Zobacz temat - [r200] Ściąganie na lewo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] Ściąganie na lewo

amarant89 - Pon Cze 13, 2011 14:34
Temat postu: [r200] Ściąganie na lewo
Witam, otóż mam taki problem iż mojego roverka ściąga na lewo, wymieniłem ostatnio oba wahacze, byłem na zbieżności, przekładałem koła z przodu na tył, opony z lewej na prawą, po tych zabiegach ściąganie jest trochę mniejsze ale nadal irytuje podczas jazdy. Może ktoś ma jakiś pomysł?
leszczu - Pon Cze 13, 2011 14:50

Może zbieżność ci źle ustawili ??
amarant89 - Pon Cze 13, 2011 15:19

Zbieżność ustawiana komputerowo wyszła bankowo dobrze sam widziałem wynik.
kalitus84 - Pon Cze 13, 2011 15:19

jesli zbierznosc jest ok to sprawdz ciśnienie w oponach taka moja sugestia pzdr.
amarant89 - Pon Cze 13, 2011 16:19

Ciśnienie ok to nie to.
colin1983 - Pon Cze 13, 2011 20:55

amarant89, spróbuj przełożyć koła z przodu z lewej na prawą i odwrotnie i zobacz wtedy co się będzie działo, poza tym możliwe że z oponami jest coś nie tak :razz:
amarant89 - Pon Cze 13, 2011 21:03

Właśnie to samo powiedział mi wulkanizator, że na 90% będzie to wina opon, skoro zbieżność wyszła ok, ciśnienie ok, przekładał mi opony na felgach z przodu lewą na prawą i ściągnie w pewnym stopniu ustało, ale nie całkiem dalej strasznie irytuje.
leszczu - Wto Cze 14, 2011 12:56

A może coś z zawieszeniem nie tak ??
bandieta - Wto Cze 14, 2011 13:04

A moze jednak zbieznosc... ja tez mialem taki przypadek, ze ustawili i pojechalem nastepnego dnia, twierdzac ze jest nie tak i faktycznie bylo zle... (tez widzialem wczesniej dobre wyniki)
kalitus84 - Wto Cze 14, 2011 13:12

poprostu moze cos jest rozjechane w zawieszeniu ustawisz zbierznosc i jest ok przejedziesz kilka metrow i sie rozłazi tak czasami bywa przerabialem juz ni reaz w roznych modelach aut na plytach tak dokladnie sie nie da ustawic najlepiej pojechac do kogos kto ma laserowa aparture pozdr
dikozji - Wto Cze 14, 2011 13:16

Witam,może uszkodzona jest maglownica
kalitus84 - Wto Cze 14, 2011 14:25

tak jak kolega wyzej pisze moze maglownica a konkretniej moga to byc drązki kierownicze moze maja zbyt duzy luz i dlatego sa problemy luzu nie powinno byc wogule ja mam natomiast niewielki luz na jabkach ale nie sciaga i nie drze opon jak ci opon nie zdziera to jezdzij i sie nie przejmuj i tak zawsze kierownice musisz trzymac a drogi w polsce sa nie rowne i zawsze auto troche ucieknie czy to w lewo czy prawo pzdr
obis83 - Wto Cze 14, 2011 19:50

Kolego miałem podobny przypadek ściągało mi samochód na lewo pojechałem na zbieżność było niby dobrze ale postanowiłem pojechać do nastego "FACHOWCA" i oczywiście powiedział że wszystko w porządku. Postanowiłem pojechać do kolegi który pracuje w okręgowej stacji kontroli pojazdów gdzie mają starsze maszyny do mierzenia zbieżności kuł na których wyszło że się rozjeżdżają a na nowej maszynie okazało się że wszystko było w porządku! Więc spróbuj jechać do diagnosty który ma starszy sprzęt prawdopodobnie po tej wizycie będzie ok.
leszczu - Wto Cze 14, 2011 19:55

Miałem identycznie jak obis83 :wink: