Zobacz temat - [R420D]Zapalająca się kontrolka silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420D]Zapalająca się kontrolka silnika

kiss125 - Sro Cze 08, 2011 21:19
Temat postu: [R420D]Zapalająca się kontrolka silnika
Witam wszystkich
Mam problem po wymianie pasków rozrządu na wolnych obrotach cały czas się świeci kontrolka silnika a gdy odpalę i trzymam go na wysokich obrotach tak około 2tys to nic sie nie dzieje tylko gdy wskazówka zaczyna spadać ona się zapala i już cały czas się świeci dopóki go nie zgaszę.Ale robi mi jeszcze takie numer że jak chce go zgasić to nawet jak wyciągnę kluczyki on dalej pracuje przez około 10 s i później gaśnie.Akumulator był wyciągnięty około 2 dni czy to przez to wszystko czy może być inny problem??

kiss125 - Sro Cze 08, 2011 21:39

Jeszcze jedno gdy rozłączyłam kostkę pierwszego wtrysku lampka gaśnie i niby wszystko jest w porządku jak tylko je złącze od razu się świeci.
Jugol - Czw Cze 09, 2011 01:26

kiss125 napisał/a:
Jeszcze jedno gdy rozłączyłam kostkę pierwszego wtrysku lampka gaśnie i niby wszystko jest w porządku jak tylko je złącze od razu się świeci.


Skoro jest tak jak piszesz, sprawdziłbym dokładnie przewód idący do niego, czy nie ma gdzieś na nim zwarcia.

mirwin - Czw Cze 09, 2011 13:29

Witam.
Miałem podobnie z tym długim gaśnięciem i okazło sie, że cos było z wiązką, która dochodzi do pompy.

kiss125 - Czw Cze 09, 2011 19:32

Przewód sprawdzony i jest jak było czyli kontrolka dalej się świeci
mirwin - Pią Cze 10, 2011 14:45

Zmierz opor na wtyczce (powinno byc ok 110-125 ohm) tego wtryskiwacza i sprawdz czy nie ma zwarcia na kabelkach od kosti pompy, wtryskiwacza do ECU. Proponuje tez potraktować sprayem do czyszczenia styków kostki.