, kompletnie nie wiem czym można wszystko polepszyć, radio dosyć stare, więc od tego czasu na pewno wiele się poprawiło w CA i tak się zastanawiam czy można coś polepszyć montując lepsze podzespoły.

Tak na prawdę nie wiem jak to radio gra, bo na razie nie mam nic specjalnego (głośniki) w aucie i dopiero pomału chcę coś ciekawego zbudować.

Wie ktoś może jakie głośniki wchodzą do 800?

U mnie ktoś przed sprzedażą oczyścił auto i pozostało radio wizualnie baaardzo ciekawe i jakieś pierdzioszki w przednich drzwiach.

Remigiusz - Wto Maj 31, 2011 00:18

Dokup wzmacniacz i zamieniarke i będziesz miał swój upgrade :wink:
Tomek1212 - Wto Maj 31, 2011 00:24

Do przednich drzwi wchodzą standardowo głośniki 13cm, jednak bez większych problemów można wrzucić 16cm.
Na tylą półkę oryginalne głośniki mają nieco ponad 18cm. Da się wsadzić 20cm głośnik, ale trzeba trochę przy tym pomyśleć.

Oryginalne radio z R800 (to z wyjściem na zmieniarkę i sterowanie z kierownicy) firmy Philips jest bardzo dobre jak na owe czasy i i tę markę (wiadomo że przykładowo z systemem Bose z audi nie ma się co równać). Ma ono moc 4x40W i gra zdecydowanie lepiej niż te nowe radia nawet renomowanych producentów w przedziale cenowym do 500zł.

Perez - Wto Maj 31, 2011 00:54

Ja mam radio, które wygląda lepiej niż fabryczne, bo jest w takim samym drewnie co cała konsola. Do tego ma dobre podświetlenie, przyciski są w kolorze innych przycisków, słowem mówiąc radio pasuje idealnie, ale jest to Pioneer.
Tomek1212 napisał/a:
Do przednich drzwi wchodzą standardowo głośniki 13cm, jednak bez większych problemów można wrzucić 16cm.
Na tylą półkę oryginalne głośniki mają nieco ponad 18cm. Da się wsadzić 20cm głośnik, ale trzeba trochę przy tym pomyśleć.

A ja na forum wyczytałem, że z przodu są 10, a z tyłu 20 i Pan w sklepie mi powiedział, że nie ma takich rozmiarów.

borek88 - Wto Maj 31, 2011 06:17

Perez napisał/a:
10, a z tyłu 20 i Pan w sklepie mi powiedział, że nie ma takich rozmiarów.

nawet jesli masz te mniej popularne rozmiary to "PAN" w "sklepie" pewnie z pilotami do televizorow i czesciami do starych pralek się nie zna i warto zmienić sklep
10
20

greg-si - Wto Maj 31, 2011 19:08

Cytat:
Moc, bo radio dosyć stare, może jakieś parametry, jak czystość itd, kompletnie nie wiem czym można wszystko polepszyć, radio dosyć stare, więc od tego czasu na pewno wiele się poprawiło w CA i tak się zastanawiam czy można coś polepszyć montując lepsze podzespoły.

Gra nie warta świeczki. Wydasz sporo kasy a efekt żaden. Głośnik nigdy pod radiem nie pokaże wszystkiego.
Nie wiem co to za model pionka ale skoro ma dwa wyjścia na wzmacniacz oraz zmianiarę to dobrze by było to wykorzystać. Efekt będzie na pewno lepszy.

Perez - Wto Maj 31, 2011 19:15

No nie omieszkam wykorzystać wyjść na wzmaka, a zmieniarka już na mnie czeka, tylko czy jak podłącze pod wzmacniacz to wystarczy? Najbardziej mi zależy na jakości, słucham takiej muzyki (np. Jazz), że nie potrzebuję łupania, ale właśnie czystego głębokiego dźwięku. Jeżeli chodzi o mocowania głośników to oczywiście mam zamiar wykorzystać MDF. Na przód chciałem zamontować popularne Hertze nie pamiętam teraz modelu, a jeżeli chodzi o tył to nie mam kompletnie żadnego pomysłu. Subwoofera w bagażniku nie będzie i chciałbym, żeby głośniki w tylnej półce to nadrabiały.
greg-si - Wto Maj 31, 2011 19:47

Perez napisał/a:
No nie omieszkam wykorzystać wyjść na wzmaka, a zmieniarka już na mnie czeka, tylko czy jak podłącze pod wzmacniacz to wystarczy?

Wszystko zależy od tego jakie ktoś ma wymagania. Jak już wspomniałem nie wiem jaki masz model radia ale raczej nie te które są tego producenta najlepsze (nie występowały w 'drewnie'). Ogólnie zajmują się ludzie tuningiem radyjek ale po pierwsze jest to dość rzadko stosowane a po drugie dość drogie. Można zmieniać przetwornik można zacząć się bawić innym elementami a nawet wyprowadzić optyka z tego radia co masz tak że wszystkie bebechy poza mechanizmem CD nie będę wpływały na pogorszenie jakości. Ale to są rzeczy nietanie i nie idące w parze z tanimi wzmacniaczami i głośnikami.
Dlatego moja rada taka byś zrobił porządnie przód i ewentualnie dopiero później zajął się radiem.
Clarion (który swoim brzmieniem mi odpowiada) miał również radyjka w drewnie. Jednak czy byłby dobrze dobrany do wnętrza auta to nie wiem.

Perez - Wto Maj 31, 2011 19:53

Zawsze chciałem mieć Clariona, ale uparłem się na to radio, bo na prawdę nie szpeci wnętrza i wygląda jak fabryka w nowszych autach, czyli, że zlewa się z całością.
Tomek1212 - Wto Maj 31, 2011 22:45

Perez napisał/a:
A ja na forum wyczytałem, że z przodu są 10, a z tyłu 20


Na forum kłamią ...

Głośniki wchodzą dokładnie takie jak ci napisałem w poście powyżej. Jak nie wierzysz to sobie zmierz te co masz na aucie.

Perez - Sro Cze 01, 2011 08:14

Tomku, przeciez wierze, a napisalem tak, żeby pokazac jakie ciekawe informacje mozna znalezc uzywajac szukajki.