Zobacz temat - [R25] Głośniki tył jak dobrze podłaczyć
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R25] Głośniki tył jak dobrze podłaczyć

emoncia - Sob Cze 25, 2011 19:50
Temat postu: [R25] Głośniki tył jak dobrze podłaczyć
po podłączeniu tylnych głośników, bardzo cicho grają także pytam czy może są jakoś źle podłączone, a może jest jakiś schemat jak je dobrze podłączyć
Adrian - Sob Cze 25, 2011 20:13

Zobacz, jak masz w radiu ustawioną funkcję Fader (często oznaczaną FAD).
emoncia - Sob Cze 25, 2011 20:29

AdrianWWL napisał/a:
Zobacz, jak masz w radiu ustawioną funkcję Fader (często oznaczaną FAD).


dzięki za pomoc przestawienie wartości FAD pomogło

Caroline - Pon Maj 23, 2016 08:30

Witam.

Auto kupiłam już z podłączonym radiem JVC KS-F350R (ta, wiem- relikt). Głośniki z tyłu w ogóle nie grają. Zajrzałam w bagażniku i są podłączone. Grają mi tylko z przodu w drzwiach wraz z sopranami na wysokości lusterek. Spróbowałam podłączyć radio Blaupunkt Calgary MP35 i sytuacji ta sama. Na kostce wszystkie kable podłączone. Bawiłam się funkcją fader i po przełączeniu na tył kompletna cisza. Wszystkie głośniki mam fabryczne. Może mi ktoś podpowiedzieć jak rozwiązać problem? Jakiś adapter potrzebny czy coś?

BigBoyPL - Pon Maj 23, 2016 17:33

Jeśli w kostce iso masz 8 przewodów to wszystko powinno być ok szczególnie jeśli sprawdzane na 2 radiach. Skoro już napisałaś post to znaczy że raczej sama nic nie pomierzysz. Jedyna opcja dla ciebie to podłączenie zamiast tylnego głośnika jakiegokolwiek innego i sprawdzenie czy działa koniecznie przy małej głośności żeby go nie spalić. To samo dla drugiego tylnego głośnika. Jeśli masz dźwięk z tego podmienionego to uszkodzony jest głośnik w samochodzie, natomiast jeśli dalej cisza to problem jest z połączeniem (przewody, kostki).
PS jesteś już na forum jakiś czas, masz już jakieś posty na koncie, wypadałoby patrzeć na daty w temacie bo zazwyczaj autor tematu już ci nie odpowie :)

Caroline - Pon Maj 23, 2016 18:50

Bardzo dziękuję za odpowiedź i radę. Postaram się tak zrobić.

A jeśli chodzi o posty to zawsze w pierwszej kolejności szukam pasującego tematu i informacji zamiast robić śmietnik nowymi zdublowanymi tematami. Na forum i tak pokaże się na topce strony odświeżony temat, więc są duże szanse,że ktoś zajrzy i odpowie.

Pozdrawiam serdecznie