Zobacz temat - EquinoX - 623si H22A
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - EquinoX - 623si H22A

EquinoX - Czw Cze 30, 2011 18:22
Temat postu: EquinoX - 623si H22A
Kupiony na totalnym odpale gdy stwierdziłem że obecne autko mi się zaczyna nudzić i ma za mało mocy. Kupiony prawie 450 kilometrów od miejsca zamieszkania ale teraz wiem że warto było :) Autko robię tak by czuć się w nim jak w domu albo i lepiej ! :twisted:

Rover 623si 1994r wyposażenie raczej standard:
- elektryczne 4 szybki
- wspomaganie
- elektryczny szyberdach
- elektrycznie regulowane lusterka + podgrzewanie
- elektrycznie regulowany fotel kierowcy
- szare pół skóry

Zawieszenie:

z przodu jest sportowy amortyzator i dobrana sprężyna (niestety nie wiem jaka firma i ile mm w dół bo już były zamontowane)
z tyłu zaś sprężyna progresywna na oryginalnym amortyzatorze (pewnie standard 30-35mm)

Pod Maską:

Silnik - 200 konne H22A z Hondy Prelude
http://www.youtube.com/watch?v=5VSkTAERcJA

Zmiany:
- wydech na jednym przelotowym tłumiku
- rozrząd konwersja na manualny napinacz
- wyczyszczony dolot poprzez przepustnice po sam kolektor
- styling, malowanie pokrywy na białą perłę z niebieską poświatą + inne mniejsze białe elementy
- zaślepiony egr



- stożek KN w Airboxie własnej konstrukcji z doprowadzeniem zimnego powietrza ze zderzaka



- czyszczenie zamka maski

przed:



po:



Car Audio:

Radio Panasonic CQ-RX400N
Głośniki:
Przód - HELIX ESPRIT
Tył - półka JBL GTO 937
Bagażnik - 2 x JBL GTO 1214 na Wzmacniaczu CarPower 4/400 mostek na 2x320 RMS, kondensator Alphard 1.2F





Wnętrze:

Pierwszą akcją było zamalowanie drewnianych wstawek na czarny mat, strasznie mnie to gryzło w oczy :) Teraz jest w sam raz!



Następnie wpadł shortshifter i za chwilę podniesienie całego wybieraka w górę na śrubach o 5 centymetrów. Została jeszcze jedna zmiana żeby drążek był bliżej kierowcy bo teraz piątkę wbija się na wyprostowanej ręce a taka opcja mi nie pasuje.









Jeszcze nie wiem czy będę to zabudowywał lub szył jakiś mieszek, bardzo mi się podoba jak jest tak spartańsko :lol:

Jako że przy zakupie było widać że podsufitka odpada i nie wiele życia jej zostało trzeba było zdecydować się na jakieś kroki, na materiał decydowałem się grubo ponad miesiąc. W grę wchodziły materiały z UK za 40 zł za metr z najdziwniejszymi wzorami lub cięcie jakiejś pościeli z nadrukami :grin: Dopiero pod koniec poszukiwań i gdy już praktycznie materiał był wybrany zobaczyłem zdjęcie civica z wnętrzem zrobionym w czarno białe pepitko i wtedy pomysł obrócił się o 180 stopni i powstało to co jest obecnie :)
Podsufitka i słupki zostały oklejone w drobną szachownicę na całość zużyłem 120cm x 3.5 metra materiału.









Kierownica z R400:
przed: była chuda szara obskurna kiera która nie dość że się rozsypywała to jeszcze nie dawała się porządnie chwycić.



po: Czarne niezniszczone koło, grubsze i wyprofilowane dające pewny chwyt :mrgreen:



Dodanie ślizgacza pod klakson żeby nowa kierownica też mogła trąbić, wszystko sklejone klejem na ciepło:







Wygląd Zewnętrzny:

- alufelgi OZ 16' z miśkowatą oponą 225/45
- maska i chromowane wstawki poszły w czarny mat
- lotka pomalowana na czarny mat
- migacze przyciemnione folią (przód i tył)
- zaciski pomalowane na czerwono
- białe kierunki boczne
- przyciemnione lampy wewnątrz









Plany ?

- mniejsza kierownica zapewne od r400
- większe felgi zapewne 17'
- w marzeniach kręci się turbo

A na koniec moje Głupie pomysły i wpadki :D

- wypolerowana maska:





- pęknięty docisk sprzęgła zaraz po kupnie, niestety ale za dużo pałowałem podniecony przesiadką do ponad 2 razy mocniejszego auta :P



- pęknięte mocowanie linki od biegów, zreanimowane kawałkiem metalu :D




Pozdrawiam

bonus89 - Czw Cze 30, 2011 18:50

Motorownia oczywiście na duży plus :P podsufite komentowałem, mnie się podoba mocno, dał bym tylko 17' bo 600 to spora fura, no i na ziemie z nim, bo te 30mm to kosmetyczna poprawka :P
Raptile - Czw Cze 30, 2011 20:53

fajna wiertareczka pod maską ;)
EquinoX - Czw Cze 30, 2011 20:58

Jeszcze teraz przypomniało mi się że mam stary filmik zaraz po kupnie z przyśpieszenia :) Stare sprzęgło, stara za mała pucha filtra powietrza. Muszę ukręcić coś nowego

http://www.youtube.com/watch?v=5VSkTAERcJA

radomraptile - Czw Cze 30, 2011 22:07

fajana zabawka :wink: pogratulowac
EquinoX - Sro Lip 27, 2011 20:35

Wczoraj wpadła kierownica z R400 :) Fotka w 1 poście.
Masakryczna różnica !

slax - Sro Lip 27, 2011 23:01

dużo modzenia z ta kierą było? sam chce wpakować kierownica od 4sety
EquinoX - Czw Lip 28, 2011 05:17

Pasuje bez najmniejszego pierdnięcia, kierunki odbijają normalnie, tylko trzeba dorobić ślizgacz albo jakoś wyprowadzić klakson gdzie indziej :)
Z tym że na forum pisali że ta od r400 jest mniejsza a tak naprawdę to jest taka sama tylko grubsza i wyprofilowana ale mimo wszystko polecam :mrgreen:

maciej - Czw Lip 28, 2011 08:00

Hehe... Jak miałem obie R600, to zastanawiałem się jak zamienić "koło sterowe" na kierownicę, ale nigdy się za to nie zabrałem.

Gratuluję udanego projektu! :D

EquinoX - Czw Lip 28, 2011 08:40

Dzięki :)
A może ktoś ma jakieś propozycje co by tu jeszcze w autku na modzić ?
Zastanawiam się cały czas czy zrobić czarny mieszek czy lepiej wyczyścić (pomalować, wypolerować) mechanizmy od drążka.

slax - Czw Lip 28, 2011 10:12

EquinoX, zrób czarny mieszek, albo z takiego czegoś jak masz podsufitkę. Mnie się to podoba :mrgreen: Jeszcze co do tej kierownicy, to fajnie ze kiera pasuje bez przeróbek, tylko teraz patrze ze Ty nie miałeś Airbagu, a ja mam poduszkę i to tez mnie troszkę zastanawia, jest na forum parę osób, które pakowały kierownice od R400 do R600 ale zawsze bez poduszki powietrznej hm..., Chyba zostaje mi tylko zakupić kompletna kierownice od r400 i zamieniać
kasjopea - Czw Lip 28, 2011 12:29

Fajna ta pepitka :) .
EquinoX - Czw Wrz 01, 2011 21:17

Dobrze że się podoba :)
Do pierwszego postu doszły fotki z podłączania ślizgacza żeby klakson w nowej kierownicy działał.
No i mój kolega wymyślił żeby mechanizmy od drążka wykręcić, wyczyścić i oddać do cynkowania żeby ładnie i czysto to wyglądało :D

[ Dodano: Czw Wrz 01, 2011 21:17 ]
Ostatnio przy okazji malowania zderzaków przyciemniłem przednie lampki wewnątrz :D







