Zobacz temat - [R200] Problem z odpaleniem auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problem z odpaleniem auta

noto_frugo - Sro Cze 01, 2011 01:21
Temat postu: [R200] Problem z odpaleniem auta
Witam serdecznie mam 2 problemy z którymi nie potrafie sobie poradzic a mianowicie
1 sprawa chodzi o odpalanie gdy z rana próbuje odpalić auto to silnik się kręci, pracuje i dopiero po kilku sekundach załapuje i można ruszac w trase. Dzieję się tak przy pierwszym zapłonie jak juz zaskoczy to pozniej odpala za pierwszym razem bezproblemowo...problem sie dzieje przy pierwszym odpalania auta..z czym to może być problem

2. sprawa numer dwa...problem pojawia się czasami i polega na tym, że autko nie może wskoczyc na obroty powyżej 2-2,5 tys obrotów wtedy strasznie muli skacze i pracuje nie równo..gdy próbuje go na siłe wrzucić na wyższe obroty wtedy pojawia sie czerwona kontrolka (chyba od silnika) po chwili gaśnie albo odcina zapłon. Któryś z mądrych kolegów podpowiedział,że może to być problem z przepustnicą i faktycznie jak poruszam kabelkami i rurkami przy silniku to problem znika(nie wiem który bo nie mam zielonego pojęcia jak wygląda i gdzie się znajduje przepustnica i ruszam wszystkim w okól silnika) czym to może być spowodowane i jak sie pozbyc problemu.

z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam

Remigiusz - Sro Cze 01, 2011 01:24

noto_frugo,
Do pytania Nr1. Sprawdzic kat wtrysku u mechanika

Do pytania Nr2. wiązka pompy jest gdzieś przerwana.

Typowe problemy. :wink: