Zobacz temat - [MGF] Lista chętnych na pompkę zawieszenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Lista chętnych na pompkę zawieszenia

Mad - Wto Cze 07, 2011 00:57
Temat postu: [MGF] Lista chętnych na pompkę zawieszenia
Witajcie,

Wraz z kolegą Łukaszem pracujemy nad pompką którą mogli bysmy wytwarzać w takich ilościach aby każdy mógł mieć swoją w domu, tym samym przy takich kosztach albo zwróciła się po 1-2 pompowaniach.

Zakładając, że pompka będzie w 100% gotowa do nabijania zawieszeń w Roverach i MGF, proponujemy cenę 300PLN i wysyłkę paczką lub odbiór osobisty w okolicach Radomia :)

Ile osób było by chętnych?

Jeśli będzie nas więcej, może uda się troche obniżyć koszty produkcji i zejść tym samym z ceny, z tego co wiemy będzie to jedyna możliwość w kraju aby takie cudo zakupić. Osoby wstępnie zainteresowane proszę o wpisywanie się poniżej :)

mad

Skwirek - Wto Cze 07, 2011 08:29

Witam,

pomysł godny!

jednak nie jestem do końca przekonany czy w "domowych" warunkach da się wykonać maszynę, która będzie wstanie "pompować" pod ciśnieniem 400psi (ok. 28bar).

Z drugiej strony, jeżeli pompowanie zawieszenia jest przewidziane raz na dwa lata (zakładając, że układ jest sprawny), a potencjalna ilość użytkowników MGF'a w Polsce jest znikoma ... to raczej każdy będzie za skorzystaniem z usług serwisu lub Tomi'ego114.

Pozdrawiam,
Marcin

Mad - Wto Cze 07, 2011 09:23

Widziałem na własne oczy jak taką pompką był pompowany moj MGF, za pompowanie zapłaciłem 250PLN i płyn we własnym zakresie musialem załatwić, z Tomim chcialem się umowić ale na 3 dni przed terminem przestał odbierać telefony, nie odpisywał na smsy, chociaż oczywiscie jak dzwonilem z innego numeru to co innego, ale juz mi się telefony skonczyly :) Za 300PLN mam pompkę, sam nią pompuje, mogę napompować komuś w okolicy, znajomy miał tak że opadła mu jedna strona o pare cm, i był zmuszony do wycieczki do serwisu, gdzie zaplacil sporo kasy, a mógłby to zrobić sam :) Jeśli nie nabijemy zawieszenia do cisnienia katalogowego (wtedy stoi jak terenówka) to serwis i tak nie daje nam gwarancji na tą usługę.
Skwirek - Wto Cze 07, 2011 15:12

Żeby serwis dał gwarancje na taką usługę, to musiałby powymieniać wszystkie gruszki i przewodu na nowe.

Nie oszukujmy się - każdy dobrze wie, że układ pracujący pod takim ciśnieniem jest "podatny" na wycieki - tymbardziej w ponad 10letnim aucie ;) .

Pozatym, nie pompując do "zalecanego" ciśnienia w układzie automatycznie wpływa się na właściwości jezdne auta ;) . Jest ono bardziej "miękkie" więc, poza fajnym złudzeniem zamontowanej "gleby" - zarąbiste właściwości trakcyjne tego maluszka gdzieś się rozpływają:)
Mad - tak jak napisałem :)

Gratki za pomysł, bo na pewno ułatwi on życie użytkownikom MGF'a.

Pozdr.

Mad - Wto Cze 07, 2011 15:24

No kazdy cos o tych wlasciwosciach jezdnych i glebie wie :D
practicator - Wto Cze 07, 2011 20:10

JAAAAAA!!! Midowicz najwcześniej za 2 tyg mi napompuje, a do Piekar Śląskich mam trochę za daleko.... A mam nierówno napompowane i dlatego mi ściąga.

[ Dodano: Wto Cze 07, 2011 20:09 ]
Myślę że możemy się złożyć jako Kraków/okolice. bo mamy ze 3/4 MGFy - i Midowicz nie będzie już potrzebny w takim celu, a i umożliwi to nam wymianę choćby amorków we własnym zakresie. (wtedy na zimę to bym nawet sam się podjął wymiany sprzęgła u siebie, bo ponad dwukrotnie zmniejszyłoby koszt po odjęciu piwa, jedzenia i innych materiałów)

[ Dodano: Wto Cze 07, 2011 20:10 ]
Mad - dacie radę wziąć na razie waszą pompkę na zlot?? Bo dałbym dobrą flaszkę za porządne napompowanie.

wierzmi - Wto Cze 07, 2011 21:28

A taki delikatny off-top: co to za magiczną substancją się pompuje do gruch? Można to kupić za rozsądne pieniądze w PL?
Madis - Wto Cze 07, 2011 21:45

Właściwie to wcale nie off top bo to bardzo ważna informacja :) też jestem ciekaw bo pompowanie pompowaniem ale czymś trzeba zapchać ten układ. U mnie co prawda odpukać nie ma problemu z opadaniem ale wiadomo że trzeba myśleć przyszłosciowo. Practicator, dziwne że Midowicz Ci tak powiedział bo mnie przyjął na wizyte 2 dni po telefonie... Co prawda nie pompowałem zawieszenia tylko robiłem rozrząd i dokładny przegląd ale nie było problemu z terminem. Może pompka mu sie zepsuła :P Co do samego urządzenia "pompki" to pomysł wydaje się dobry ale trudno mi sobie wyobrazić urządzenie za 300zł które potrafi wytworzyć takie ciśnienie... poza tym rzeczywiście bez sensu żeby to kupował każdy. Ale oczywiście wszystko jest do przedyskutowania, ja teraz nie widze potrzeby bo nie mam problemów z gruchami a za jakiś czas może sie to zmienić (oby nie) :)
lukasz07 - Wto Cze 07, 2011 22:51

Płyn można sobie spokojnie zakupić. Oryginalny jest zielony a ja np. dysponuję czerwono-różowym również jest taki "fluorescencyjny" jak oryginał ale o połowę tańszy.
Rafal_Bogus - Sro Cze 08, 2011 01:39

pompka do zawieszenia jest bardzo prosta w wykonaniu. moja zrobiona jest z podnosnika hydraulicznego

takiego jak ten

tlok jest zaspawany i wychodzi z niego przewód, który podłączamy do układu zawieszenia. Poza tym rozwiercony jest otwór przez który za pomocą zwykłego gumowego wężyka zasysany jest płyn.

Ważne żeby przewód wysokiego ciśnienia był zbrojony, bo zwykły nie wytrzyma. Jedyny problem to znalezienie takiej końcówki przewodu jak mają oryginalne pompki
(nakrecane)

Jeśli chcecie jutro wrzuce kilka zdjęć mojej pompki, może wam pomoże. używałem jej już kilka razy i działa bez problemów.

lukasz07 - Sro Cze 08, 2011 05:55

Wrzuć, wrzuć bo Nasza właśnie jeszcze nie do końca śmiga :(
Skwirek - Sro Cze 08, 2011 08:54

lukasz07 napisał/a:
Płyn można sobie spokojnie zakupić. Oryginalny jest zielony a ja np. dysponuję czerwono-różowym również jest taki "fluorescencyjny" jak oryginał ale o połowę tańszy.


Nie chciałbym Cię zmartwić, ale stosując ten różowy płyn "zakatujesz" gruszki w mgnieniu oka. Z tego, co pamiętam dlatego należy stosować zielony bo nie wchodzi on w reakcje z elementami wewnątrz gruszek (np. guma), czego o różowy powiedzieć nie można.

Pozdrawiam,
Marcin

Mad - Sro Cze 08, 2011 09:21

Spokojnie Skwirek, sklad mozna znalezc na anglojezycznych stronach, kolor zielony jest wynikiem dodania specjalnego fluorescencyjnego barwnika ułatwiającego wykrywanie wycieków.
lukasz07 - Czw Cze 09, 2011 19:26

No moi drodzy. Prace nad ukończeniem pompki dobiegły końca. Auto zostało podwyższone o około 8cm :)
Rafal_Bogus - Pią Cze 10, 2011 01:32

widzę, że już nie potrzebne ale wrzucę dla porównania konstrukcji naszych domowych pompek


może troche poza tematem, ale wiecie czy są jakieś zalecenia producenta jak często smarować wahacze??

mar15ek - Pon Cze 27, 2011 22:51

lukasz07 napisał/a:
No moi drodzy. Prace nad ukończeniem pompki dobiegły końca. Auto zostało podwyższone o około 8cm :)


Dajcie koledzy może też pare zdjęć jak wam się udała ta pompka, bo też jestem zainteresowany. W mojej okolicy na razie nie spotkałem się z innym MGFem żeby też jakąś spółkę założyć.
Mam też już na oku gotową pompkę TUTAJ
Jeśli chodzi o płyn, to tutaj na forum jest też przepis jak go zrobić samemu z ogólnie dostępnych komponentów.

lukasz07 - Sro Cze 29, 2011 22:02

Jeśli chodzi o tą pompkę na E-bayu to My też ją zamówiliśmy i Nam nie przyszła, dlatego właśnie pod wpływem nerwów postanowiliśmy zrobić taką sami.
Zresztą ta z ebaya też jest robiona z czegoś takiego http://www.kolaska.pl/com...3&category_id=8 .
Aktualnie My z Madem nie posiadamy żadnej pompki aby wykonać jej zdjęcie ponieważ ostatnia została sprzedana do Chełma.
Jednak w najbliższym czasie zrobimy na pewno jeszcze chociaż ze 3 egzemplarze.

Płyn owszem można zrobić samemu,
ale ze 3 tygodnie temu nabijałem zawieszenie kolesiowi zwykłą wodą- szkoda mu było na płyn. :)

mar15ek - Sro Cze 29, 2011 22:08

Znaczy się ruszacie z masową produkcją.
No to jak zrobicie to dajcie znać.
Jeśli nie przesolicie z ceną to też od was kupię.
A ten na tej wodzie to jak będzie zimą jeździł??

practicator - Czw Cze 30, 2011 10:43

lukasz07, dokładnie 3 tygodnie temu to mi nabijałeś :) mam się martwić o gruszki?
hvil - Czw Cze 30, 2011 10:59

practicator, wodą to nabiłeś????:O:O:O Rzeźnia większa niż moje projekty:-) we to wymień całość, przeciez kamien sie osadzi, smarowania niemo, dla mnie żeźnia:)
lukasz07 - Czw Cze 30, 2011 17:05

practicator napisał/a:
dokładnie 3 tygodnie temu to mi nabijałeś :) mam się martwić o gruszki?


Nie Krzychu Ty to przecież miałeś czerwonym pięknym płynem nabite :)

Nie znam gościa, ale zadzwonił poprosił o nabicie i stwierdził, że wodą będzie taniej :D

practicator - Pią Lip 01, 2011 12:57

nie no, plynem, ale tak sie zgralo ze w podobnym czasie nabijal mi i jeszcze komus :)
lukasz07 - Sob Lip 02, 2011 08:17

Ty miałeś nabite w czwartek a tamten gość przyjechał we wtorek po Tobie :)
Xao - Pon Lip 04, 2011 19:55

Witojcie!

Pytanie czy ktoś może mi nabić zawias albo we wrocku albo w katowicach?
jakoś w okolice radomia mi nie śpieszno...

PS. Mad jak tam szyba?

Pozdrawiam

Marcin

mar15ek - Pon Lip 04, 2011 21:58

We Wrocławiu jest taka FIRMA
Jak poszperasz w dziale WARSZTATY to znajdziesz tam jakieś opinie chyba.
Nie byłem tam, ale wiem że wołają 150 PLN +VAT za stronę razem z płynem podobno.
Jeśli tam pojedziesz, to pochwal się jak zrobili.

practicator - Wto Lip 05, 2011 04:13

Xao napisał/a:
Pytanie czy ktoś może mi nabić zawias albo we wrocku albo w katowicach?
jakoś w okolice radomia mi nie śpieszno...


w Piekarach Śląskich też nabijają. niestety nie mam do nich żadnego kontaktu - a nie znalazłem warsztatu na stronie. Midowicz mi mówił jak nie miał dla mojego Fa czasu, że tam najbliżej mają pompkę.

