Zobacz temat - [r 214i 1.4 1996] Co myslićie nad szlifowaniem przepustnicy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 214i 1.4 1996] Co myslićie nad szlifowaniem przepustnicy?

pawel4580 - Pon Lip 11, 2011 11:04
Temat postu: [r 214i 1.4 1996] Co myslićie nad szlifowaniem przepustnicy?
Witam!

Mam problem z wieszajacymi się obrotami. Wiem , że nie odbija mi przepustnica do końca bo jak odciągne ręką obroty spadają ładnie na 900. Mam plastikową przepustnice i tak myśle nad zeszlifowaniem rantów motylka i środka przepustnicy drobnym wodnym papierem. Brakuje gdzieś 1 mm by domknęła się ale blokuje w środku plastik tak jakby nie było miejsca. Czy lekka polerka nie zaszkodzi, nie porobie jakiś prześwitów??

wachu990 - Pon Lip 11, 2011 11:38

Spróbować nie zaszkodzi ... ale mi się wydaje, że przepustnica jest wykończona. Lepiej poszukaj jakieś metalowej używki .... :grin:
ADI-mistrzu - Pon Lip 11, 2011 11:56

Ja swoją rozebrałem na części pierwsze, dokładnie wymyłem, wysuszyłem a potem metalowe elementy ruchome jak np. wałek na którym zamontowany jest motylek (ta klapka) wypolerowałem pasta tempo, potem suchą szmatką dodatkowo i naoliwiłem.
Dodatkowo na wlocie przepustnicy w miejscu gdzie motylek jest, znajduje się niewielkie zwężenie, dobrze jest jego rant ściąć pod kątem, aby nie był kwadratowy tylko np. zaokrąglony, zapobiegnie osadzaniu się w zimę lodu i blokowania przepustnicy.

Od razu wyregulujesz sobie motylek, bo pewnie nieco Ci się przesunął i dlatego masz taki problem.

Pozdrawiam

pawel4580 - Pon Lip 11, 2011 12:01

Założe metalową i to samo będzie. Nie jeden już założył metalową i dalej obroty wariowały mi nie domyka do końca jak odciągne ręką gdzie chodzi linka na uchwycie jest ok.
ADI-mistrzu - Pon Lip 11, 2011 12:45

Zrób tak jak napisałem.
pawel4580 - Pon Lip 11, 2011 14:18

Dzisiaj po pracy zabiorę się za czyszczenie całej przepustnicy. wykręce ją i przeczyszcze. Zobacze gdzie ociera blokuje i to przeszlifuje. Nie wiem Adi-mistrzu gdzie to zwężenie się znajduje moze zobacze jak będe miał przepustnice w rękach. Ostatnia szansa tylko czyszczenie i wyeliminowanie miejsca blokowania motylka.