Zobacz temat - [R820 coupe] Gdzie jest bezpiecznik lampki bagażnika?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R820 coupe] Gdzie jest bezpiecznik lampki bagażnika?

Perez - Pią Cze 17, 2011 23:46
Temat postu: [R820 coupe] Gdzie jest bezpiecznik lampki bagażnika?
Montując dzisiaj zmieniarkę zrobiłem głupotę, że sam się dziwię i podłączyłem na chwilę masę zmieniarki do plusa lampki w bagażniku, efektem czego przestała ona świecić.
Zmieniarkę podłączyłem już jak powinna być, ale lampka nie świeci. Żarówka sprawna, ale nie mogę nigdzie zlokalizować bezpiecznika od tej lampki.
Czy ktoś mnie oświeci?
W zamian za odpowiedź sypnę punktem "pomógł" ;)

Matexx - Sob Cze 18, 2011 01:04

pewnie gdzieś pod kierownicą.. Zobacz czy nie masz upalonego jakiegoś bezpiecznika..
a ja się podepne pod temat... gdzie macie zmieniarkę zamontowaną.. bo u mnie w ogóle nie ma?.. i czy powinna być?

Tomek1212 - Sob Cze 18, 2011 08:49

Perez, bezpiecznik nr 25 (10A) w tej malutkie listwie z bezpiecznikami, która znajduje się w bagażniku z lewej strony pod tą czarną tapicerką.
Sprawdź jednak czy nie zepsuł się switch w zamku, bo to one lubią padać i wtedy znika oświetlenie bagażnika.

Matexx, zmieniarka oryginalnie powinna się znajdować na samym środku bagażnika podwieszana od góry pod tylną półką (w pozycji poziomej). Ja u siebie jednak mam zamontowaną z lewej strony w tej niewielkiej wnęce koło lewej lampy (w pozycji pionowej).
Zrezygnowałem z oryginalnego położenia gdyż mocno to ogranicza przestrzeń bagażową na wysokość, a często wożę w bagażniku ponton z silnikiem spalinowym co niemalże w 100% wypełnia cały bagażnik.

Matexx - Sob Cze 18, 2011 10:23

ok dzieki.;).. ja chyba będe musiał się zaopatrzyć w taką zmieniarkę.;)
Perez - Sob Cze 18, 2011 13:25

Dzieki za pomoc, tak samo mam zamontowana przy lewej lampie, a miejsce na fabryczną przeznaczam na wzmacniacz.

[ Dodano: Sob Cze 18, 2011 13:25 ]
Nie mogę zlokalizowac tej malutkiej listwy za czarna tapicerka.

Tomek1212 - Nie Cze 19, 2011 01:58

Musisz wyjąć całkiem (albo sporo odchylić) te tapicerkę i tam za wzmocnieniem powinna się znajdować. Powinieneś ją namierzyć po kablach. Na pierwszy rzut oka nie widać, bo jest ukryta za tą blachą wzmacniającą. Przynajmniej tak jest w sedanach.