Zizou - Czw Wrz 27, 2012 11:10

Będę sprowadzał takie pompki z niemiec po 400 zł:

http://www.ebay.co.uk/itm..._source=message

Czy ktoś jest chętny??

sTERYD - Sob Wrz 29, 2012 22:54

wybacz, ale podobny zestaw możesz spokojnie zmontować za połowę tej ceny:
http://allegro.pl/pompa-h...2678539828.html
http://allegro.pl/manomet...2629549940.html
http://allegro.pl/przedlu...2608473965.html

Zizou - Nie Wrz 30, 2012 10:55

Dzięki. Nie ja ustalałem cenę, ale widzę że się nie opłaca, spróbuje się potargować albo samemu zrobić.
nosek1 - Pon Paź 15, 2012 20:36

W zasadzie potrzebna jest tylko pompka hydrauliczna i troszkę spostrzegawczości w znalezieniu końcówki nakręcanej na wentyl można ją zdjąć z badziewia sprzedawanego na stacjach benzynowych jako magiczny środek na dziurawą oponę- opona w płynie to się nazywa czy jakoś tak (ok.20zł) zacisnąć końcówkę na wężu i gotowe.Manometr w sumie nie jest obowiązkowy w takiej pompce bo liczy się chyba najbardziej wysokość (prześwit) auta i rozsądek przy pompowaniu.Ps:opona w płynie działa na dziury ale przy okazji skleja palce,brudzi felge i robi pare innych udziwnien :lol:
Zizou - Wto Paź 16, 2012 12:19

Hmmm zdecydowałem się zrobić sam pompkę po koleś z ceny nie chciał zejść.

A ten zestaw co kolega proponował to jest dobry tzn. po gwintach itd.:

http://allegro.pl/manomet...2704903185.html
http://allegro.pl/przedlu...2666616234.html
http://allegro.pl/pompa-h...2712240432.html

To bym sobie zakupił to wszystko....

Popatrzcie, doradźcie ;)

sTERYD - Wto Paź 16, 2012 14:04

Pompka będzie jak najbardziej ok.
manometr potrzebujesz do 60 bar, ten co podałem to tylko przykład, ale jest tego pełno np:
http://allegro.pl/manomet...2717382400.html
, jeśli chodzi o połączenie wszystkiego, to mozesz wykorzystać wężyk, który jest przy pompce, tylko jeszcze będziesz potrzebował trójnik do manometru i przejściówkę do tej przedłuzki kątowej, chyba, że dostaniesz gdzieś 2 w 1, albo zakujesz sobie od nowa wężyk, co nie powinno być w zasadzie problemem, tylko pewnie wciągnie jeszcze kilkanaście-kilkadziesiat złych

Zizou - Wto Paź 16, 2012 15:07

Kupię pompkę i manometr, przedłużkę kątową, połączę na wężyku.

Płyn zrobię taki:
(...) "PŁYN DO ZAWIESZENIA:
Należy kupić 3 litry denaturatu i 3 litry dobrego koncentratu chłodniczego (np. koncentrat CASTROL ANTIFREEZEE, SHELL ANTIFREZEE lub Prestone) i wymieszać ze sobą w proporcjach 1:1. I gotowe" (...)

Pompuje przód i tył tutaj ?? Jak zaznaczyłem??



I jakie powinno być ciśnienie?

I co dalej? :) czy coś się spuszcza czy tylko można dopompować??

nosek1 - Wto Paź 16, 2012 20:31

Wentyle sa na lewą i prawą stronę nie na przód tył.Z tego co gdzieś kiedyś wyczytałem to ciśnienie powinno być ok 40bar.Cały myk polegał na pompowaniu do danej wysokości mierzonej od środka koła do błotnika w kącie prostym przejechaniu się i ponownym pomiarze ew.dopompowaniu.Jeżeli coś nakłamałem to proszę o poprawkę :oops: Natomiast temat odpowietrzania/spuszczania płynu do zera bardzo mnie interesuje robił ktoś kiedyś nabijanie od totalnego zera i jakieś odpowietrzanie?
mar15ek - Sob Paź 20, 2012 21:28

Witam.
Czy spotkał się ktoś z Was z przypadkiem innego gwintu na końcówkach do pompowania.
Ja mam na pompce końcówkę z przedłużki do pompowania kół. Swojego MGFa pompowałem już kilkakrotnie i zawsze nakręcałem końcówkę ręką i fajnie szło.
Jakież było moje zdziwienie gdy podjechał dzisiaj do mnie kolega Lukas246 żeby mu podpompować a tu nie można nakręcić końcówki. Zdjąłem nakrętkę z wentylka, próbuje i tez nie dało się nakręcić. Ostatecznie odjechal nienapompowanym.
Chciałem dobrze a wyszło jak zawsze

sTERYD - Nie Paź 21, 2012 00:08

ale średnica się zgadza, i tylko nie idzie nakręcić, czy końcówka całkiem nie taka?
jak średnica się zgadza, to może ktoś przegwintował. To będzie widać na gwincie, co parę zwojów jeden będzie ścięty.

mar15ek - Nie Paź 21, 2012 12:07

U kolegi po prostu wygląda jakby był inny skok gwintu, nie widać ściętych zwojów. Niecały jeden obrót i nakrętka stoi.
sTERYD - Nie Paź 21, 2012 20:57

weź kalibrator do wentylków i popraw :cool:
wooy11 - Pią Kwi 26, 2013 21:09

W prawdzie moje doswiadczenie z MG-F jest znikome ale bardzo długo jezdziłem R 111 a jak wiadomo zawieszenie jest bliźniacze dlatego wrzuce cos od siebie odnosnie odpowietrzenia układu przed dopompowaniem......nie potrzeba nic odpowietrzac i wypuszczac płynu, odpowietrzyc należy tylko pompe przed zakreceniem. Dobrze jest pompowac do momentu az płyn bedzie tryskał jednostanie bez powietrza, teraz zakrecamy koncówke i "dymanko" ;) Wiele lat w taki sposób dopompowywałem płyn ( koncentrat płynu do chłodnic + denaturat ) i nie miałem problemów z zawieszeniem, pozdrawiam
Patryk1893 - Sro Maj 08, 2013 20:49

Mógłby któryś z Was zrobić zdjęcie w którym miejscu pompuje się zawieszenie ? I może jest ktoś zainteresowany z zachodniopomorskiego do wspólnego kupna pompki dla zmniejszenia kosztów ?
wooy11 - Sro Maj 08, 2013 21:01

Ja nie mam modelu MG-F wiec zdjęcia nie zrobie ale jak otworzysz maske z przodu to po lewej i prawej stronie ( okolice nadkoli ) zobaczysz zaworki wentylowe, identyczne jak przy kołach. To sa miejsca gdzie zapina sie pompe.
sTERYD - Sro Maj 08, 2013 21:50

Patryk1893, końcówki mam, mogę jedna wam dać. Pompę też znajdę, ale taką do wywracania przyczepy. Byczą i ciężką i z 20 litrowym zbiornikiem Na pewno da radę, Trzeba będzie ja tylko przepłukać benzyną. Muszę się rozejrzeć, czy nie mam w otchłani garażu jakiejś bardziej poręcznej :hm:
No i kawałek węża będzie trzeba zarobić, albo kupić jakiś i dorobić końcówki. :hm: No i ciśnieniomierz :hm:
Juz jakiś czas temu się nad tym zastanawiałem, ale nie miałem jakoś wyraźnej potrzeby ;)

wooy11 - Czw Maj 09, 2013 21:03

Ta końcówka bedzie odpowiednia i tania ;) http://felgeo.pl/product-...mowa-140mm.html ..... choć widziałem podobne w zbrojonym pancerzu ale teraz jakos nie moge na to trafić ;)
remess - Pon Maj 13, 2013 13:08

owszem, jestem chętny
remess


Zizou,

sTERYD - Sro Maj 15, 2013 12:35

Patryk1893, Napisz skąd jesteś.
Jak dobrze pójdzie to za parę dni bedę pompkę taką jak tu:
http://www.ebay.co.uk/itm..._source=message

Zostanie tylko manometr i wąż. Ale to się po drodze wykombinuje.Tylko fajnie by było to z kimś sprawdzić.

Tomi_KBC - Sro Maj 15, 2013 14:33

Witam.
Na jaką wysokość pompujecie swoje eFki? Doczytałem gdzieś, że zalecana wysokość mierzona od środka piasty do błotnika to 345 mm, nie za wysoko?
Choć jak schowałem górny bieżnik opony w nadkolu to jazda po koleinach była męką.

Zizou, Ile taka pompka by kosztowała?

sTERYD - Sro Maj 15, 2013 23:14

remess, Pisz śmiało Tutaj. Może ktoś inny też będzie ciekawy co się dzieje ;)
Jeśli chodzi o tą pompkę co ją myślę zrobić, to po prostu z ciekawości, a ponadto kusi mię co jakiś czas R100 do miasta kupić :twisted:

Mam jeszcze 2 te końcówki, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu będę miał pompkę od prasy hydraulicznej, a jak nie, to zrobię z tego agregatu do podnoszenia ręcznego przyczep (planowałem z niego zrobić łuparkę, ale nie jest mi jakoś super potrzebna, poza tym przy siłowniku 80mm to będzie trochę wolne :/ inna sprawa, ze przecież agregat byłby dalej sprawny i zdatny do użytku, tylko trzeba by było przed użyciem go do zawieszenia za każdym razem płukać benzyną, albo propanolem lepiej, co pewnie by mu padło na uszczelniacze) Ale to ciężkie bydle, dlatego postanowiłem popytać o taką pompkę z demobilu, i może się uda za dobrą flachę załatwić, więc czemuby nie spróbować. Trójnik jakiś się znajdzie, nawet jakby trzeba było dorobić to da radę, wąż jakiś najwyżej się kupi (chociaż też jestem zdania, ze coś znajdę w garażu, albo w pracy), zostaje do kupienia zegar, chyba że też gdzieś wyszperam, co nie jest wcale wykluczone :cool:
Po prostu póki co nie miałem motywacji, ale jak już padła idea, to czemu nie, tylko fajnie by było od razu coś pompować, bo tak to zmontuje i będzie się kurzyć, i nie wiadomo w ogóle, czy zda egzamin. Szkoda, że Ustroń trochę kawałek drogi, ale można by jakiś weekendowy spocik gdzieś nad morzem, choćby w okolicach Rewala, żebyśmy obaj mieli bliżej skombinować, zwłaszcza, że pogoda sprzyja :cool:

Patryk1893 - Pon Maj 20, 2013 16:48

sTERYD jak będziesz miał pompkę to daj znać, ja jestem z Polic więc do Szczecina mam 20km, a z tego co widzę ty jesteś z Goleniowa to nawet do Ciebie mógłbym podjechać to byśmy spróbowali mojego MG napompować bo już jest tragedia, oczywiście jeżeli nie będziesz miał nic przeciwko :)
sTERYD - Pon Maj 20, 2013 20:51

nie będę miał nic przeciwko, tylko że teraz więcej czasu i tak spędzam w szczecinie, także będzie jeszcze bliżej ;)
Jak zmontuję wszystko to na pewno dam znać :cool:

Patryk1893 - Sro Cze 12, 2013 22:57

Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę :) czekam na wiadomość :]

[ Dodano: Sro Cze 12, 2013 22:57 ]
I jak sTERYD z tą pompką ? Może jak czegoś brakuje to ja dokupię, bo długo się już nie odzywasz a bardzo mi na tym zależy

sTERYD - Czw Cze 13, 2013 17:52

na razie czekam na pompkę, całą resztę oprócz przewodu w zasadzie już mam :cool:
Patryk1893 - Wto Lip 23, 2013 21:36

I jak tam się sprawy mają ? Bo dawno się sTERYD się nie odzywałeś :)
sTERYD - Wto Lip 23, 2013 23:28

Jak tylko będę miał poskładane to dam znać. Jeszcze niestety czekam na pompkę, ale mam nadzieję, że już nie długo. Resztę już mam :cool: może będzie trzeba tylko jakiś trójnik, czy przejściówkę dorobić, ale to dłobiazg.
Patryk1893 - Pią Sie 23, 2013 11:39

I co tam sTERYD ciekawego słychać ?
sTERYD - Czw Wrz 05, 2013 12:35

Już mam wszystko, ale nie miałem kiedy się wziąć za robotę, bo mi się samochód popsuł. Od poniedziałku się biorę, myślę, że do końca tygodnia poskładam, wyczyszczę i takie tam :)

[ Dodano: Sro Wrz 04, 2013 16:07 ]
Pompka już poskładana. Wprawdzie przydałaby się jakaś podstawa, bo póki co stoi częściowi na manometrze, ale na razie niech tak będzie. Jutro jeszcze chcę zrobić próbę z ciśnieniem, czy wszystko szczelne.

