Zobacz temat - AC - odmowa wypłaty odszkodowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - AC - odmowa wypłaty odszkodowania

magneto - Pią Cze 10, 2011 12:45
Temat postu: AC - odmowa wypłaty odszkodowania
Generali -tam płacę ubezpieczenie OC+AC odmówiło mi wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia AC poniewaz częściowo dokonałem naprawy zanim przyjechał rzeczoznawca.
W umowie jest napisane że nie można nic naprawiac przed oględziami ,i tego się ubezpieczalnia trzyma.Stwierdzili że nie mogą teraz prawidlowo wycenić szkody
Czy jest jakaś czansa że odzyskam pieniadze przynajmniej za części których nie wymieniłem?
Wiem że zrobiłem źle ale auto było mi potrzebne a od momentu zgłoszenia szkody do kontaktu rzeczoznawcy minęły 3 dni a mi zależało na czasie
Poza tym rzeczoznawca nie umówił się na oględziny a poinformował mnie że będzie za 40 min.
Posiadam równiez zdjęcia uszkodzeń wykonanych bezpośrednio po zdarzeniu oraz podczas naprawy.Mało tego kierowca holownika też robił zdjęcia które dokładnie pokazują uszkodzenia.Zdjęcia przekazane były rzeczoznawcy.

machi12 - Pią Cze 10, 2011 16:00

Przede wszystkim możesz ich poszantażować (zależy jak mają w umowie) że pojazd Ci był pilnie potrzebny, a ze względu na to iż rzeczoznawca się spóźnił, musiałeś doprowadzić pojazd do stanu Konsumpcji. Poza tym masz zdjęcia, myślę że to dużo pomoże.