Zobacz temat - [216 SI Lux] Kontrolka SRS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [216 SI Lux] Kontrolka SRS

cyziek - Czw Cze 16, 2011 12:34
Temat postu: [216 SI Lux] Kontrolka SRS
Witam, od jakiegoś czasu ciągle po włączeniu samochodu pali się kontrolka SRS (poduszka powietrzna) kiedyś wystarczyło zgasić samochód i odpalając czekać aż kontrolka zniknie i później już nie świeciła. Teraz jest tak że nawet po zgaszeniu w czasie jazdy się zapala. Wie ktoś co może być przyczyną?
plemaster - Czw Cze 16, 2011 13:27

Rozłącz kostkę która jest na kablu pod siedzeniami, pryśnij WD40, połącz i powinno działaś.
A następnym razem używaj opcji "szukaj". ;)

bandieta - Czw Cze 16, 2011 15:40

plemaster napisał/a:
Rozłącz kostkę która jest na kablu pod siedzeniami, pryśnij WD40, połącz i powinno działaś.


Wd-40 dziala jak izolator.

plemaster napisał/a:
A następnym razem używaj opcji "szukaj". ;)


Ty tez ;) (np poczytaj na google o wlasciwosciach polecanych srodkow) hehe

plemaster - Czw Cze 16, 2011 17:57

Zgadzam się że WD40 nie jest środkiem idealnym do łączeń elektrycznych. Ale jest powszechnie dostępny i się sprawdza.
W tym wypadku WD nie ma działać jako maź która wszystko oblepi i zacznie przez nią płynąć prąd. Ma działać jako środek oczyszczający blaszki w kostce z utlenionego metalu.

Zresztą nie ważne co robi ważne, że działa. :D

cyziek - Pią Cze 17, 2011 18:44

Nic z tego nie podziałało pojechałem do elektryka i okazało się że w pamięci był błąd który trzeba było wykasować cała usługa 70 zł.
tomi83 - Sob Cze 18, 2011 00:11

cyziek napisał/a:
Nic z tego nie podziałało pojechałem do elektryka i okazało się że w pamięci był błąd który trzeba było wykasować cała usługa 70 zł.


To masz szczęście, u mnie wywala się błąd rezystancji kierownicy, pewnie taśma do wymiany, nie ruszam tego :)