[ Dodano: Czw Wrz 05, 2013 12:35 ]
Update:
Wszystko gotowe i sprawdzone do 60bar (dalej nie sięga manometr) wygląda tak:


Dla wyobrażenia skali manometr ma średnicę 65mm

Podsumowanie:
Pompka i manometr z demobilu
końcówkę kiedyś tam sobie kupiłem
Kostkę przyłączeniową pod spodem robiłem sam w pracy
najdroższy był wąż - 2m z zakuciem i parę króćców do tego 76pln, ale za to jest porządnie ;)
Do tego jeszcze parę uszczelek, a loctite'a miałem.
Całość przepłukałem najpierw benzyną a potem kilka razy etanolem. chyba jest gotowa do pracy.

Całość jest w miarę kompaktowa- od kurka do spustu ciśnienia do góry manometru to 20cm od spodu do oczka do przenoszenia 25cm a wzdłuż węża 15cm (plus 2 metry węża ;) )

Wady:
1- Zbiorniczek 0,5 l trochę mało, ale jest spory korek przez który bez problemu widać stan płynu i dość łatwo można uzupełniać.
2- Spust ciśnienia w atmosferę, wynika to z przekombinowania w budowie samej pompki -spust miał jednocześnie cofać siłownik. Może to kiedyś poprawię, wiem już nawet jak to zrobić tylko, że trochę z tym kombinacji a ja niestety ostatnio mam zaległości w pracy :/ . Póki co będzie trzeba ew. pracować w misce.

Jak ktoś chce przetestować w praktyce to zapraszam. Może nawet w niedzielę na spocie jak coś z niego wyjdzie, czemu nie :cool:

Patryk1893 - Czw Wrz 05, 2013 17:27

Dzięki współpracy z użytkownikiem sTERYD, mój MG w końcu ma zawieszenie które działa :) Napompowane do 27 atmosfer, ponieważ stwierdziliśmy że tak jest najbardziej optymalnie ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki !

info2 - Pon Kwi 28, 2014 21:31

Jak ktoś jest z Warszawy lub lepiej z Piastowa to mogę pomóc w pompowaniu. Dwóch forumowiczów skorzystało.
I żeby nie było, że chcę zarobić - ma lepszą dobrze płatną pracę więc moja pomoc jest za przysłowiowe grosze a na pompowanie trzeba poświęcić około godzinę.

pozdrawiam,
Marcin

GREG-MG - Pią Lis 18, 2016 14:15

DAJCIE ZNAĆ JEŚLI KTOŚ MA POMPKĘ Z OKOLIC URSUSA/WARSZAWA LUB GRÓJCA
torzekil - Sro Gru 07, 2016 16:28

witam poszukuje kogoś z pompką okolice woj Opolskiego tel 507194557
Markzo - Sro Gru 07, 2016 20:18

Ja mam pompkę (podobno jakaś dedykowana, dostałem z MGF) w okolicach Rzeszowa moge pomoc.
siberek - Sob Mar 10, 2018 18:45
Temat postu: Nowa Pompka.
Można też zainwestować i mieć dla siebie na wyłączność i dokonać zakupu...Ale czy ona wygląda ,aby mogła wytrzymać 28 barów? W przybliżeniu na PLN wychodzi 380zł z przesyłką.

Co myślicie?

https://www.ebay.co.uk/it...3119147833#rwid

sTERYD - Sob Mar 10, 2018 22:37

Takie same towotnice chłopaki przerabiali na pompki, tylko cena była polska ;)
T-RoX - Wto Mar 27, 2018 21:08

Hej, Kilka pytań bo zamierzam zrobić pompkę, czy taki materiał na pompkę będzie odpowiedni?

Pompka:
Smarownica ręczna #1
lub
Smarownica nożna #2

Czy one będą w stanie nabić takie ciśnienie? I czy będą na tyle dobre że nic się nie cofnie przy ciśnieniu 40bar?

Manometr:
Manometr 0-60bar
lub czy taki też będzie odpowiedni (tańszy):
Manometr 0-40bar Acetylen

oraz:
Końcówka 90st
Do tego trójnik do manometru, jakieś redukcje, ale to już będę składać jak kupie..

sTERYD - Wto Mar 27, 2018 22:04

Ręczna starczy. Manometr ja bym wziął 60, ale bez gliceryny będzie tańszy. Końcówka jest ok.
dawciu - Czw Maj 10, 2018 17:51

Hejka jetem tu nowy ale problem stary poszukuję kogoś kto za odpłatą dopompuje mi zawieszenie płyn mam swój własnie przyjechał z WB, najlepiej z okolic śląska , będę wdzięczny za pomoc. MGF rok 1998r. :-)