Zobacz temat - [R214i 1.4 97] Obroty czujnik przepustnicy, prosze o radę.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 1.4 97] Obroty czujnik przepustnicy, prosze o radę.

pawel4580 - Czw Cze 09, 2011 21:00
Temat postu: [R214i 1.4 97] Obroty czujnik przepustnicy, prosze o radę.
Witam!

Mam problem a mianowicie zawieszające się obroty. Np. na luzie gdy przygazuję do 1500 obrotów zawieszają się na chwilę na 2 do 7 sek i opadają na 900. Tak samo jak podjeżdżam na 1 biegu,ale podczas jazdy mam wrażenie jakby ciągnął momentami na ssaniu. Czytałem na forum,że może to być linka gazu,krokowy przepustnica itp. Czyściłem po dwa razy,czujnik temperatury sprawny. Więc co??? O dziwo dzisiaj podnisłem maske,chciałem sprawdzić czy wentylator sie zalacza,est sprawny i przypadkowo chwyciłem za wtyczke,która wchodzi do czujnika przepustnicy. Zaczalem ruszac dociskać jakby w bok i ku mojemu zdziwieniu, obroty wtedy zaczely byc wyzsze jak przyscisnalem tą wtyczke. Puscilem ustabilizowaly sie i znowu przycisnalem silnik zaczal szybciej pracowac. Czy to moze byc czujnik przepustnicy?? bo skoro łapalem za wtyczke to obroty robily sie wyzsze to tu problem z zawieszaniem sie obrotow. Jak myslicie??

wachu990 - Czw Cze 09, 2011 21:06

Sprawdź czy koszuki przy wtyczce od czujnika polozenia pzrepustnicy nie są popękane ... Ja tak miałem ... Pozdrawiam !!
SIMON - Pon Cze 13, 2011 09:27

Myślę że tu coś znajdziesz

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65332

sew87 - Pon Cze 13, 2011 09:47

wachu990 chodzi ci o kabelki ktore wchodza do czujnika ? bo a mam jeden kabel prawie caly poszarpany tylko nie wiem jak go zrobic ?
pawel4580 - Czw Cze 16, 2011 18:50

Problem z wieszającymi obrotami rozwiazałem. Okazało się, że zapinka na wtyczce która wchodzi w czujnik przepustnicy była luźna i nie stykała wtyczka jak trzeba. Co znaczy luźna? A no dotknąć ją i na oko trzymała się ale podczas jazdy są drgania i musi być w tym miejscu sztywno zero luzu. Polecam wszystkim przed czyszczeniem krokowca i innych rzeczy poruszać wtyczką czy obroty się nie zwiększają docisnąć ją i zobaczyć na zawleczkę. A słynne zdanie, że Roverki tak mają jak się dojeżdża do skrzyżowania i na chwile wchodzi na obroty 1200 lub 1300 po chwili opadają na 900 czy 850 jest totalną bzdurą. Mają spadać płynnie nawet na 0,5 sekundy nie mogą sie zawieszać . U mnie teraz tak jest dodam lekko czy więcej gazu opadają odrazu na 900 nie zatrzymują się nawet na 0,1 sekundy. Sprzedaję częśći samochodowe znam się troche na autach.
wachu990 - Pią Cze 17, 2011 07:37

sew87, Wypinasz z wtyczki spinki nasuwasz termokurczke, zgrzewasz i wkładasz spowrotem do wtyczki. Musisz mieć cieniutki śrubokręt płaski .... Pozdrawiam !!
sprayjp - Pią Lip 26, 2013 22:40

Odświeżę troche temat czy mogl by ktos dodac zdjecia z kad do kad idzie ten kabel bo ja go nie mam i nie wiem do kad on idzie.
Bo zobaczylem ze przy przepustnicy nie mam tego kabla ;/

johnnyLdz - Sob Lip 27, 2013 07:39

A tu masz ! Leniwe te ludzie :)
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=711304