Pierwszy rancik w nowym kole gotowy :D


kazik2_h9w3 - Sob Mar 10, 2012 11:47

Pokrywa ładnie wygląda w bieli
Ogólnie ciekawe auto Powodzenia

Karim - Czw Mar 15, 2012 18:33

super roverek, gril tez chce w czarny mat, powiedz mi czy klej mocno trzyma szkla lamp? opalarka da rade czy trzeba gotowac? obnizales go?
EquinoX - Sro Mar 28, 2012 20:42

Opalarka wystarczy, klej nie jest jakiś mega mocny, już 2 razy tak rozklejałem.
Obniżony już był jak kupowałem :)

[ Dodano: Sro Mar 28, 2012 20:42 ]
Dzisiaj wpadły nowe kółka :)



Poza tym zrobiłem dolot na jednej rurze nie łączonych :P


Markzo - Czw Mar 29, 2012 23:56

kolor felg chyba nietrafiony :(
EquinoX - Pią Mar 30, 2012 09:01

No właśnie mi też jakoś nie podchodzi, mimo wszystko będę chyba przemalowywał ale nie wiem na jaki :/
Pływak - Pią Mar 30, 2012 09:05

Myślę, ze nie był by zły gdyby auto się lepiej prezentowało bo niestety wygląda kiepsko. Brudne, łaciate, lakier w kiepskim stanie w dodatku ta maska, która wygląda jak by była wymieniona po dzwonie, a nie jak specjalnie pomalowana. Osobiście maske dałbym w kolor, odswiezył lakier dobrą polerką, wypucował dokłądnie auto, przeleciał opony jakimś specyfikiem żeby były czarne i na koniec zrobił dobrą sesje wtedy można oceniać ;)
EquinoX - Pon Paź 22, 2012 10:48

Subtelnie mnie namówiłeś :)

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2012 09:03 ]
Takie tam fotki z wczoraj :p











W sumie jak już ogarnę lakier to zostaje mi tylko jeżdżenie i cieszenie się autkiem :)

[ Dodano: Pon Paź 22, 2012 10:48 ]
W sumie dawno nie pisałem a auto wygląda trochę inaczej ;)
Zaszło parę zmian, czyli:
pomalowane boki, w końcu jednolity kolor.
rozpórka przód
komp p28 z procedurą i innymi mapami
inne felgi
dziwny akcent na masce ;o



A tu 2 filmiki z ostatniego latanka ;)

vc Civic 1.5T
http://www.youtube.com/wa...channel&list=UL

vs Saab 2.0T
http://www.youtube.com/wa...channel&list=UL

teofilow90 - Sob Maj 04, 2013 00:16

Widze że dalej inwestowane w Roviego ja to mojego sprzedałem i tęskono za nim

Pozdrawiam

EquinoX - Nie Kwi 27, 2014 21:26

nowy setup na ten rok :)






Brt - Nie Kwi 27, 2014 21:37

ładnie :) ... 17" ?? kółka robią robotę :) ... w belli też wróciłem do szprychowych 17" na ten sezon :)
Markzo - Nie Kwi 27, 2014 21:38

dobrze wygląda!
EquinoX - Nie Kwi 27, 2014 22:30

Dzięki :)
Tak 17 cali Borbet T z Mitsubishi :)

poniżej filmik z dzisiejszego upalanka :)

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Markzo - Pon Kwi 28, 2014 08:03

uszczelniacze zaworowe chyba do zmiany? :)
SEGE - Pon Kwi 28, 2014 08:58

Piękny :D
EquinoX - Pon Kwi 28, 2014 09:34

Dzięki ;)
No niestety lubi puścić dymka przy odcince :(
Ale i tak nie jest źle jak na 20-latka ;-)

longer86 - Pon Kwi 28, 2014 11:49

no ładne cacko :)
Pazdzioch. - Pon Kwi 28, 2014 15:19

Cudnie się prezentuje :mrgreen:
pbskarpy - Sro Cze 18, 2014 15:35

Dobre, dobre!
EquinoX - Wto Lip 08, 2014 14:08

Kolejna nowość czyli fotele kubełkowe z bmw :p



http://i.imgur.com/f6jSnGE.jpg

Wymieniłem tez trochę wnętrza na czarne z Accorda, tj daszki, uchwyty boczne w drzwiach, pasy, plastiki zasłaniające mechanizm pasów, wcześniej było bardziej szaro :)
dzisiaj cyknę fotkę.

Markzo - Wto Lip 08, 2014 14:27

hm... nie bardzo wyglądają na kubełki ;) lepiej było z ZS/ZR zarzucić ;)
EquinoX - Wto Lip 08, 2014 17:58

Może nie wyglądają ale trzymają bez porównania.
No i ok pół-kubełki, może faktycznie przesadziłem :)

Dreamowy - Wto Paź 14, 2014 20:46

Czym oklejałeś chrom na tylnej klapie?
EquinoX - Nie Lis 09, 2014 19:10

Ściągałem i malowałem sprayem, niestety po paru myciach odłaziło mimo że chromy najpierw zmatowiłem, teraz wszystkie chromo-ramki pomalowałem czarnym plastidipem i jest cycek od 2 miesięcy :)

[ Dodano: Nie Lis 09, 2014 19:10 ]
Filmik z dzisiejszego KJS ;)

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

pelson91 - Nie Lis 09, 2014 19:40

EquinoX, fajnie burczy :D nie szkoda Ci go upalać na kjsach?
EquinoX - Nie Lis 09, 2014 22:47

To pierwszy jego Kajtek, zapowiedziane było że nawierzchnia będzie 80% równa i asfaltowa dlatego się skusiłem i nie żałuje bo warunki były w porządku a zabawa była przednia :)

Trochę drze się mocniej bo ostatnio wleciał kolektor 4-2-1 z kwasiaka, po odcięciu starej konstrukcji okazało się że ten co spawał wcześniej, robił to tak że w środku wydechu były gluty hamujące spaliny, teraz jest lepiej autko odetchnęło :)




Markzo - Nie Lis 09, 2014 23:41

poproszę filmy z gopro :P
EquinoX - Nie Maj 10, 2015 08:40

Marzo niestety ale okazało się że bateria w gopro klękła po 20 sekundach :P

Najnowsze mody i modziki na zdjęciach poniżej :) Z niedoróbek to jeszcze listwy w koło drzwi idą w czerń, tylne klamki do odmalowania, no i wypolerowanie szkła tam gdzie jest soczewka. i zastanawiam się żeby koło walnąć plastidipem na czarno.






http://zapodaj.net/efc53b1d56299.jpg.html
http://zapodaj.net/31787eb28a083.jpg.html

tomii620si - Nie Maj 10, 2015 09:53

bez urazy ale wygląda z d... . Jak cały w podkładzie. Do tego ten wlot jak ze sprintera/golfa III na błotniku.. znaczek tył pomalowany... do tego chrom nie wiem według jakiej wersji zrobiony w shadow ze dół został w chromie a reszta shadow.. jak dla mnie.... !@!$#@yeś.. ale to moje osobiste zdanie
tuners - Nie Maj 10, 2015 09:54

Jakoś nie leży mi ten kolor :( przedtem wyglądał tak zadziornie i te rekiny na błotniku ? Wtf ? Na hamulce?

wrzuć foto lamp lepsze bo ciekawie wyglądają

Markzo - Nie Maj 10, 2015 09:55

wolałem go jednak w tamtej odsłonie... tu wygląda jakby był tylko w podkładzie :(
tuners - Nie Maj 10, 2015 09:59

Magia plasti shit :) łatwo zrywa się świeża :)
slax - Nie Maj 10, 2015 11:38

Co kto lubi :D Pokaz te soczewkę jak to świeci przez ryflowane szkło? Tez będę przerabiał na soczewkę ale boje się polerowania klosza...
longer86 - Nie Maj 10, 2015 13:04

Jak interesowałem się przeróbka lamp w 75 to znalazłem firmę z poznania- biorą 60 zł od lampy i poleruja na gładko. Niestety nie wiem jak efekty bo jednak nie przerabiałem
EquinoX - Pon Maj 11, 2015 22:13

Jeeeejuuuu nie spodziewałem się że aż tak wam się nie spodoba :p
Lampy minimalnie rozprasza ale i tak będą polerowane ;) Jutro zrobię foto.

Longer masz jeszcze namiar na tą firmę ? :)

Tuners to nie plasti tylko matowy lakier.
Markzo może wyglądał zadziorniej ale z daleka, jak rdzy nie było widać :)

tomii620si - Pon Maj 11, 2015 22:20

No niestety stary... znamy sie nie tylko z tego forum ale i poza nim i jak naprawdę fajnie ten samochód zaczynał wyglądać itp itd tak poleciales po równi pochyłej i to w dół :P cały czas wierze, że powiesz, że to był żart i to po prostu podkład i auto w tygodniu malujesz w jakiś git kolorek :P
EquinoX - Sob Kwi 09, 2016 18:48

Panie i Panowie serdeczne Hellou po długiej nieobecności za niedługo kolejna porcja żartów odnośnie auta które zapewne nie przypadną wam do gustu ;-)

Nowe 8 calowe Felgi 17 na dystansach 3 cm na koło i poszerzenia nadkoli z nissana 200sx bo będzie strasznie wystawać :D

A z rzeczy zrobionych to wpadł już kompletny nowy wydech na 2 przelotowych tłumikach proex :)








Markzo - Sob Kwi 09, 2016 22:45

EquinoX napisał/a:
Panie i Panowie serdeczne Hellou po długiej nieobecności za niedługo kolejna porcja żartów odnośnie auta które zapewne nie przypadną wam do gustu

patrzę na Twoją miniaturkę przy nicku... jakie to auto było kiedyś ładne :(

tomii620si - Wto Kwi 12, 2016 22:47

O ile felgi mógłbym przytulić do siebie to auto zaczyna mi przypominać:
EquinoX - Nie Kwi 17, 2016 21:36

Stare Felgi te białe będą na sprzedaż, na dniach wystawie je na allegro i wkleję ofertę w dziale sprzedam :)

A oto kolejne udziwnienia które będą montowane w najbliższym czasie:



tomii620si - Pon Kwi 18, 2016 16:00

Tak jak mówiłem :)
Felge moim zdaniem fajną dorwales :) sam bym chętnie załozyl..
Gwint - chto eto ? Bo kiedys szukałem gwintu do r600 z ciekawosci i pamietam był kosmos..
A poszerzenia.. Twoja fura.. Twoj gust a gust jest jak dupa.. kazdy ma swoja ale no jakoś nie lezy mi tego typu tuning w R600 :P R25 czy nawet acco V to moze ..

No ale czekam na efekt końcowy.. Kolor to juz tak ostatecznie ??

bociannielot - Pon Kwi 18, 2016 16:08

słabo te poszerzenia IMHO
EquinoX - Nie Cze 05, 2016 18:27

Ostatnio jakiś człowiek cyknął mi fotkę we Wrocku i wrzucił na FB gdzie daje fury które przypadają mu do gustu :eek: może w końcu komuś z forum podejdzie ;-)





Co do dalszych planów to:
1) poszerzenia będę profilował na ciepło tak by były idealnie dopasowane
2) czekam aż wrócą wypolerowane szkła reflektorów bo soczewka na ryflowanym słabo świeciła
3) No i na dniach kolejne korekty gwintuu w dół


Tomii gwint AP z civica, bardzo komfortowy jak na gwint, myślałem że pląby będą wypadać a jest lepiej niż wcześniej tak naprawdę, było parę przeróbek żeby go wsadzić ale bez tragedii :) Kolor ostatecznie może pójdzie klar, ale bardziej jako jakieś akcenty niż całość.

Gekus - Nie Cze 05, 2016 21:46

Dobrze mi się zdaje czy te poszerzki mają linię nadkola niżej niz oryginalnie? Źle to wygląda :-|
Druga sprawa, do nich musi być cholernie szerokie koło żeby miało prawo to jakoś zagrać ze sobą

Markzo - Nie Cze 05, 2016 21:48

Generalnie... to naprawdę przestań krzywdzić to auto :(
prebenny - Nie Cze 05, 2016 22:19

Markzo napisał/a:
Generalnie... to naprawdę przestań krzywdzić to auto :(


Nic dodać - nic ująć :(

tomii620si - Nie Cze 05, 2016 22:37

prebenny napisał/a:

Markzo napisał/a:
Generalnie... to naprawdę przestań krzywdzić to auto


Nic dodać - nic ująć


x2


Z R600 nie zrobisz S13 stki... I patenty typu poszerzenia czy lewarek biegów ala hydro łapa nie zrobią z tego auta jakiegoś ultra projektu.. Nawroc sie puki mozesz :)

bociannielot - Wto Cze 07, 2016 15:28

dopiszcie mnie do tej listy nic dodac nic ując :ok:
tomii620si - Wto Cze 07, 2016 17:50

No takze poparcia poza gimbaza to nie masz :)

A ze tak spytam to jaka byla Twoja inspiracja robiąc z ultra nudnego i flegmatycznego z budy rovera robic poszerzonego matowego .. w podkładzie ? glebolota ?

longer86 - Wto Cze 07, 2016 18:09

Stawiam ze inspiracja jest - miec cos innego, każdy ma swoja wizje, nie każdy wóz sie nadaje do wszystkiego, ale o gustach sie nie dyskutuje.

Ma chęć i pomysł niech działa, wiadomo krytyka bedzie znajda sie tez Ci ktorym sie podoba.

Osobiście powiem piękne nie jest ale na pewno oryginalny szary kolor ale w polysku wygląda dość oryginalnie, poszukajcie skoda octavia szary lakier...
Nie szedł bym ta droga gdybym robił to dla siebie, ale nie zabijajmy indywidualności ;)

Remigiusz - Wto Cze 07, 2016 18:34

A mi sie akurat podoba fajny lakier i cos innego i wyglada dosc fajnie jak drift wagon :D
bioly - Sro Cze 08, 2016 07:59

Teraz jakies 17x10j załóż.
slax - Sro Cze 08, 2016 15:14

Nie przesadzajcie bo zrobiła się nie przyjemna szydera, mnie tez się nie wszystko podoba, można powiedzieć co się myśli ale nie wyśmiewać...
Khonju - Wto Cze 14, 2016 07:56

A ja dodam od siebie, że jeśli pójdzie w ślady driftowozów, to taki styl będzie dobrym pomysłem. Trzymam kciuki, bo wiele takich projektów rodzi się w bólach.
bociannielot - Wto Cze 14, 2016 09:31

Khonju napisał/a:
A ja dodam od siebie, że jeśli pójdzie w ślady driftowozów
a nie widzicie tu problemu że to nie jest driftowóz? to jak zakladanie do imprezy N/A spoilera z STI, totalnie bez sensu i pozersko
Remigiusz - Wto Cze 14, 2016 09:58

bociannielot, Zalezy czy ma wygladac jak drift car czy nim byc. :) Jedno albo drugie jest fajnym pomyslem i FWD tez sie da driftowac z specialnym dodatkiem na tyl kol :)
bociannielot - Wto Cze 14, 2016 10:23

Remigiusz, sex z lalką też niby można uprawiać... to tak odnośnie driftowania FWD :ok:
House - Sro Lut 15, 2017 12:42

Dzieje się coś? :)
EquinoX - Sob Maj 20, 2017 22:43

Auto sprzedane za 5500 zł, wydaje mi się że to dobry wynik jak na dość leciwego Rovera, no i zostało u mnie w mieście, kupiec znalazł się zanim jeszcze chciałem je sprzedać :P
Przesiadłem się na Volvo s60 w dieslu ;-) Ale 163 KM w ropniaku też fajnie się jeździ więc nie mam żalu :)

Pozdrawiam !

maciej - Pon Maj 22, 2017 10:26

W Volvo, zależnie od rocznika, jeśli masz D4 z rzędową piątką, to programem można zrobić 215 KM bez żadnych ingerencji. :)
https://www.polestar.com/pl/
Sam jeżdżę tak zrobionym XC60 z 163 na 215 i działa. :)

bociannielot - Wto Maj 23, 2017 10:08

EquinoX napisał/a:
Auto sprzedane za 5500 zł
ło jezu, takiego fra... super kupującego znaczy :mrgreen: to ze świecą szukać :D